Защо бебето ми не се е изходило вече 24 часа?

  • 1 616
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 341
Не се притеснявай. И ние, големите, не сме редовни в това отношение понякога, макар, че съзнавам колко глупаво е точно с това да те успокоявам.
На мен ми се е случвало това със сина ми и в крайна сметка се оказа, че причината е било недояждане и не е имал какво да ака. Имай го и това предвид като разглеждаш разни варианти за причините. Към 3-тия месец някои бебета започват да се опитват да се отбиват - въртят се по време на кърмене, пускат гърдата и те изнервят зверски. Точно в такъв период се случи при нас неакането.

# 16
Моето не се беше изхождало 40 часа. Четох, че е нормално, педиатърката го потвърди. Да,обаче детенцето се мъчеше и не можех да го гледам така. Добре че майка ми беше при мен и му направи клизма с термометъра. Изходи се след 3-4 часа и се успокои.

# 17
ако бебе е добре (и не е твърдо коремчето)- не прави нищо. Абсолютно нищо, освен да го наблюдаваш. Ако капризнични, тогава мисли по реда: повече вода, повече кърма...
Аз съм изчаквала не 4, а 14 дни. Като мина беба на по - разнообразна храна, всичко си дойде на мястото

# 18
  • Мнения: 498
Привет!Аз също имам този проблем с Яна,с тази разлика,че тя е само на 3 седмици:)Обикновено се изхожда по веднъж на ден,понякога и през ден...но сега не ака цели 3 дни newsm78щях да се побъркам от притеснение.И ние сме само на кърма.Днес се обадих на педиатърката и тя каза да й направя клизма с термометърче и успях.....изаках я.Освен това ме посъветва да й давам вода или чайче newsm78...за което дълбоко се замислям...за да й разреждало акото newsm78.Според мен,както казват другите мами,просто усвоява повече и баластрата е малко GrinningЩом е спокойно коремчето и пръцка,няма страшно.

# 19
Това с термометърче, сапунче и други - мами внимавайте много! Много е нежна лигавицата им, може да се нарани и оттам нататък проблемчета. Увеличаване на водичката - да. Малко масаж по коремчето (особено при къпане) - да. Но за другите неща много ама мнооого внимателно.

# 20
  • София
  • Мнения: 154
Мисля, че все още няма място за  притеснение. Изчакай до утре и ако няма промяна или пък бебето се напъва и не може да сеизака - се обади на педиатъра.

# 21
Благодаря на всички Мами за съдействието и за отговорите.Реших преди обяд да пробвам с термометърче-леко намазан с крем и успях.Въртях го,1-2 минути в дупето и да ви кажа колко "ако" излезе-сигурно 3-4 шепи.... smile3521 всичко изцапахме наоколо moresmile

# 22
  • Мнения: 3 760
Нищо не му давай Stopщом е на кърма е нормално, да не ака и 5 дена!Просто кърмата се усвоява от организма изцяло!МОя син не е акал и по 4 дена и не е имало проблем!
Подкрепям. В никакъв случай не му давай нещо разхлабващо. Ако искаш - ти яж разхлабващи храни - веществата ще преминат в кърмата. Щом бебче не се напъва и не страда значи не е запек!
Най-добре задай въпроса в кърмаческия!

# 23
  • Мнения: 535
Прочетох всички мнения и НИКЪДЕ не се пишеше, че може и самата майка да е яла нещо запичащо. Наистина идва един момент, когато кърмата започва да се усвоява на 100% и тогава бебетата може да не акат по 2-3-4-5 дни(при нас също имаше такива периоди) и аз се притеснявах, но нищо не съм правила освен аз самата да хапна или пийна нещо разхлабващо. Мисля, че това не най- разумния варинат, защото все пак бебето се храни ОТ теб. Така, че хапни малко тиква, опитай нещо, което ти действа разхлабващо и гледай резултата. Приемай нещата около бебата напълно нормално и най- важното е да си спокойна, защото бебето усеща, когато се притесняваш. При мен много добре действаха баластните храни- зеле, ябълки и други подобни както разбира се и тиквата. Най- странното е, че бебо до един момент много се запичаше, когато ям кисело мляко, а сега се реазхлабва  newsm78 Така, че промени си ти режима, а с твоя ще се промени и бебешкия Wink

# 24
  • Мнения: 670
Не съм фен на способа с термометъра. До сега не съм го прилагала и се надявам да не се налага. Но щом е подействал..

# 25
  • Мнения: 340
Нищо не прави! Водичка, термометър, сапунче, мушкатце и т.н. мерки са напълно ненужни, неприятни за бебо /с изключение на водата, може би/, че и даже потенциално вредни.  Щом детенце не е неспокойно и пръцка, значи всичко е наред и няма запек.  Нормално е да не ака по 4-5 дни!

# 26
  • Мнения: 3 089
аз не съм съгласна, че дългото не-акане при кърмачетата е нормално. то че се усвоява кърмата добре - така е, ама по 5-6 дни да не се изходи детето - тове вече не мисля, че е о.к. ние имаме същия проблем откак петра беше на 2 месеца. даже писах тук. казаха, че е нормално детето както да ака 10 пъти на ден, така и да ака веднъж на 10 дни. струва ми се, че това е твърде голям диапазон, за да е нормален. ако нервите на майката са здрави, няма лошо да изчака. детето или ще се изака все някога, или ще се натрови дано не се стига до там

# 27
  • Мнения: 340
Няма нищо общо това с нервите на майката-- просто медицински изследвания са показали /това не е въпрос на субективно мнение/, че ако детето няма запек-- т.е. твърдо ако, твърдо коремче и признаци на дискомфорт и неспокойствие, значи опасност от отравяне няма и няма смисъл да се изаква детето насила.  Това е толкова просто.  Ако някой ми цитира ново изследване, което да показва, че всъщност отравяне може да се получи без никакви предварителни симптоми, това е друг въпрос.

# 28
  • Мнения: 2 282
ама че хора! 1 ден без акане и без признаци на дискомфорт, и веднага клизма  #Crazy
Моята щерка имаше един период (като се замисля около вашата възраст), когато акаше на по 6-7 дена. Тогава лекарката каза: ако си пръцка, и не забелязваш да се чувства неприятно, не прави нищо! А ти вкарай повечко овесени ядки или тиква в своята храна, и всичко ще е ок.
Между другото, при нас май че запека е на алергична основа, още не съм сигурна, но откакто спрях млечните продукти, започна да ака по 2 пъти на ден newsm78

Общи условия

Активация на акаунт