Септемврийски бебета 2014 - Тема 2

  • 47 176
  • 285
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 219
В предната тема ми се мерна някия мама беше писала за забелване на пишлето.  Интересува ме на какъв доктор точно са ходили хирург или уролог? Че май и ние ще ходим да го дръпнат,  че вече се усеща и на мен не ми дава.

# 196
  • София
  • Мнения: 27
На мен ми се наложи два пъти( с баткото и с малкия) Ходихме на детски уролог

# 197
  • Мнения: 69
Здравейте,
След като вече Ема има 6 зъба, забелязах, че долните са пред горните и сякаш е с обратна захапка. Днес бяхме на контролен, но лекаркат каза, че ако има нещо такова чак след 4-ри год. възраст се лекува.
Вие обръщали ли сте внимание на бебоците по този въпрос.
Чудя се дали ще се наредят сами или ще останат така?

# 198
  • Мнения: 192
Ние нали имаме два зъба и не съм се замислила, но се разрових, че се зачудих и аз и видях следното:

"Обратната захапка често е резултат от генетични причини. Въпреки това, децата, които са употребявали продължително време биберон-залъгалка може да развият този вид патология.
Други навици като смучене на палеца и такива, свързани с дъвченето може да влошат или да предизвикат изменението. То може да се развие и при деца с аденоидни заболявания или алергии, които ги карат да дишат през устата, а не през носа."

# 199
  • Мнения: 69
Karamelska, четох и аз. Но не е по наследство. Биберон почти не сме ползвали, не си смуче пръстите.
Вярно, нямах възможност да я кърмя, но сме ползвали биберони на Нук, точно с тази цел, за да не се уврежда. Но явно си е до дете.
Е, все се надявам да се оправи, тъй като все още се развива. Имаче ще го лекуваме след 4-тата годинка Sad

# 200
  • Мнения: 192
Септември започна... Пожелавам на всички бебчета и мами весели и прекрасни рожденни дни!  newsm38

# 201
  • по пътя
  • Мнения: 2 360
Да, отново е септември, как мина една година.Нашият рожден ден беше в тесен кръг, много голямо вълнение е . Да са ни живи и здрави септемврийчета newsm38

# 202
  • Мнения: 604
По колко мл мляко пият вашите бебоци? Аз давам 240 мл (210 вода + 7 лхжици ам), а гледам на новото мляко за едногодишни бебчета, че дозата е с допълнителни 30 мл вода и 1 л. АМ, та се чудя не е ли много...

# 203
  • по пътя
  • Мнения: 2 360
Аз също давам 7 лъжици,той все пак вечер яде и супа преди млякото, мисля, че му стига.През нощта като се събуди правя по-малко.

# 204
  • Мнения: 229
Ние купувахме Хип 3 и давах по 7 лъжици. Редувах или сутрин вместо попара или вечер вместо супа. Последния път купих Хип 4 и пише 5 лъжици и 150 мл. Вода. И давам през ден или два след супата за вечеря.

# 205
  • Мнения: 192
А като говорите за адаптирано мляко... При майките, които са кърмили и отбили, как е минал този период при двете страни, тъй като и на нас скоро ни предстои? mamma

# 206
  • Мнения: 610
Не знам доколо бих могла да бъда полезна . но ще се включа и ние сме на Нан 3 и слагам 7 лъжици. Доскоро беше веднъж на ден, обаче нещо ми отказва твърда храна и се принудих да е два пъти. Подозираме зъбките. Аз кърмих  8 месеца, но кърмата ми беше мн малко и със всеки месец все повече намаляше. Накрая беше по веднъж на ден и то супер малко, кърмих, после попара да си дояде. После почнах през ден да му предлагам и накрая просто спрях. При приятелки, които кърмиха и имаха повече кърма заместиха почти всички хранения. Оставиха едно кърмене (вечер, на лягане). След вечерята предлагаха кърма за донаяждане  и успокоение. После от раз го спря едната, след месеци на тоя режим. Ако имаш кърма може да предлагаш до втората годинка май няма никакъв проблем.

# 207
  • Мнения: 604
Когато ми намаля кърмата започнах да давам ам, редувах ам и кърма на храненията и накрая просто спрях да кърмя. Без ленарства и всичко беше наред. Тя не е търсила цица след като мляко имаше, макар и от шише. Но тя беше на 6 месеца де, с по-голямо бебе може да е по-трудно...

# 208
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Привет!

Несъм наминавала от тук отдавна!   bouquet Heart Eyes Hug

Честито на всички, чиито рожденни дни са минали! Много радост и щастливо детство им пожелавам!

При нас нищо интересно, живота си върви. Правя някакви планове за рожденния ден. Със Зорница сме рожденнички през 4 дни, а аз съм юбилярка тази година, та мисля да направим едни голям общ рожден ден. Да видим дали ще се изпълни плана ми. Simple Smile

А като говорите за адаптирано мляко... При майките, които са кърмили и отбили, как е минал този период при двете страни, тъй като и на нас скоро ни предстои? mamma

Не мисля да форсирам нещата, предпочитам мързеливото естествено отбиване.  Mr. Green С Искрен чудесно ни се получи, планирам и със Зорница да процедирам така. Единствено Божидар е отбиван рано по моя инициатива. физически проблеми с гърдите нямах, но беше неприятно и съжалявам...

Какви са ти мотивите за отбиване? Това има значение за начина, по който ще се подходи...

# 209
  • Мнения: 192
Нощни, радвам се да те видя отново тук.Simple Smile Надявам се цялото семейство да растете здрави и щастливи Simple Smile
Нямам някаква конкретна причина за отбиването, просто мисля, че е дошло времето за този момент вече.

Общи условия

Активация на акаунт