Енгин Акюрек в „Kara Para Aşk”, нови и стари проекти – Тема 308

  • 49 849
  • 725
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 217
Аурелия,и аз съм така-ще ми мине,все пак това е само филм. Joy
Все пак,в снощната серия за първи път усетих Енгин,подчертавам Енгин,а не Йомер,как си изпусна нервите и показа отношение към нелепата сцена-това беше,когато ги накараха да направят ремикс с повръщането на Елиф до колата(липсваше тук само белокаменната чешма от първата сцена hahaha) и в колата гласът на Енгин звучеше не мило,нежно и успокоително,а направо остро и раздразнено.

Комет,по принцип приемам разсъжденията  ти, но аз специално никога не съм се изказвала от името и вместо Енгин-опазил ме Бог!Нито знам какво му е в главата,нито в договорите,нито какво харесва или не.По принцип сигурно е харесал сюжета на сериала,след като е подписал договор,но това в никакъв случай не означава,че пък нямаме право да не харесаме недомислиците в сценария,режисурата,грима и гардероба.За всеки е ясно,че времето ги притиска,но все пак да червиш устните на Енгин като на клоун,или в една сцена ГГ да се явява 3-4 пъти в различни обувки,или да отива на посещение в затвора,облечена като за коктейл и ред други неща-ами ние сме зрители,не сме нито неми ,нито неграмотни-ще си напишем какво не ни харесва.
А как би се почувствал Енгин ако прочете-ами нека се почувства и малко зле-другият път да бъде още по-внимателен и това да му е обица на ухото и един хубав урок.

Последна редакция: чт, 23 апр 2015, 12:10 от velijana

# 31
  • София
  • Мнения: 2 639
Привет!  wavey  

 newsm51  за споделеното,   newsm51 за преведената част

От снощната серия най-много ми хареса, че поне една от интригити -кой е бащата на сладуркото Аяз започна да се изяснява. Много хора са виновни - Ипек със своето упорито и съмнително мълчание по въпроса и съгласието си да каже на Елиф, че Йомер е бащата. Лелята, че по най-безцеремонен начин се опита да накара Ипек да излъже и се предполага има дейно участие във фалшифицирането на ДНК теста. Левент, окуражен от леля се възползва от объркаността на Елиф след провалената сватба и има дейно участие във фалшификата. Йомер за съжаление също има "принос" в интригата, защото чрез нея провали сватбата. Как ли Елиф ще реагира, след катно научи "новината", дали ще иска обяснения от леля и Левент, какво ще каже на Ипек, на Йомер, на Арда, на Пелин. newsm78 Все пак браво на Ипек, че превъзмогна надеждата и желанието си да бъде отново с Йомер и му каза истината. Най-сетне дръпнаха едно "конче" от кълбото с интриги, лъжи, премълчавания, манипулации...




Комет, newsm10

Последна редакция: чт, 23 апр 2015, 12:18 от Dilemi

# 32
  • Мнения: 4 966
Аз пък, понеже си изрязвам серията, пак стоя и гледам шашардисано... Елиф както винаги пренебрегна изцяло Нилюфер и това, че тя също е объркана и се страхува от случващото се. Заряза я в чакалнята и отиде да се разправя с Йомер... А на него пък започна да продава принципи няма и час след като напълни безпринципно се остави да бъде спасена от същия този Йомер да не отиде и самата тя зад решетките. Принципите и са много повратливи...  Joy Joy Joy

# 33
  • Мнения: 1 007
Много хора са виновни - Ипек със своето упорито и съмнително мълчание по въпроса и съгласието си да каже на Елиф, че Йомер е бащата. Лелята, че по най-безцеремонен начин се опита да накара Ипек да излъже и се предполага има дейно участие във фалшифицирането на ДНК теста. Левент, окуражен от леля се възползва от объркаността на Елиф след провалената сватба и има дейно участие във фалшификата. Йомер за съжаление също има "принос" в интригата, защото чрез нея провали сватбата.

 Smile Въх, леле, много хора са виновни, сал Елиф не е! Скоро ще я канонизираме!
Направо ще си...  Banghead Banghead Banghead

# 34
  • София
  • Мнения: 2 639
...
 Smile Въх, леле, много хора са виновни, сал Елиф не е! Скоро ще я канонизираме!
Направо ще си...  Banghead Banghead Banghead

Сори, Mr. Green че в случая излизам "извън строя" и не "пея" в хора на хулещите Елиф, но не виждам каква е вината й специално в този случай  newsm78 newsm78 newsm78

Последна редакция: чт, 23 апр 2015, 14:36 от Dilemi

# 35
  • Мнения: 1 026
Здравейте момичета!


За снощната серия имах надежда че Елиф ще и просветне защо Йомер
я изостави на сватбата и ще го разбере. Но нищо подобно. От няколко серии
все не усещах нейната любов към Йомер, но сега съвсем се изпари. ooooh!

Да не пиша подробно, че нямам време, затова ще цитирам думите на Велияна Hug
с които съм съгласна.

''Снощната серия остави в мен много горчив привкус-не че беше лоша!Знам,че е за нуждите на сценария,но постъпката на така наречената любяща леля и Левент да подхвърлят фалшивия тест и по този начин да се намесят в съдбите на няколко човека е направо отвратителен,да не говорим как човек,който претендира че обича може да гледа как "обичания" от него се гърчи и страда. Sick
Признавам си,че много се издразних на поведението на Елиф-"великодушно" реши мимоходом да благодари на Йомер  за спасението на Аслъ със целувка,след което го извика в тяхната обща къща и му взе ключа newsm78Странно как вземаш ключа от къща,за която Йомер потъна в дългове ,за да я наеме newsm78След всичко това най-безцеремонно намъкна Левент в  тяхната къща,за която имаха толкова мечти и надежди и го остави да се разпорежда като собственик.А момента със запалените свещи от Левен в чуждата къща направо ме  #Crazy
Може би след превода ще ми стане по-ясно,но тези напъни на Елиф и сие да се правят на полицаи не ми станаха ясни,дори изпитах яд-на мястото на Йомер щях да им щракна келепчетата и да ги оставя да преспят няколко дни в ареста за възпрепятстване на полицията-какво си въобразяваха,че ще постигнат за мен си остана загадка.
Денизерови отново се показаха като доста неблагодарни създания-Аслъ не благоволи да изкаже благодарност на Йомер,че я спаси,угризенията й се изпариха моментално,след като се върна в къщи.Нилюфер и тя държеше странен тон на Йомер преди срещата с Фатих-явно тези си живеят в свят,в който всички са им задължени Sick''


Елиф много бързо забрави за Хюсеин и че го намушка с ножицата. Докато Йомер
я свестяваше....и вече му повишаваше тон в следващите минути. #Crazy

Ипек - радвам се, че каза на Йомер всичко. Добре, че не продължи с лъжите.
Само че има все още някаква вероятност детето да е на Йомер, но Ипек да не казва,
с цел да не пречи на щастието му с Елиф. Оставам с някакво съмнение.

Имам много да коментирам, но ще изчакам целия превод.
Сериалът ми е интересен, понеже почна ли да гледам нещо, следя историята и трябва да го догледам до края. Не обичам да зарязвам сериал, и то вече към края.
Вълнува ме и любовта на главните герои, но след тази серия не я виждам тая любов.

То е ясно че Йомер ще набие Левент, ще отвори очите на Елиф, за пореден път,
но после...какво newsm78

Така ли ще подмине, че тя тайно /и заедно с Левент / направи този тест. newsm78
Ами тайната и операция, пак с Левент.
И аз очаквах да им сложи белезниците, когато ги спря с колата, ама Йомер
само им се скара ooooh!

Хубав ден ви желая! Ставам, че ми свърши почивката. Simple Smile

# 36
  • Мнения: 3 217
Между другото ,съжалявам,че "изгърмяха патроните" с бъдещо партньорство между Енгин и Йойкю SickВъпреки,че тя е миньонче,биха били чудесна екранна двойка,ама едва ли ще ги съберат,поне скоро няма да се случи това. Sick

# 37
  • Мнения: 20 905

Няма превод още на частта в розовата къща.Но тогава разбрах по изражението на Йомер, някакво разочарование.Говориха ли нещо за Хюсеин, в смисъл какво му е на Йомер.
От преведената част само стана ясно, че Елиф е излязла от релси, заради лошите приказки за баща и.

# 38
  • Мнения: 63


Здравейте мили момичета,

Цитат на Марта от пост 576, тема 307  от 20 април 2015г

Аз пък се радвам, че в тази тема има хора които директно контактуват с актьора и човека Енгин Акюрек.  
 smile3501
И той им казва  какво мисли във всеки един момент, как ще постъпи, какви са бъдещите му творчески планове и прочие...  newsm10


Това освен, че ме развесели, провокира у мен и размисли и взех, че поразсъждавах на глас, но
НЕ  и АКАДЕМИЧНО  разбира се. Joy Joy Joy

На някои момичета е направило впечатление, че спрях да коментирам сериала КРА доста, доста
отдавна. В началото започнах, както всички, но после, после избрах мълчанието по няколко
причини, но една бе водеща.
Не замълчах, защото не съм по криминалетата и това не е моя сериал и гледам само заради
романтичната нишка. Избрах да гледам заради участието на Енгин, както между впрочем
повечето от нас.
Нооооо, замълчах, защото очаквах всичко друго, но не и критиките към сериала да бъдат по
черни от заглавието му. Това ми повлия много негативно и се почувствах толкова не комфортно,
че всякакво желание да споделя нещо се изпари тотално.
У мен остана усещането, че за никой друг сериал толкова критики не са се писали. Може и да са
заслужени, може и да са основателни - не споря, но сякаш някой каза  - хвърляйте черна кал,
все нещо ще остане. И като се започна със скоростта на скейт борд по наклонена снежна писта,
спиране за миг няма.  newsm09 newsm09 newsm09
Същевременно си казвам, че всеки е в правото си да изкаже и мисли и чувства и трябва да ги
приемем, дори да не ги споделяме. По принцип приемам радушно различното мнение и приех
и критиките, като нещо естествено и нормално, въпреки, че сме свидетели на парадокс, пред,
който можеш да онемееш дори. И продължаваме с куриозите.
Събрани на куп безмозъчни сценаристки, режисьори, монтажисти, осветители, стилисти,
статисти и всякакви безумни същества с най-добрите актьори в турско. Е, как пък успяха
с тази невероятна комбинация ?
Сериалът КРА печели награда след награда, без дори да е завършен. Награда за най-добър
сценарий, за най-добра актриса, втори е по продажби в света и водещ за краткото време за
което е продаден. Водещ е в социалните мрежи, води всички анкети и различни класации.
Енгин и Туба лично получиха статуетките си - награди и т.н. и т.н. Суперлативи всякакви.
Да се пита човек за един и същи сериал ли говорим ?
Пълно объркване - от "осанна"  до  "разпни го"  newsm12 newsm12 newsm12

И къде съм аз в цялата история ?  newsm78 newsm78 newsm78
Аз съм почитател на Енгин Акюрек - харесвам го като актьор, възхищавам се на таланта и
харизмата му и на всичко сътворено от него. И сега да критикувам избора му ?
Да съм убедена,че е нещастен и се самосъжалява, че е подписал този договор без дори да
съм имала личен контакт с него ?  Е, как да стане, ами не мога.
Не ми се отдава тази неаргументирана критика, базираща се само на моето усещане на сериала,
но не и на неговото. А винаги има две страни, нали ?

Аз уважавам Енгин Акюрек, уважавам и неговия избор, уважавам и усилията на този достоен
човек да пресъздаде образа на комисар Йомер. Повярвайте ми - не ми дава сърце да го
съжалявам и да го оплаквам жив и да считам, че решението му е груба грешка и дори
подвеждане.  Постоянно си задавам въпроса, ами, ако той е доволен от участието си в КРА,
ако него го удовлетворява този образ ?
Кой е сигурен, че той не харесва образа на Йомер, след като не е контактувал с него лично ?
И дали, ако наистина е дълбоко разочарован този умен мъж/ а това всички го мислим/ не би
постъпил по друг начин и не би прекратил участието си ? Човек винаги намира изход, но
явно той не го търси, а продължава да снима и се раздава със жар.  smile3501

От всичко, което научихме за него, стана ясно, че той не е меркантилна личност, щом участва
непрекъснато в благотворителни кампании и раздава не малко средства. newsm10
Как тогава да принизя решението на този разумен, интелигентен и възвишен мъж до грубата
грешка и нежеланието да прекрати договора заради паричните неустойки и прочие?
Еми, не го допускам. Аз не вярвам, че Енгин Акюрек е подведен и сега бере плодовете  на
неправилно решение. Не вярвам, че тази утвърдена вече личност е безгласна буква и прави
вся и всьо без да има мнение. Нима го допускате ? И, ако е така не го ли подценявате ?
Затова ми е тъжно и болно от непрестанните критики на образа на Йомер, а от там косвено
рефлектиращи и върху Енгин Акюрек. Не може да не рефлектира - съгласете се, че няма
логика в противното.
Образа на комисар Йомер деградирал, тъп, скапан полицай - хайде холън, а Енгин в същата роля
- перфектен или пък дава само частица от възможностите си, защото му пречат.
Е, как да стане, аджеба?  newsm78 newsm78 newsm78 #Crazy #Crazy #Crazy
Доколкото успях да го опозная задочно - той или играе и се раздава на 100%  или не приема
ролята и не играе.
Истината, както винаги вероятно е някъде другаде или може би по средата, но кой да ти каже?

А, кой ще ме убеди, че Енгин Акюрек е толкова безпринципен и безумен, толкова наивен и сляп
за това, което прави ?
Нима говорим за същият Енгин Акюрек, който прецизира всяко свое решение, дори когато става
дума за кое списание да даде интервю или направи фотосесия ?
Нима говорим за същият Енгин Акюрек, който написа и публикува супер модернистичен разказ
и показа за сетен път, че е стойностен, мислещ и възвишен млад творец ?
Нима същият този  Етгит Акюрек се е принизил до дъното на един безмислен и безумен сериал,
като КРА ?
Нима за същият този разумен, достоен за уважение човек с безупречно поведение в обществото,
с десет годишна завидна творческа биография, зрял вече мъж, който знае цената си и от чийто
интелект и ерудиция се възхищаваме, говорим ? Нима ?

Дали да не се замислим как би се почувствал Енгин Акюрек, ако можеше да ни прочете ?
Не се ли увличаме да мислим без него от негово име, сякаш вчера ни е споделим лично
мнението си по въпроса ?

Може би си заслужава да помислим - не знам. Вие ще кажете. Аз само питам.    newsm51


Браво!!!! Едно е да имаш мнение, съвсем друго да узурпираш правото на артист, който си виждал само от екрана, да има своя свободен избор!

# 39
  • Мнения: 3 242
Скрит текст:


Здравейте мили момичета,

Цитат на Марта от пост 576, тема 307  от 20 април 2015г

Аз пък се радвам, че в тази тема има хора които директно контактуват с актьора и човека Енгин Акюрек.  
 smile3501
И той им казва  какво мисли във всеки един момент, как ще постъпи, какви са бъдещите му творчески планове и прочие...  newsm10


Това освен, че ме развесели, провокира у мен и размисли и взех, че поразсъждавах на глас, но
НЕ  и АКАДЕМИЧНО  разбира се. Joy Joy Joy

На някои момичета е направило впечатление, че спрях да коментирам сериала КРА доста, доста
отдавна. В началото започнах, както всички, но после, после избрах мълчанието по няколко
причини, но една бе водеща.
Не замълчах, защото не съм по криминалетата и това не е моя сериал и гледам само заради
романтичната нишка. Избрах да гледам заради участието на Енгин, както между впрочем
повечето от нас.
Нооооо, замълчах, защото очаквах всичко друго, но не и критиките към сериала да бъдат по
черни от заглавието му. Това ми повлия много негативно и се почувствах толкова не комфортно,
че всякакво желание да споделя нещо се изпари тотално.
У мен остана усещането, че за никой друг сериал толкова критики не са се писали. Може и да са
заслужени, може и да са основателни - не споря, но сякаш някой каза  - хвърляйте черна кал,
все нещо ще остане. И като се започна със скоростта на скейт борд по наклонена снежна писта,
спиране за миг няма.  newsm09 newsm09 newsm09
Същевременно си казвам, че всеки е в правото си да изкаже и мисли и чувства и трябва да ги
приемем, дори да не ги споделяме. По принцип приемам радушно различното мнение и приех
и критиките, като нещо естествено и нормално, въпреки, че сме свидетели на парадокс, пред,
който можеш да онемееш дори. И продължаваме с куриозите.
Събрани на куп безмозъчни сценаристки, режисьори, монтажисти, осветители, стилисти,
статисти и всякакви безумни същества с най-добрите актьори в турско. Е, как пък успяха
с тази невероятна комбинация ?
Сериалът КРА печели награда след награда, без дори да е завършен. Награда за най-добър
сценарий, за най-добра актриса, втори е по продажби в света и водещ за краткото време за
което е продаден. Водещ е в социалните мрежи, води всички анкети и различни класации.
Енгин и Туба лично получиха статуетките си - награди и т.н. и т.н. Суперлативи всякакви.
Да се пита човек за един и същи сериал ли говорим ?
Пълно объркване - от "осанна"  до  "разпни го"  newsm12 newsm12 newsm12

И къде съм аз в цялата история ?  newsm78 newsm78 newsm78
Аз съм почитател на Енгин Акюрек - харесвам го като актьор, възхищавам се на таланта и
харизмата му и на всичко сътворено от него. И сега да критикувам избора му ?
Да съм убедена,че е нещастен и се самосъжалява, че е подписал този договор без дори да
съм имала личен контакт с него ?  Е, как да стане, ами не мога.
Не ми се отдава тази неаргументирана критика, базираща се само на моето усещане на сериала,
но не и на неговото. А винаги има две страни, нали ?

Аз уважавам Енгин Акюрек, уважавам и неговия избор, уважавам и усилията на този достоен
човек да пресъздаде образа на комисар Йомер. Повярвайте ми - не ми дава сърце да го
съжалявам и да го оплаквам жив и да считам, че решението му е груба грешка и дори
подвеждане.  Постоянно си задавам въпроса, ами, ако той е доволен от участието си в КРА,
ако него го удовлетворява този образ ?
Кой е сигурен, че той не харесва образа на Йомер, след като не е контактувал с него лично ?
И дали, ако наистина е дълбоко разочарован този умен мъж/ а това всички го мислим/ не би
постъпил по друг начин и не би прекратил участието си ? Човек винаги намира изход, но
явно той не го търси, а продължава да снима и се раздава със жар.  smile3501

От всичко, което научихме за него, стана ясно, че той не е меркантилна личност, щом участва
непрекъснато в благотворителни кампании и раздава не малко средства. newsm10
Как тогава да принизя решението на този разумен, интелигентен и възвишен мъж до грубата
грешка и нежеланието да прекрати договора заради паричните неустойки и прочие?
Еми, не го допускам. Аз не вярвам, че Енгин Акюрек е подведен и сега бере плодовете  на
неправилно решение. Не вярвам, че тази утвърдена вече личност е безгласна буква и прави
вся и всьо без да има мнение. Нима го допускате ? И, ако е така не го ли подценявате ?
Затова ми е тъжно и болно от непрестанните критики на образа на Йомер, а от там косвено
рефлектиращи и върху Енгин Акюрек. Не може да не рефлектира - съгласете се, че няма
логика в противното.
Образа на комисар Йомер деградирал, тъп, скапан полицай - хайде холън, а Енгин в същата роля
- перфектен или пък дава само частица от възможностите си, защото му пречат.
Е, как да стане, аджеба?  newsm78 newsm78 newsm78 #Crazy #Crazy #Crazy
Доколкото успях да го опозная задочно - той или играе и се раздава на 100%  или не приема
ролята и не играе.
Истината, както винаги вероятно е някъде другаде или може би по средата, но кой да ти каже?

А, кой ще ме убеди, че Енгин Акюрек е толкова безпринципен и безумен, толкова наивен и сляп
за това, което прави ?
Нима говорим за същият Енгин Акюрек, който прецизира всяко свое решение, дори когато става
дума за кое списание да даде интервю или направи фотосесия ?
Нима говорим за същият Енгин Акюрек, който написа и публикува супер модернистичен разказ
и показа за сетен път, че е стойностен, мислещ и възвишен млад творец ?
Нима същият този  Етгит Акюрек се е принизил до дъното на един безмислен и безумен сериал,
като КРА ?
Нима за същият този разумен, достоен за уважение човек с безупречно поведение в обществото,
с десет годишна завидна творческа биография, зрял вече мъж, който знае цената си и от чийто
интелект и ерудиция се възхищаваме, говорим ? Нима ?

Дали да не се замислим как би се почувствал Енгин Акюрек, ако можеше да ни прочете ?
Не се ли увличаме да мислим без него от негово име, сякаш вчера ни е споделим лично
мнението си по въпроса ?

Може би си заслужава да помислим - не знам. Вие ще кажете. Аз само питам.    newsm51

Цитат
От всичко, което научихме за него, стана ясно, че той не е меркантилна личност, щом участва
непрекъснато в благотворителни кампании и раздава не малко средства.

Не мога да се съглася с подчертаното в червено, нямаме данни за непрекъснато участие в благотворителни кампании, нито за размера на дарените средства.
Възможно е да участва инкогнито, но няма как да знаем. Единствено за "Имам едно желание" беше публикувана информация. Също, взе участие в кампанията за подкрепа на пострадалите от земетресението във Ван.



За другото в поста, че някои потребители коментират с такава убеденост, сякаш са много близки с Енгин Акюрек и знаят всички негови планове, мисли, чувства, съмнения и мечти, съм напълно съгласна.
 
Винаги съм била против догадките, за достоверна информация, за мнения, основани върху факти.
Ако приемаме желаното за реално, от това не печели нито нашият любимец, нито неговите фонове, а само доказва безсилие.

# 40
  • Мнения: 20 905


Чудесна игра. Heart Eyes

# 41
  • Мнения: 3 246
Здравейте момичета Hug,

Съгласна съм с мненията на velijana и elinor-7 за снощната серия и за поведението на Елиф. Ще сложа и тук мнението си, относно това, което не ми хареса както в реакциите на Елиф, така и на Йомер.

За Елиф: поведението й към края на епизода доста се разминава с изграждането на образа на героинята до сега, според мен. Просто не ми хареса  Naughty! За мен, Елиф не би трябвало да постъпва така, а именно: 1. Реагира доста лековато на изненадата със свещи, която й беше спретнал Левент...ок, каза му, че си ляга, но не затвори вратата зад гърба му, а просто се качи и остави един мъж, който й се обясни в любов в предверието на къщата, която Йомер й избра. Аз лично си представях сцената така: изпраща Левент и гаси свещите. 2. Защо каза на Йомер, че с Левент са решили да си дадат шанс? Ако това не е истина и иска да отблъсне Йомер, да го накара да страда или просто да прекъсне връзката, за да може Йомер да поеме отговорностите си към Яъз и да изгради живота си с Ипек (както я оставиха да вярва), то тогава Елиф постъпва подло спрямо Левент, като се възползва и злоупотребява с чувствата му за своя угода. За нея Левент е приятел и тя не знае това, което ние знаем за него и би трябвало да не му дава грешни сигнали, ако няма намерения към него. Ако това, което каза на Йомер е истина, то Елиф прекалено бързо започна нов живот и се впусна в нова връзка, което не е много характерно за образа й до сега. Не ми хареса и реакцията й след като Йомер си тръгна ядосан...защо така се умълча, защо позволи на Левент да й говори тези неща и го допусна толкова близко, без да реагира? newsm78 Тя се остави Лево да я целуне и ако целувката не се състоя, то това не е заради Елиф, а защото Йомер ги прекъсна  Rolling Eyes Лично аз вече не съм убедена Елиф какво изпитва към Йомер и мисля, че й трябва време да разбере, кого обича, дали обича въобще някого и на кого ще дава шансове.

За Йомер: той сам реши да изостави Елиф, да и поднесе една лъжа, да й позволи да започне нов живот...усети се впоследствие, че не е постъпил правилно, имаше разминаване между думи и действия, но що годе "държеше един коловоз"...да, ревнуваше от Левент, но прикриваше ревността с притеснение за Елиф, страх за живота й, опасения от действията й на детектив и т.н. След като даде ключа на Елиф и двамата си казаха, че тръгват по нов път и трябва всеки да поеме в различна посока, каква беше тази истерия пред вратата, когато отвори Левент newsm78. С какво право Йомер го пита какво прави по това време, от позицията на какъв?  Crossing Arms Лично според мен, Йомер трябваше да го раздава малко по-хладнокръвно и мъжката както се казва - да попита спокойно къде е Елиф и че иска да разговаря с нея, да звънне, ако трябва пак на зънеца и така, защо трябваше да го представят като някакъв нервак, който държи сметка на жена, с която вече са приключили отношенията си, малко достойнство ми липсваше в тази сцена  Peace. После добре се врътна и си тръгна, после защо реши да се връща?! newsm78 Какво като Елиф е била манипулирана с теста, нали той самият прати Ипек да й каже, че Яъз е негов син, нали самият той не отрече това в следващите им срещи, дори когато й каза за Хюсеин, той не повдигна този въпрос, продължи да действа и реагира така, че да поддържа тази лъжа...сега какво изведнъж се присети - да, присети се изведнъж, защото видя свещите и Левент до Елиф, а тя със спуснати коси, готова за лягане Wink...ето това изведнъж го накара да прогледне,...а до сега къде бля, всичко му беше пред очите - трябваше да обясни на Елиф всичко подробно и да я остави да реши какво да прави, а не да й сподели за едно, да крие друго...сега след всичките си действия трябваше да преглътне грешката, да приеме това, което сам си е надробил, да остави Елиф да прави това, което си е решила и да запази достойнство, да не се унижава по този начин. Според мен, Йомер трябваше да премисли чутото от Ипек, да реши да изобличи леля и Левент по интелигентен начин....както се казва с финес Sunglasses, а не да се връща в къщата и да разбива вратата, едва ли не. Ок, реши да се върне и какво видя: Елиф и Левент седнали един до друг сред свещите, готови за целувка. Не ми хареса, че реши да се намеси по този брутален начин, просташко е и въпреки избухливостта на героя, показана ни до сега, това ми дойде в повече. Натрапи се  Rolling Eyes...нито видя Елиф да се дърпа, нито видя Левент да й се нахвърля изневиделица, без тя да желае това, защо тогава влезе в къщата...като какъв?!  Crossing ArmsКато бивш годеник, ревнивец, грубиян, който не може да преглътне, че жената, която сам изостави, започва нов живот. Лично според мен, след като видя тази сцена, Йомер трябваше да се обърне и да си тръгне  Peace да поговори с Ипек и да разбере всичко за теста, за заговорът и измамата и делово да изобличи леля и Левент, да покаже на Елиф с кого е решила да си дава шанс и да се отдръпне временно, за да й даде време да реши с кого да бъде и дали да бъде с някого.

Хубав ден!

Последна редакция: чт, 23 апр 2015, 14:37 от dana78

# 42
  • Мнения: 2 293
Здравейте момичета Hug,

Съгласна съм с мненията на velijana и elinor-7 за снощната серия и за поведението на Елиф. Ще сложа и тук мнението си, относно това, което не ми хареса както в реакциите на Елиф, така и на Йомер.

За Елиф: поведението й към края на епизода доста се разминава с изграждането на образа на героинята до сега, според мен. Просто не ми хареса  Naughty! За мен, Елиф не би трябвало да постъпва така, а именно: 1. Реагира доста лековато на изненадата със свещи, която й беше спретнал Левент...ок, каза му, че си ляга, но не затвори вратата зад гърба му, а просто се качи и остави един мъж, който й се обясни в любов в предверието на къщата, която Йомер й избра. Аз лично си представях сцената така: изпраща Левент и гаси свещите. 2. Защо каза на Йомер, че с Левент са решили да си дадат шанс? Ако това не е истина и иска да отблъсне Йомер, да го накара да страда или просто да прекъсне връзката, за да може Йомер да поеме отговорностите си към Яъз и да изгради живота си с Ипек (както я оставиха да вярва), то тогава Елиф постъпва подло спрямо Левент, като се възползва и злоупотребява с чувствата му за своя угода. За нея Левент е приятел и тя не знае това, което ние знаем за него и би трябвало да не му дава грешни сигнали, ако няма намерения към него. Ако това, което каза на Йомер е истина, то Елиф прекалено бързо започна нов живот и се впусна в нова връзка, което не е много характерно за образа й до сега. Не ми хареса и реакцията й след като Йомер си тръгна ядосан...защо така се умълча, защо позволи на Левент да й говори тези неща и го допусна толкова близко, без да реагира? newsm78 Тя се остави Лево да я целуне и ако целувката не се състоя, то това не е заради Елиф, а защото Йомер ги прекъсна  Rolling Eyes Лично аз вече не съм убедена Елиф какво изпитва към Йомер и мисля, че й трябва време да разбере, кого обича, дали обича въобще някого и на кого ще дава шансове.

За Йомер: той сам реши да изостави Елиф, да и поднесе една лъжа, да й позволи да започне нов живот...усети се впоследствие, че не е постъпил правилно, имаше разминаване между думи и действия, но що годе "държеше един коловоз"...да, ревнуваше от Левент, но прикриваше ревността с притеснение за Елиф, страх за живота й, опасения от действията й на детектив и т.н. След като даде ключа на Елиф и двамата си казаха, че тръгват по нов път и трябва всеки да поеме в различна посока, каква беше тази истерия пред вратата, когато отвори Левент newsm78. С какво право Йомер го пита какво прави по това време, от позицията на какъв?  Crossing Arms Лично според мен, Йомер трябваше да го раздава малко по-хладнокръвно и мъжката както се казва - да попита спокойно къде е Елиф и че иска да разговаря с нея, да звънне, ако трябва пак на зънеца и така, защо трябваше да го представят като някакъв нервак, който държи сметка на жена, с която вече са приключили отношенията си, малко достойнство ми липсваше в тази сцена  Peace. После добре се врътна и си тръгна, после защо реши да се връща?! newsm78 Какво като Елиф е била манипулирана с теста, нали той самият прати Ипек да й каже, че Яъз е негов син, нали самият той не отрече това в следващите им срещи, дори когато й каза за Хюсеин, той не повдигна този въпрос, продължи да действа и реагира така, че да поддържа тази лъжа...сега какво изведнъж се присети - да, присети се изведнъж, защото видя свещите и Левент до Елиф, а тя със спуснати коси, готова за лягане Wink...ето това изведнъж го накара да прогледне,...а до сега къде бля, всичко му беше пред очите - трябваше да обясни на Елиф всичко подробно и да я остави да реши какво да прави, а не да й сподели за едно, да крие друго...сега след всичките си действия трябваше да преглътне грешката, да приеме това, което сам си е надробил, да остави Елиф да прави това, което си е решила и да запази достойнство, да не се унижава по този начин. Според мен, Йомер трябваше да премисли чутото от Ипек, да реши да изобличи леля и Левент по интелигентен начин....както се казва с финес Cool, а не да се връща в къщата и да разбива вратата, едва ли не. Ок, реши да се върне и какво видя: Елиф и Левент седнали един до друг сред свещите, готови за целувка. Не ми хареса, че реши да се намеси по този брутален начин, просташко е и въпреки избухливостта на героя, показана ни до сега, това ми дойде в повече. Натрапи се Rolling Eyes...нито видя Елиф да се дърпа, нито видя Левент да й се нахвърля изневиделица, без тя да желае това, защо тогава влезе в къщата...като какъв?! Crossing Arms Като бивш годеник, ревнивец, грубиян, който не може да преглътне, че жената, която сам изостави, започва нов живот. Лично според мен, след като видя тази сцена, Йомер трябваше да се обърне и да си тръгне Peace, да поговори с Ипек и да разбере всичко за теста, за заговорът и измамата и делово да изобличи леля и Левент, да покаже на Елиф с кого е решила да си дава шанс и да се отдръпне временно, за да й даде време да реши с кого да бъде и дали да бъде с някого.

Хубав ден!
newsm51 newsm10
Прекрасен пост! Абсолютно съм съгласна с мнението ти и за Елиф, и за Йомер с тази разлика, че аз очаквах точно такова поведение от Елиф...
Пиши по-често...

# 43
  • Мнения: 3 246
loveofmine  bouquet Hug благодаря ти! Ще се опитам да пиша по-често, чета ви всеки ден и следя всичко в темата! Hug

# 44
  • Мнения: 1 026
Dana78 Hug  за Елиф си написала и моите мисли! newsm51

За Йомер - на мен не ми харесва, че се нахвърля с бой на Левент. В случая Левент не
насилва Елиф, та да я спасява.

Но за всияко друго, с какво право го прави  - ами защото обича Елиф
Йомер и го каза и при срещата им в къщата след провалената сватба, а после пък и каза
в прав текст коя е причината за раздялата им. Тя как не го разбра, че още я обича
и не детето е причината да я изостави.
Елиф реши, че всеки ще започва нов живот, и дава надежди за Левент, докато Йомер
изобщо не си е помислил да я заменя с друга. Толкова силно обича, не мисли да гради
бъдеще с друга жена.
Това е разликата, единият обича истински, а другият - веднага го зачерква от живота си
и ще търси друг за нов живот. Поне това му представя Елиф.

Общи условия

Активация на акаунт