Неуспешно ин витро

  • 93 409
  • 539
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 284
Здравейте момичета,аз имам следния въпрос,предстои ми инвитро и ми казаха,че не е препоръчително да се прави свеж трансфер,а да се замрази всичко е после да се прави. А при първият ми неуспешен опит нахравихме точно обратното,тогава ми казаха,че е по-голям шанса на свеж отколкото на замразен. Но за съжаление имах хиперстимулация,и не се получиха нещата.

# 481
  • София
  • Мнения: 1 844
zvezdichka, ако направиш хиперстимулация наистина е много по-добре да няма свеж ЕТ. При замразяването рискът е ембрионите да не се размразят напълно. Най-вече струва ми се това става, ако не са достатъчно качествени и им е трудно да преживеят замразяване/размразяване. Може би при свеж ЕТ подобни ембриони биха имали повече шанс. Иначе при ЗЕТ тялото е много по-спокойно, няма го стресът от стимулация и пункция. Въобще ЗЕТ е много лека и приятна процедура. Наблюдението ми е, че страшно много момичета забременяха от ЗЕТ. Аз направих тежка хиперстимулация, замразихме ембрионите и от ЗЕТ се получи и то само с един напълно размразен ембрион със средно качество.

# 482
  • Мнения: 498
zvezdichka, според мен няма такова правило, зависи от състоянието, сега съм в стимулация и  ако е възможен трансфер, ще замразя само ако имам повече ембриони.

# 483
  • София
  • Мнения: 6 372
zvezdichka, ако направиш хиперстимулация наистина е много по-добре да няма свеж ЕТ. При замразяването рискът е ембрионите да не се размразят напълно. Най-вече струва ми се това става, ако не са достатъчно качествени и им е трудно да преживеят замразяване/размразяване. Може би при свеж ЕТ подобни ембриони биха имали повече шанс. Иначе при ЗЕТ тялото е много по-спокойно, няма го стресът от стимулация и пункция. Въобще ЗЕТ е много лека и приятна процедура. Наблюдението ми е, че страшно много момичета забременяха от ЗЕТ. Аз направих тежка хиперстимулация, замразихме ембрионите и от ЗЕТ се получи и то само с един напълно размразен ембрион със средно качество.

ЗЕТ има и други предимства - тялото следва естествения си цикъл, не те управляват с медикаменти...
а пък ако ембрионът е преживял размразяването - значи е доказано читав.

# 484
  • Мнения: 123

На естествен цикъл също може да се прилага Цитротид, който понижава ЛХ. При късия протокол блокаж на яйчниците няма.
При кой лекар си? Това, че не могат да таймират овулацията на ЕЦ и пукаш фоликулите преди пункция е много характерно за ЕЦ. Необходими са няколко цикъла при един и същ доктор, за да се ориентират в цикъла ти. И при мен е имало изтървани, презрели, неузрели в началото.
[/quote]
 
Ами ние тъкмо се бяхме ориентирали в ситуацията, при мен изведнъж се покачва ЛХ, независимо  от цитротида и в нощта преди пункцията се пука. Аз винаги си ги усещах, имах болка. И тогава излезе заповедта от фонда и решихме да направим дълъг протокол. Сега като се нормализират нещата с цикъла, ще пробваме пак на естествен, да видим поне дали са читави яйцеклетките. След дълъг протокол 6 месеца ли са необходими преди нов опит със стимулация?

# 485
  • Sofiq
  • Мнения: 149

ЗЕТ има и други предимства - тялото следва естествения си цикъл, не те управляват с медикаменти...
а пък ако ембрионът е преживял размразяването - значи е доказано читав.

Това не ми е ясно, при размразяването не оказва ли влияние апаратурата и как ще си свърши работата ембриолога, т.е. и да е читав ембриона пак да не се получи...  newsm78

# 486
  • Мнения: 381
привет момичета пиша в тази тема таи като е активна и влизате и четете .отново ще се повдигне вапроса за сурогатното майченство има страница в фейсбук ако сте за него подкрепете и участвайте в дискусиите  https://www.facebook.com/Surrogacy-in-Bugaria-772018819537991/?fref=ts

# 487
  • Мнения: 2 013
Таня1980, не се притеснявай за Мега. Всичко е наред с нея. Забременя спонтанно. Господ си знае работата Simple Smile

# 488
  • Мнения: 107
Alexa, медицинската етика казва, че пациентът трябва да е информиран за проведжаното лечение и резултата от него.

При трансфера ни казаха, че ембриона е перфектен. Лично ембриоложката, след това докторката.

След отрицателния тест- как стана изведнъж така, че вече ембрионът не бил перфектен, а с фрагментации ???

Това нормално ли е питам аз?

Какво означава- ако съм по фонда или не?!?!?! Страшна глупост, тая болница да не би да е бакалия? Това е моето тяло, моят живот и аз взимам решенията! Да не съм опитна мишка?

И да- отидох в Надежда и се запознах с мноооооооооооооого вече бивши пациенти на Щерев, за щастие някои от тях вече успяли. Вярвам, че аз ще съм следващата.
Какво е положението доволна ли си от надежда?

# 489
  • Мнения: 498
 Magdalena1978, да нямаш телепатични способности, как отговаряш на въпрос преди да е зададен?

# 490
  • София
  • Мнения: 634
Vespova, понякога се трият мнения и затова се получава така Simple Smile не изпадайте в паника Simple Smile

# 491
  • Мнения: 420
ау, кой ги трие и редно ли е ?

# 492
  • Мнения: 498
Vespova, понякога се трият мнения и затова се получава така Simple Smile не изпадайте в паника Simple Smile
Аз не знам как се трие мнение, при мен няма такава възможност, мога само да редактирам.
Няма паника, но се съгласете, че е странно. Simple Smile

# 493
  • София
  • Мнения: 634
Има модератори все пак Simple Smile и нашите мнения ще бъдат изтрити вероятно, защото не са по темата Simple Smile

# 494
  • Мнения: 498
Напротив, във връзка с коментари в темата са, засягащи  Неуспешно ин витро.
Виж часа на въпроса и отговора, каквото и да е било изтрито изглежда подвеждащо.

Общи условия

Активация на акаунт