Изпотено бебе навън

  • 6 388
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 1 805
В нашия град духа много и целогодишно, за това започнах да го извеждам без шапка едва тази пролет (на 2 и малко). Естествено шапките са съобразени с периода - плетена, памучна, с козирка, каскет...В интерес на истината, забелязвам, че след излизане без шапка на слънце, после си чеше главичката и се притеснявам да не му изгори скалпа, защото е с 3ти номер коса. При това става дума за слънцето след 4 следобед, ама пак пари на моменти...

# 16
  • София
  • Мнения: 1 609
liola, и аз съм се чудила, не само на западняците, но и на подобни екземпляри тук. Е, сега на мен ми се чудят - аз съм се увила хубаво, а дъщеря ми тича по тениска. И коментари зад гърба си съм чувала. Топло му е на детето, какво да го навличам. Виж, за такива, които зорлем си държат детето леко облечено, а на него му е студено - не го разбирам.

# 17
  • Мнения: 364
И ние сме така аз умирам от студ с жилетки, а  то по тениска се поти.. Децата са много активни и не се спират на едно място  Mr. Green

# 18
  • Мнения: 7 325
И аз съм такава зиморничава и навличам горкото дете  ooooh!. Учителката му няколко пъти ми прави забележка ама на, страх да не настине. Гледам ги другите боси и с къси ръкави, а аз и слагам чорапогащник под дънките и ако има как и зимното яке ще сложа. При нас е много влажно, а и климата е такъв, че за два часа могат да се сменят 4 сезона, а вечер като духне Нордес имам чувството че ме пронизва, а децата тичат по тънка блузка най-много с дълго ръкавче и коремите им навънка. Имам позната, цяла зима я изкара по сандали, а аз още съм с ботуши. Проблема е в мен, и осъзнавам че много го изнежвам това дете ама нямам никаква представа как да се превъзмогна.

# 19
  • Мнения: 364
Честно да си бях много смела докато сериозно не се разболя с бронхиолит.. Имах такъв период на навличане обаче бързо го преодолях, заради приятелки постоянно ми правиха забележки.. Сега го обличам според времето, а и той е по голям и ясно се разбира кога му е топло и кога му е студено.. -Истината е, че от много предпазване изнежваме децата си и те боледуват по-често .. Пробвай да го обличаш една идея по-малко от това, което си мислиш за добре така направих аз   bouquet

# 20
  • Мнения: 3 122
Моето пък винаги настива, ако е изпотено и духне леко. Затова никога не го навличам така, че да се изпоти. Обикновено е с 2 ката дрехи по-малко от мен и е облечено по-леко от другите деца. Така не се изпотява, и следователно не се разболява.

# 21
  • Мнения: 7 325
Декември месец бяхме в България. Гледам познатите ми обличат децата с потник, тънка блузка и отгоре дебело яке. Чорапогащници само ако е с пола и то не дебели. Аз купих поларен, но така и не посмях да и сложа рокля, нищо че хванахме тия няколко дни около Коледа дето температурите бяха 20+. А на себе си  ако можех юргана щях да обличам. При нас под 0 не пада, а гардероба на щерката пълен с пуловери. Проблема е, че откакто започна училище сопола не пресъхва. Тук практиката е сополи и кашлица ако не са придружени с температура не са болест и ... децата в училище си разменят вируса непрекъснато. Израствало се. Като дойде лятната ваканция ще се опитам да я обличам с по леко да видим дали ще се превъзмогна.

Общи условия

Активация на акаунт