Адаптирано кисело мляко след 6 месеца

  • 4 755
  • 60
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 27 524

На картонената опаковка, в която са пъхнати 4 бр. пише като съдържание:
кисело мляко,захар, пюре от банани/ягоди, модифицирано царевично нишесте, пектин, естествен аромат, млечна киселина.
Ама дали това кисело мляко е адаптирано? Аз мисля, че не е.

Адаптирано кисело мялко няма,а тези десертчета за мен не са кисело мялко.Това си е някаквъ вид крем,йогурт,нишесте,такива неща.Определено можем да минем и без тях,а че са вкусни - спор няма,но аз лично не бих ги давала.

# 31
  • Мнения: 2 768
Адаптирано кисело мялко няма,а тези десертчета за мен не са кисело мялко.Това си е някаквъ вид крем,йогурт,нишесте,такива неща.Определено можем да минем и без тях,а че са вкусни - спор няма,но аз лично не бих ги давала.
Моята щерка не харесва кремове от ДК и давам такива за разнообразие при следобедната закуска. Обаче тя вече е на 1г. и 3м. При по-малки бебчета не мисля че е подходящо (в случая на cleoven)

# 32
  • Мнения: 545
Благодаря Rubi! Hug

По описанието върху карт.опаковка, разбирам че е обикн.кисело мляко със захар и подсладители (кисело мляко, захар, пюре от банани/ягоди, модифицирано царевично нишесте, пектин, естествен аромат, млечна киселина.)
И тук има такива млека, които са за след 5 месеца (Yoplait). Съдържанието би трябвало да му е по-гъсто, а не като обикновеното кис.мляко, тъй като има нишесте. Йоана вече яде такива млека и няма проблем с тукашните, стига да няма вит.Д.

Мерси още веднъж,
Клео.  

# 33
  • Мнения: 1 032
Българските данонки съдържат обогатяващи с Са субстанции и витамин Д3

# 34
  • Мнения: 545
ех, жалко тогава...ще се пригодим някакси!

поздрави,
Клео.   Stop

# 35
  • Мнения: 967
Не те съветвам да даваш кисело мляко в България - тук няма преработено мляко за деца, а само обикновено мляко и за толкова малко детенце е рисковано. След като е свикнала на по-гъста консистенция, а не през биберон защо не опиташ да разтвориш адаптирано мляко с плодово пюренце и натрошена бебшка бисквитка, за да се сгъсти Thinking

# 36
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Аз не препоръчвам българсикя Данон, дори за възрастни не е препоръчителен.

Нещото, което ме учуди е вит. Д- той съдържа ли се в сирената и кашквалите?

# 37
  • Мнения: 649
аз не знам дали ги продават и в бг, но аз например му давам от бурканчетата на ХИП с мляко и плод. в тях няма добавка на витамин Д.

# 38
  • Мнения: 3 042
аз не знам дали ги продават и в бг, но аз например му давам от бурканчетата на ХИП с мляко и плод. в тях няма добавка на витамин Д.

Какви са тези бурканчета с мляко и плод?
 Единственото, което ми идва на ум са плодови дуети на Хип,  newsm78ама дали за тях става дума?

# 39
  • Bristol
  • Мнения: 9 368
аз не знам дали ги продават и в бг, но аз например му давам от бурканчетата на ХИП с мляко и плод. в тях няма добавка на витамин Д.
Какви са тези бурканчета с мляко и плод?
 Единственото, което ми идва на ум са плодови дуети на Хип,  newsm78ама дали за тях става дума?
Мисля че за тях говори mopssy  Thinking Води се кисело мляко обаче има странен вкус, явно е пригодено за по-малки бебоци. На нас ни е любимо това пюренце Wink
На Heinz има една каша "Плодово кисело мляко" се казва, от нея получавам на вкус нещо подобно като киселото мляко в бурканчетата на ХИП, предполагам и при вас има подобни, но съдържанието на витамин Д ще е проблем.
В БГ едно време имаше едни много малки данончета, както M_I_A  ги е описала. Приличаха на плодово кисело мляко, обаче малко по-мазнички и консистенцията леко наподобява извара (май сложно го обясних). Водят ги fromage frais, тъкмо френските мами да ме осветлят какво значи, защото ми беше обяснено, че е тип сирене  newsm78 Тук ги дават, но след 10 месеца.

# 40
  • Мнения: 27 524
Да,нещо като нашата крема сирене е,означава биквално прясно сирене.Става за торти и кремове супер,може и сладко,и солено,аз го смесвам с кокос и захар и става супер лесен крем  Mr. Green Ама за бебоци...не го давам още.И питането тук е за адаптирани кисели млекца,а то такова чудо няма.Това са си вид кремчета... Tired

# 41
  • Мнения: 27 524
Аз не препоръчвам българсикя Данон, дори за възрастни не е препоръчителен.

Нещото, което ме учуди е вит. Д- той съдържа ли се в сирената и кашквалите?

Вит Д има в рибата,жълтъка,прясното мляко и сиренето.Препоръчителната дневна доза е 5 мг,а те се съдържат в: 250 гр сирене, 250 гр телешки дроб, 5 яйца
 Heart Eyes

# 42
  • Мнения: 649
аз не знам дали ги продават и в бг, но аз например му давам от бурканчетата на ХИП с мляко и плод. в тях няма добавка на витамин Д.
Какви са тези бурканчета с мляко и плод?
 Единственото, което ми идва на ум са плодови дуети на Хип,  newsm78ама дали за тях става дума?
Мисля че за тях говори mopssy  Thinking Води се кисело мляко обаче има странен вкус, явно е пригодено за по-малки бебоци. На нас ни е любимо това пюренце Wink
На Heinz има една каша "Плодово кисело мляко" се казва, от нея получавам на вкус нещо подобно като киселото мляко в бурканчетата на ХИП, предполагам и при вас има подобни, но съдържанието на витамин Д ще е проблем.



да за тези бурканчета става въпрос. на нас не са ни вкусни, защото млякото го преработват по специален начин, за да може да се дава на малките бебоци. обаче бебчо си ги хапва с удоволствие  Blush

# 43
  • Мнения: 545
Здравейте отново,

не разбирам защо казвате, че киселото мляко е "опасно" за бебета над 6 месечна възраст. Аз не мисля, че е така и дори тук педиатрите започват да ни съветват да даваме на децата по-скоро кисело мляко или т.нар. fromage frais i petits suisses, вместо комерсиалните детски млека, които във Франция са много.

А за витамин Д, проблемът е само в изкуствения, който се добавя в детските храни. Естественият витамин Д, предоставен от слънцето, някои риби и др.храни, не създава проблем на дъщеря ми.

А за смесиците плод и мляко Hipp мога да кажа, че са добра алтернатива, когато детето отказва да пие мляко.

до скоро!
Клео.

# 44
  • София
  • Мнения: 6 185
Да ама днес погледнах и на малките кофички Даноки, пише че съдържат витамин D3.

Общи условия

Активация на акаунт