Детска проходилка

  • 16 213
  • 51
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 237
Проходилката е ненужна вещ, може би дори опасна.
Вярно, че отменя родителите и им спестява болки в кръста, а бебетата се забавляват добре... Но прекалената употреба може да има нежелани последици. Първо детето се научава да се предвижва чрез оттласкване и второ мозъка му възприема телцето като срязано на две, защото не си вижда крачетата, един вид забравя, че те са част от него...Това едва ли ще му нанесе някакви трайни увреждания, но ми се струва. че е по-добре детето да има цялостна представа за себе си и да минава през двигателните етапи със свой ритъм. Ако изчакате, до годинка, годинка и половина много от децата са почти проходили и се справят добре с кончета и камиончета на колелца, които възсядат. С тях поне виждат какво правят крачетата, осъзнават тялото си.

# 16
  • София
  • Мнения: 1 496
Много малко ти е бебето, на 5 месеца е много рано.
Аз не съм купувала проходилка за децата си, но ги пусках на земята- там се учеха да се изправят, държейки се за мебели, после да лазят, да ходят...

# 17
  • Мнения: 108
Баткото го сложих на 9-10 месеца, по-скоро точно от необходимост за малко да не ми е в ръцете. Така и не направи опити да пълзи, не искаше и на земята да си играе, като цяло не искаш и сам да остава и за 5 мин. и все да го разнасят на някъде. Пролази на годинка и проходи на 1г. и 2 м.
Малката не търсеше компания, заиграваше се сама и от 5-6 мес. се търкаляше по земята, на 8м. вече лазеше, на 10 се изправяше  и проходи точно на годинка.  Никога не съм я слагала в проходилка.
Лично мнение, базирано на посочения опит, е че проходилките са излишни (няма да коментирам вредни или не Simple Smile ) и с нищо не спомагат по-ранното прохождане дори напротив, убедена съм че  пречат за това.
Отговори си на въпроса защо искаш да  сложиш бебо в нея, с каква цел. Ако е просто защото ги има в магазините и другите ги ползват, препоръчвам ти да се спреш на нещо друго Simple Smile Същия е отговорът и ако очакваш, че с нея ще проходи по-бързо. Ако просто имаш нужда за 10 мин. да ти слезе от ръцете и да се занимава малко само, проходилката може би ще ти свърши работа.
 Но реално в момента мисля, че е рано да вземеш такова решение и въобще да прецениш дали ще ви трябва проходилка.  А и чисто физически телцето му още не е готово за такова натоварване и позиция.

Стана малко дълго, но се надявам да съм ти била полезна  Peace  Hug

# 18
  • Мнения: 11 747
Не съм ползвала проходилка и съм против. На 5 месеца оставях детето на земята, обръщаше се наляво- надясно. После пропълзя. На 11 месеца започна да ползва ето такава количка


Ходеше с нея и навън, все още не можеше самостоятелно.

# 19
  • Мнения: 2 352
Проходилката няма да ти осигури възможност за пасивно гледане. Когато дойде времето да проходилката да бъде подходяща, тогава ще се се окаже и ненужна покупка.

# 20
  • варна
  • Мнения: 1 228
И аз се чудя какво да правя , малкия е на 6 и полавина и никъде не иска да стои нито легнал ,нито в кошара от леглото падна 2 пъти , чудя се дали да му копувам вече проходилка. .Каката на 7 я сложих на годинка сама ходеше.

# 21
  • Мнения: 11 032
И този път ще пропусна проходилката. По-нататък, когато започне да стои стабилно изправен и да се опитва да пристъпва, ще бута уолкър.

# 22
  • варна
  • Мнения: 1 228
Дабре де с какво си занимавате децата като вече не им се стои легнали.
Аз не  държа на проходилката , но то е мъчение и за двамата.

# 23
  • Мнения: 11 747
Слагаш го на земята и около него 4-5 играчки. То посяга, взима, играе. Обръща се наляво, надясно, в един момент се претъркулва. Имало е случаи да се придвижи на метър- два чрез няколко претъркулвания. Малко по малко започва да се придвижва чрез провлачване по корем, което е началото на пълзенето. Е, в началото ще се придвижва с по няколко сантиметра, в един момент ще стигне до метър и така. Ако стои в проходилка няма да има възможност за такива упражнения, които са полезна двигателна активност, за разлика от вредата от проходилката. Аз съм слагала детето на земята дори през зимата, но сега даже е лято.

# 24
  • Мнения: 2 352
Говорила съм, пяла съм, учила съм да пърди с устата (15 минутки урок, няколко дни смях и демонстрации пред всички хора и играчки), носила съм на ръце и съм показвала всичко ...
А когато е започнало да седи - пак същите неща. И много разходки. И през цялото време сме си приказвали.  Grinning

# 25
  • Мнения: 31
На ортопедичния преглед ортопеда ни посъветва да не ползваме проходилка. Аз не се и бях сетила за подобно съоръжение, но човекът ни обясни, че много от децата, които се учат на проходилка не са свикнали с паданията и после когато трябва да ходят самостоятелно при едно падане се стряскат и отказват да ходят. Стори ми се логично обяснение. В крайна сметка за моята дъщеря не съм ползвала. Даже и на земята много много не я пусках да пълзи и основно лазеше по спалнята. На 10 месеца вече се беше изправила и се придвижваше бавничко, държейки се за мебел или за ръка. Така продължи до годинка и въпреки че беше доста стабилна не смееше да се пусне, но на годинка и един месец проходи сама върху спалнята, на меко. После за няколко дена съвсем се отпусна и си тръгна самичка. И моят съвет е да пропуснеш проходилката. Децата прохождат и без тях Simple Smile

# 26
  • Мнения: 11 747
Ето на 5 месеца през декември

http://media.snimka.bg/s1/4652/035547351-big.jpg?r=0

Тук на 6 месеца през януари

http://media.snimka.bg/s1/4652/035547352-big.jpg?r=0

Тук на метър- два от постелката чрез претъркулване

http://media.snimka.bg/s1/4652/035547357-big.jpg?r=0

# 27
  • варна
  • Мнения: 1 228
Т ова с пълзенето отдавна го правим и пеем и играем ама цьл ден това да правим сиг 1-2дена добре ама после. ...

# 28
  • Мнения: 2 352
На мен ми беше чудесно всеки ден.
Щом бебето пълзи, не знам за какво лежане въобще може да става въпрос.  Rolling Eyes

# 29
  • София
  • Мнения: 44 334
Т ова с пълзенето отдавна го правим и пеем и играем ама цьл ден това да правим сиг 1-2дена добре ама после. ...
С голямата какво сте правили?
Чак пък такова мъчение без проходилка... на пода - играчки, че и кака си има - да се забавляват... ти също ест се включваш в игрите, не го зарязваш мъничето. И ест при хубаво време - основно на вън. Чак пък толкова да не знаеш какво да правиш с детето си без проходилка.

Общи условия

Активация на акаунт