Астрология - 6 тема

  • 39 082
  • 740
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 15
Ако за мързела може да се спори, то да кажеш, че близнаците не са инатливи е все едно да твърдиш, че черното е бяло.

# 31
  • Мнения: 2 265
Може и да познаваш инатливи Близнаци, но това със сигурност не е заради Слънцето им което попада в знака. Инатливост просто не е от ключовите думи на Близнака.

# 32
  • Мнения: 5 215
И аз не съм съгласна, че Близнаците са инатливи и мързеливи. Имат ли стимул са неуморни даже Grinning
Не знам как, но аз с 1-2 изключения само мъже Близнаци привличам и явно ме привличат.
ММ също е такъв, а преди него имах 3 гаджета родени на 12.06 Shocked

Има ли сайт/програма, който да покаже транзити и да ги разтълкува? На астрото излизат транзити, но не мога да ги разтълкувам...

# 33
  • София близо до Витоша
  • Мнения: 469
Планета  Позиция  Дом
Слънце      14 -/дева/- 37' 20"       4
Луна          24 -/дева/- 52' 24"       5
Меркурий  29 -/дева/- 09' 19" R      5
Венера       24 -/лъв/- 26' 00" R      4
Марс          16 -/лъв/- 05' 01"       4
Юпитер      03 -/стрелец/- 27' 52"       7
Сатурн       01 -/скорпион/- 15' 21"       6
Уран          05 -/стрелец/- 19' 41"       7
Нептун      26 -/стрелец/- 27' 47" R      7
Плутон      27 -/везни/- 45' 33"       5
Хирон        02 -/близнаци/- 56' 04"       1
Лилит        19 -/водолей/- 19' 05"     10
True Node   21 -/близнаци/- 07' 15" R      1
P. of Fortune 22 -/телец/- 03' 10"     12
Vertex        29 -/везни/- 28' 58"       6

Момичета, може ли някоя от вас да ми каже,по тези данни дали скоро ще си намеря работа ?


Възможно е наесен, когато транзитния Юпитер е в дева и направи съвпад с планетите ти в дева, опозиция към МЦ и Сатурн вече директен влезе в 7ми дом и съвпадне с уран, управител на МЦ.

Всъщност може още края на лятото, когато има съвпад на слънце и венера на 22 лъв, съвпад с твоята венера, транзитния Юпитер и той ще е някъде около тази точка.

 Cry Cry Cry Не очаквах да го чуя, така ми се иска да започна работа,а сега края на лятото или годината.

# 34
  • София
  • Мнения: 770
Аз самата съм с асцендент близнаци, а хора, които най-не харесвам са именно от тази зодия. Неискрени, много лъжат и т.н.

# 35
  • Мнения: 3 181
Всичко е на база индивидуална натална карта.
Моите интимни партньори за това са все Близнаци, защото това е върха на моят 7 дом + южен възел/ той дава кармичност/ на цялата ситуация.
Аз също не харесвах Близнаците, но съдбата си е съдба Wink
За мен, негативните качества на други зодии са по-дразнещи. Какво ще ви допада, какво-не, също го има в картата ви, с две думи не можем да обобщаваме, Близнаците са кофти зодия.
Съгласна съм, че не са инати, по-скоро могат да изглеждат такива, но те си следват някаква си тяхна цел, имат си мотиви, различни от това да се наложат на всяка цена.

# 36
  • Мнения: 3 118
Аз самата съм с асцендент близнаци, а хора, които най-не харесвам са именно от тази зодия. Неискрени, много лъжат и т.н.
Mr. Green И аз не харесвах везни и се оказах с асцедент везни.  Mr. Green
Вторачваме се в недостатъците на другите, но четох някъде, че точно онова, което не харесваме в другите е нещото, с което трябва да се справим в нас.... Не знам до колко е вярно  newsm78

# 37
  • Мнения: 69
Планета  Позиция  Дом
Слънце      14 -/дева/- 37' 20"       4
Луна          24 -/дева/- 52' 24"       5
Меркурий  29 -/дева/- 09' 19" R      5
Венера       24 -/лъв/- 26' 00" R      4
Марс          16 -/лъв/- 05' 01"       4
Юпитер      03 -/стрелец/- 27' 52"       7
Сатурн       01 -/скорпион/- 15' 21"       6
Уран          05 -/стрелец/- 19' 41"       7
Нептун      26 -/стрелец/- 27' 47" R      7
Плутон      27 -/везни/- 45' 33"       5
Хирон        02 -/близнаци/- 56' 04"       1
Лилит        19 -/водолей/- 19' 05"     10
True Node   21 -/близнаци/- 07' 15" R      1
P. of Fortune 22 -/телец/- 03' 10"     12
Vertex        29 -/везни/- 28' 58"       6

Момичета, може ли някоя от вас да ми каже,по тези данни дали скоро ще си намеря работа ?


Възможно е наесен, когато транзитния Юпитер е в дева и направи съвпад с планетите ти в дева, опозиция към МЦ и Сатурн вече директен влезе в 7ми дом и съвпадне с уран, управител на МЦ.

Всъщност може още края на лятото, когато има съвпад на слънце и венера на 22 лъв, съвпад с твоята венера, транзитния Юпитер и той ще е някъде около тази точка.

 Cry Cry Cry Не очаквах да го чуя, така ми се иска да започна работа,а сега края на лятото или годината.

Зависи от много неща и това, което ти написах е само бегло по тези данни, които си писала. Значение имат и прогресиите, и лунациите, соларните възвръщания също. Венера, 10ти дом, 7ми дом и донякъде 6ти дом са сигнификаторите за професия и кариера. Разгледай ги в различните карти за да видиш дали те очаква подобна промяна.


Все пак темата е за астрологични обсъждания, а не за гадания. Нали?


Относно това, какви мъже ни привличат основен сигнификатор в женска карта е слънцето по знак и дом. Ако например е в 3ти дом, може да има връзки с близнаци. Аз например съм имала само една краткотрайна връзка с мъж със слънце в знака на моя седми дом. Не са ме привличали други мъже с такъв слънчев знак.
Планета в седми дом също може да описва мъжете за една жена - например Юпитер в седми, без значение на знака може да води до връзки с хора с изявен Юпитер, слънчеви стрелци например и т.н.


Принципно при нощно раждане вместо слънцето за сигнификатор се приема марс, но така или иначе слънцето в женска карта е основен сигнификатор.

# 38
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 429
При мен Марс е в Близнаци и най-добри сексуални връзки съм имала с мъже Близнаци, обаче ми късаха нервите по други параграфи и след последния се бях зарекла повече никога, ама никога близнак в живота ми. Е, големият ми син е със Слънце в Близнаци, макар, че по термин трябваше да е Рак (луната ми е в 6 дом).

Отделно - Слънцето ми е в Стрелец и голямата ми любов беше Стрелец - имахме крайно хармонична връзка, за жалост си отиде от този свят твърде рано ....  Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose

# 39
  • Мнения: 520
Мързел и инат със сигурност не са сред негативните качества на Близнака. А противоположният знак на Близнака е Стрелеца, не Рибите Peace .


Извинявам се но аз на 24 вече си бях купила собствено жилище и то хич не малко, кола и спестени пари в банковата сметка. И това всичко от работа - нощни смени също, къртовски труд.

Това е доста впечатлително Simple Smile . Чак ме накара да погледа картата ти. Управителя на втори дом (парите) при теб се намира в кариерният дом, 10-ти, а управителя на 10-ти си е в собствения дом. Имаш наистина доста силни предпоставки за изкарване на пари, а и Луна в 8-ми дом. Слънцето ти попада в 11-ти дом, а според индийската астрология това е домът свързан с богатството, пък и като гледам към кои планети сключва хармонични аспекти, това сочи за доста силен характер.

Беше писала, че си сменила жилището много пъти - Уран и Юпитер са ти в 4-ти Wink .

СлънцеЛуна дано да започне отново този подем при мен какъвто беше от 19-тата до 26-27 годишна възраст, че нещо се сдухвам на тази тема. Трябва ми просто израстване отново. Надявам се септември когато Юпитер започне да ми транзитира 2-рия дом да се раздвижат отново нещата професионално.
А иначе на мен пък Марс ми е във Везни но до сега не съм имала партньор Везни - дори ги отбягвам, вятърничави са ми. Но майка ми е Везни - обичам си я много. а баща ми Овен - търся партньор като него - силен характер, грижовен, отговорен, има и недостатъци, но на фона на тази мъжка сила и подкрепа, която дава в семейстовото, ми се струва че всичко бих преглътнала.
Въпреки че имам няколко приятели Стрелци - мога да кажа че това е една от най-манипулативните зодии, където лъжите, прикритите неща, двойствения характер, та дори и тройнствен са на лице. Никога казаната дума не е последна. Във всеки един момент можеш просто да ахнеш от това как се извъртат нещата в тяхна полза.
Сори малко негативно е, но връзката която има или нямам - също не знам, ако може да се нарече връзка с този Стрелец, просто ме влудява.
Жените стрелци са коренна разлика от мъжете - най-вече мога да кажа че са природно интелигентни. И мъже и жени имат ум като бръснач, може за това са ми интересни събеседници. Рядко с някой така да си пасвам на интелектуална основа. Ноооо на моменти пак си ми под нивото. По принцип казват че ние Близнаците сме повърхностни, но вече от опит мога да кажа че Стрелците са по повърхностни от нас. Относно знания привидно го докарват, че знаят нещо, но най ми е било гот когато ги засека на момента, че не са дотам наясно с нещата.  bowuu Но и те сами го връщали.  Laughing

# 40
  • Мнения: 2 359
Е, големият ми син е със Слънце в Близнаци, макар, че по термин трябваше да е Рак (луната ми е в 6 дом).

Каква е ролята тук на Луна в 6-ти дом? И моята е там ( знам, че е кофти позиция, защото много засилва връзката между здраве и емоции ).

# 41
  • Мнения: 364
Е, големият ми син е със Слънце в Близнаци, макар, че по термин трябваше да е Рак (луната ми е в 6 дом).

Каква е ролята тук на Луна в 6-ти дом? И моята е там ( знам, че е кофти позиция, защото много засилва връзката между здраве и емоции ).

Относно здравето и Луна в 6 дом - не трябва да се пият много течности, да се избягват тестени, нишестени  и трудно смилаеми храни. Добре се отразява на организма, разходката на чист въздух. Но... и от значение е и знака на Луната,върха на 6 дом и не на последно място аспектите.

# 42
  • Мнения: 2 359
Ами аз имам малко проблем с емоциите ( те ме владеят повече, отколкото аз тях  Mr. Green ), затова ще се радвам на препоръка. Луната ми е в Риби, 6-ти дом ( върха на 6-ти дом ми е във Водолей ). Силно аспектирана ми е Луната - опозиция с Асц, квадратура с Уран и секстил с Марс. Поне не е ретроградна.  newsm78

# 43
  • Мнения: 3 852
Ами аз имам малко проблем с емоциите ( те ме владеят повече, отколкото аз тях  Mr. Green ), затова ще се радвам на препоръка. Луната ми е в Риби, 6-ти дом ( върха на 6-ти дом ми е във Водолей ). Силно аспектирана ми е Луната - опозиция с Асц, квадратура с Уран и секстил с Марс. Поне не е ретроградна.  newsm78

Принципно Луната 'отговаря' за емоционалното състояние на човек и щом ти е в Риби е нормално да си по-емоционална. И моята попада в същия знак.

# 44
  • Мнения: 364
Ами аз имам малко проблем с емоциите ( те ме владеят повече, отколкото аз тях  Mr. Green ), затова ще се радвам на препоръка. Луната ми е в Риби, 6-ти дом ( върха на 6-ти дом ми е във Водолей ). Силно аспектирана ми е Луната - опозиция с Асц, квадратура с Уран и секстил с Марс. Поне не е ретроградна.  newsm78


Луната в Риби - обикновено издава деликатни и състрадателни хора, които са много чувствителни. Бързо вникваш в чувствата на околните и когато някой е разтревожен или е в беда,обикновенно първа разбираш за това.
Не е добре да навлизаш прекалено надълбоко в чувствата на другите,би трябвало да се опиташ да бъдеш малко по-безпристрастна и да направиш всичко възможно,да си изградиш безопасни емоционални граници.

Общи условия

Активация на акаунт