Бебчето ми най-вероятно е с АБКМ

  • 1 097
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 556
Да напиша само, че алерголожката не ми каза нищо, което вече да не знам. Общо взето, ще й давам Малтофер на капки, защото няма как да го наваксаме желязото с храна и ще я кърмя. Дано прояде пюренца, защото сега не ги иска изобщо. Когато вече е много наложително да яде и други неща, ще пробвам дали мога да й правя кремчета или каши с едно от двете - Фризопеп или соево мляко. Та сега колебанията ми са дали изобщо да я пробвам някога с една от тези две храни и ако да, с коя  newsm78

Поздрави и още веднъж благодаря на всички, които ми отговориха.
Лек ден!

# 16
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Хм- хемоглобинът на детето не е толкова нисък, че да даваш и Малтофер- прочети добре листовката преди да решиш да го даваш. Мисля, че можеш да наваксаш, ако увеличиш храните съдържащи жерязо в твоята храна- месо, но не колбаси, а готвено, някои зърнени храни... Може да видиш в клуб алергии. Това, че детето ти отказва да яде разни храни е много добър знак- вслушай се в него- децата знаят какво е добро за тях. Дъщеря ми я лъжех с какви ли не хватки за един антибиотик, накрая станах факир и не разбираше кога съм и дала лекарството- повръщаше го след всеки прием, вкл. и след този таен начин. От тогава не настоявам да и давам нещо, което тя не иска- приемам, че организма и подсказва кое е добре за нея и е доста ефективен сигнал. Аз лично не бих бързала със каквато и да е нова храна, щом имам кърма и сериозен проблем с алергични реакции. Педагогическото захранване е може би добър вариант. Когато се храните я взимай в скута си и я оставяй да си хапва каквото сама си докопа и хареса. Ще се захрани постепенно и на много малки дози. Прави много бурна алергична реакциа, така че внимавай със всички алергени иоще веднъж- не бързай да захранваш- проблемът наистина е голям. Аз въвеждах по една храна на месец и разтеглях достигането на порция през целия месец. На алергично дете е добре да се дават новите храни през няколко дни и в количества наполовина, отколкото при здраво дете. Напр. вместо лъжичка първия ден се дава половин, а след 3-4 дни се удвоява количеството. Освен това, щом бебето реагира нахрани само от допир, преди да дадеш храна пробвай я на кожата- по лесно е да промиеш ръчичката или крачето , където си пробвала и да отстраниш алергена, отколкото от стомахчето.

# 17
  • Мнения: 4 076
Казах го и по-горе, но пак да си кажа - внимавай със соевото мляко - соята е силен алерген!
Единственото, пригодено за в/нашия случай е Фризопеп/Алфаре. Важно е да кърмиш, но ти това си го знаеш. И пак да си кажа, на твое място бих минала на диета, ако не толкова строга, то поне без кравешки продукти и алергени. Това може да спести много главоболия по-нататък.

# 18
  • Мнения: 2 556
Да, аз минах на диета вече. Много рядко ми се налага да ям нещо, което може да е някакъв тип алерген. За кравешките продукти особено не  ми е никакъв проблем да ги избягвам. Жалко само, че не за всичко човек се усеща веднага, например днес ядох банан, но занапред няма.

Да, само Фризопеп ще е явно. Соевото мляко изобщо не съм му фен и аз нещо.

Поздрави!

# 19
  • София
  • Мнения: 1 444
Успех Тесс, направо ти съчувствам.Адски е гадно това, а колко отвртително е това соево мляко..............., но при нас нямаше друга алтернатива и направо не зная как го приемаше милото ми детенце.Добре, че попорастна и поне от него не се налага да приема.....
Страшното е, че тези алергии станаха много разпространени, много от децата сега се раждат с алергии.Нямам представа на какво се дължи, но сигурно на замърсяването на въздуха като цяло, на некачествените храни, знам ли, но е много неприятно и е голям проблем в бебешка възраст. newsm78

# 20
  • Мнения: 4 076
Жалко само, че не за всичко човек се усеща веднага, например днес ядох банан, но занапред няма.


за банана Маринова каза, че мога да изяждам по един на 4 дни, риба можело да ям веднъж в седмицата. Каза, че няма проблем да ям домати, въпреки че се водят алерген. Също и свинско, а първите два месеца и тези неща не ядях. Не мога да се сетя къде четох, че в сила в нашия случай може да се въведе един вид ротационен принцип на приемане на алергени (разбирай например козе или овче мляко) - веднъж в седмицата примерно, по малко, за да не се натрупва в организма и оттам и в организма на бебето. Доколко е вярно, обаче не знам.
До месец смятям да се "захраня" с овче или козе сирене, за да подготвя малката за нейното захранване като му дойде времето. Дано няма проблем...
Пожелавам ви да се повлияете отлично от превенцията и повече никога да нямате такива кошмарни преживявания!

# 21
  • Мнения: 2 556
marypopins, така е, алергиите зачестяват все повече за съжаление. При Кари почти няма съмнение, че я е наследила от мен - аз навремето съм хранена само с кисело мляко (не съм кърмена) и това ми е провокирало много силна алергия към храни. До 5-год. си бях вечно с обриви, въпреки че почти не съм опитвала забранените храни. Обривах се дори от някои цветя в градината на баба ми. Впоследствие всяка зима получавах много упорити екземи, които дори с кортикостероди трудно се овладяваха. Като с магическа пръчка изчезнаха след първото ми раждане, не знам и аз как стана Wink

martea, ще внимавам много. С таткото изгубих доста време да му обяснявам защо на детето не бива да се дава соево мляко - той е вегетарианец и донесе няколко кутии Нутрилон Соя с идеята, че било по-добре с такова мляко да пробваме детето Confused Накрая се убеди, че съм права и ще си ги яде той  Mr. Green

# 22
  • Мнения: 3 926
Тес, направо не мога да повярвам Shocked и това само от няколко капки. Въобще не е трябвало да вярваш на педката #2gunfire Моята като й разказах за реакцията на Сияна каза ако искам да пробвам да й дам Тофу, но да съм много мнимателна със соята. И да не въвеждам нищо ново поне два месеца.
При това реакцията на Сияна нямаше нищо общо с описаните от вас. При нея обривът изникна бързо, но след 20-тина минути й нямаше нищо, без да съм й давала нищо противоалергично. Нито е повръщала, нито е имала кръв в акото... Та според педката може да не е алергична, а просто чувствителна и аз съм провокирала тази чувствителност  като дадох козе сирене ooooh! при това домашно Sad
Сега си има Атопичен дерматит, който не се влияе от това, с какво се храня аз, въпреки че съм ограничила млечните, а обривът изчезна, когато се появи зъбчето Simple Smile Но много ми помогна хомеопатичното лекарство, което ми направиха от кашата, от която се изрина. Благодарение на него й изчезнаха и едни атопични петна, които се появиха в петия месец.

# 23
  • Мнения: 636
По темата - нямам думи, аман от невежи и недобросъвестни лекари!!! Тя и моята педка е такава, затова сме на тоя хал. Ако беше обърнала внимание на първите симптоми на алергията на бебка и ми беше дала адекватен съвет, нещата щяха да стоят по друг начин. Давай смело с диетата, и въобще не помисляй за АМ. Реакцията на бебока ти е много силна в сравнение с това, което съм виждала, че  и чувала. Поизчакай и с пюретата. И задължително имай лекар-специалист под ръка, с когото да се консултираш.
Assinka, къде ти направиха това лекарство? Консултира ли се с хомеопат за алергията/чувствителността? Ако искаш, пиши ми на лични, да не разводнявам темата.

# 24
  • Мнения: 3 926
Ще отговоря тук, защото може и на други да е полезно Grinning Консултирах се с хомеопат, но не подробно, а само по телефона. Предстои ни по-сериозна среща. Аз й се обадих веднага след реакцията, която при нас беше от каша на Хипп - оризова, млечна. И тя ме помоли да й занеса малко от кашата, за да ми направи лекарство. Защото принципът на лечение на хомеопатията е: Подобното лекува подобно. Направи ми 9 гранулки, като ми каза да дам само три в три поредни дни - другите били за всеки случай. За тези три дни обривът на детето от релефен стана само на ситни точици, които не бяха вече грапави и изчезна. Заличиха се и две от големите атопични петна по вратлето. Детето престана да се чеше постоянно. Сега посяга само от време на време и то като й се приспи... сякаш й стана нещо като тик newsm78 но все по-рядко. Като изби зъбчето изчезнаха и едни много ситни пъпчици, които имаше по телцето.
Но съм сигурна, че тя предложи да ми направи лекарство, защото аз имах точния причинител при себе си. Т.е. знаех точно кое предизвика реакцията. Иначе на лични мога да ти дам координатите й, ако искаш Grinning Пиши ми Hug

Общи условия

Активация на акаунт