не зъкасняваме ли с прохождането

  • 1 558
  • 46
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 668
Ще ти разкажа нещо с което много съм се смяла - майка ми разказваше веднъж , че аз съм проходила много рано - на 10 месеца и .т.н. тогава свекървата , да не остане по назад веднага каза , че мъжа ми бил проходил на 7 месеца ??? hahaha Това просто е отживелица - на кой му било проходило детето , по - рано , едва ли не е по - развито . Децата прохождат различно и повечето ортопеди са на мнение , че ранното прохождане не е за препоръчване . В крайна сметка дойде свекъра и след малко увъртане се оказа , че мъжа ми всъщност е проходил на 1 год. и два месеца !

# 16
  • все тук
  • Мнения: 1 716
Не бързай, изобщо нямаш място за притеснение. Някои деца прохождат чак към 1 година и 4 месеца. И после да му мислиш Laughing

# 17
  • Мнения: 1 059
Не се притеснявай нормалное на кръстницитени дъщеричката проходи на 1г и 3 месеца

# 18
  • Стара Загора
  • Мнения: 671
Не изобщо не закъснявате с прохождането.Моят малък син проходи на 1 година и 2 месеца.И изобщо не мисля че  е късно.По скоро се притесних за детето на приятелка което проходш на 9 месеца. newsm78

# 19
  • Мнения: 9 990
newsm78  за къде си се разбързала, моя син проходи на година и три месеца Wink

Ами защото около нея сигурно само това говорят и затова.Пък аз да кажа-екстра си е детето и моето проходи на година и два месеца, даже клонеше към година и три...Тамън да изсъхне навън и да става за разходки и ще проходи-ако беше проходило на годинка-в студовете и кишата CrazyНе се притеснявай излишно Peace

# 20
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
До 1г. и 4-5месеца май си е "нормата" и не би трябвало да се притесняваш.

Сина-->1г.2м3седм.
Щерка-->10м. и 14дни.

# 21
  • Мнения: 176
 smile3525 newsm1

много мерси за отговорите наистина се бях замислила

# 22
  • Мнения: 377
Всяко дете е различно и индивидуално. Проговарянето, първото зъбче, прохождането и т. н. при всяко малко човече се случва по различно време. Тогава гогато то е готово или му е дошло времето.
Съвсем не мисля, че сте закъснели с прохождането.

# 23
  • София
  • Мнения: 8 932
Не се притеснявай. На моя приятелка дъщеря и до 1г4м не искаше дори да стане от количката. После още два месеца беше супер нестабилна, а сега 4г по-късно е истинска фурия. Всяко дете прохожда различно и когато му дойде времето.

# 24
  • Мнения: 403
Не се притеснявай ще проходи . И аз съм проходила след 1 годинка, всички деца са различни. Така е и с зъбите, на някой по-рано , на други по-късно покарват.

# 25
  • Мнения: 1 440
Не се притеснявай!
Като ходихме на ортопед при Д-р Драганов,той ни каза,че колкото по-късно проходи детето,толкова по-добре,в смисъл година и месец,два,а три още по-хубаво.
Да не насилваме нещата,те сами си знаят кога./Пък на този доктор му имам голямо доверие./.

# 26
  • Мнения: 442
голямата проходи няколко дни след като навърши 1г и 2м (точно на обесването на в.левски). не съм я стимулирала да върви, защото се страхувах - беше едричка, а и на 4м прекара рахит. много е страхлива и явно е чакала, докато се престраши. затова пък бързо стана стабилна. в края на лятото сама катереше пързалките вече.
малката проходи скоро - малко, след като навърши 1г и 1м
и другите майки са ти писали - няма за какво да се притесняваш! Peace

# 27
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Не се притеснявай, не сте закъснели  Peace

# 28
  • София
  • Мнения: 7 039
Изобщо не закъснявате, по-голямата част от децата прохождат след годинка, не насилвайте детенцето, защото може да се изплаши и ще му е по-трудно, то като е готово ще тръгне изведнъж и тогава ще видиш какво приключение е. Хайде скоро да се похвалите с първи стъпки!

# 29
  • Мнения: 1 446
Спокойно ще проходи. Доста голяма част от децата прохождат след 1г. - 1г.5м.  Така , че има време.

Последна редакция: чт, 16 мар 2006, 13:32 от ANNAND

Общи условия

Активация на акаунт