Зацапване 1 седмица преди цикъла

  • 63 350
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 391
мина прегледа
всичко ми е наред  Grinning
опипа , огледа с ехограф, каза ми че няма нужда от мамограф  Flutter
Каза ми за всеки случай да си изследвам и пролактина, аз и без това мисля тоя цикъл да си пусна хормоните.

обясни ми че до 2 г. след спиране на кърмене може да има капки, както е при мен 9 месеца след кърменето вече.

Но обезателно всяка година след 30г да се ходи на преглед и то при специалист мамолог!
Ако има зачервяване, подуване, изтичане на секрет, с цвят, или без, болки, веднага да се ходи, да се хваща ако има нещо докато е време!

Олекна ми! идете и вие  Hug

# 16
  • Стара Загора
  • Мнения: 514
И аз съм в групи4ката с зацапването. Cry Имам още 4-5 дни до М. Кафениково е. През януари ми стана така. Ходих на лекар за ендометриоза. Казаха ми 4е съм ок. сега ми е хрумнало на своя глава да си правя кръвни изследвания за хламидии(като 4етох 4е и при тях се полу4ава кървене между циклите) Close. Дано вси4ко е наред ....

# 17
Момичета,здравейте! Чудя се дали това зацапване преди цикъл би могло да бъде проблем за забременяване? Нека някоя маминка с подобен проблем и забременяла да сподели. Лекарят ми каза, че точно това зацапване може да е причина ембриона да не се имплантира  в матката. Днес ми е 11 ден от лутеалната фаза. Още на 9 ден от нея ми се появи това зацапване. Притеснявам се. Искам дете, а не става. Лекарят казва, споко.

# 18
И аз имам такова зацапване от една година. Когато се появи пуснах всички хормони -репродуктивни и щитовидна жлеза-всичко в норма.Само че не ми казаха,че пролактина се прави след ову,така че за него не съм сигурна.Понякога зацапването започва от овулацията и се свързва с менструацията.Мислех,че освен от хормоните може да се дължи и на киста на гърдата,която ми откриха.Но прочетох в  форума на зачатие -стерилитет при жената-за симптомите на полип в матката и сам убедена ,че проблема е в нещо такова.Имах раничка на шииката,гориха я преди 5 години,после се появи полип,махнаха го,но сигурно има и вътре.През май ще правя цветна снимка,лекарката каза,че всичко ще се види.  Иначе забременях този февруари с голям зор-ние сме с мъжки фактор,но не можа да се имплантира.Полипите пречели.Дано поне е полип-ще направя хистероскопия и край на проблема,а хормоните трудно се оправят.Аз пих дуфастон,но положението не стана по-добро,даже напротив.По нататък ще докладвам за резултатите от изследванията и дали съмненията ми са основателни.Има и удебелени лигавици,които кървят и сума други причини,но за"нещо раково" не трябва и през ум да ни минава-бебета ще правим,ей!

# 19
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Колибри, Привет!
Миналата година аз имах същите проблеми. Не намираха причина или казваха, че е от киста но точно преди цветната снимка имах анаеробна инфекция и ми изписаха флажил + антибиотик. От тогава нямам такова нещо.

# 20
  • Мнения: 99
Момичета, не искам да ви плаша, но аз имах такъв проблем 10год. и ме лекуваха с какво ли не, вкл. Дуфастон, Клостилбегит, Бромокриптин, Прегнил.... Започнаха кръвоизливи, направиха ми абразио, имах полип на ендометриума, кисти на яйчниците.... Една неуспешна бременност... 10 год. ходене по мъките без успех. Казваха ми, че проблема ми е в главата- без коментар! Обиколих сума ти АГ в Пловдив, накрая попаднах при Д-р Матеев - зав. отд. по стерилитет, който ми направи лапароскопия, прецени, че може да вярва само на очите си, а не на колегите си. И излезе, че е прав. Установи, че имам Ендометриоза, без запушване на тръбите. 6 м. бях на лечение със Золадекс, климакс и вс. което произтича от това. Вече, след 8 м. лечение имам цикъл и ще продължа борбата за бебе.
Избирайте си гинеколозите, само на ултразвука не може да се разчита. Ендометриозата не се вижда по този начин. Не се оставяйте в ръцете на хора, които разбират само от аборти.
Горчиво съжалявам, че преди 10 год. никой не ми предложи лапароскопия, за да се лекувам навреме, защото вече съм на 37 г., и шансовете ми за дете намаляват постоянно!

# 21
Хигия,благодаря за мнението!Май наистина лапароскопията е за предпочитане пред цветната снимка.Диана,тази анаеробна инфекция със обикновена микробиология ли ти я откриха?Защото аз съм правила и пише ,че не се изолират бактерии и други животни.А пък прокървяването го има.

# 22
  • София
  • Мнения: 7 242
Днес и аз имам зацапване /за първи път/ седмица преди цикъла. Бях при док. по др. повод и той каза, че е или от цервикалния канал /най-вероятно имам раничка на шийката на матката, но поради зацапването не може да ми вземе цитонамазка/ или недостиг на прогестерон /жълто тяло/.

# 23
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Диана,тази анаеробна инфекция със обикновена микробиология ли ти я откриха?Защото аз съм правила и пише ,че не се изолират бактерии и други животни.А пък прокървяването го има.
Само преглед. То е възпаление и се усеща болка

# 24
  • Мнения: 215
Моят въпрос е малко встрани от темата, но не съвсем:
Жизнено важно ми е да си изясня как да изчислявам кои са ми дните около ову-то, при това зацапване преди М? Да броя ли и тези 3-4-5 дни зацапване за М, или не?
Ако някой има предположение-   bouquet

# 25
  • Мнения: 7 716
Брои се първия ден с обилно кървене.

Общи условия

Активация на акаунт