Септемврийски бебета 2014 - Тема 2

  • 47 138
  • 285
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 105
От моя личен опит с баткото смея да твърдя, че когато децата се оставят сами да решат кога са готови за следващ етап от живота си, те растат уверени и спокойни. Аз го оставих естествено да се отбие и съм доволна. Ходенето на ясла и дори при баба и деде за по 5 дни не беше проблем Simple Smile
Всеки сам си знае, просто споделям, защото за някои неща ми се е искало да бях разбрала по-рано, с най-добри чувства имам предвид Simple Smile

# 211
  • Мнения: 192
Ами аз си мисля, че е готова от гледна точка на това, че има доста вечери, в които може да си заспи сама и без кърмене. Притеснява ме и че сутрин е гладна като вълк и си викам, че явно вечерното хранене й е малко.

# 212
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
И аз съм на мнение, че естественото отбиване е по-добър вариант.

На твое място по-скоро бих вкарала сутрешно кърмене, щом детето се съмбужда толкова гладно, отколкото да отбивам.  Thinking А и ако идеята ти е да минеш на адаптирано мляко - защо на този етап ще се занимаваш с адаптирано мляко и шишета и сто галимации излишни?  Thinking По-добре да си посуква и да си получава маминото мляко.  Simple Smile

# 213
  • Мнения: 192
Само да уточним какво разбирате момичета под естествено отбиване?

# 214
  • Мнения: 105
Това, което е моят опит и което влагам като смисъл в "естествено отбиване", е кърмене, докато детето желае. Simple Smile

# 215
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Това, което е моят опит и което влагам като смисъл в "естествено отбиване", е кърмене, докато детето желае. Simple Smile

Долу-горе и аз това влагам като смисъл. Simple Smile

# 216
  • Мнения: 192
С цялото ми уважение, това може да е на 4 години. Не, мерси Simple Smile От два дни не кърмя. Не виждам да е нещастна от факта, нито да ми търси гърдите. Мисля си, че 1 година си е добър период за кърмене Simple Smile

# 217
  • Мнения: 610
Моля за малко помощ и инфо. Синът ми има фимоза, както повечето момченца. Знам, че е физиологично изчетох достан неща. Проблема е , че от 2 седмици се напъва като пишка първо излиза струйка, после той се напъва напъва и капи и на капчици. Пускахме урина, но и двете проби са компрометирани и утре  ще пускам нова. Водехме го на уролог детски, погледна го и каза, че най-добре да се обреже и то с пълна упойка, в неговия случай според него се налагало. Някой беше водил детето си на уролог от темата и беше доволен. Може ли контакт, може и на лични. Искам второ мнение........

# 218
  • Мнения: 10 998
Аз водиш детето на хирург казва се Саид Ад Сай или нещо такова, но се намира в 30 - та поликлиника в Обеля. Беше в 7 -мия месец и стана лесно. Сега не знам дали вече ще е възможно. Не е уролог, а хирург. Ако те интересува ще потърся телефон, но мисля че изхвърлих картичката. Но в поликлиниката ще ти го дадат.

# 219
  • Мнения: 610
Благодаря

# 220
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
С цялото ми уважение, това може да е на 4 години.

С цялото ми уважение, но с едно кърмене на ден надали детето би откарало 4 години. Simple Smile
Надявам се наистина да е така и на детето да не му липсва. Simple Smile  Peace

Искамбебче, отидете и при нефролог да го види за всеки случай!  Peace И задължително второ мнение потърсете. Обрязването не е шега работа.  Rolling Eyes Надявам се всичко да се нареди по възможно най-добрия начин.

# 221
  • Мнения: 105
С цялото ми уважение, това може да е на 4 години. Не, мерси Simple Smile

Винаги се изумявам, с уважение, разбира се Simple Smile, колко различни могат да са хората. Аз пък кърмих първото дете точно до 3 год. и 5 месеца  и се надявам второто да го кърмя поне до толкова. Прекрасно изживяване - първата дума на баткото беше "тити", което ще рече "цици", а глаголът му за кърмене - "цицая". Искаше винаги "д'угата" и често бяхме повод за смях и задявки.
Благодаря, карамелска, сега заради теб си спомням с усмивка Simple Smile

# 222
  • Мнения: 604
Вие учите ли си децата да ходят, държейки ги за ръце? Беба си ходи напред назад по дивана, секцията,бута столовете, обаче като я хвана за ръце или под мишниците да ходи в повечето случаи тя сяда. Та се чудя нужно ли е така да я водя за ръцете и дали това въобще помага за по-бързо прохождане или не е от значение?

# 223
  • Мнения: 105
Аз не! И не мисля, че е добре за мускулите им. Четох статия (по памет цитирам), че гушкането, мачкането и носенето помагат, а оставянето в столчета и шезлонги пречи. Не знам от това ли е, но моето бебе е носено в слинг и постоянно гушкано, спи при нас - проходи на 9 месеца и половина Simple Smile

# 224
  • Мнения: 10 998
аз моето го водя за ръце. не знам дали е правилно,но се опитвам да го стимулирам. пък и се забавлява иначе по цял ден нещо негодува, зъби ли са, нерви ли са, не знам.

Общи условия

Активация на акаунт