За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 51

  • 57 826
  • 779
  •   1
Отговори
# 45
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Добре, де, това го разбрах. Проблемът е, че вече глътна една таблетка. Разбрах как да процедирам за следващия прием, но предвид че последната таблетка я глътна, трябва ли да се притеснявам?
Няма да има проблем, ще се разтвори в стомахчето, но просто няма да има ефект.

# 46
  • Мнения: 505
Благодаря ви много! Първо боледуване му е и малко ми е шаш, но ще мине и това.

# 47
  • Мнения: 25
Бебчето ми е на 13 дни. Сучеше по около 40 мин на хранене. От вчера по 10-15... Храня го на режим от 3 часа... Не се буди сам от глад, налага се да го будя аз. Не заспива на гърдата, суче бързо, след това забавя ход  и се пуска сам. Нормално ли е? Може да изглежда глупав въпрос, но младите шашнати майки са така. Grinning Благодаря предварително.

# 48
  • София
  • Мнения: 39 777
Благодаря ви много! Първо боледуване му е и малко ми е шаш, но ще мине и това.
О, и аз бях ошашкана при първото боледуване на сина ми. Каката боледуваше често, но той - не. И меко казано първата му настинка ме филмира Simple Smile

gabz, нормално е след като се нахрани да забави темпото и да се пусне от гърдата. Моя син се уморяваше, пускаше се, почива и след това пак напада Simple Smile
Педиатърката беше казала 20мин макс на гърда.
Ако имате въпроси за кърменето - Кърмене и захранване

# 49
  • Мнения: 1 602
Бебчето ми е на 13 дни. Сучеше по около 40 мин на хранене. От вчера по 10-15... Храня го на режим от 3 часа... Не се буди сам от глад, налага се да го будя аз. Не заспива на гърдата, суче бързо, след това забавя ход  и се пуска сам. Нормално ли е? Може да изглежда глупав въпрос, но младите шашнати майки са така. Grinning Благодаря предварително.
Не храни на режим освен ако нямаш свъх лактация. Силно се съмнявам за 13 дни да ти се е регулирала кърмата но пък знам ли. Ако искаш по дълго да кърмиш, кърми на поискване. Изцеждай след кърмене. Като цяло изцеждала ли си се да видиш горе долу колко кърма имаш? Казвам горе доло защото не можеш да изцедиш толкова колкото бебето може да изсуче.
Колкото по често предлагаш толкова повече кърма ще имаш , но може и причината да е друга и да си имаш кърма а бебчето просто да се изморява. Провери се с пробно изцеждане да се уверил че имаш кърма.

# 50
  • Мнения: 176
Малкият ми след две седмици ще навърши 4 месеца, но от няколко дни е нервен и отделя повече слюнка, усещам лека подутина на долния венец, казаха ми, че първото зъбче е тръгнало, но не е ли малък?

# 51
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Това, че е тръгнало зъбче не означава, че ще избие скоро. Някои се мъчат с месеци. И моят дребосък на три месеца се оплюнчи, виждам бяло на венеца, ама вече е на четири и половина месеца и още не е избил.
Има деца и по-рано вадят зъби, всичко е индивидуално.

# 52
  • Мнения: 25
Бебчето ми е на 13 дни. Сучеше по около 40 мин на хранене. От вчера по 10-15... Храня го на режим от 3 часа... Не се буди сам от глад, налага се да го будя аз. Не заспива на гърдата, суче бързо, след това забавя ход  и се пуска сам. Нормално ли е? Може да изглежда глупав въпрос, но младите шашнати майки са така. Grinning Благодаря предварително.
Не храни на режим освен ако нямаш свъх лактация. Силно се съмнявам за 13 дни да ти се е регулирала кърмата но пък знам ли. Ако искаш по дълго да кърмиш, кърми на поискване. Изцеждай след кърмене. Като цяло изцеждала ли си се да видиш горе долу колко кърма имаш? Казвам горе доло защото не можеш да изцедиш толкова колкото бебето може да изсуче.
Колкото по често предлагаш толкова повече кърма ще имаш , но може и причината да е друга и да си имаш кърма а бебчето просто да се изморява. Провери се с пробно изцеждане да се уверил че имаш кърма.

Цедила съм. За 15-тина минути 80-90 мл от едната...Кърма имам, макар да съм секцио. Дори се дави понякога (ползвам и протектори)

# 53
  • Мнения: 3 595
Моята дъщеря беше идентичен случай. Първите седмици я кърмих по 40-50 минути, след това рязко свалихме на около 10 и така си остана, в момента са даже 4-5 от двете гърди, пуска си сама и не иска повече. До 6 месеца беше изцяло на кърма и си качваше чудесно. Не заспа нито един път на гърдата ми, иначе с удоволствие щях да използвам този метод за приспиване. Имаше мами в отчетната ми тема, които до скоро кърмеха по 40 минути и се чудеха на нашите 10, така че бебетата са различни, ако има намокрени памперси достатъчно, спинка си и има моменти, в които бебчето е будно и активно (макар че на 14 дни предимно спят) не се притеснявай изобщо.

# 54
  • Мнения: 1 602
Значи си имаш кърма и просто се нахранва бързо бебока. Гледай поне до края на първия месец да се цедиш ако не се буди на третия час за да не ти намалее кърмата, че ако няма търсене няма и производство.
Кърменето поне първия месец е доста трудна задача и доста майки се отказват под предтекст , че нямат кърма , други имат малко количество но им е трудно да кърмят по често за да имат повече , на трети пък бебето им отказва да суче и процеса с цеденето хич не е лесен и пак се отказват. Трябва да си инат , че кърменето да потръгне. Стискам ти палци да се кърмите дълго и бебчето да е доволно  Hug

Последна редакция: пт, 27 май 2016, 20:58 от stefyyyy

# 55
  • Мнения: 25
Благодаря за бързите отговори!!! Heart Eyes

# 56
  • Мнения: 1 090
Имам следния проблем:
Преди време при почистване на пишлето на сина ми забелязах нещо бяло под кожата на главичката. Педиатъра каза, че е масно топче и да слагам риванол. Е, слагам риванол с марля, която е постоянно върху главичката, но подобрение няма (втори ден го третирам) и забелязах, че при топчето е леко синьо.
Някой имал ли е подобен проблем, че понеделник е далеч?

# 57
  • Мнения: 1 602
Подуто ли е пишлето? Аз имам 2 момичета , но моя племенник го водиха по спешност точно заради подобен случай. Беше му се инфектирало и подуло и го заведоха на доктор и там май го цепнаха и почистиха хубаво. Та ако наистина се съмняваш защо не отидете утре до спешното и там ще ви кажат какво и що.
По добре да се разходите и да ви кажат че няма нищо отколкото да седите вкъщи а то да има проблем.

# 58
  • Мнения: 1 090
Сигурно така и ще направя. Не е подуто, не го боли и затова не съм се изстреляла още.
Ще ида до дежурния кабинет утре.

# 59
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 414
Сигурно така и ще направя. Не е подуто, не го боли и затова не съм се изстреляла още.
Ще ида до дежурния кабинет утре.
Отлепена ли му е кожата от главичката? Разкрива ли се напълно главичката, или все още е покрита?
Ако кпжата не е отлепена, както би трябвало да бъде, това бяло топче е секрет, наречен смегма, служещ за смазка. Не е мърсотия, не трябва да се стиска, жули, стърже и т.н. обикновено се появява на място, което предстои да се обели, т.е. кожата да се отлепи и благоприятства процеса.
Давам ви линк към публикация, в която нещата са обяснени достъпно.
http://www.pedsurg.net/za_pacienta_fimoza.htm

Общи условия

Активация на акаунт