Зацапване 1 седмица преди цикъла

  • 63 469
  • 25
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 1 391
от 4-5 месеца всеки месец става точно това - около 21 ден на цикъла почва едно кафеникаво зацапване, което трае към 7 дни и тогава почва истинския ми цикъл. Всеки месец по едно и също време на един и същи брой дни!

Предполагам е свързано с хормоните?
След раждането, имах нормална менструация около 6 м. и сега от 4-5 месеца това е новия хит със зацапването.

Имам ПКЯ и вероятно те са причината за това зацапване. Кистичките досадни.
Смятам да правя хормонални изследвания на 3-5 ден от цикъла тоя месец на 5-те хормона Лх, ФСХ, Пролактин, Естрадиол и Тестостерон.

Кажете, имате ли някаква идея защо точно тогава става това - около 21 ден или след това от цикъла. Защо всеки път е едно и също. Какво значи това?
Разбира се, ще се консултирам и с лекар, но моля , кажете , ако имате нещо предвид!  Heart Eyes

# 1
  • Враца
  • Мнения: 5 206
При мен е нещо подобно, но не е кафяво а розово-червено и започва около 3-4 дни преди цикъла. преди си мислих, че е от прогестерона- имам къса лутеална фаза. Но дори и на прогестерон пак така си ми идва.
Сподели с гинеколога си- 7 дни си е време. Явно хормоните са се е пообъркали.

# 2
  • Мнения: 2 199
И аз имам сащия проблем,но сега ми е за пътви път  Rolling Eyes за съжаление незнам защо е така може би е била ранна овулация.

# 3
  • Мнения: 1 419
Не е ранна овулация.
Аз имам същия проблем, само че при мен започва малко след времето на овулацията и продължава 8-9 дни.
Откритието: хормонките играят яко. Като се консултирах с лекар за това ми каза, че е нормално да се получава леко зацапване след овулацията, но трява да е краткотрайно - продължаването му е индикация, че хормоните не се държат както трябва. Аз също имам съмнения за ПКЯ, но ми каза че пукането на фоликулчетата не е причина за кървенето.

Факт е, че когато пия медикаменти за регулиране нямам подобно течение, а фоликулчетата пак си ги има  bowuu

# 4
  • Мнения: 7 716
Това е хормонално разтройство и щом се повтаря толкова пъти трябва задължително да вземеш мерки за регулирането. Обикновено изписват или противозачатъчни, или прогестерон.

# 5
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Лелелеееееее и аз съм почти така.  Crazy
Идва ми по 3 дни. т.е 2-3 дни преди истинката М, имам ръждиво зацапване... ooooh!

Ходих на преглед - нищо ми няма. Няма ПКЯ, нямам никакво гинекологични проблеми. Но от година и половина така ми идва.

Ами сега  Thinking?

# 6
  • Мнения: 7 716
Ако е само два-три дни може би не е проблем.

# 7
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Ако е само два-три дни може би не е проблем.

Дано Praynig
Но е много гадно Close. Така целия М ми става около 10-ина дни  Tired

# 8
  • Мнения: 215
При мен е почти идентично, единствената разлика е, че зацапването не започва от 21-я ден, а от 23-я.
Резултат от преглед при гинеколога: N пъти завишен пролактин. Аз си го знаех резултата, щото проблемите ми с пролактина са си отпреди раждането. Сега пия достинекс, пълен курс, 8 броя хапчета. После- пак изследване на хормоните, а за след това съм си купила едни билкови таблетки за регулиране на пролактина. Единия ми яйчник е поликистозен, но доктора рече, че в моя случай проблема не е от това, а от пролактина.

# 9
  • Мнения: 479
Yanitsa и аз съм така със зацапване 3-4 дена преди М. Мислех, че имам висок пролактин, защото имах и секрет от гърдите при стискане. Обаче се оказа, че пролактина ми е в норма, много под горната граница, хем не спазих изискването за лежане преди вземането на кръв и т.н.
Другите ми хормони и те са в ред. Но и аз се чудя от какво е това зацапване?
Незнам да имам поликистозни яйчници - поне досега не съм имала.
Та се чудя и аз от какво е при мен?

# 10
  • Мнения: 1 391
хм, аз не кърмя от 1 година, но още като стисна има капка мляко от гърдите.
Не зная редно ли е , не е ли? Може би е свързано с пролактина.

Този път, зацапването ми се появи за 2-3 дни по средата на цикъла - към 21 ден, вероятно след ову-то и спря. Сега чакам да ми дойде.
Утре съм на мамолог, и ще питам и него за тези капки, пролактин, цикли и т.н.

Знаете ли, мамолога с ехограф ли преглежда, и тогава ако се налага мамограф??? имате ли идея, че не искат да ми дадат направление за мамолог, а само ако имало нужда от мамограф  newsm78. Та съм си записала платен час за утре, но пък много ме е яд че не ми дават направление . Да не се окаже , че ще ида и ще ми кажат, айде сега давай пари и за мамограф  Rolling Eyes

# 11
  • Мнения: 479
Колибри - това с направленията е голяма простотия наистина. Някои дават, някои не дават. Изобщо - пълен хаос.
Кажи, моля те след прегледа какво са ти казали, че вероятно и аз ще трябва да ходя.
Успех  bouquet

# 12
  • Мнения: 215
хм, аз не кърмя от 1 година, но още като стисна има капка мляко от гърдите.
Не зная редно ли е , не е ли? Може би е свързано с пролактина.

И аз не кърмя от година и половина, но също имам секрет. Сега, откакто пия достинекса, почти спря. Гинеколога каза, че не е нормално, а педито- че е напълно нормално newsm78.
Относно прегледа при мамолог- мен не ме  прегледа с мамограф, въпреки, че бях с направление, само с палпация. Абе,  хаоса е пълен наистина, на една позната пък л. лекар и казал, че трябвало гинеколога да и даде направление за мамография...

# 13
  • Мнения: 7 716
Касате не покрива преглед с ехограф на гърдите.

# 14
Здравейте,момичета!Аз съм на 25г.Вече близо 5 години имам този проблем със зацапването преди цикъл.По някой път дори това зацапване е по 5-6 дена,кафеникаво на цвят,после ми тръгва истинското М.Ходила съм къде ли не.Всеки казва,че това е хормонално разстройство,но хормони са ми изследвали отдавна и то по друг повод.Сега един доктор ми предписа Дуфастон 2 пъти на ден,от 11 ден на цикъла 14 дни.Не знам,ще видим какво ще стане.Този месец (вече 3 подред) ми се получи кафеникаво зацапване и по средата за 2 дена,не е от овулация,защото такава липсваше този месец.Онзи ден попаднах на статия,където пише,че такова зацапване е признак на ендометриоза и е по някой път е предракова фаза на яйчниците и нещо такова.Изследвал се ендометриума,ох аз не съм много наясно с медицинските термини,но така май пишеше.Ако ендометриума бил над 10 мм,значи е раково.Тази статия доста ме стресна.И аз не знам какво да правя.Авно ще отида при друг лекар за допълнителна консултация,може би трябва да си изследвам хормоните.

# 15
  • Мнения: 1 391
мина прегледа
всичко ми е наред  Grinning
опипа , огледа с ехограф, каза ми че няма нужда от мамограф  Flutter
Каза ми за всеки случай да си изследвам и пролактина, аз и без това мисля тоя цикъл да си пусна хормоните.

обясни ми че до 2 г. след спиране на кърмене може да има капки, както е при мен 9 месеца след кърменето вече.

Но обезателно всяка година след 30г да се ходи на преглед и то при специалист мамолог!
Ако има зачервяване, подуване, изтичане на секрет, с цвят, или без, болки, веднага да се ходи, да се хваща ако има нещо докато е време!

Олекна ми! идете и вие  Hug

# 16
  • Стара Загора
  • Мнения: 514
И аз съм в групи4ката с зацапването. Cry Имам още 4-5 дни до М. Кафениково е. През януари ми стана така. Ходих на лекар за ендометриоза. Казаха ми 4е съм ок. сега ми е хрумнало на своя глава да си правя кръвни изследвания за хламидии(като 4етох 4е и при тях се полу4ава кървене между циклите) Close. Дано вси4ко е наред ....

# 17
Момичета,здравейте! Чудя се дали това зацапване преди цикъл би могло да бъде проблем за забременяване? Нека някоя маминка с подобен проблем и забременяла да сподели. Лекарят ми каза, че точно това зацапване може да е причина ембриона да не се имплантира  в матката. Днес ми е 11 ден от лутеалната фаза. Още на 9 ден от нея ми се появи това зацапване. Притеснявам се. Искам дете, а не става. Лекарят казва, споко.

# 18
И аз имам такова зацапване от една година. Когато се появи пуснах всички хормони -репродуктивни и щитовидна жлеза-всичко в норма.Само че не ми казаха,че пролактина се прави след ову,така че за него не съм сигурна.Понякога зацапването започва от овулацията и се свързва с менструацията.Мислех,че освен от хормоните може да се дължи и на киста на гърдата,която ми откриха.Но прочетох в  форума на зачатие -стерилитет при жената-за симптомите на полип в матката и сам убедена ,че проблема е в нещо такова.Имах раничка на шииката,гориха я преди 5 години,после се появи полип,махнаха го,но сигурно има и вътре.През май ще правя цветна снимка,лекарката каза,че всичко ще се види.  Иначе забременях този февруари с голям зор-ние сме с мъжки фактор,но не можа да се имплантира.Полипите пречели.Дано поне е полип-ще направя хистероскопия и край на проблема,а хормоните трудно се оправят.Аз пих дуфастон,но положението не стана по-добро,даже напротив.По нататък ще докладвам за резултатите от изследванията и дали съмненията ми са основателни.Има и удебелени лигавици,които кървят и сума други причини,но за"нещо раково" не трябва и през ум да ни минава-бебета ще правим,ей!

# 19
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Колибри, Привет!
Миналата година аз имах същите проблеми. Не намираха причина или казваха, че е от киста но точно преди цветната снимка имах анаеробна инфекция и ми изписаха флажил + антибиотик. От тогава нямам такова нещо.

# 20
  • Мнения: 99
Момичета, не искам да ви плаша, но аз имах такъв проблем 10год. и ме лекуваха с какво ли не, вкл. Дуфастон, Клостилбегит, Бромокриптин, Прегнил.... Започнаха кръвоизливи, направиха ми абразио, имах полип на ендометриума, кисти на яйчниците.... Една неуспешна бременност... 10 год. ходене по мъките без успех. Казваха ми, че проблема ми е в главата- без коментар! Обиколих сума ти АГ в Пловдив, накрая попаднах при Д-р Матеев - зав. отд. по стерилитет, който ми направи лапароскопия, прецени, че може да вярва само на очите си, а не на колегите си. И излезе, че е прав. Установи, че имам Ендометриоза, без запушване на тръбите. 6 м. бях на лечение със Золадекс, климакс и вс. което произтича от това. Вече, след 8 м. лечение имам цикъл и ще продължа борбата за бебе.
Избирайте си гинеколозите, само на ултразвука не може да се разчита. Ендометриозата не се вижда по този начин. Не се оставяйте в ръцете на хора, които разбират само от аборти.
Горчиво съжалявам, че преди 10 год. никой не ми предложи лапароскопия, за да се лекувам навреме, защото вече съм на 37 г., и шансовете ми за дете намаляват постоянно!

# 21
Хигия,благодаря за мнението!Май наистина лапароскопията е за предпочитане пред цветната снимка.Диана,тази анаеробна инфекция със обикновена микробиология ли ти я откриха?Защото аз съм правила и пише ,че не се изолират бактерии и други животни.А пък прокървяването го има.

# 22
  • София
  • Мнения: 7 242
Днес и аз имам зацапване /за първи път/ седмица преди цикъла. Бях при док. по др. повод и той каза, че е или от цервикалния канал /най-вероятно имам раничка на шийката на матката, но поради зацапването не може да ми вземе цитонамазка/ или недостиг на прогестерон /жълто тяло/.

# 23
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Диана,тази анаеробна инфекция със обикновена микробиология ли ти я откриха?Защото аз съм правила и пише ,че не се изолират бактерии и други животни.А пък прокървяването го има.
Само преглед. То е възпаление и се усеща болка

# 24
  • Мнения: 215
Моят въпрос е малко встрани от темата, но не съвсем:
Жизнено важно ми е да си изясня как да изчислявам кои са ми дните около ову-то, при това зацапване преди М? Да броя ли и тези 3-4-5 дни зацапване за М, или не?
Ако някой има предположение-   bouquet

# 25
  • Мнения: 7 716
Брои се първия ден с обилно кървене.

Общи условия

Активация на акаунт