Септемврийски бебета 2014 - Тема 2

  • 47 032
  • 285
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 610
По-добре е ситуацията при нас. Мисля, че нещата ще се оправят и без операция. Процедурата се случва вече лесно и без болка, но определено съжалявам, че изчакахме и се стига до тук. При голям процент от момчетата едва ли не сама се забелвала ами супер. Ама като вижда доктора, че при нас не мърда грам, а бебето расте, според мен трябваше по-рано да ни прати. Самият уролог така каза. Както и да е важното е, че мина. Надявам се да е това цялата история...

# 241
  • София
  • Мнения: 709
Здравейте bouquet

Аз имам въпрос за млечната кухня, към който взима. От понеделник взимаме и ние от държавната.
Как ги разпределяте по яденета? Отделно ли давате супата, основното и десерта? Не знам дали го формулирах ясно newsm78

А за темата с прохождането и ние се носим в слинг, гушкаме се и спим заедно, но още не сме близо до самостоятелно ходене. Може би не е вярна тази теория:)

Зъбчета няма въобще, а от 4ти месец са го замъчили. Сигурно накуп ще излизат накрая:)

Последна редакция: ср, 04 ное 2015, 10:43 от Yoanny

# 242
  • Мнения: 604
Аз давах основното за обяд, десерта следобедна закуска и супата за вечеря. Повечето така дават доколкото съм чела.

# 243
  • Мнения: 229
И аз така ги давам, но от известно време ме води в кухнята и казва "Ам,ам, ам". Ще увеличавам порциите.

# 244
  • Мнения: 69
Аз вечер не мога да я накарам да яде супа. Като цяло при нас храненето е много объркано, закусва в 7:30, обядва не по- рано от 1:30, следобедната и закуска е около 4:30-5:30. И стане ли 8ч. Вече иска да спи и не иска супа. Вечер заспива още с мляко, при вас как е? Чудя се до кога се дава млякото, тъй като педиатърката ми каза да започвам да я отучвам, ама как да стане като си го търси.
 И друг въпрос имам. Как се справяте с гърнето. Аз се мъча да я науча, но никакъв резултат. В началото ревеше като я сложех на гърнето, та чак трепереше. Спрях, мина известно време и сега си седи на него, но нищо не прави. От няколко дни я слагам, но отказва да си  върши работата там. Педиатърката и за това ме смъмри, че едва ли не съм закъсняла.

# 245
  • София
  • Мнения: 709
Аз вечер не мога да я накарам да яде супа. Като цяло при нас храненето е много объркано, закусва в 7:30, обядва не по- рано от 1:30, следобедната и закуска е около 4:30-5:30. И стане ли 8ч. Вече иска да спи и не иска супа. Вечер заспива още с мляко, при вас как е? Чудя се до кога се дава млякото, тъй като педиатърката ми каза да започвам да я отучвам, ама как да стане като си го търси.
 И друг въпрос имам. Как се справяте с гърнето. Аз се мъча да я науча, но никакъв резултат. В началото ревеше като я сложех на гърнето, та чак трепереше. Спрях, мина известно време и сега си седи на него, но нищо не прави. От няколко дни я слагам, но отказва да си  върши работата там. Педиатърката и за това ме смъмри, че едва ли не съм закъсняла.


Аз съм на мнение, че трябва да се водиш единствено по детето и собствения си усет. Всяко дете е уникално и няма да прави нещата по таблицата на докторите Joy
За гърнето съм чела, че няма смисъл от рано, защото не си контролират още съвсем мускулите, а и не осъзнават напълно и не трябва да ги насилваме. Уж от 1,5-2 год най-рано се почвало.
На мен ще ми каже дивака като е готов, не се притеснявам излишно Peace

# 246
  • Мнения: 604
И моята беба още пие мляко. Закусва когато стане (понякога в 8.30, друг път в 10), обядва към 12-13, зависи от закускатА, следобедна към 16.30-17, вечеря към 19.30 и вече към 21.30 някъде си пие мляко. При мен майка ми ме кара да я отучвам от мшяко. А за гърнето-седи. Тя винаги ака сутрин и понякога има възможност да я сложа на гърне. Седи на него и се изаква.

# 247
  • София
  • Мнения: 709
И моята беба още пие мляко. Закусва когато стане (понякога в 8.30, друг път в 10), обядва към 12-13, зависи от закускатА, следобедна към 16.30-17, вечеря към 19.30 и вече към 21.30 някъде си пие мляко. При мен майка ми ме кара да я отучвам от мшяко. А за гърнето-седи. Тя винаги ака сутрин и понякога има възможност да я сложа на гърне. Седи на него и се изаква.

Аз на гърне яма кога да го сложа, защото ака докато яде все Embarassed

# 248
  • Мнения: 115
Моя юнак когато стана на 8-9 мс го сложих за прав път на гърне и от тогава все си ака на него.

# 249
  • Мнения: 30
Здравейте, момичета. Heart Eyes Моя търчи по цял ден, нямам време да се огледам. Програмата. Кърмя го около 6 сутринта, става в 8,30. Като до 8,30 може и още един два пъти да легна при него, за да му дам гърда за приспиване. В 9 пие  мляко. Около 100тина милилитра. В 10- 10,30 закусваме.  Грис, попара, овесени ядки, и прочие. После спи. Докъм 12. После разходка или търчане из вкъщи. Обяд в един. Готвя му сама. Много са ми ...абе не стават, и частната и държавната кухня. Следобедната дрямка е относителна. Понякога спи, понякога се разхождаме. Настроения. Банан или ябълка и бисквити в 4. И към 8 вечеряме.
Притеснява ме, че не слуша. Не, мамо, с мокрия пръст в контакта! Все едно му казвам 'пробвай и с език'. Не разбира от НЕ.  newsm78 Тръгваме на разходка, не иска да ми хване ръката, а търчи накъдето му видят очите. А иначе не е лошо дете. Най- хубавото! Хайде, похвалих се, оплаках се, хубава вечер на всички Simple Smile bouquet

Последна редакция: ср, 09 дек 2015, 00:03 от фиана

# 250
  • Мнения: 51
Момичета,моля Ви за съвети. Моят малък мъж всеки месец е болен. Или ще е червено гърло или пък хрема... За щастие не сме стигали до антибиотик,но все пак е много неприятно това , с честото боледуване. А уж го кърмих до скоро ( 1 година и 3 месеца ),но имунитета му явно е слаб.Споделете Вие какво правите за подсилване на имунитета,ще опитам да му помогна на моето момче да засилим и неговия. Благодаря Ви предварително!!

# 251
  • по пътя
  • Мнения: 2 360
 bubalqna, не се сещам за нещо специално което да правя, беше хремав само веднъж, но тогава кака му го разболя.

# 252
  • Мнения: 192
bubalyana, когато моето детенце беше болно, лекарка ни предписа инфлуцид - по 3 на ден за седмица. И после каза да даваме профилактично по 1 на ден за засилване на имунитета.

# 253
  • Мнения: 610
И за имунокинд съм чувала хубави неща. Явно си е до детенце...Пробвайте почивка лятото на море или на планина за смяна на климата уж помагало за имунитета

# 254
  • Мнения: 115
Мамита казвайте нещо ново покрай вас и бебоците много изостанахме Sad Grinning

Общи условия

Активация на акаунт