Адаптирано кисело мляко след 6 месеца

  • 4 743
  • 60
  •   1
Отговори
# 15
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 335
cleoven, тука малко хора уважават фирмата Данон. За повечето от нас тяхното кисело мляко не е кисело мляко.  Laughing

Така е! Това, че имат много богат асортимент на запад, за мен не означава, че продуктите им са най- добрите. И, btw, наистина не смятам, че тяхното мляко е истинско кисело мляко  Peace
Момичетата са прави, че въпросните млекца не са от първа необходимост  Peace

# 16
Аз давам на моето момиче от 6м на NESTLE ,те са от 8м и са като плодово кисело млеко,но ги има само в МЕТРО,общо са 3 вида,банан,ягода и много хубав крем.Малко идват скъпи за бг мамите ,а и ги няма навсякъде.Продават се по 4бр по 100гр.

Последна редакция: вт, 02 май 2006, 00:15 от Vivi

# 17
  • Мнения: 27 524
Az davam na moeto momiche ot 6m na NESTLE ,te sa ot 8m i sa kato plodovo kiselo mleko,nogi ima samo v METRO,obshto sa 3 vida,banan,yagoda i mnogo hybav krem.Malko idvat skapi za bg mamite ,a i gi niama navsiakade.Prodavat se po 4br po 100gr.

А ти не си ли бг мама?Какви други мами има в БГ?  newsm78 И последно само в Метро ли ги има или навсякъде?  Laughing

Последна редакция: пт, 17 мар 2006, 10:34 от Blondi

# 18
  • Мнения: 3 042
na NESTLE ,te sa ot 8m i sa kato plodovo kiselo mleko,nogi ima samo v METRO,

За това, че ги има само в Метро не съм напълно съгласна, защото ги има и в БИЛА, а и в почти всички магазини, в който се продават детски храни/ поне при нас ги има в по-големите детски магазини/. Както вече писах Його са 2 вида, а има и още 2 Пудолино, но те са повече като кремче - с ванилия /мисля, че съдържаше  нишесте/  и с шоколад.
И с риск да се повторя пак ще кажа, че те са за допълващо хранене, не за основно млечно хранене.

Последна редакция: пт, 17 мар 2006, 10:20 от rubi

# 19
  • Мнения: 292
Благодаря на всички мами за съветите  Simple Smile

То е ясно че като се варнем в BG няма да умрем от глад Laughing но понеже Дани от няколко седмици отказва да пие АМ от биберон (само вечер докато е сънен преди да заспи изпива 200 ml) аз се опитвам да му давам АМ под всякакжа друга форма с лъжичка - млекцата за които става въпрос, каши с АМ, слагам и в пюретата АМ. Давах му по две Данон по 75 гр или едно Нестле от 130 + плодово пюре за закуска следобед но като се върнем в Бг ще ги заместя със АМ с натрошени бисквити и ще давам с лъжичка  Peace

И за да отговоря на Free Soul не е заквасено АМ а е по скоро кремообразно сгъстено АМ (банан, бисквити, ванилия и др.)

# 20
  • Мнения: 2 768
Някой случайно опитвал ли е да закваси АМ  newsm78? Понеже София взе нещо да го отказва, но плодови кисели млекца яде. Мисля, че е добра идея ако се получи.

# 21
  • Мнения: 545
Благодаря на всички за отговорите.    chef
Не мога да дам кое да е AM на дъщеря ми, тъй като тя е хипер чувствителна към добавяния в млеката вит.Д. Така че ще и нося нейното специално мляко без вит.Д. Но въпросът е че тя обича на обяд след зеленчуковото пюре да яде по 2 малки кисели млекца, а не да пие от биберон. Както и в 16h - едно плодово пюре + 2 кисели млека.
Както и да е, все ще намерим някакво решение. А иначе някои може ли да ми каже дали тези кисели млека на Нестле Його, съдържат витамин Д? Би трябвало да пише на етикета им..

Благодаря още веднъж за отговорите! Stop

Сlео.
 

Последна редакция: пт, 17 мар 2006, 15:29 от Vivi

# 22
  • Мнения: 27 524
Опитай да ползваш кредора и да пишеш на кирилица като нас,за да можем да ти отговаряме и ние.

# 23
  • Мнения: 1 639
Някой случайно опитвал ли е да закваси АМ  newsm78?

Как така да заквасиш адаптирано мялко?! Simple Smile То е направено да се пие така  Laughing

# 24
  • София
  • Мнения: 8 283
Az davam na moeto momiche ot 6m na NESTLE ,te sa ot 8m i sa kato plodovo kiselo mleko,nogi ima samo v METRO,obshto sa 3 vida,banan,yagoda i mnogo hybav krem.Malko idvat skapi za bg mamite ,a i gi niama navsiakade.Prodavat se po 4br po 100gr.
newsm10

# 25
  • Мнения: 2 768
Как така да заквасиш адаптирано мялко?! Simple Smile То е направено да се пие така  Laughing
Ами като не го иска с биберон и от чаша да и го давам с лъжица като десерт. Идеята всъщност е от една лекарка уши-нос-гърло. На времето го прилагала със витаминизирано сухо мляко Виталакт.

# 26
  • София
  • Мнения: 6 182
cleoven като казваш, че изяжда по 2 малки кисели млекца и аз си представих много малки кофички, и се сетих, че тук в такива е ДАНОКИ. То обаче е на основата на извара (а много напомня на плодово кисело мляко) и не знам дали не е за по-големи деца.
Изглежда така, но БГ варианта се казва Даноки и има само ягодова разновидност. В сайта можеш да прочетеш и съдържанието, ако ти се отваря на кирилица.
А-ха, сега  ги видях как изглеждат тези Mon Premier Danone , наистина няма такива тук и няма да има май скоро.

Последна редакция: пт, 17 мар 2006, 23:49 от M_I_A

# 27
  • Мнения: 545
Благодаря МИА, това Даноки изглежда като френското Данон, с тази разлика че последното е на базата на преработено краве мляко, което отговаря за ранна детска възраст. Ще се опитам да намеря в БГ това мляко Даноки, изглежда без вит.Д.

Благодаря ти!

Клео.

# 28
  • Мнения: 3 042
А иначе някои може ли да ми каже дали тези кисели млека на Нестле Його, съдържат витамин Д? Би трябвало да пише на етикета им..

На картонената опаковка, в която са пъхнати 4 бр. пише като съдържание:
кисело мляко,захар, пюре от банани/ягоди, модифицирано царевично нишесте, пектин, естествен аромат, млечна киселина.
Също пише, че 100 гр съдържат:протеини 3,0г, въглехидрати 16,0г, мазнини3,0г,влакнини 0,8г, калций 0,1г и натрий 0,04г. Нищо не пише за вит. Д.
/Забавих се с отговора, защото ги купивам на бройки - на самата кофичка не винаги има етикетче със състава - и нямах горната картонена опаковка под ръка, но днес като пазарувах за малкия взех една от магазина (малко детско магазинче , което ми е на близо). И на його банан и на його ягода съставът е един и същ./

# 29
  • Мнения: 2 768

На картонената опаковка, в която са пъхнати 4 бр. пише като съдържание:
кисело мляко,захар, пюре от банани/ягоди, модифицирано царевично нишесте, пектин, естествен аромат, млечна киселина.
Ама дали това кисело мляко е адаптирано? Аз мисля, че не е.

Общи условия

Активация на акаунт