Неуспешно ин витро

  • 93 525
  • 539
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 123
elza85, съжалявам за отрицателния резултат.

На прима виста и без да съм лекар:
- изследване ТСХ, FT3, FT4 (виж как е щитовидната жлеза);
- обременяване с глюкоза или поне инсулин и кръвна захар еднократно на гладно. Ако при теб е имало някаква поликистоза или съмнения за такава е добре да се направи обременяване с глюкоза. Високи нива на инсулин може да повлияят зле на качеството на яйцеклетките;
- някакви проблеми вътре в матката, които не са диагностицирани към момента: полипи; аденомиоза (макар, че последната обикновено върви ръка за ръка с ендометриозата). Тези неща могат да се видят на ехограф от опитни репродуктивни специалисти. При мен видяха 2 полипа едва когато бях на противозачатъчни и лигавицата беше доста изтънена.
- Видях в стари постове по каква причина са отстранени тръбите. Съжалявам, че си преминала през това Sad. Имали ли сте някакви гадинки, които сте лекували ли? Изследвай отново, ако преди сте имали проблеми с хламидии, микоплазми, уреаплазми и т.н.
- Генетични изследвания за кариотип, т.е. дали има при жената балансирана транслокация - много, много рядко срещащо се е. И ако смяташ да пускаш генетични, пусни и пакетът за тромбофилия.
- SDI test при мъжа.

Друго не се сещам. Пак казвам, не съм лекар, а това са само моите разсъждения. Вариантите са доста, така че обсъди обстойно с твоят лекар.

Да, подкрепям предходният пост за изследване за вит Д. Не е панацея, но може да побутне лекичко нещата.

Здравей Магдалена, благодаря за информацията. Повечето от изследванията сме ги правили. ТСХ в норма, инсулина и кръвната захар са добре, правили сме обременяване с глюказа. Аз междувременно драстично намалих въглехидратите. След първата извънматочна при лапароскопията, лекарката която я прави, каза че не открива никакви промени нито по тръбите, нито по матката и другите органи. Един вид беше и като диагностична лапароскопия. Освен ако не се е появило междувременно нещо. Никога не сме имали гадинки Simple Smile, само аз след лапароскопията имах стрептококи, но те се изчистиха. Иначе преди това като пускахме изследвания нямаше проблеми. Спермограмата добра.
 Явно ще трябва да пуснем все пак генетичните изследвания и SDI теста.
Даже този път всичко протече толкова леко, аз след предната процедура бях много притеснена, но всички си свършиха работата много добре.
 Аз си пия всички добавки и омега 3 и Коензим Q10, и витамини. Имаме преглед за другата седмица, ще обсъдим с доктора и ще видим какво ще каже.
 

# 466
  • Мнения: 2 013
elza85, наистина доста неща са направени. Друга причина за лошите ембриони чисто теоретично е по време на стимулацията някой хормон да е изпуснат от контрол: LH-то да се е вдигнало (и яйцеклетките по-рано да са узрели); прогестерона да е бил по-висок... Но не мога да дам повече подробности относно това... То остава и от хормони по време на стимулация да започнем да разбираме .... Simple Smile

# 467
  • Мнения: X
Да напомня, че сме блокирани по време на стимулация именно, за да не шават хормоните.

# 468
  • Мнения: 1 144
Не всички стимулации са с блокаж

# 469
  • Мнения: X
 newsm78
Е,как без блокаж? Само с хапчета ли?
При теб май не ти понасяше някакъв вид стимулация, не даваше желания резултат ли?

# 470
  • Мнения: 39 703
Н къс протокол няма блокаж.

# 471
  • Мнения: 1 144
Сигма ме е изпреварила  Peace

П.П. Това с хапчетата лекарите даже не го броят за стимулация  Mr. Green

# 472
  • Мнения: X
Аз усещам как ме подготвят за по-ранна нова стимулация, че един ембрион при мене не се захващал.

# 473
  • Мнения: 123
При дългия протокол се блокира ЛХ и естрадиола, един вид тяхното действие се изключва и се контролират процесите от лекаря. При късия протокол пак се прави някакъв вид блокаж, но той до колкото съм запозната блокира само ЛХ, за да не се покачи и да не се пукне фоликулите. И това е по време на стимулацията, докато при дългия протокол е преди нея. Ние минахме на дълъг протокол, защото правихме няколко опита на естествен цикъл и аз непрекъснато пуках фоликулите. Дори и след като блокирахме ЛХ- то при единия от опитите пак отидох с пукнат фоликул. Така, че трябваше да го изключим от действие.
Прогестронът ми беше 0.89, другия вариант е да не реагирам добре на стимулацията със гонал,защото и двата пъти беше с него.
 А на някого случвало ли му се е да му предложат някаква пункция след неуспешен опит, все пак яйчниците са стимулирани и може да се образуват повече фоликули. Или след неуспешен опит задължително почивка.

# 474
  • Мнения: X
След неуспешен опит съм чела, че някои момичета събират яйцеклетки.
И мен съпругът ми ме кара да кажа на лекаря си, да посъберем няколко месеца яйцеклетки, но аз  не желая да му  давам никакви идеи, защото той нещо ме е подкарал на принципа проба-грешка. И само ме пита какво правим и казва - правим каквото ти искаш, а мен това ми е огромен стрес, защото после ми казва, не успяхме защото правихме каквото ти искаш.

# 475
  • Мнения: 123
Да точно това имах предвид и аз, все пак една стимулация си е доста натоварваща за организма и ако има начин да се използва остатъчния ефект от нея.
 Аз се бях доста отчаяла, но сега си мисля така и така сме набрали инерция, по добре да вършим нещо отколкото само да чакаме.

# 476
  • Мнения: X
Моята блокираща беше сложена краят на август и ме отпусна декември.
През това време няма овулация. Няма какво да се събира.
Аз правя ПИД и един два ембриона не ме греят, за да се намери здрав.

# 477
  • Мнения: 123
Да, вярно че  няма овулация, все пак са ти подтиснати хормоните. Аз малко се хващам за всяка сламка.
А какво е ПИД?

# 478
  • Мнения: X
Предимплантационна диагностика на ембриона преди да го върнат в матката, го проверяват ,дали не носи генетична аномалия.

# 479
  • Мнения: 1 144
При дългия протокол се блокира ЛХ и естрадиола, един вид тяхното действие се изключва и се контролират процесите от лекаря. При късия протокол пак се прави някакъв вид блокаж, но той до колкото съм запозната блокира само ЛХ, за да не се покачи и да не се пукне фоликулите. И това е по време на стимулацията, докато при дългия протокол е преди нея. Ние минахме на дълъг протокол, защото правихме няколко опита на естествен цикъл и аз непрекъснато пуках фоликулите. Дори и след като блокирахме ЛХ- то при единия от опитите пак отидох с пукнат фоликул. Така, че трябваше да го изключим от действие.
Прогестронът ми беше 0.89, другия вариант е да не реагирам добре на стимулацията със гонал,защото и двата пъти беше с него.
 А на някого случвало ли му се е да му предложат някаква пункция след неуспешен опит, все пак яйчниците са стимулирани и може да се образуват повече фоликули. Или след неуспешен опит задължително почивка.

На естествен цикъл също може да се прилага Цитротид, който понижава ЛХ. При късия протокол блокаж на яйчниците няма.
При кой лекар си? Това, че не могат да таймират овулацията на ЕЦ и пукаш фоликулите преди пункция е много характерно за ЕЦ. Необходими са няколко цикъла при един и същ доктор, за да се ориентират в цикъла ти. И при мен е имало изтървани, презрели, неузрели в началото.

Общи условия

Активация на акаунт