За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 51

  • 57 860
  • 779
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 090
Иса писа, всъщност никога не съм забелвала, т.к. не е имало нужда Simple Smile Така и не ми се наложи да мисля по този въпрос Wink
Просто има едно по-бяло под кожичката като я дръпна за почистване и толкоз. Педиатъра го видя и каза, да му сложа компрес с риванол, което и правя. Просто придоби по синкав цвят в тая област, но няма подуване. Ще видя как е утре и при нужда ще го заведа при дежурния.

# 61
  • София
  • Мнения: 3 789
Иса писа, всъщност никога не съм забелвала, т.к. не е имало нужда Simple Smile Така и не ми се наложи да мисля по този въпрос Wink
Просто има едно по-бяло под кожичката като я дръпна за почистване и толкоз. Педиатъра го видя и каза, да му сложа компрес с риванол, което и правя. Просто придоби по синкав цвят в тая област, но няма подуване. Ще видя как е утре и при нужда ще го заведа при дежурния.

Щом дърпаш кожичката, значи детето все пак е забелвано. Все пак предупреди дежурния да е внимателен, защото се вихри порочната практика да дерат до кръв за щяло и нещяло

# 62
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 432
Ние оставихме нещата да си се самослучват, но отидохме на консултация с уролог, да погледне дали всичко си е ок, с уговорката да не дърпа, къса и т.н. Той каза, че в тези случаи родителите не успяват да довършат нещата и в повечето случаи оставало още малко за забелване. Ако и при вас е така, то бялото е нормална реакция. Все пак, е добре да не гадаем и да го покажете на лекар.  Peace

# 63
  • Мнения: 1 090
Да, така е. Имало още малко за забелване, та явно ще трябва да го подръпвам.
Както писах по горе детето се роди с вече дръпната кожичка, която само при баня подръпвам и чистя.

Последна редакция: нд, 29 май 2016, 00:05 от dollly

# 64
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 432
Да, така е. Имало още малко за забелване, та явно ще трябва да го подръпвам.
Както писах по-горе детето се роди с вече дръпната кожичка, която само при баня подръпвам и чистя.
Peace
За синината какво казаха? Нормално ли е, или нещо се е бъгнало?

# 65
  • Мнения: 1 090
Да, така е. Имало още малко за забелване, та явно ще трябва да го подръпвам.
Както писах по горе детето се роди с вече дръпната кожичка, която само при баня подръпвам и чистя.
Peace
За синината какво казаха? Нормално ли е, или нещо се е бъгнало?
Нормална е, т.к. от смегдата намалява кръвотока Simple Smile
Така или иначе май намалява, така че продължавам с риванола.

# 66
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 432
Мисля, че е обяснено в статията от линка, който пуснах преди, но все пак ще добавя. Когато и ако се забели докрай по време на ежедневното почистване, не забравяйте, че кожичката трябва веднага да се върне в изходна позиция, защото може да е по-тясна и ако застои, да образува оток на главичката.

На нас ни изписаха някакво кортикостероидно кремче, което отпускало било кожичката, но не съм го купувала още, малко съм резервирана към тоз тип мехлемчета. Мисълта ми е, че може да питате лекаря си за него, ако ви се наложи. При малкия последно време взеха много бавно да се случват нещата, но лекарят ме успокои, че не вижда физиологична пречка да не се случат, така че ще съм търпелива.... Rolling Eyes

# 67
  • Мнения: 1 308
Здравейте!
В петък забелязах, че се белят възглавничките на 4 пръстчета на ръцете на дъщеря ми. Отидохме при педиатърката и каза, че не е нещо притеснително. Вчера забелязах, че и на други пръстчета започват да се белят, както и на крачетата. Намерих информация, че е хубаво да се маже с олио. Системно смуче палчетата, а на тях им няма нищо Thinking

# 68
  • Мнения: 889
Здравейте. Синът ми е на 5 месеца и половина. От седмица започна да пищи мноооого. Пищи когато си играе, пищи когато се смее, когато се сърди, когато го преобличам, когато е гладен и когато се е нахранил. Т.е. с това пищене явно просто изразява това, което не може да каже. Истината е, че някой път не се издържа, буквално ме заболява главата, изморявам се много от пищенето му и започвам да се изнервям. Кажете кога преминава тази фаза на пищене за всичко? Само дано не е чак като проговори, защото ще се гръмна! ooooh!

# 69
  • Мнения: X
Здравейте. Синът ми е на 5 месеца и половина. От седмица започна да пищи мноооого. Пищи когато си играе, пищи когато се смее, когато се сърди, когато го преобличам, когато е гладен и когато се е нахранил. Т.е. с това пищене явно просто изразява това, което не може да каже. Истината е, че някой път не се издържа, буквално ме заболява главата, изморявам се много от пищенето му и започвам да се изнервям. Кажете кога преминава тази фаза на пищене за всичко? Само дано не е чак като проговори, защото ще се гръмна! ooooh!

Дъщеря ми е на 7,5 месеца и някъде на вашата възраст започна така да пищи за всичко (ако не беше и по - рано), продължава с пълна сила  Confused ако не пищи, мрънка, хленчи или направо си реве. Почти по цял ден. Събужда се сутрин към 06:30 и в 07:30 вече ми трябва хапче за глава и за нерви. Сега не знам зъби ли пак й растат, но положението не се търпи!
Знам, че не ти помогнах и не искам да те отчайвам, но не очаквай бързо да премине...явно някои бебета просто са си така... Tired

# 70
  • София
  • Мнения: 3 789
Детето си пробва гласовите възможности. Някъде на тази възраст започна и моето, с детето на моя приятелка пищяха един срещу друг докъм годинка и се заливаха от смях. Сега като тичат - пак пищят (на 3.5 са).

# 71
  • Мнения: 889
Олеле момичета, хич не звучи добре! Shocked

# 72
  • София
  • Мнения: 3 789
Еее, то не е постоянно, но повечето пъти доста неочаквано Simple Smile

# 73
  • Мнения: X
При нас засега е почти постоянно. Но децата са различни все пак, не е казано, че и твоето ще е така. Аз честно казано ако само пищеше, а не ревеше щях да се радвам, колкото и да е изнервящо, а при нас е съчетано с мрънкане и рев и наистина трудно се издържа  Tired

# 74
  • Мнения: 1 308
Мдаааа, и моята 6-месечна дъщеря пищи често. Бръчка вежди, напъва се, пищи до почервеняване и след това се смее. Очевидно й харесва да слуша гласа си  Crazy В началото се притеснявах, вече й свикнахме.

Общи условия

Активация на акаунт