Ваксините:ПолЗата или Вредата от тях?

  • 24 330
  • 356
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 8 585
Благодаря ви за епидимологичния бюлетин.Доста е дълъг,едва ли ще имам време за подробно разглеждане.
Все пак нещо не ми стана ясно.Първо твърдите,че ще имам проблеми със записването в градината и училището,сега пак само в училището.Имам приятели с по-големи деца,непременно ще попитам дали са им искали имунижационните паспорти.щото много ме СЪМНЯВА.
Искам да ви кажа още,че тук децата ги събират още от бебешка възраст в разни групи и никoй не държи сметка за това,кой е ваксиниран и кой не.
Не ни заблуждавайте повече.Тези легенди сме ги слушали и по-рано.

Прочетете какво пише в началото на бюлетина, моля, и оставете епитетите настрана... Иначе не е особено вежливо да искате информация, а после да декларирате, че нямате време да я четете.
Навсякъде децата се събират в групи. В една държава им искат имунизационен паспорт при записване, в друга-не. Не виждам къде е заблуждаващото тук. Освен това е безотговорно да си слагате неимунизираното дете заедно с другите. Защо? Защото ако се разболее поставя в риск или прави контактни другите деца. Те може и да не се разболеят ако са ваксинирани, но се спазват за тях правила на проследяване и контрол, неприятни за родителите и стресиращи ги.
И оставете легендите-не само сме ги слушали, а и сме ги виждали...

# 61
  • Мнения: 4 150
"Освен това е безотговорно да си слагате неимунизираното дете заедно с другите. Защо? Защото ако се разболее поставя в риск или прави контактни другите деца. Те може и да не се разболеят ако са ваксинирани, но се спазват за тях правила на проследяване и контрол, неприятни за родителите и стресиращи ги."

Ще си поzволя ваШият стил на иzраzяване..
Ала бала ница,Грьцка паница.

По голяма иzмислица от ваШите редове не бях не само чел,но и чувал.....
А ваксинираните деца,които сьЩо могат да носят zараzа,не поставят ли в риск не ваксинираните деца?  Тук неЩо на дискриминация ми мириШе от много лоШ характер....

Единствената дьржава в Западна Европа която има zадьлжителни ваксини,както в БГ е ИТАЛИЯ.Но и там могат да се направят иzклиу4ения и пове4ето родители се вьzполzват от това.
В Германия и Австрия НЯМА zадьлжителни ваксини,както и иzмислицата,4е не пускат децата на дет.градина или уЩе не сьЩествува.
Има и други неЩа,които неzнаете zа теzи дьржави.В тях няма морбили,няма дифтерит,няма Полио,няма ТБЦ.  38% от населението не се имуниzира,както и децата си.Така наре4ената "раzхлабена имуниzационна програма" а пьк я виж колко "иzтребени " болести....

Така както си иzмисляте дреболии как да ви се има доверие zа по сериоzни неЩа? newsm78

Бьрди,и аz влиzам в теzи страници с код по професия и zнам какво 4етете.И аz ги 4ета теzи данни,които не са достьпни zа всеки.
Ама пьк теzи неЩа по горе,направо ме убедиха zа последно в неЩо....

# 62
  • Мнения: 8 585
@Christian
"А ваксинираните деца,които сьЩо могат да носят zараzа,не поставят ли в риск не ваксинираните деца?"
->>тук става въпрос за болести, предпазващи се чрез ваксиниране, а не за грип или внезапен екзантем. Тоест голяма разлика...
Тук също правно не са задължителни имунизациите...Нито се налагат глоби. Е, когато влезете в детска градина или училище се иска уверение от педиатъра, че детето е ваксинирано съобразно възрастта.
Не знам някой да не се ваксинира. За толкова години практика нито едно дете не ми е отказвало ваксинация.

"Има и други неЩа,които неzнаете zа теzи дьржави.В тях няма морбили,няма дифтерит,няма Полио,няма ТБЦ.  38% от населението не се имуниzира,както и децата си.Така наре4ената "раzхлабена имуниzационна програма" а пьк я виж колко "иzтребени " болести...."
->>Данните ви са неточни. Моля погледнете в бюлетина на РКИ за месец 01/2006. Намира се в раздела "Архив" на страницата на РКИ. Там има данни за всичко (в този брой).

# 63
  • Мнения: 2 761
чета,чета ,но нещо не видях къде пише,че детето ми няма да отиде на училище.Ама стига сам си губила вече времето с вас.Май по-добре е да отделям повече време на малкия,че не искам да остава необразован като не го вземат в училище:))
Christian,ако искате отговорете ми на по-горе зададените въпроси на лични.Подозирам,че Бирдие нарочно ви изчаква,за да има после "коментари" в неговия стил.А мен наистина ме инрересува.
Jелaя ви здраве на всичкии-ваксинирани или не!

# 64
  • Мнения: 4 150
Отговорих ви на ли4на преди пове4е от час.

# 65
  • Мнения: 667
Господа Omega и д-р Christian излизате от топика!!!! Темата е ваксини и ваксинационни програми, а не анти-ваксини. Аз съм решил да се отровя с живак, нещо против??? Правя го!!! "Нямам вяра", затова се самоубивам с живак, ама и на Вас не вярвам.

Някои Ви беше предложил пуснете си тема анти-ваксини и дерзайте, а не да се конфронтирате тук. Разводнява се темата и без това е станала 24 стр.

Ще Ви припомня част от правилата на форума, които са задължителни, а НЕ са препоръчителни и глаголът "empfehlen" не може да се използва:

Правила на Форумите

1. Постингите и темите трябва да се в съответния тематичен подфорум
(препоръчително е потребителите да прочетат описанието на форума преди да постват).
Теми, неотговарящи на тематиката и описанието на форума, ще бъдат премествани по преценка на модераторите/администраторите.

2. Гневни или оскърбителни постове няма да бъдат толерирани и ще бъдат премахвани.
....

# 66
  • Мнения: 2 761
Здрасти уважаеми!
Включвам се за последен път,само за някои уточнения.
1.Аз не съм г-н,а г-жа!.
2.Припомням ти най-първия постинг на Бирдие:
"Мисля за Всички ще е от полза повече информация.
Отговорно и честно ще представя различна информация. Ако четат колеги, желаещи да се включат, ще бъда много радостен."
Ако Бирдие е имал впредвид,че очаква колеги,споделящи само неговото мнение да го е казал по-рано.
За "отговорната и честна"  от негова страна информация-но комент!
3.не се изживявай като модератор и администратор.Те могат да си вършат работата и сами.
4.Гневня и обиден тон го започна тоз дето мнозина тука боготворят.
Толкоз от мен!

# 67
  • Мнения: 4 150
http://www.impfkritik.de/fachinfo/prevenar-wyeth.pdf

Това е опаковката на самата ваксина.

http://www.prevenar.de/(prl5cl55m4yw10fwa433z12m)/index.aspx

А тук инфо по темата Превенар.

# 68
  • Мнения: 4 150
@Safe Heaven

"Аз съм решил да се отровя с живак, нещо против??? Правя го!!! "Нямам вяра", затова се самоубивам с живак"

Благодаря ви,4е с това ваШе реШение спонсорирахте следваЩата ми отпуска на остров Маврицйи. bowuu

# 69
  • Мнения: 4 150
"Ние сменихме педиатърката, а и детето направи силна алергия - беше обрината цялата и спряхме доста групи храни, поради това новата педиатърка препоръча да сложим инжекционното полио въпреки, че до сега е слагано другото"

Не ви ли стига алергията на детето та оЩе напирате да го ваксинирате...?

Може да смените педиатьрката,а кожата на детето дали Ще се смени?

Пове4е от о4авадно е ,4е детето ви не понася неЩо от ваксината....

# 70
  • Мнения: 8 585
Логиката на Г-н Christian:

"Шизофрениците обичат декоративни рибки и имат аквариум. Ти имаш аквариум. Ти си шизофреник също."
 smile3515 smile3513

# 71
  • Мнения: 4 150
@Бьрди
ВаШата мисловна дейност това иzвли4а като логика.
Раzли4ни хора,раzли4но мислене.Според интелекта.

А постинга не беШе насо4ен кьм вас.

# 72
  • Мнения: 5 370
БЪРДИ И КРИСТИАН-не смятате ли, че логиката на темата абсолютно се изроди? И че се превърна в един почти непрекъсваем диалог, в който всеки се мъчи да покаже ама колко е по-велик? Tired Stop
Не съм съгласна-а мисля, и другите четящи.
За мерене на.....авторитети, да не кажа по-груба дума-има ЛС. newsm11

# 73
  • Мнения: 272
Здравейте Бърди,писах ви лично съобщение.Ще съм ви благодарна ако ми отговорите. Wink

# 74
  • Мнения: 8 585
Здравейте Бърди,писах ви лично съобщение.Ще съм ви благодарна ако ми отговорите. Wink
Отговорих...

Общи условия

Активация на акаунт