Неуспешно ин витро

  • 93 407
  • 539
  •   1
Отговори
# 495
  • В сърцето на любимия човек
  • Мнения: 13 414
Спорите излишно.
Изтритият коментар беше същият като този по-долу, но само с цитата, без въпроса на Таня.
Според правилата на форума такива коментари се трият от модератор  Peace

И да, Мега вече роди и се радва на прекрасно здраво детенце. Който е следил историята и знае как се развиха нещата при нея.
Ако толкова ви вълнува, прочетете цялата тема и вижте коментарите в профила на Мега.

Хубав и усмихнат ден  bouquet

# 496
  • Мнения: 498
За Мега знам, да са живи и здрави двамата с юнака.  bouquet
Живот и здраве и аз ще го гушна моя през януари.
Ако може триенето на коментари, да става с обяснение, защото иначе е объркващо.  Peace

# 497
  • Мнения: 83
Можела е да сезира медиите,а прокуратурата - да се самосезира,за да има поне компенсация за преживения стрес.Другите институции - медицински одит и тн не вършат никаква работа.За такива случаи трябва да се вдига медиен шум,за да не се мислят някои 'лекари' за ненаказуеми,а други - да бъдат предпазени.Дано не ми изтрият поста.

# 498
  • Мнения: 6 622
Здравейте момичете, приключи моя първи опит. На 11 ден чхг 20.18, на 13 ден чхг 13.86. И два отроцателни теста за бременност. Вчере бях в истеря, плаках  ревах. А днес се замислих, каква е причината за неуспеха ни. Според мен е имало имплантация,но ембрионът е спрял да се развива( това са си мои предположения) ако е така каква може да е причината да спре да се развива. Ние сме с мъжки фактор може ли да е това?

# 499
  • В сърцето на любимия човек
  • Мнения: 13 414
Може.
Но може и да са много други неща, това лекарят трябва да го прецени на база изследванията, които са правени до сега и по преценка да се назначат допълнителни такива.

# 500
  • Мнения: 6 622
Може.
Но може и да са много други неща, това лекарят трябва да го прецени на база изследванията, които са правени до сега и по преценка да се назначат допълнителни такива.
благодаря ти лошото е, че нищо не ни казаха за причина,а направо за следващ опит

# 501
  • Мнения: 2 013
_limonche_, варианти за биохимична бременност:
- ембрион без потенциал - най-честата причина. Случва се дори и при здрави двойки, просто те не правят ЧХГ толкова рано като нас и жени дори и не разбират за тази кратка имплантация;
- Полип(и) в матката - те действат като естествена спирала и възпрепятстват имплантацията. Ембриончето се опитва да се загнезди, но те създават неблагоприятна среда и пречат. Само опитен лекар чрез ехограф може да заподозре полипи. Прави се хистероскопия - махат се - всичко е наред. След първият ми опит ЧХГ беше 37 и явно беше биохимична.

Други варианти за момента не се сещам.

Питай изрично твоят лекар да огледа по-добре лигавицата на матката, особено в началото на МЦ, когато е тънка. При мен заподозряха полипи, когато бях месеци наред на противозачатъчни и лигавицата беше много тънка и чак тогава се видяха неравности. Първото ми инвитро завърши с биохимична. Гледали са ме над 7 репродуктивни АГ-та, едва едно заподозря полипите. Имаше още един лекар, който само ми беше казал "хиперплазия на маточна лигавица" - но без повече информация. Просто задапаратното устройство е много важно.

# 502
  • Мнения: 6 622
_limonche_, варианти за биохимична бременност:
- ембрион без потенциал - най-честата причина. Случва се дори и при здрави двойки, просто те не правят ЧХГ толкова рано като нас и жени дори и не разбират за тази кратка имплантация;
- Полип(и) в матката - те действат като естествена спирала и възпрепятстват имплантацията. Ембриончето се опитва да се загнезди, но те създават неблагоприятна среда и пречат. Само опитен лекар чрез ехограф може да заподозре полипи. Прави се хистероскопия - махат се - всичко е наред. След първият ми опит ЧХГ беше 37 и явно беше биохимична.

Други варианти за момента не се сещам.

Питай изрично твоят лекар да огледа по-добре лигавицата на матката, особено в началото на МЦ, когато е тънка. При мен заподозряха полипи, когато бях месеци наред на противозачатъчни и лигавицата беше много тънка и чак тогава се видяха неравности. Първото ми инвитро завърши с биохимична. Гледали са ме над 7 репродуктивни АГ-та, едва едно заподозря полипите. Имаше още един лекар, който само ми беше казал "хиперплазия на маточна лигавица" - но без повече информация. Просто задапаратното устройство е много важно.

благодаря ти за изчерпателният отговор

# 503
  • Мнения: 107
Здравейте момичета искам да попитам дали някоя от вас е имала сходен на моя проблем.
Бях на къс протокол.
На 16 септември правих трансфер,на 20 септември ми дойде продължи 8 дена.
Следващият цикъл е на 31.10.(42 ден) продължи 7 дена
Сега на 05.12.(36 ден)
Преди стимулация ми е бил редовен на 28 дена по 6 дни.
Дали е нормално и ще се управи ?
Притеснявам се защото и двете ми тръби са отстранени а съм чувала че се влиза в критическа много по рано когато са премахнати .Някой да знае нещо по въпроса ? smile3529

# 504
  • Мнения: 498
Таня, тези неща ги коментирай с лекаря си. Ние тук може само да гадаем, зависи как е реагирал твоя организъм на стимулацията.

# 505
  • Мнения: 107
Таня, тези неща ги коментирай с лекаря си. Ние тук може само да гадаем, зависи как е реагирал твоя организъм на стимулацията.
Говорих нищо не каза затова се чудя

# 506
  • Мнения: 2
Здравейте, момичета.
За пръв път си позволявам да пиша тук. Вчера си направих кръвен тест на 9- ти ден след ЕТ, който е отрицателен. Много ми е трудно да го преодолея психически - това ми е първо ин витро, но преди това имах 4 неуспешни инсеминации. Моля за съвет как се справяте емоционално? Знам , че животът продължава, но имам усещането, че не знам как да го направя... 😭

# 507
  • В сърцето на любимия човек
  • Мнения: 13 414
Надявам се да не се приеме като грубост от моя страна - приемаш го и продължаваш.
Пореваваш си малко, ако ще ти олекне, а после се стягаш и решаваш дали ще продължаваш с опитите и как или спираш и приемаш животът си такъв, какъвто е в момента. Много хора намират липсващото им щастие като осиновяват или се отдават на пътешествия/благотворителност или друго с любимия човек.

# 508
  • Мнения: 1 408
Ако ще те успокои, с всеки неуспех става все по-лесно. Поне при мен  Crazy  Първия път бях почти сигурна, че ще стане, втория път стигнах до биохимична - поплаках си и след двата неуспеха и беше драматично. Всеки следващ път ставаше все по-приемливо... приемаш го и продължаваш, докато не стане!  Peace

# 509
  • Мнения: 571
Не знам дали ше ви стане по-леко, но минавам да ви честитя празниците и да ви окуража.
Пътят не е лесен, ще има разочарования, но не се предавайте, за това чудо всичко си заслужава.  Hug

Общи условия

Активация на акаунт