Въпрос за витамин С ?

  • 1 247
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 089
Ами то вит.С е почти единственото, което може да се дава на такова малко бебче. По една ампула от малките, но не повече от 5 дни.

# 16
  • Мнения: 2 959
Аз за момента не съм давала никакъв друг витамин освен вит. Д. Надявам всичко останало да си го набавя от кърмата.

# 17
  • Мнения: 1 059
Най добре е да се посъветваш с лекар

# 18
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Когато беше на около 2 месеца съм давала по необходимост.Така че явно може  Peace
    същото  Peace

# 19
  • Мнения: 3 932
Moje, az sy6to dawam pri pyrwi priznaci na nastinka, no we4e po cqla ampula.

# 20
  • Мнения: 382
Нашата лекарка първото,което ми казва да му давам при настинка или изобщо,когато е болничък е Вит.С,даже  в момента е хремав и ми каза сутрин и вечер по една малка ампула да  давам.

# 21
  • Мнения: 3 537
Нашата лекарка първото,което ми казва да му давам при настинка или изобщо,когато е болничък е Вит.С,даже  в момента е хремав и ми каза сутрин и вечер по една малка ампула да  давам.
И при нас е същото Peace

# 22
  • Мнения: 832
Не е хубаво да се тъпче бебето излишно - много е мъничко още. И освен това вечерно време не се пие вит.С. То за големите хора е така, пък какво означава за бебетата. Вит. С се пие само сутрин, до обяд.

# 23
  • Мнения: 5 183
Витамин С не съм давала до около втората годинка. Не съм се консултирала с лекар, но и педиатъра никога не ми е казва да давам, нито на НЕ давам. Просто изобщо не е ставало въпрос за това. Около вториярожден ден запо4на да се събира с много деца - посещаваше един детски център, заедно с мен, и тогава му купих те4ни мултивитамини, а по-късно - Вит. С за дъв4ене, но него го давам само, когато има нужда.

# 24
  • Мнения: 7 391
Може аз давам при първи признаци на настинка,или ако някой се е разболял покрай него за профилактика.Няма страшно да се пренасити организма с витамин С,ненужното количество се изхвърля с урината Hug
   За 24 часа организма се е освободил от излишното количество.Лично аз от стара лекарка съм чула,че когато детето почва да се разболява му се дава ударна доза 5 ампули/малки/ наведнъж,за възрастен 10 големи.Не посмях да дам на детето си,но пробвах аз.След 3 год съм давала и на двете ми деца и има страхотен ефект.

# 25
  • Мнения: 176
Може аз давам при първи признаци на настинка,или ако някой се е разболял покрай него за профилактика.Няма страшно да се пренасити организма с витамин С,ненужното количество се изхвърля с урината Hug






аз лично съм се консултирала с педито и го прилагам когато се налага и не съм имала проблем




# 26
  • Мнения: 5 299
Moje, az sy6to dawam pri pyrwi priznaci na nastinka, no we4e po cqla ampula.
И аз така действам Grinning
Викториа се разболя на 2 месеца(настинка някаква) и давах по 1 ампула сутрин и ве4ер. И сега ако се усъмня, че има опаснот от настинки - давам профилакти4но 1 ампула.

# 27
  • Мнения: 3 760
Може, но по предписание. Добре е да се знае, че предизвиква поява на слуз в акото. Да не се плаши човек....

# 28
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Може да даваш, но след консултация с лекар; той тр. дозира количеството, а не ти на своя глава Wink

# 29
  • София
  • Мнения: 1 457
Естествено че може.Ако е под една годинка даваш половината ампула,а ако е по голямо цялата.
Ние сме под годинка,но ни изписаха цяла ампула от 2 мл. веднъж дневно. Но и аз чух , че не е много полезно да се дава витамин Ц от капсула Thinking

Общи условия

Активация на акаунт