Септемврийски бебета 2014 - Тема 2

  • 47 078
  • 285
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 115
Vaobshte ne iska adaptirano mlqko kato po malak mi se beshe nalojilo da spra za malko da go karmq i mu davah adaptirano mlqko no ne vkusvashe ot nego. ZA sega sme samo na hraneniq i chai4eta neznam kakvo dr  newsm12

# 151
  • Мнения: 313
Vaobshte ne iska adaptirano mlqko kato po malak mi se beshe nalojilo da spra za malko da go karmq i mu davah adaptirano mlqko no ne vkusvashe ot nego. ZA sega sme samo na hraneniq i chai4eta neznam kakvo dr  newsm12

Чаят го брой за вода. Не замества хранене. Прясно мляко също не можеш да даваш. Заместване с кисело мляко не е желателно все още.
За деца на тази възраст - само кърма и АМ! Опитай с др марка АМ.

И пиши на кирилица!

# 152
  • Мнения: 192
Beiza, не знам дали е изобщо проблем, че няма да има млечно хранене. На мен педиатърката поради малко наддаване, ми препоръча вечерта да давам зел.ястие и после да кърмя, колкото да я приспя. Каза и да давам сутринта направо попара, ако се събуди след 8. Което ме навежда на мисълта, че може би не е голям проблем да няма хранене само с мляко. Консултирай се с педиатъра си най-добре.

И като говорим за мляко - поръчах храна днес от Вълшебник. Другите кухни, които предлагаха на близкия пункт, готвили със сухо или обикновенно мляко. А Вълшебник-а с преходно, та да видим колко ще й се хареса на моята капризка. Тя, ако има как, само попари и каши ще нагъва, пюретата ги недолюбва напоследък.

# 153
  • по пътя
  • Мнения: 2 360
Рано е да се спира АМ, аз давам вечер преди заспиване и ако се събуди през нощта, защото си го търси.

# 154
  • Мнения: 313
И давам точно по схемата на Лунно момиче. СЗО препоръчва кърма или АМ до 1 г. поне.

# 155
  • Мнения: 115
Izvinete no Mi se  razvali na komputara balgarskiq ezik.
I Az mnogo iskah da pie AM no ne stava i ne stava vsichko brobvah. Buta pishti ostavqm go dori gladen no toi si nablqga na hranata. Kakvo moje da napravi i pediatara v tozi sluchai neznam  newsm78

# 156
  • Мнения: 142
Здравейте мами,
малчуганите, които имат зъбки с какво и как ги миете, марка паста за зъби и четки или със силиконови четки и т.н.

# 157
  • Мнения: 604
Има силиконова четка, от тези които се слагат на показалеца на мама. Мия ги от дъжд на вятър. В момента,в който почна да търкам тя бута език на пред,а след това ми захапва пръста. Един вид не ми дава. Та за сега още разчитам,че ръфането на играчки е някакъв вид заместител на четката.

# 158
  • Мнения: 313
Идеята на четката за зъби при бебетата е същата като при възрастните - да почиства от плака, остатъци от храна. Моят зъболекар препоръча да почиствам внимателно с марличка и сода. Имаме чесалки, но с тях по-скоро сам си чеше венците, отколкото да чисти  зъбите.

# 159
  • Мнения: 604
Сода на бебе под годинка? Странен зъболекар...

# 160
  • Мнения: 313
Не се използва както при възрастните за избелване. Разтворена във вода се намокря леко марличката.

# 161
  • Мнения: 42
Здравейте отдавна не съм влизала. Незнам как сте с времето,но на мен не ми стига☺. Относно кухнята ние взимаме юначе много я харесва. Вече има едно зъбче най-накрая🎉 нощно време е мръкане въртене абе ставане по няколко пъти. Искам да  попитам някоя мама ще пуска ли бебо на ясла? Ние от септеври тръгваме и ми е малко притеснено. Свикнала е с мен дали ще се адаптира ще плаче и сърцето ще ми се къса. Очаквам скоро време да тръгне да ходи сама. Постоянно иска да ходи за ръчичка напоследък започна да се отпуска сама.

# 162
  • Мнения: 142
Здравейте,
А някой ползва ли паста за заъби за бебета?
От частните кухния моя сладур яде на вълшебник, хербебе и бамбини, всички са хубави  Simple Smile опитвам какво яде  Joy

# 163
  • Мнения: 69
Здравейте,
Относно зъбките, аз съм взела колгейт от 0-6г. Хич не успявам да и изчеткам зъбките, че си стиска устата, като усети за какво иде реч.
А за яслата- решихме да изчакаме още малко. Но пък от друга страна като са по- малки по- бързо свикват с промени. Сестра ми, в началото водеше нейното дете на ДГ всеки ден за няколки часа, докато свикне и така в един момент започна да я оставя спокойно по цял ден.

Аз искам да ви питам вашите бебоци как са с яденето в тея жеги. Мойта девойка яде сутрин попарата и до там. Обяд и следобяд хапва по 4-5 лъжички и каквото и да направя не яде. Вечер понякога дори млякото не си изпива. Буди се през ноща прегладняла и тогава яде.

# 164
  • Мнения: 42
Аз нямам проблем с хапването. Има дни в които пропуска някое от яденето но после си хапва. Общо вцето на моменти.

Общи условия

Активация на акаунт