АПРИЛЧЕТО за плаж се стяга и към Слънчо се протяга :)

  • 62 866
  • 741
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 794
Здравейте на всички!
Извинявайте, че отдавна не писах, но от 17 април се върнах на работа и просто не ми остават сили.
Исках да ви попитам, има ли бебчета с незатворена фонтанела и давате ли сега вит Д?  Нашата е колкото монета 50 ст или 1 лев - трудно ми е да преценя точно.

# 91
  • Мнения: 2 009
И нашата е голяма. Давам по 2 капки. Според педи всичко е наред и на някои деца им се затваряла към 2рата година.  Не се притеснявай,на гениите не  са им затворени  Wink

# 92
  • Мнения: 174
Нашата фонтянела също не е затворена, не мога да преценя колко е голяма , 20-50 ст . монета , но педи каза ,че до 3-тата година можело да се затвори . Вит д давам , но много забравям ... Не се притеснявам. Нека да расте мозъчето Simple Smile

# 93
  • Мнения: 606
И на бебчо фонтанелата пулсира още. Напоследък не давам ВД, защото прекарва доста време навън. Килограмите и при него са под въпросните описани норми, също и ръстът. Но, всичко е индивидуално, разбира се.
И не иска готвено, а пюрета.  Crazy Отказва кисело мляко, кисел и всякакви нови храни. Традиционалист- оризова каша с плод, овесена каша, кус-кус и пюрета.  #Crazy Това му е менюто.

# 94
  • Мнения: 794
Благодаря за отговорите!
Дани не иска вече 'бебешка' храна и проявява все по-голям интерес към нашата. Всъщност, гледам да готвя нещо, което да мога да му дам и на него. Вчера правих крем супа от спанак, морковче и домат. Добавих сирене и ... се омете за минута. Много обича сирене, кашкавал, км, елда (за мое счастие), броколи, месце.  Хемоглобинът му е 131, сигурно заради предпочитаната храна.
тежи 10 кг, ръст - 76-77.

Последна редакция: сб, 16 май 2015, 12:31 от olech_ka

# 95
  • Мнения: 547
И нашата фонтанела е голяма, педиатъра каза, че до ноември ще се е затворила. Дадох му преди няколко дни мед и той е рус със сини очи и много светъл, но мисля, че алергиите са по-скоро наследствени...или знам ли, но до сега проблеми не сме имали с нищо.

Вашите дечица спят ли с възглавници вече?

# 96
  • София
  • Мнения: 2 661
И нашата фонтанела не е напълно затворена, но върви натам. Давах витамин Д само около месец по препоръка на док и то не много редовно. И моята щерка, за щастие,  обича елда, броколи. Другата седмица ще пускаме кръвни изследвания, дано са ок. Давате ли кафява леща? Вчера хапна на обяд такава и вечерта беше доста неспокойна. Чудя се дали е от нея или са зъбите?
Успявате ли да вземете урина за изследване с бебешки колектор? Предишния път не успяхме, чудя се сега как ще е, като е много по-подвижна.

# 97
  • Мнения: 547
Яде и леща и боб, взех от гърнето урина, след като стане от сън сутрин, като го сложа веднага на гърне и пишка.

# 98
  • elhovo
  • Мнения: 341
здравейте и от мен...и аз много много не мога да се включвам често вече понеже се пребираме за следобедния сън само и после излизаме пак!
вит Д не давам вече,направихме годинка и педи каза че няма нужда.а и сме навън доста ....Simple Smile
моето момиче не иска да яде киселото мляко за вечеря Simple Smile яде го само за закуска или следобедно....но пък си хапва манджите де за вечеря Simple Smile
Бети,аз взех урината от гърнето ...стана от сън и веднага на гърнето...тя и без това си знае режима ...така че не беше трудно....правим всичко на него...дори мисля като се затопли още малко поне към юни да започваме да се държим без памперсчета вече Simple Smile хем да свиква хем да не и пречат в тея жеги Wink
възглавничка сложих на деси да спи но я махнах понеже сега е жега вече и се поти доста от нея...продължава да си спинка на тънка пеленка,поне лятото ще е така и после вече ще й я сложа пак!
мед не съм дала и мисля да изчакам още малко...
и не знам вашите пораснали бебечета как са,но моето тука от известно време започна да се буди с час по рано сутринта...после става криво,ядем трудно...какъв е тоя нов режим ....направо е ужасен,не че е рано 8 но до 13 30 познайте как сме Sad преспива й се като се пребираме а няма за кога...сложно е щото  е в триколка ...направо сме гледка Simple Smile всяка нощ като заспи в 11 и си казвам дано утре е поне в 8 30 - 9,но не...тя си хвана 8 без 25 или 15 и си го знае ....дано скоро оправим и режима....!
спокоен и усмихнат ден на всички ! Hug

# 99
  • Мнения: 593
Давате ли кафява леща?

Успявате ли да вземете урина за изследване с бебешки колектор? Предишния път не успяхме, чудя се сега как ще е, като е много по-подвижна.

Бети,аз взех урината от гърнето ...стана от сън и веднага на гърнето...тя и без това си знае режима ...така че не беше трудно....

леща не обичам и не готвя, от кухнята 2 пъти вече имаше някаква светла, жълта  Rolling Eyes, но беба си я яде  Simple Smile тя е добро прасенце  Laughing, нищо не е отказала, само на грах и не помня какво още леко се задави

за взимането на урината да ви кажа нашия опит. като беше на 6 месеца педито каза - слагате 2 тампона в пампито, а после нефрологът се ядоса, той пък каза - измивате детето, слагате колектора, след 15-20 мин. проверявате, ако има добре, ако не пак миете детето, нов колектор и така  Tired тогава на първия колектор успяхме, сега беба се върти много, март се измъчихме  ooooh! кога се отлепил (трябва да се залепи добре на абсолютно суха кожа), кога друго... накрая и аз така реших, сложих я на гърне, чисто гола за да й стане студено и бързо да се изпикае  Joy Confused тя бързо свърши работата, обаче като станаха резултатите готови педито не ги призна. имаше космически левкоцити, над 2000 при референтни 0-15. оказа се, че торбестият е измил гърнето само с вода, хубаво било и със сапун, но пак за нея нямаше да е коректно изследването. по неин съвет - измихме детето, торбестият я държеше над мивката, пуснахме водата, говорих й "пиш, пиш" и държах контейнерчето за урина като снайперист  hahaha за 10-тина мин имахме резултат, всичко беше ок после с левкоцитите  Grinning

възглавнички имаме две, но тя се върти из цялото креватче и само ще й пречи  Laughing

# 100
  • Мнения: 547
gergana kyu4ukova и ние от половин-един месец се будим по-рано, обикновено ставаше в 8:00 8:30, а сега в 7:00 7:30 и затова в повечето пъти спи по 2 пъти на ден, ако стане в 7, просто му е много трудно да изкара до 13ч. вечер заспива 21:30-22:00

# 101
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 447
Може би не ги интересува местенето на часа - напред-назад, което се случва несен и пролет  Peace

# 102
  • София
  • Мнения: 1 402
Момичета, как пускате проходилите деца на плажа - без нищо, с обикновен бански, с бански-пелена за твърди частици, еднократна пелена?

# 103
  • Мнения: 606
Да, сънят се промени. Заспива късно, буди се рано, малко след като стана и аз за работа. Има дни с по половин час дневно  #Crazy Друг път посвива по 2 часа.
А едно време спяхме сутрин до 11  Blush  Heart Eyes

# 104
  • София
  • Мнения: 36
Ние мислим да го заведем на море в Гърция и на планина.
Също е под нормите, 75 см., при това е момченце.
С 4 зъба сме, при това никой не е пораснал изцяло, на различен етап са всичките.
Рано се буди, а и по цяла нощ се пробужда и се приспиваме:(

Общи условия

Активация на акаунт