КАНАДскА пролетно-лятна тема 58

  • 96 003
  • 738
  •   1
Отговори
# 75
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Elizabett за самолет взимай дребни нови играчки и на всеки час вадиш нова играчка - предвиди си примерно 10 играчки за десетчасовия полет - евтини и малки. Макар че вероятно ще спите и няма да ги ползваш всичките, а и от авиокомпанията ще ви дадат пакетче за занимание на детето. Има опция да гледа и филмчета. Моливи и листове също вършат добра работа.

# 76
  • Мнения: 138
Ние почти не успяхме да поспим по време на полета, нашето 4-годишно има таралеж в гащите. Бях взела малките колички, с които много си играе (от рода на hot wheels), карти на clever book за неговата възтаст, 2-3 малки любими книжки, хрупанки от рода на солети, ай пад. Първият полет имахме късмета да поспи, но презокеанския беше дневен и ц, нема сън. Не е толкова страшно, в шеги и закачки минава времето. Разни бабки хейтърки, ако те гледат лошо, не им обръщай внимание  Laughing

Karelia,  в Розмон

# 77
  • София
  • Мнения: 6 722
Здравейте, момичета, ще се радвам да ме включите във вашата групичка.
Съпругът ми от 2 години е в Канада, сега получихме имигр. визи за постоянно жителство и се премести в Торонто. Преди това беше в Ню Брунсуик, жителството отне около 2 години по провинциалната им програма.
Вероятно от следващата есен ние с детето също ще се преместим при него. Изчакваме първо да се установи, в България имам хубава работа и не ни се иска да взимаме прибързани решения и да напускам все още, макар че вече доста ни омръзна да живеем разделени. В този смисъл съм изпълнена с доста въпроси и съмнения, предполагам всички сте ги имали. Не съм сигурна дали ще ми хареса там, как ще се адаптираме, дали ще намеря сходна работа, как ще се чувства дъщеря ни, която ще е на 9 год. тогава.
В кой клас би трябвало да я запишем на 9 г., и как стои въпроса с обучението на англ., тя учи в момента всеки ден, но не бих казала, че нивото й е добро. Деца като нея в началото само англ. ли учат или всички предмети? По цял ден ли са на училище или само до обяд? Моля за малко инфо въобще за училищната система, особено ако има специфика за Торонто.
Предстои ни в края на август да дойдем на гости с нея за 2 седмици, за да си активираме визите, та ще разгледаме и списъка със забележителности, мислим да отидем и до Монреал. Ще съм благодарна за вскякакви насоки и съвети за бъдещото ни преместване!  Hug

# 78
  • Лавал-Пловдив
  • Мнения: 376
И аз с въпрос: моля, препоръчайте ми добър препарат за мокет.
За съжаление стълбите ми и за нагоре, и за надолу са с мокет (светло бежов Sad ). Сами бутна една голяма саксия и сега е тъмно кафяв. Нямам идея как да го почистя и освежа. За косми и едри боклуци съм намерила начин - метален гребен-четка за кучета (от Доларама). Обира всичко и разресва мокета, но мръсотията си седи. Въобще не ги харесвам тези мокетени стълби и са в списъка ми да бъдат подменени с дървени, но всичко по реда си.

# 79
  • Мнения: 3 109
Kaka Дора, предполагам , че си пробвала да изсмучеш пръстта с мощна прахосмукачка .
Може да пробваш с перяща прахосмукачка (аз не знам как се казва всъщност машината). При нас в Сейфуей можеш да наемеш машина и да си купиш малко препарат .
Или виж някой приятел дали има такава.
Ние наехме фирма да изчисти /изпере мокета в хола , излезе към $110 ,ориентировъчно ти пиша.

По дървените стълби ще ти тропат децата ,знаеш.

# 80
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
И аз с въпрос: моля, препоръчайте ми добър препарат за мокет.
За съжаление стълбите ми и за нагоре, и за надолу са с мокет (светло бежов Sad ). Сами бутна една голяма саксия и сега е тъмно кафяв. Нямам идея как да го почистя и освежа. За косми и едри боклуци съм намерила начин - метален гребен-четка за кучета (от Доларама). Обира всичко и разресва мокета, но мръсотията си седи. Въобще не ги харесвам тези мокетени стълби и са в списъка ми да бъдат подменени с дървени, но всичко по реда си.

В супермаркетите дават под наем машини за чистене на мокет - взимаш я под наем аз един ден те ще ти кажат и препарата какъв е и ще ти го и продадат - ние сме чистили така - много съм доволна от резултата.

# 81
  • Мнения: 417
Ние си купихме перяща прахосмукачка на Бисел, от Уолмарт. Доста доволно ми изчисти мокето-килима. Идва си с препарати в кутията. В общи линии 2 пъти да наема и то ми се е избило Simple Smile

А да не спомена и за номера с връщането до 90 дни ..... вършиш си работа, почистваш я и си я връщаш обратно в Уолмарт  newsm47

# 82
  • Лавал-Пловдив
  • Мнения: 376
Тенкю, лейдис   bouquet
Ще пробвам с перяща под наем, след 2 седмици като изляза във ваканция. Иначе с обикновена смучих, но саксията беше скоро поливана и си беше чиста кал, а не пръст.  ooooh!

# 83
  • Canada
  • Мнения: 649
Здравейте,
в момента съм в процед на проучване на застраховките за къща и имам много добра оферта от РБС. Но не покриват щети от покрива. Затова се обръщам към вас. Ако някоя канадска мама има сключена застраховка, моля за уточнение какво покрива и не полицата.
Знам, че има разни особености, а мен лично ме интересува това, което не покрива полицата на РБС.
Благодаря предварително!

# 84
  • Лавал-Пловдив
  • Мнения: 376
Аз като търсих застраховки най добра оферта ми даде Allstate,комбинирана къща + 2 коли (около1000 на година). За покрив нямам спомен, а и не ме притеснява, защото нашата къща е относително нова (2006)

# 85
  • Canada
  • Мнения: 649
ХМ.Тези Allstate не съм ги прослушала. Ще ги проверя и тях.

# 86
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
... а и не ме притеснява, защото нашата къща е относително нова (2006)
Не лежи на тази кълка - тук покрив се прави на около 15 години в най-добрия случай на 20.

За застраховките не съм се задълбочавала особено - нямам им особено доверие, но са задължителен елемент освен ако не си купуваш къщата с готови пари. Тук за мен е най-важна пожаро-безопасността и то не заради къщата, а заради нас самите дето сме в нея.

# 87
  • София
  • Мнения: 6 722
Извинете, че се самоцитирам, дали някой  може да даде инфо:
.....В кой клас би трябвало да я запишем на 9 г., и как стои въпроса с обучението на англ., тя учи в момента всеки ден, но не бих казала, че нивото й е добро. Деца като нея в началото само англ. ли учат или всички предмети? По цял ден ли са на училище или само до обяд? Моля за малко инфо въобще за училищната система, особено ако има специфика за Торонто.
.....

# 88
  • Мнения: 2 473
Olive, ако в БГ трябва да е трети клас, тук ще бъде четвърти, т.е. върви една година по-напред от наборите си от БГ, защото тук тръгват на 6 години в първи клас, а не на 7 както е в БГ.
Ще я запишат в ESL клас, т.е. ще учи само английски, много улеснено, за да разбира постепенно. Когато достигне добро ниво на езика според учителите и, ще положи някакъв изпит (лек) и тогава ще излезе от ESL и ще бъде в редовен клас. Това може да отнеме 1-2 години, понякога 3, зависи. В повеето случаи стоят около 2 години в ESL. Иначе на у-ще няма първа и втора смяна. Всички ученици започват горе-долу в 9 часа и свършват в 3 или 3.30 часа. Имат две малки и едно голямо междучасие, когато и обядват. Обикновено ти и слагаш обяд, който си носи, но може и там да яде срещу заплащане. Това е ваш избор. Учебната система е много улеснена, почти нямат домашни, по-скоро ще и дават малки книжки да четете заедно вкъщи, за да упражнява езика. Всички деца ходят с настроение на у-ще, поне това е моето мнение, защото го приемат като забавление, а не като задължение. Успех ти желая!  Hug  bouquet

# 89
  • София
  • Мнения: 6 722
Благодаря много!  bouquet
Звучи ми малко странно обаче само език 2 год., тогава няма ли да изостане много по математика например? И какво е вашето мнение /доколкото имате опит/ за канадската образователна система, сравнена с българската, поне на етап начално училище? Струва ми се, че в Б-я стреса върху децата е доста по-голям, и май учат повече материал в първите класове, отколкото в Канада, възможно е и да бъркам.

Общи условия

Активация на акаунт