Мама малки дрешки стяга, а ЮНСКО бебе в корема се протяга

  • 35 371
  • 730
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 672
Аянат защо да е вредно кенгуруто, за първи път чувам?

Да си призная честно съвсем скоро се информирах по темата с ползите и вредите.
http://www.moetodete.bg/razvitie/sling-ili-kenguru.html

Според повечето информация кенгуруто не е подходящо за бебета под 6 месечна възраст заради натоварването на гръбнака и неправилната позиция на крачетата. Казват, че при слинг-а и ергономичните раници позицията на крачетата е по-правилна - на М, като на жабче, гръбнака е леко извито и не се натоварва. Мнението е, че слинга/мей-тай/ергономичните раници са подходящи за носене на бебето от 0м.


На който му е интересно давам и линк към темата в бг-мама: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=816601.420.

За коликите - май никой не го подминават. Чувала съм, че при момчетата са по-силни, но незнам колко е вярно. Аз давах на баткото Инфакол - тогава ни го изпращаха от UK - сега го има в аптеките. Като цяло успокояваше, но нито могат да се излекуват - нито да се предотвратят. Тъкмо свършиха коликите и започнаха зъбките да го мъчат - така, че до втората годинка не си спомням да сме спали по цяла нощ - а и след това...

# 61
  • Мнения: 180
ЕЛЛЛЕ, ЧЕСТИТА ТИ БЕБКА МИХАЕЛА! НЕКА РАСТЕ ЗДРАВА И УСМИХНАТА, А ВАС ДА ДАРЯВА С БЕЗКРАЙНО ЩАСТИЕ! Убедена съм, че всичко ще е наред и бързо ще наддаде... и съвсем скоро да сте си вкъщи. Много  Hug Hug Hug Hug Hug Hug и на двете ви. На теб - бързо възстановяване и по-малко притеснения. Не се обвинявай, мама-герой   bouquet


Запис в новата тема, благодаря   bouquet

Препоръчват кенгурото, заради разкрача на краченцата, но те и памперсите вършат същата работа Simple Smile У нас не ги препоръчват в началото, защото не могат да си държат изправени главичките. За слинга в легнала позиция - не знам, то е все едно да държиш бебето на ръце, като позиция, само дето не ти е в ръцете.

Катериче, да магнезий се пие до края при плановото секцио.

Поля, стискам палци да съумеете да се нанесете навреме  Praynig

С риск да се повторя - оправия с коликите няма - те просто се израстват в даден момент. На който, какъвто му е късмета  Wink С най искренни пожелания за Юнски бебоци с по-малко колики  Mr. Green Не бих си избирала шише заради "антиколик системата".

Спокоен вторник, момичета!

# 62
  • Мнения: 1 313
За коликите, мога горещо да препоръчам книгата на Харви Карп.. "Най щастливото бебе" май е преведена на български. Има много интересен подход и теория за коликите и поне при нас наистина работеше докато траеше този период. Без неговите правила за успокояване на бебе мисля, че щяхме да откачим Crazy Чувала съм за разни бебета, които като се родят само спят и папкат, но нашето не беше от тях Laughing
Шишета си представям, че имат ефект до толкова, че да не вкарват въздух в коремчето, то май вече всички се водят със система против колики.

polq, ние също се оглеждахме за нов дом и се бяхме разбрали дори да изберем нещо, че ще ремонтираме след раждането, да не си създаваме излишно напрежение. Така или иначе не избрахме и решихме да спрем докато родя, но моя опит с ремонтите показва, че винаги има непредвидени неща, времето се удължава и освен това по-добре да отделиш повече време да помислиш какво ще ти е удобно, от колкото просто да направиш нещо, което после ще те дразни и няма да имаш нито време, нито пари да го оправиш.

Тази статия за пюретата е много хубава и плод на много труд от страна на авторката. Харесвам много блога и. Изобщо не вярвам, че всичко, което продават за бебетата не е вредно, да не говорим колко неща са излишни и прекалено скъпи.

Аз съм доста дребна, бебето ми беше голям лакомник и мисля, че ако слинга се връзва правилно не натоварва много кръста. Носила съм я с часове без проблем. Проблем имах като наближи годинка, продължахме да се носим и вдигаме постоянно за разни неща, но вече не стоеше в слинг/ерго раница освен за приписване.

# 63
  • Мнения: 5
Здравейте мамита, от самото начало ви чета, но до този етап нямах възможност да се включа. Термина ми е на 25-ти Юни, момче/ първо дете/. От София съм на 23 години. Все още ходя на работа /даже и в момента съм на работното място/, но от другата седмица вече мисля да приключвам. Много се радвам за Ellle и че всичко е минало добре. Бъдете живи и здрави.

Тъй като видях, че вече повечето от вас са започнали с пазаруването и аз реших от днес да започна да поръчвам  Simple Smile За сега поръчах креватче от тези трансформиращите, шезлонг-люлка и стерилизатор. След няколко дни ще ходя и за количка, влюбила в тези на Adbor. Адски удобна и маневрена.

Хубав ден на всички, днес поне не е толкова топло  newsm53

# 64
  • София
  • Мнения: 65
Абе, това с анти - колики системата не е ли малко измислено само и само да взимат пари? Сега чета д-р Харви Карп и той пише, че най - ефективно било да се били имитирали условията в матката.. да надвикаш бебето с шъткане, да люлееш рязко ( това също ми се струва малко измислено...на горкото детенце ще му се разбричка мозъка, ако го люлея силно и с резки движения... Tired), да го повиваш стегнато, защото видиш ли в корема било така и се стряскали от свободата на движение, която имат ама за това пък ми казаха, че не било добре, защото се кривели крачетата и ръчичките..един вид им се пречело да растат с това повиване..така че мога и това да пропусна да правя...  Rolling Eyes Ама ще видим де... то като ми дойде на главата в един момент от "отчаяние" мога да успея пробвам всичко..  Mr. Green

А и да се оплача две вечери подред и аз изобщо не спя...топло ми е, бебенце го усещам кажи - речи постоянно, а и от време на време се будя от подготвителните контракции... супер кофти период само дано мине по - бързо..  baby_neutral

Последна редакция: вт, 28 апр 2015, 11:51 от Sonyta

# 65
  • Мнения: 189
Елле, честито бебче Hug

# 66
  • Мнения: 519
Привет момчета!
Днес макар и мрачно навън е доста приятно....но на мен незнайно  защо не ми се излиза от нас!!!!!вечерта  поспах доста добре но от 5 часа започна едно голямо желание за пиене на вода.....незнам какво бъше това.....
мисля другата седмица лека полека да започвам с прането на дрехите и подреждането....а и трябва май вече малко по малко да си оправям и моят багаж.....
днес трябва да готвя....а вече идея си нямам какво да е

# 67
  • Мнения: 1 313
Сега чета д-р Харви Карп и той пише, че най - ефективно било да се били имитирали условията в матката.. да надвикаш бебето с шъткане, да люлееш рязко ( това също ми се струва малко измислено...на горкото детенце ще му се разбричка мозъка, ако го люлея силно и с резки движения... Tired), да го повиваш стегнато, защото видиш ли в корема било така и се стряскали от свободата на движение, която имат ама за това пък ми казаха, че не било добре, защото се кривели крачетата и ръчичките..
При повиването, което препоръчва д-р Карп се стягат само ръчичките, не и крачетата на бебето. Това за мозъка няма да го коментирам. За шъткането си спомних как медицинската сестра на моята ми каза да не и се карам докато я успокоявах след първата ваксина Grinning Но работеше наистина - при нас ключово беше повиването на ръчичките, шъткането и вибриращия шезлонг ни спаси живота. После като по-голямо бебе месеци спахме на бял шум. Странно звучат тези неща, но при нас наистина работеха.

# 68
  • София
  • Мнения: 65
Сега чета д-р Харви Карп и той пише, че най - ефективно било да се били имитирали условията в матката.. да надвикаш бебето с шъткане, да люлееш рязко ( това също ми се струва малко измислено...на горкото детенце ще му се разбричка мозъка, ако го люлея силно и с резки движения... Tired), да го повиваш стегнато, защото видиш ли в корема било така и се стряскали от свободата на движение, която имат ама за това пък ми казаха, че не било добре, защото се кривели крачетата и ръчичките..
При повиването, което препоръчва д-р Карп се стягат само ръчичките, не и крачетата на бебето. Това за мозъка няма да го коментирам. За шъткането си спомних как медицинската сестра на моята ми каза да не и се карам докато я успокоявах след първата ваксина Grinning Но работеше наистина - при нас ключово беше повиването на ръчичките, шъткането и вибриращия шезлонг ни спаси живота. После като по-голямо бебе месеци спахме на бял шум. Странно звучат тези неща, но при нас наистина работеха.
Еми представи си как звучиш отстрани, докато се опиташ да надвикаш сума ти децибели с шъткане  Joy А мен, ако ме люлеят рязко не свят ще ми се завие ами не знам какво...от там ми идва притеснението ( най - вероятно неоснователно де... но все пак ) Shocked Нали ми е първо бебе и не мога от сега да си представя някой неща как ще действат, но със сигурност ще опитам...шъткането, и повиването ми звучат логично, макар и "старото поколение" да говори за изкривявания..сигурно ще я повивам така само, докато се успокои, ако много плачка.. Ей, ти ми напомни, че трябва да прибавя към списъка и шезлонг в тоя ред на мисли..

П.С Ама каква хубава реклама на книгата направихме , а?  hahaha

# 69
  • Мнения: 37
Здравейте мами. Днес бях на преглед и плацентата ми е втора степен (което трябва да е м/у 34 и 39 седмица) Днес влязох в 32 седмица и доки каза, че ще си видя бебка на живо в началото на ЮНИ, а термина ми е за 23. Моля се всичко да е наред Simple Smile   bouquet  bouquet

# 70
  • Мнения: 401
Здравейте мамчета, дано всичко с Ел и бебинка Михаела да е наред!.

Моята драма с майсторите продължава....не ми отива на големия корем иначе ми е много близко да ги подкарам на п....ка м...а. #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out От обяд ми започнаха с уговорките, че евентуално може да се удължи с един ден ремонта....абе мен ако питате просто ме пробват как ще реагирам на един, та да си се помотат 3-4 дни #2gunfire #2gunfire #2gunfire

Мрън, мрън, мрън!

Хубав ден на всички!

# 71
  • Пловдив
  • Мнения: 266
Момичета в Хиполенд има 20 % намаление на всички стоки на Лорели.Ако някой иска да пазарува нещо по-солидно като креватче,количка и т.н.
Аз съм решила да не купувам АМ и шишета,за да не се изкуша в началото докато се урегулира кърменето.Ще взема една залъгалка за всеки случай,дано и тя не потрябва  Whistling.
Дадоха ми три кенгурута,но ми се вижда не добра идея да се ползват при новородени.Аз лично смятам да започна да ползвам,ако въобще са ми удобни след 3-4 месец.
За коликите,мисля че всичко си е до организъм и в малки дози могат да помогнат капки,звуци и т.н.
Какви чаршафчета взимате за леглата?В няколко магазина гледах,но са толкова твърди като материя  newsm78.Единствено долните с ластик са меки и приятни(купих от тях).Много ми се иска да взема комплектчета-долен,горен и калъфка,но засега не мога да намеря мекички  Confused

# 72
  • Мнения: 540
Здравейте мами,днес цял ден само гладя  ooooh!
Във фб групата има снимка на принцеса Михаела,прекрасно бебче.....
Колики,моя син беше само на кърма и колики си имахме...  Взимах една кърпа,нагорещявах я с ютия и му я слагах на коремчето,това само го успокояваше..... Също така и да спи на моя корем. Хубавото е,че всичко мина много бързо
Чаршафчетата,понякога след изпиране стават чак мекички. В икея съм виждала хубави на пръв поглед,а доста мами ги похвалиха и като качество.
Аз също мисля другата седмица да приготвям багажа си...
liusinkata макар и почти финално,добре дошла в групата  Hug

# 73
  • на пясъка при черупките от миди
  • Мнения: 1 305
Момичета, моля ви споделете какво правите за подутите крака (ако имате де).... Получих тази екстра от около седмица и освен дискомфортно ми е болезнено, а доки ще го виждам чак след празниците  Rolling Eyes
liusinkata, ще те включа на първа страница.
Може ли някой да ми припомни кои бяха вестителките?

# 74
  • в матрицата
  • Мнения: 952
Mrs Fiore , наблегни на течностите. Аз нямам подути крака, но яко започнаха да ме болят тазобедрените стави. Май е заради това, че се чекна на токчета, ама в офиса няма как, поне за сега, да тръгна по маратонки  Sad . Добре, че с килата съм ОК, + 6кг за 8ми месец, направо чудо! Вчера даже едни познати ми викат ти 5 или 6ти месец си?  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт