Слънцезащитен крем за лице - 2

  • 88 263
  • 457
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 1 455
Здравейте Hug
И на мен Юсерин, Авен и Дейлонг не ми покриват на 100%, въпреки че мажа през 30мин - 1ч, петната си избиват. От Виши се обривам, та и него спрях да ползвам.
За последните 2г. ползвам Ларош 50+, но мисля днес да мина и да си взема Пиз Бюн.

Дерматолога ми обясни, че слънцезащитните кремове биват 2 вида - с химически филтър или с природен. Явно Виши са попрекалили с химията.

Имате ли опит с кокосово масло и дали то покрива напълно? Срещам рецепти за натурални кремове, включително слънцезащитни, но не съм пробвала.

# 406
  • Мнения: 36 192
не пази, разбира се
който иска наистина добра защита, да не се маже само с масла

пп химични и физични /минерални/ са филтрите, могат да бъдат и смесени

# 407
  • София
  • Мнения: 2 439
.............................
Имате ли опит с кокосово масло и дали то покрива напълно? Срещам рецепти за натурални кремове, включително слънцезащитни, но не съм пробвала.

Много висок фактор на защита има маслото от малинови семки, както и масло от Ему.
Ползвала съм кокосово на плажа, когато вече имам тен и не в най-жаркото слънце ..... /иначе има UV защита, но не много голяма/

# 408
  • Мнения: 36 192
колко "много" висок? има ли спф 50? до колкото разбрах за такъв тип защита става дума в поста на Dress like Princess

# 409
  • Sofia
  • Мнения: 2 506
.За съжеление тестери не продават ,Само в една аптека видях да има отворен кре за мостра  Confused

Моля те, сподели къде си видяла мостра, защото обърнах София, първо не мога да намеря самия тониран крем, а за мостра да не говорим Sad

# 410
  • Пловдив
  • Мнения: 1 158
за съжеление в Пловдив - аптеката на Тунела  Sad

# 411
  • Sofia
  • Мнения: 2 506
Благодаря за отговора!  Hug
Намерих тестерче в аптеки Субра. За съжаление не става за снежанки Sad Като вариант остава неоцветения крем  Peace

# 412
  • София
  • Мнения: 2 439
колко "много" висок? има ли спф 50? до колкото разбрах за такъв тип защита става дума в поста на Dress like Princess

Ето това е статията,  лично не съм го изследвала.  Hug

http://befit.bg/mag/2014/07/10/%D0%B5%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%B8%D1 … 0%B5%D1%82%D0%BE/

Въпросът на Dress like Princess беше за кокосовото масло и за рецепти за кремове с натурални масла.

# 413
  • Мнения: 2 045
не пази, разбира се
който иска наистина добра защита, да не се маже само с масла

Подкрепям мнението на Бубанка   Peace

Не се мацайте с масла на плажа, като си мислите, че е по-здравословно или ви пазят така, както слънцезащитата Peace Това, че не изгаряте не значи, че сте предпазени  Peace след няколко годинки ще видите разликата и тогава ще пишете или в темата за кремове против бръчки, или ще търсите мнения за добър дерматолог/онколог Peace

# 414
  • Мнения: 36 192
няма как да вярвам на статия, в която не правят разлика между базово и етерично масло

# 415
  • Мнения: 1 455

Въпросът на Dress like Princess беше за кокосовото масло и за рецепти за кремове с натурални масла.

точно така, много благодаря за отговора  Hug

От дълги години страдам от пигментни петна при излагане на слънце, та не смея да рискувам с кремовете, колкото и да ми се иска да си направя един с кокос, той просто няма да ми свърши същата работа като тези от аптеката. Confused

# 416
  • София
  • Мнения: 20 218
Намерих тестерче в аптеки Субра. За съжаление не става за снежанки Sad Като вариант остава неоцветения крем  Peace
Ех, жалко. Значи няма смисъл да го издирвам, явно пак ще заложа на корейските ВВ-та.

Dress like Princess, присъединявам се към мненията на Бубанка и Holly Pink - не рискувай, особено щом имаш и пигментни петна.  Слънцезащитният фактор на кокосовото масло е практически никакъв - от порядъка на 5-6 по спомени.

П.П.: ЖДНБ! Статията направо кърти. Добре че погледнах, че да разбера кои масла са етерични.  Joy

Последна редакция: ср, 06 юли 2016, 19:32 от Reinа

# 417
  • Бургас
  • Мнения: 822
аз си взех URIAGE тониран крем. Много съм доволна. Има светъл и тъмен вариант. Не ми мазнее.

http://www.kozmetika.bg/URIAGE/87411_BARIÉSUN-Crème-Te … ntée-SPF50--(Бариесън)-тониран-слънцезащитен-крем-SPF-50-/

# 418
  • Пловдив
  • Мнения: 1 158
аз си взех URIAGE тониран крем. Много съм доволна. Има светъл и тъмен вариант. Не ми мазнее.

http://www.kozmetika.bg/URIAGE/87411_BARIÉSUN-Crème-Te … ntée-SPF50--(Бариесън)-тониран-слънцезащитен-крем-SPF-50-/



Изглежда страхотно - ще го пробвам като ми свърши Апивитата Peace

# 419
  • София
  • Мнения: 60
Здравейте,

Някой има ли впечатления за: Lierac Sunific Extreme - http://www.lierac.com/int/suncare/needs/ultimate-protection-and- … -sun-extr-me.html .

Ако има, нека сподели, моля Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт