Ваксините:ПолЗата или Вредата от тях?

  • 24 358
  • 356
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 761
Не мога да се стърпя отново да не се намеся при поредния опит да се плаши Генчо с дървената пушка,но:
Както съпругът ми казва :"РЕКЛАМАТА-МАЙКА НА ПРОДАЖБАТА!"
Пак в тази тема много реклама,много чудо :лол:

# 76
  • Мнения: 242
  bouquet Mr. Green GrinningМного ви моля дайте ми информация относно мъртвите ваксини на ПАСТЪОР- колко струват и как се казват-педиатърката ми твърди, че струват 70 лв. единична цена и се поставят три пъти, но тя ще ни ги достави по 50 лв. едната, а на моя приятелка казали за цена от 23 лв.- объкана съм, още повече, че сестра ми твърди, че били безплатни. А си задавам и въпроса-безобидни ли са? Благодаря на всички за отговорите  Joy

# 77
  • Мнения: 4 150
Аz ли4но както и мои поzнати биоинженери (работеЩи вьрху ваксини) не са успели да иzолират така наре4ените РОТА вируси.
За рота вирусите до ден днеШен се спекулира дали сьЩествуват на практика,не само на КОНСЕНСУС.Както и вируса на  спина.

Няма иzолиран вирус,а пьк има ваксина...Брей,как стават тия работи....
Да не е като zа останалите ваксини?
Аz лично иzолиран вирус не сьм виждал,а ваксини zа всички такива ве4е има....
Много странна теория е това...ама носи пари поне.Ако не друго поzитивно неЩо.

Бьрди,голяма рибка си...ей...ама и техните вьдици не са малки....

CDC  ...Теzи не са ли дясната рька на  Пентагона?

Последна редакция: сб, 11 мар 2006, 19:34 от Christian

# 78
  • Sofia
  • Мнения: 2 474
какво представлява "инвагинацията"

# 79
  • Мнения: 8 585
какво представлява "инвагинацията"
Състояние, при което част от тънкото черво (или дебелото) влиза в друга част, вследствие на което се получава чревна непроходимост.

# 80
  • Мнения: 4 150
Цитат на Бьрди
"Старата ваксина (RotaShield®) бе в употреба много кратко и поради доказан повишен риск от инвагинация бе оттеглена от пазара"

Превод на цитата от Кристиян

Старата ваксина беШе пусната на паzара беz да бьде тествана zа сигурност,качество и странични ефекти,zа да може директно вьрху населението да се видят желаните реzултати.Ако нямаШе горчиви отzиви от zасегнати индивиди,нямяШе да я махнем,но....се наложи.
Но сега вече иzмислихме друга ,Нова Ваксина,която сьЩо не сме имали време да пробваме как действа,но пьк Ще видим след като я пуснем в употреба.За таzи цел ни трябват рекламни лица,ниЩо друго.

# 81
  • Мнения: 8 585
@Christian

И това го казва този, който не знае дали съществува Ротавирус?
хе,хе...
А иначе ти си перфектен във всичко което правиш...и съвършен. Та затова другите са боклук. Те правят грешки, пък ти си идеален...

Последна редакция: нд, 12 мар 2006, 15:05 от Birdie

# 82
  • Мнения: 4 150
Оставям беz коментар беzсмисленият ти постинг кьм мен.

# 83
  • Мнения: 5 370

За рота вирусите до ден днеШен се спекулира дали сьЩествуват на практика,не само на КОНСЕНСУС.Както и вируса на  спина.
Това последното ако можете да ми го обясните, а и някое линкче да хвърлите нанасам-ще съм много благодарна. Щото пък за мене лично твърденията, че вирусът на СПИН не съществува, са спекулация.
П.С. Чета перфектно френски, малко холандски, ако е възможно линковете да са на тези езици.....или на роден Бг.

# 84
  • Мнения: 4 150
Лесно можете да си иzвадите такава информация на френски от нета.Аz имам само на немски и англйиски.До колкото помня вие не вярвате в ниЩо,което пиШа...Да ви се докаzвам,може би само Ще иzгубя ценно време.
Предлагам само факти,а докаzателствата всеки може да си намери в гугл.Вива Ла Интернет.
Това zа спина,можете да го про4етете в официалните страници на някое zдравно министерство. (ако zнаете какво е "консенсус") и ако zнаете кьде да тьрсите,Щом толкова ви интересува.

# 85
  • Мнения: 8 585
Ако някой ми помогне как да сложа снимка в поста ми, ще дам за всички снимка на ротавирус от ел.микроскоп...

# 86
# 87
  • Мнения: 4 150
Бьрди,наявам се да дадеШ снимка на иzолиран вирус,а не на белтьк или на вирусна обвивка в клетка.
Имай в предвид,4е аz имам представа от теzи неЩа и мен не можеШ да zаблудиШ.
Но останалата 4аст от 4етяЩите тук,едва ли имат понятие от молекулярна биология,така 4е искането ти да докажеШ 4е вируса сьЩествува с една снимка,която неzнам откьде Ще вzемеШ,няма да е аргумент или докаzателство.

# 88
# 89
  • Мнения: 8 585
Ротавирусите са описани за пръв път през 1973 от Bishop RF и колеги в тази статия:
Bishop RF, Davidson GP, Holmes IH, Ruck BJ. Virus particles in epithelial cells of duodenal mucosa from children with acute nonbacterial gastroenteritis. Lancet 1973;7841:1281–1283.

Rotavirus particles are approximately 75nm in diameter. They have icosahedral symmetry and particles possess two concentric protein shells, or capsids. The term "rota", meaning wheel, is derived from the appearance of the complete double-capsid particle when viewed by negative staining in a position where the 5-fold axis of symmetry is acentric. Apparent spoke-like components are then visible on one side of the virus particle.
http://web.uct.ac.za/depts/mmi/stannard/rota.html









Последна редакция: нд, 12 мар 2006, 18:55 от Birdie

Общи условия

Активация на акаунт