Септемврийски бебета 2014 - Тема 2

  • 47 019
  • 285
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 192
При нас сега е тема, че не са ни приели на ясла. Не че много шансови таях. Има ли мама, чието дете не са го приели на първо класиране, но после са да даде съвет? 8.1 точки имаме макс

# 256
  • Мнения: 21
Здравейте мамчета, как сте? Надявам се сте изкарали сезона добре, с малко или никакви боледувания. При Ади беше горе-долу - 2 вируса и 1 отит, за който се наложи да пие антибиотик. Иначе сега, макар и малко късно се опитвам да я уча да ходи на гърнето, някакви съвети да дадете? Как се получава при вас?
Поздрави и приятни почивни дни! Simple Smile

# 257
  • Мнения: 10 993
При нас не се получава.

# 258
  • Мнения: 160
И при нас не се получава.

# 259
  • Мнения: 51
Здравейте,мами! Аз преди месец и половина реших да махна на синът ми памперса у дома(за през деня).Исках да се постараем до големите жеги да сме успяли да го премахнем изцяло.Имаше адски много напишани гащи...Но постоянството даде резултат,с времето инцидентите ставаха все по-малко. Преди 2 седмици започнах да не му слагам памперс и при разходка. Все още имаме проблем,не иска да пишка навън. Стиска се и понякога се изпуска като се заиграе.Забелязах,че вече се стиска и при обедния сън и от 2 дни не слагам памперс и на обяд. Няма да бързам с нощния,защото сутрин е доста пълен. Пожелавам Ви успех и здрави нерви!

# 260
  • Мнения: 610
Не иска въобще да седне на гърнето. ОТ време на време пишка прав като му кажа хайде пиш, но не винаги. На обяд и вечер памперса е сух, пробвахме , заради силно подсечено дупе. Усеща се , пипа се като ще има пиш, нооо не иска да седне на това гърне и това е. А как сте с говоренето, моят казва няколко думички и до там.. и супер се ядосва ,като не го разбера от първия път какво иска и истерията е готова. Иначе сме приети на ясла и отсега се притеснявам. Биберона трябва да откажем, а още го ползва за сън... и трудно заспива и с него дори, не ми се мисли направо какво ще е.

# 261
  • Мнения: 10 993
И моят казва само няколко думички, но той и проходи късно - не знам дали нещата са свързани де. Иначе ме разбира аз като му давам команди и ако иска ги изпълнява.
При нас няма ясли, но в детската градина били записани много малко деца и щели да приемат и двегодишни наред с тригодишните. Чудя се дали да го пусна - страх ме е големите да не го бият и да се стресира.
Чакам още да се затопли и махам памперса през деня - иначе няма да се научи - пък ще пера, какво да се прави.

# 262
  • Мнения: 51
В нашия случай проблема е,че не иска да пишка прав. Може да пробвате да ги слагате на голямо гърне,там може да им е по-интересно. Има седалки,които са със стълбички.Аз като му го махах у дома,а навън беше с памперс се объркваше. В къщи го карам да казва като има пиш,а навън като ми кажеше и аз му казвам пишкай ти си с памперс.. И в следствтвие на това спря да казва и у дома.Затова реших да го махна,за да не го обърквам с това кога да казва и кога не. Като решите махате. То е ясно,че ще има много напишкани гащички,но поне да усещат мокрите гащички и дискомфорта. А за говоренето бърбори,от няколко дни започва да свързва думички. Например "мамо къде си" или "мамо ела". Но всяко детенце е различно, независимо от заниманията с него. Защото има деца на неговота възраст,които не казват и думичка,но има и такива,които ме изумяват. Знаят стихотворения,пеят песни и си говорят почти с цяло изречение...

Последна редакция: ср, 25 май 2016, 10:42 от bubalqna

# 263
  • Мнения: 51
По-рано във форума бях споделила,че детето много се разболява. Всеки месец черввно гърло или сополки.Не сме стигали до антибиотик,но знаете колко е неприятна всяка есна настинка,придружена с нощно неспане или отказ от храна. И започнах да давам клеева тинктура..За моя радост минаха няколко месеца без болести! Така,че през септември продължавам,за да подсиля имунитета.Иначе моят син е най-дребничкият и слабичкият от връстниците си. На последната консултация беше 80 см,но като го наблюдавам не е порастнал много от тогава 😖

# 264
  • Мнения: 229
Малко да раздвижим темата, ще се отчета и аз.
Говорене: Преди около седмица вече започвах да се притенявам. Само мамо, бабо и бау-бау, но последните дни го наблюдавам, че разбира всичко, а и започна да се опитва да повтаря след нас. Иначе бърбори нещо постоянно, даже се майтапим с него, че е бил китаец и си говори, но ние просто не го рабираме.
Гърне: Ние започнахме още миналото лято да го слагаме. Сега вече знае за какво се ползва и повечето пъти казва за акото, но много често се лигави и нарочно ака в памперса.
Хранене: Храни се от детска кухня, но последно време отказва всичко. Аз не го насилвам, ако не иска да яде каквото има, няма да яде.
Боледуване: Всеки нов зъб не минава без настинка, течащ нос и температура.

# 265
  • Мнения: 1 602
Извинявам се че нахлувам така в темата но една мама се нуждае от помощ ако някой може да помогне
Момичета пробвах да отворя тема,но не успях бих искала да попитам някой има ли дрешки за момиченце от 3м нагоре 3-6м да са летни много ми е спешно

# 266
  • Мнения: 51
Малко да раздвижим темата, ще се отчета и аз.
Говорене: Преди около седмица вече започвах да се притенявам. Само мамо, бабо и бау-бау, но последните дни го наблюдавам, че разбира всичко, а и започна да се опитва да повтаря след нас. Иначе бърбори нещо постоянно, даже се майтапим с него, че е бил китаец и си говори, но ние просто не го рабираме.
Гърне: Ние започнахме още миналото лято да го слагаме. Сега вече знае за какво се ползва и повечето пъти казва за акото, но много често се лигави и нарочно ака в памперса.
Хранене: Храни се от детска кухня, но последно време отказва всичко. Аз не го насилвам, ако не иска да яде каквото има, няма да яде.
Боледуване: Всеки нов зъб не минава без настинка, течащ нос и температура.
И при нас всяко боледуване,беше свързано със пробиване на зъбче.

# 267
  • Мнения: 115
Здравейте моя дребосък говори като голямо дете всичко( малко развалено Grinning но го разбират всички) като малък акаше на гърне, но като си бяхме в България отвикна сега не иска. За бибата пък да не говоря само да я няма изпада в истерия. Шишето го махнахме лесно, но с бибата как ще се справя незнам. Обрязахме го преди 1 месец и реших да го земе да спи при нас 1 вечер защото много го болеше сегане иска да спи на леглото си Sad , при вас как е със спането?

# 268
  • Мнения: 10 993
моето момче от раждането си спи при мен, изгонихме таткото. в друго легло.

# 269
  • Мнения: 69
Здравейте,

   И Ема не я приеха в ясла на първо класиране. Като гледам как вървят нещата няма и да успее да влезе. И тя е с 8.1, но на първо класиране в яслите при нас имаше по 10-15 деца с 10+ точки. За сега се ориентираме към частна ясла и все още търсим подходяща.
   Относно говоренето, не спира да бърбори, друг е въпроса, че почти нищо не се разбира. Има 10-15 думи, които и се разбират, останалото е 'Китайски". Но забелязах, че учи нови думи, само, когато иска нещо. Вчера примерно, искаше да и отворя хладилника и и казах, че докато не кажи отвори, няма да стане. И веднага каза "ототи". Абе хитра е.
    За болестите.....да чукна на дърво ги прескочихме. В момента, обаче май е с шарка Варицела, която кара изключително леко. И дори лекарката не е сигурна, че е шарка, макар, че прилича. И на кожен ходихме, според нея е много лека. Тя има само 10-15 пъпчици, по корема и гърба и никъде другаде. Не я сърбят, няма температура...... вече завяхват.
    Аз с гърнето не мога да се преборя. Пищи като се опитам да я сложа. Говоря и много, но стигнем ли до него изпада в истерия. Оставих я за 2-3 седмици да го позабрави и пак пробвах и не и не. Оставих я без памперс за няколко дни, но категорично, отказва гърнето. Надявам се, че като тръгне на ясла ще вижда какво правят другите деца и ще прави същото.
    Биберона още на 6м. го изплю, а от както се е родила спи сама и не желае да споделяме едно легло по никакъв повод. Обича да е самостоятелна.
    За храненето..... какво да ви кажа. След като навърши една година спря да яде каквото и а е. Нито кухня, нито домашна храна, нищо!!! Кара на хляб, маслини, кашкавал, кисело мляко и ориз. Каквато и друга храна да и дам отказва дори да я опита. Всеки ден и предлагам различна храна, да опитва, но отказва. Пак си мисля и се моля, като тръгне на ясла да вземе пример от децата и да яде Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт