СЕДМИ КЛАС - 62

  • 40 833
  • 733
  •   1
Отговори
# 690
  • София
  • Мнения: 11 989
И аз получих резултата от ПИ по МАТ на Междучасие - 4,26.
Мисля, че с това приключва всичко около матурите. Дано поне успее да остане в Лицея.

# 691
  • Варна
  • Мнения: 4 295
И аз получих резултата от ПИ по МАТ на Междучасие - 4,26.
Мисля, че с това приключва всичко около матурите. Дано поне успее да остане в Лицея.

Нищо не приключва ! Тепърва започва!  Hug

# 692
  • София
  • Мнения: 3 824
И аз получих резултата от ПИ по МАТ на Междучасие - 4,26.
Мисля, че с това приключва всичко около матурите. Дано поне успее да остане в Лицея.
Изпитите на Междучасие по мат са несравними с матурите. Дай му да реши в къщи един реален тест - първи и втори модул за съответното време и тогава прецени.

# 693
  • Пловдив
  • Мнения: 9 709
змия, така или иначе момчето ще се явява на изпита. Като излязат резултатите, тогава ще решите.
Има ли вероятност да не продължи в колежа? В смисъл, да ви накарат да го преместите.

# 694
  • София
  • Мнения: 3 824
Код, четеш като дявола Евангелието... Laughing Да, НПМГ е страхотно училище и да, приема  с балове като цитирания от теб. Но какво правим, ако детето просто иска да учи в езикова (тоест общообразователна гимназия с бонус език),

Напротив... Ти делиш некоректно училищата на езикови гимназии и други...
Какво ще прави сама си отговорила с написаното в скобите. Просто заменяш думата гимназия със СОУ. Както се наложи в последно време 73 СОУ да има прякор 2 немска гимназия, така и всяко друго СОУ може да даде исканото. Да напомня ли, че скоро ученик с пълна стипендия от АК избра 18 СОУ?  
И необходимо ли е да ти търся разумни балове за общообразователна гимназия / СОУ с бонус език???
Светът може да почва, но не свършва с НЕГ АЕГ ФЕГ...


Оня ден говорих с деветокласничка във 2 СОУ. Страхотно момиче. Разказа чудесни неща за съучениците си, учителите и възможностите, които им предлагат там. Във второ е с тройка по математика  и 5 по БЕЛ на матурите. Наистина, ученето е въпрос на желание, а не на елитност на училището. Също така много по-важно е това, с което ще излезеш от училище, а не колко труден е входа.

# 695
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 374
....
Напротив... Ти делиш некоректно училищата на езикови гимназии и други...
Какво ще прави сама си отговорила с написаното в скобите. Просто заменяш думата гимназия със СОУ. Както се наложи в последно време 73 СОУ да има прякор 2 немска гимназия, така и всяко друго СОУ може да даде исканото. Да напомня ли, че скоро ученик с пълна стипендия от АК избра 18 СОУ?  
И необходимо ли е да ти търся разумни балове за общообразователна гимназия / СОУ с бонус език???
Светът може да почва, но не свършва с НЕГ АЕГ ФЕГ...


Ако това беше вярно, то нямаше да се стига до бал 34+/- малко за шестте гимназии, изброени от русалката.

# 696
  • Мнения: 636
Някой има ли представа дали тестовете в сайта https://izpitai.me/client/quizzes?locale=bg
за 7 клас са идентични с тези от реалните пробни на Междучасие?

Гледам,че Златилов и сие са изготвяли тестовете по математика

# 697
  • Мнения: 1 776
Оня ден говорих с деветокласничка във 2 СОУ. Страхотно момиче. Разказа чудесни неща за съучениците си, учителите и възможностите, които им предлагат там. Във второ е с тройка по математика  и 5 по БЕЛ на матурите. Наистина, ученето е въпрос на желание, а не на елитност на училището. Също така много по-важно е това, с което ще излезеш от училище, а не колко труден е входа.

Адмирирам.

jd... много безсмислен пост...
Дали е вярно или не зависи от разбиранията ти и това, доколко вярваш в детето си и възможностите му...
Пожелавам ти някой ден да те огрее правилното разпределение - ученик / училище.
Тръни има навсякъде, рози също.

# 698
  • София
  • Мнения: 18 043
Хаха, на думи е едно, на практика е друго... Сигурно  едно 97 СОУ (примерно) с езиковите си паралелки предоставя същото като 73 СОУ, смях в залата, честно... Единици свестни винаги ще има и в някое, сочено като представител на най-посредствените училища, в такова като горното с минимален бал от 18. Но не е  там въпросът. Говорим не за единиците, а за останалите. Няма земна сила, която да ме убеди, че в среда  от деца, тотално  незаинтересовани да учат, доброто измежду им ще си върви безпрепятствено  все нагоре и напред въпреки обкръжението си, този идеализъм го оставям на теб, Код. Въпреки, че съм убедена, че и при теб е само словесен, но опре ли ножът в кокала, би запял друга песен. Но си спокоен, защото всички знаем, че няма да опре. А от такава позиция е лесно да се изхвърля човек с нереални твърдения.  Да не говорим, че и самите учители, без значение за кое училище иде реч, напасват съвсем целенасочено нивото на преподаване според това на масата. И когато то е изначално ниско, не виждам какво получава такова дете и като знания, и като среда... И ако беше иначе, както ти твърдиш, Код, на какво се дължи разликата в  успеваемостта на деца от две училища като упоменатите като почнеш от приемен бал, минеш през състезания и олимпиади в гимназиален курс, стигнеш до матури, до процент, продължили образованието си във ВУЗ, до реализация после... Много ги обичам тези обобщения, че качествена разлика между училищата на практика няма и човек може да изплува навсякъде, ако има желание, пък  дори и тинята неумолимо да го дърпа надолу. Да, и в набедените за "елитни" има множество проблеми, но самите деца в общия случай се дърпат едно друго, ама преди всичко в посока нагоре... Ясно е, че отклонения от правилото има навсякъде и винаги ще има, но  между СОУ и СОУ може да стои далеч  не поставеният от теб знак за еквивалентност, а  буквално пропаст... във всяко едно отношение.

Последна редакция: вт, 12 май 2015, 18:51 от пенсионирана русалка

# 699
  • столицата
  • Мнения: 3 796
Калона, не мога да отговора на въпроса ти , но благодаря за линка!  bouquet

# 700
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 374
.....
jd... много безсмислен пост...
Дали е вярно или не зависи от разбиранията ти и това, доколко вярваш в детето си и възможностите му...
Пожелавам ти някой ден да те огрее правилното разпределение - ученик / училище.
Тръни има навсякъде, рози също.

Просто моето мнение не се покрива с твоето поне в частта, че това, което иска едно дете, може да се намери във всяко СОУ. Етикетите може и да си приличат, но разликата вътре е огромна.

Достатъчно вярвам в детето си и неговите възможности. Доказал е, че може да постигне всичко, което поиска и никой не може да го накара да прави неща, с които не е съгласен.

# 701
  • Мнения: 110
 До сега все редихме училища с бал над 30, детето вади оценки между 5 и 6 на всички пробни изпити до момента.  Обаче познати ме посъветваха да изберем и училища с бал под 30, за да не останело детето без училище. Пак ме хвана параноята, хем вярвам в него, знае материала, но при нас всичко е според деня. Има дни в които просто не може да си събере мислите и това е... Реално сигурно има възможност да изкара и 4 точно на матурите...

# 702
  • Sofia
  • Мнения: 4 576
ra2, ето линк към указанията за работа със системата за кандидатстване от миналата година. Може да добиеш представа какво се отбелязва в заявлението за кандидатстване. Вероятно и тази година нещата няма да са много различни.
http://npmg.org/wp-content/uploads/2012/05/um.pdf

Хайде и аз сега с един сигурно тъп въпрос, ама.. кои данни имат предвид в указанията ката "Ваши" - моите или на детето?

# 703
  • Мнения: 21 455
ra2, ето линк към указанията за работа със системата за кандидатстване от миналата година. Може да добиеш представа какво се отбелязва в заявлението за кандидатстване. Вероятно и тази година нещата няма да са много различни.
http://npmg.org/wp-content/uploads/2012/05/um.pdf

Хайде и аз сега с един сигурно тъп въпрос, ама.. кои данни имат предвид в указанията ката "Ваши" - моите или на детето?

На детето.  Grinning По-надолу пише " Щракнете тук за да се разтвори панелът за посочване на
изпитите, на които желаете да се явите..."
Въведените данни после ги има на служебната бележка, която ще си разпечатате.
http://prikachi.com/images.php?images/13/8110013x.jpg
Това е нашата от миналата година ( изтрила съм данните на детето.). На телефон обаче бях посочила моят. За всеки случай.  Mr. Green

Последна редакция: вт, 12 май 2015, 19:42 от Дидева

# 704
  • Варна
  • Мнения: 6 316
В последните дни преди матурите всеки ден имат по два урока за научаване по някой разказвателен предмет. Явно не е стигнало времето, та сега...Само по география не се брои. За утре има и преговор по история, че ще правят контролно.
змия, аз все се надявам и вярвам точно на матурата да се концентрират максимално. Въпреки, че виждам-моето девойче и на челна стойка да решава у дома задачи, все тая.  Confused Хайде има и задачи, които я спъват, но глупавите грешки не я пропускат. Ето днес, на класното-едната задача е да се изчисли нещо си в дм, а тя-в см. Вярно решена задача, но съответно заграден грешен отговор, от недоглеждане. Всеки път казва, че на матурата ще внимава повече.  Simple Smile

От няколко дни всеки ден вият косачки в квартала. Дано до матурите окосят най-после!

Общи условия

Активация на акаунт