Мола хидатидоза / Гроздовидна бременност/

  • 4 764
  • 8
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 562
Моля момичетата преживяли тази гадост да споделят опита си и мненията по въпроса.
При мен след спряла сърдечна дейност на плода в 8 г.с последва аборт, хистологията имаше съмненения но нищо окончателно. Последваха високи ЧХГ и нов кюртаж. Второта хистология - МОЛА ХИДАТИТОЗА, лекарите искат да пращат на химиотерапия. Дали това е правилния път, като се има предвид че не съм раждала и съм на 35г.
Моля споделете много ми е важно! Sad

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 4 475
Тук имаше стара тема по този въпрос, потърси я , имаше доста писано.

# 2
  • София
  • Мнения: 562
Изчетох целия свят, видях че са старички темите за това питам за нещо актуално. Rolling Eyes

# 3
  • Мнения: 44
Здравейте, момичета. И аз виждам,че темата е стара. И се надявам това да значи,че няма случаи на мола (гроздовидна бременност- мола хидатидоза).
Само че на мен ми хистологията ми потвърди такава края на април месец. Изчетох всичко, което намерих по темата и имам все още въпрос. Когато си правя изследвания за проследяване на ЧХГ след направеното абразио  има ли значение в/след кой ден от цикъла правя изследването?

Благодаря ви предварително

P.S. Просто вече позагубих вяра в лекарите- още на 10ти ден след абразио ми казаха да направя кръвен тест. ЧХГ беше 57 и ме панираха,че е супер високо и да запчвам да пия Метотрексат. Само че добре че беше този форум. Не започнах да пия лекарствот и зачаках. След 20 дни направих ново изследване и резултатът е 4,21. Но от паниката и притеснението дали е спаднало нивото никак не обръщах внимание в кой ден правя изследването. Та сега ми предстои надявам се финално изследване и ми се ще да отчета и факта време. Та за това и въпросът ми по- горе.
Още веднъж благодаря за помощта!

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 4 475
Много са добри резултатите ти. Не мисля,че има значение кога се прави изследването. В кръвта не трябва да има чхг независимо кога.

# 5
  • Мнения: 44
Много са добри резултатите ти. Не мисля,че има значение кога се прави изследването. В кръвта не трябва да има чхг независимо кога.

Благодаря ти, @desive78 ! И лекарят уж каза,че са добри, а сега следват генетични изследвания и после кой знае още какво.. Ще съм благодарна, ако някой вече минал през този кошмар (мола хидатидоза) се включи  и сподели опит и препоръки. Благодаря !

# 6
  • София
  • Мнения: 562
Здравей, съжалявам че тази гадост продължава да се случва на жените. Аз си правих кариотип след нея, имах пълна забрана за бебеправене поне 1 година, това беше заради Метотрексата. Забременявах 2 пъти след тази ми случка, но имах лошия късмет да са пък извънматочни, както и да е живота продължава. Ако нещо друго те интересува питай!

# 7
  • Мнения: 44
Здравей, съжалявам че тази гадост продължава да се случва на жените. Аз си правих кариотип след нея, имах пълна забрана за бебеправене поне 1 година, това беше заради Метотрексата. Забременявах 2 пъти след тази ми случка, но имах лошия късмет да са пък извънматочни, както и да е живота продължава. Ако нещо друго те интересува питай!


ivkapivka1 благодаря и на теб за бързото включване! Съжалявам да чуя и за другите ти лоши случки.. Стискам палци от тук насетне само хубави новини! Ако мога и аз по някакъв начин да съм ти полезна, само кажи Simple Smile

След няколко дни имам час за имунолог, ще видим какви изследвания ще назначи той. Ще имам предвид и за кариотипа. Благодаря ти много !
И ще споделя и моя опит. Дано на някой е полезен, както на мен написаното в bg mama доста ми помага.

По повод Метотрексата и на мен ми изписаха. 13 дни след абразиото теста за ЧХГ показваше 57 и лекарят реши веднага да ми го предпише. Само че аз реших да не го пия и сега 2 месеца и половина след абразиото ЧХГ ми е 0,79 ( граница 0,5- 2,9 ). Доктотър каза ,че можело и по- добре и трябвало да е 0....На въпроса ми защо тогава има такава граница не отговори...

# 8
  • София
  • Мнения: 562
Ще падне чхг-то не го мисли, със всеки следващ цикъл ще падне до 0. Много хубаво, че при теб е паднало без Метотрексат😊

Общи условия

Активация на акаунт