За поставянето на камери във всички училища!

  • 6 638
  • 43
  •   1
Отговори
  • Мнения: 320
Бих искала  да чуя мнения  за поставяне на камери във всички училища.
Смятам ,че трябва да има във всяко училище.Много често ,когато нещо се "случи " никой  нищо не е видял.
Така и учителите не биха си позволявали много неща ,които сега се случват.
А има ли против?

Последна редакция: чт, 30 апр 2015, 08:03 от Редактор*

# 1
  • Мнения: 46 641
Имаше такава тема преди време, доста бяха против.

Иначе аз съм за - навсякъде, без кабинките на тоалетните.

# 2
  • Мнения: 8 278
В нашето училище има камери, но само по коридорите. В стаите няма или поне в тези стаи, в които аз съм влизала, няма.

# 3
  • Мнения: 4 500
В нашето училище има камери, но само по коридорите. В стаите няма или поне в тези стаи, в които аз съм влизала, няма.
В нашето е по същия начин, става дума за 56-то СОУ в София.

# 4
  • София
  • Мнения: 16 218
И аз съм ЗА, включително в класните стаи, за да има доказателства, когато учители унижават ученици, защото и това го има.

# 5
  • NE
  • Мнения: 11 001
Вече е задължително поставянето на видеокамери по време на матурите, а те се провеждат почти във всички училища с гимназиален курс. Според мен съвсем скоро ще бъдат задължени училищата да сложат видео-наблюдение. Ефекта е поразителен.
В училището в което работя има във всички класни стаи. Peace

# 6
  • Мнения: X
Темата се оказа неочаквано актуална за мен. Вчера синът на мои познати е бил пребит в коридора на училището. Не е имало свидетели, защото е станало по време на час. В коридорите на училището има камери, но те не са записващи, т.е. служат само за наблюдение в момента. За да е пълен абсурдът, бодигардът, който е трябвало да наблюдава камерите, изобщо не е бил в кабината си по това време.  ooooh! Така че, да трябва да има камери, но много важно е те да са записващи и да се осигурява достъп до записите, защото дори не ми се започва темата за бюрократичната процедура по достъп до записите.

# 7
  • NE
  • Мнения: 11 001
Сложен е въпроса с камерите, наистина. Работеща практика е да се ограничават свободните часове, да не се пускат много деца до тоалетна и всички които по някаква причина не са в час да са събрани далеч от стаите.

# 8
  • Мнения: 320
Не знам защо  "питането ми" бе преместено от основно и средно образование тук.Но не това е най -важното.Тези ,които са против- какви доводи имат?Не визирам учителите.За тях знам ,че не биха приветствали подобно начинание.Да могат да те гледат как работиш в час  сигурно не е приятно.И не само това разбира се.Като гледам как вървят нещата в училищата сигурна съм ,че един ден навсякъде ще има камери. Но до този момент може би сме далеко.Ще трябва да се случат сигурно много неща, които ще накарат обществото, да вземе тази мярка.Както се казва количествените измеменения ще доведат до качествени.Но колко ще трябва да се изстрада!

# 9
  • Мнения: 12 031

Иначе аз съм за - навсякъде, без кабинките на тоалетните.


Това е изцяло и моето мнение.

Но ме притеснява реакцията на учителите, както и това, че не мога да преценя дали е удачно да работят под непрестанно наблюдение.Ако аз в работата си съм под наблюдение всяка минута от работния си ден, макар и да имам изключително публична професия, не бих била много доволна.

Т.е. "за" камерите в училище съм, но бих искала да чуя и учителите.

# 10
  • Мнения: 279

Иначе аз съм за - навсякъде, без кабинките на тоалетните.


Това е изцяло и моето мнение.

Но ме притеснява реакцията на учителите, както и това, че не мога да преценя дали е удачно да работят под непрестанно наблюдение.Ако аз в работата си съм под наблюдение всяка минута от работния си ден, макар и да имам изключително публична професия, не бих била много доволна.

Т.е. "за" камерите в училище съм, но бих искала да чуя и учителите.

Аз съм учител и ни най-малко не ме притеснява поставянето на камери в училище. Професионалист съм. Изобщо - не вярвам да има сериозен учител, който да се противопостави на подобно начинание - е, освен от ... срамежливост  Laughing Впрочем, при нас има камери на много места - двор, коридори, столова. В повечето училища с камери са оборудвани не само коридорите, а и класните стаи.
Работата ми е публична - всеки ден ме наблюдават средно по около 45 чифта очички, а през тях - очи на родители, баби, дядовци и други лица, свързани с обучението по някакъв начин.  Още едно око изобщо не ми е проблем. Laughing
Поставянето на камери ще подейства дисциплиниращо на много ученици, които са склонни да вършат щуротии, да създават конфликти в междучасията, да бърникат във вещите на съучениците си и/ или да ги повреждат. Още по-хубаво е, че чрез записващите камери и родителите ще могат да се информират дали детето им внимава и работи в час. Едно е да ти го каже учител, друго е да го видиш лично.
Но най-големият бонус, разбира се, е осигуряването на максимална безопасност за учениците. Така че - да! В днешното по-динамично и богато на стресови ситуации ежедневие камерите са разумно превантивно средство.

# 11
  • Мнения: 46 641
Но ме притеснява реакцията на учителите, както и това, че не мога да преценя дали е удачно да работят под непрестанно наблюдение.Ако аз в работата си съм под наблюдение всяка минута от работния си ден, макар и да имам изключително публична професия, не бих била много доволна.

Камерите са без звук, така че няма да се чува какво казват. На практика нищо особено няма да се види, така че не би трябвало да е проблем.
Много професии са с камери нон стоп, в крайна сметка дали ще са пред 30 човека (децата) или преди 31 - + охранител, разлика не би имало.
Това е и за тяхна защита всъщност. Ако ученик посегне на тях или ги набеди, че те са ударили.

# 12
  • Мнения: 9
Здравейте!
Не пропускайте факта ,че тези средства за наблюдение касаят пряко сигурността не само на учениците и имуществото но и на преподавателите.
Според мен в класните стаи трябва да записват и звук. Не само заради преподавателите ,а конкретно заради арогантни ученици и родители. Не мисля ,че ще има преподавател против това. Проблема е обаче в не записващите камери . Истинските ефективни  системи съхраняват информацията и са лицензирани . Имат статут на доказателствен материал. И най - важното е качеството на записа .  Това което съм виждал като камери в училищата ме плаши.  Това са едни изключително евтини средства за наблюдение и ако е малко по-тъмно в коридора няма и да разбереш кой е проблемното лице. Аз съм изцяло за  видео контрола , но със запис и с качествени средства. Ако ме питате трябва и в коридорчето пред кабинките в тоалетната да има. 

# 13
  • Мнения: 47
Абсолютно за!
Не може да продължават тези безнаказани побои, децата да се дрогират в училище, да пушат цигари или да си преписват на воля! Това го няма никъде по света и се надявам и оттук да изчезне.

# 14
  • Мнения: 2 265
Аз съм за, но, не мисля, че това би предотвратило насилието. Може би само на територията на училището, но извън нея, не. Други мерки трябват, ако ще се борим срещу насилници. Да не говорим, че вербалната агресия нямам как да бъде хваната от камерите, които записват само картина.

Общи условия

Активация на акаунт