За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 51

  • 57 791
  • 779
  •   1
Отговори
# 15
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
По календара, който е при моята докторка няма задължителна ваксина на 6 месеца.
Череши и на мен ми е интересно от кога се дават.

# 16
  • Мнения: 1 602
Черешите могат да са едни от първите плодове, но за малки бебета не ги препоръчвам сурови. Надуват стомахчето и може да ги заболи. Моята е на 10м и ги яде сурови домашни и един ден прекалих с даването и после я боля коремче. Купешките ги бланширам , че кой знае с какво са пръскани.

# 17
  • Мнения: 1 308

И в този ред на мисли как се понася 6 валентната ваксина? Аз лично съм доста притеснена по отношение на ваксините.

Самоцитирам се от старата тема, понеже следобяд ще я поставят на дъщеря ми и съм пред инфаркт. Начетох се на ужасии...  Sad Ще я поставят самостоятелно, но аз така или иначе съм решила без Синфлорикс изобщо, както и МПР.
На моята дъщеря досега сложихме 2 пъти от 6-валентната в Гърция и я понесе спокойно. След това беше унесена и спеше по-продължително, но температура не вдигна.

Иса, благодаря за отговора от старата тема, в която питах за водата. Кърмя на поискване и предлагам вода по няколко пъти на ден, малко след кърмене, а и след пюрето. Четох, че след като не е пила от шише, може да започне да се учи директно на чаша с накрайник. Върти езичето, но и пийва по малко.

# 18
  • Мнения: 3 595
Аз също кърмя на поискване и давам един път пюре и един път каша. Вода дадох в началото на захранването (на навършени 6 месеца) за първи път директно от чаша с накрайник. В началото и трябваше около седмица да свикне, но бързо се научи.

# 19
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 405

За ваксините, ето имунизационния календар за 2016 - http://календар.com/imunizacionen_kalendar.html
При ваксиниране давам на малкия някаква хомеопатия, туя оциденталис, но не съм сигурна за разреждането. Давам в деня на ваксината и в двата последващи дни. До сега не сме имали ефекти, отличаващи се от много леко повишена температура - 37,4, което "не се брои". По принцип не вярвам твърде в хомеопатия, но при първата ваксина ни я изписаха и нямаше проблем. Сега не смея да пробвам без нея да минем. Laughing

За черешите, настоящата ми педиатърка онзи ден ги позволи на бебе на видима възраст 6-7 месеца (пациентите, които минаха преди нас). Аз още не съм давала пресни, а само от купешко пюре на дм. Ще чакам домашните да озреят и ще дам от тях, от пазара не ми се иска да пробвам. Но моят човек е голям вече, мина годинката.

# 20
  • Мнения: 1 090
При ваксина съм давала само панадол и то по инструкции на педиатъра. Само на последните двойни ваксини вдигна лека температура на следващия ден, но за нея не дадох нищо.

# 21
  • Мнения: 416
Как давате ProBalans Baby на малки бебета ? На листовката пише да се дава 2 седмици, след което да се направи пауза от 2 седмици и пак да продължиш. Така направих с първата и втората опаковка, но някъде чух, че не се прекъсва приема.

# 22
  • Мнения: 1 744
Не ми е вдигала досега температура след ваксина. Някои казват, че това не е хубаво. Вие как мислите?

# 23
  • Мнения: 3 595
Това е същата глупост като "ако ти е зле като си бременна е добър знак, по-лошо е да нямаш симптоми"  Peace

# 24
  • Мнения: 550
Температура от 37.3 измерена с термометър биберон при 30 дневно бебе нормална ли е?

# 25
  • Мнения: X
Температура от 37.3 измерена с термометър биберон при 30 дневно бебе нормална ли е?

Нормално е до 37,2. Температурата на бебе може леко да се повиши по време и след хранене, при плач, след къпане, ако му е горещо и т.н. Като се има предвид, че и този тип термометри не са много точни - да, нормална е  Peace

Може да измерите след известно време пак задължително когато бебето е спокойно.

# 26
  • Мнения: 2 988
Записвам се и аз в темата, макар че вече сме по-големички. И като сте заговорили за ваксини... Има ли ваксина на годинка и пет месеца, че нещо предния път не я разбрах педиатърката?

Аз след ваксина давам само еднократно 2,5мл Панадол преди сън. Според педиатърката трябва да давам 4 пъти пълна доза през 4 часа, но не виждам смисъл. Досега не е вдигал висока температура от ваксина и се надявам и занапред да е така. Най-сериозни странични ефекти сме имали точно след ваксината на 2 месеца. На следващия ден не спря да плаче, не можеше да заспи за повече от час, не искаше да суче... просто беше ад. Вечерта спа цели 8 часа без да мръдне  #Crazy Беше каталясал. След това слава богу всички ваксини са минавали безпроблемно.

Сетих се и да ви питам нещо друго. Колко всъщност са млечните зъбки? Че да си сверя часовника и да знам още колко ни остават.  Laughing

# 27
  • Мнения: 1 602
Този вид термометри тип биберон изобщо им нямам доверие. Премери в пак и с др термометър.

Млечните зъби са 20.

Никога не сме вдигали Т от ваксина и слава богу , но пък ни биха ваксина когато бяхме болни и резултата беше племония с 40 градуса Т и 6 дни в болница и 12 дни антибиотик. Нямахме симптоми че бяхме болни преди ваксината и докторите смятат че е била в инкубационен период и затова се е получило така. Много внимавайте да не ви бият ваксина ако сте болни.

Последна редакция: чт, 26 май 2016, 15:57 от stefyyyy

# 28
  • Мнения: 18
Момичета пробвах да отворя тема,но не успях бих искала да попитам някой има ли дрешки за момиченце от 3м нагоре 3-6м да са летни много ми е спешно

# 29
  • Варна
  • Мнения: 7 146
Момичета пробвах да отворя тема,но не успях бих искала да попитам някой има ли дрешки за момиченце от 3м нагоре 3-6м да са летни много ми е спешно
Мила,много малко летни имам, защото моята дъщеря в момента е на 4 месеца и носи все още бодита с дълъг ръкав и връхни дрехи. Но мога да дам ританки например, които си се ползват и лятото. Бодитата, които имам с късо ръкавче, са все по-големи...
Обясни за какво става въпрос. Може да има много мами, които да се отзоват.

Общи условия

Активация на акаунт