въпрос за вливанията на имуноглобулин

  • 15 013
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 553
Мерси jam,
Значи изследванията в МА може и да не са верни?  Rolling Eyes
Е, при мен си има и доста завишени МАТ антитела, така че сигурно проблемите ни са различни. Но си заслужава да попитам и за нещо по-малко рисковано.  Rolling Eyes
Колкото до цената - вливанията също хич не са евтини.

# 16
аз съм я описвала многократно Simple Smile

аз имам леко завишено едно от антифосфолипидните антитела - това според 3-кратни изследвания в Плевен.
същото антитяло, двукратно изследвано в МА-София, е в норма.

имам 2 ранни спонтанни аборта.

терапията ми е ниски дози аспирин плюс профилактична доза нискомолекулярен хепарин всеки ден от оплождането до края на бременността.
никак не е евтина. някои лекари смятат, че е даже прекалена. други казват - нека не рискуваме.
аз съм на мнение да не рискувам и не рискувам.
но вливания отказах.

Да ти кажа обнадежди ме, моите са 3 ранни към 4 и 5 г.с.  Хич не исках вливания, пък и не са ми кой знае колко завишени стойностите. Може би наистина е хубаво да помисля за консултацията в Плевен и да отида и там. А колко излиза лечението с хепарин?

# 17
  • София
  • Мнения: 6 363
аз така и не се наемам да преценя кои резултати са верни - тези от Плевен или тези от София. затова се възприе подхода да действаме, все едно имам антифосфолипидни антитела.

с хепарин излиза даже по-скъпо. на едро цената на дневната доза е 5.60. смятайте 280 дни по 5.60 колко прави! вливанията излизат около 300 лева едното, но се правят 2, максимум 3 за цялата бременност.

Тиквичка, ти какви точно антитела имаш?

# 18
аз така и не се наемам да преценя кои резултати са верни - тези от Плевен или тези от София. затова се възприе подхода да действаме, все едно имам антифосфолипидни антитела.

с хепарин излиза даже по-скъпо. на едро цената на дневната доза е 5.60. смятайте 280 дни по 5.60 колко прави! вливанията излизат около 300 лева едното, но се правят 2, максимум 3 за цялата бременност.

Тиквичка, ти какви точно антитела имаш?

Ми не знам дали за НК клетките помага, но ако помага ще е супер! Моето вливане излиза по 1100 лв. едното (100 ампули, всяка по 11.10 доставна цена). А ме подготвиха, че трябвало да бъдат 4 поне? Изтръпнах направо от дозата. Та така, дано да може да се приложи хепарин и в моя случай, ще пиша на доц.Конова Wink и ще се разбера с нея кога да ме кръвосмучат. Мерси за информацията! Поне е някаква надежда, че може да се размина с вливанията.

# 19
Тиквичка, ти какви точно антитела имаш?

Още не съм ги взела всички, еле тези за АФА. Иначе това което имам пише:

-         CD3/8 Suppressor/Cytotoxic (CD3+8+) – 39 при референтни 19 до 36;
-         Т&/or NK (CD57+,CD8+) Limphocytes – 12 при референтни 5 до 11.
Заключението е “Общи Т лимфоцити в референтни граници. Нарушено имунологично равновесие за сметка на повишената супр. цит. тел. (последното мисля така се разчита) Субпопулация с инвертен индекс В- и NK- лимфоцити в норма. Повишен релативен брой на NKТ (3+56+16+) субпопулацията”. По мнение на имунолозите тези резултати са вероятна причина за спонтанните ми аборти.

За АФА ми писаха, че са положителни - (anti-fosfatidil inozitol; anti-fosfatidil-serin; anti-fosfatidilova kiselina). Това по мейла, резултатите са при доктора ми. Нямах време да мина да ги взема за да видя конкретните стойности. Така или иначе съм решила да ги направя и при доц.Конова.

# 20
  • София
  • Мнения: 6 363
ох, за съжаление, не съм убедена, че за NK-клетките ще помогне Sad

хепаринът и аспиринът разреждат кръвта, най-просто казано. затова те помагат в борбата срещу онези генетични и имунологични проблеми, които водят до тромбози и оттам до смърт на зародиша (поради запушване на много фините кръвоносни съдчета) - такива са например антифосфолипидните антитела, наличието на генни мутации, свързани с повишена склонност към тромбози.
не съм наясно как точно атакуват тези НК-клетки (natural killers, както са наречени).

а за вливанията ни се разминават данните, защото аз говоря на база на информация, която имам от 2 момичета. на тях са им правили вливания с по 30 ампули и затова излиза към 300 лева едното. явно цената на 1 ампула е същата, но зависи каква доза е предписана. а доколкото знам, дозата се определя от теглото.

така или иначе - доцент Конова е човекът! и за изследвания, и за консултации...
непременно проведи консултация с нея.

# 21
  • Мнения: 553
А на мен ми казаха, че една ампула струвала 30 лева  Shocked. От къде си ги намираш на тази цена, ако не е тайна?

# 22
така или иначе - доцент Конова е човекът! и за изследвания, и за консултации...
непременно проведи консултация с нея.
Записах си час Simple Smile
Мерси, дано има някакъв вариант. Тя спомена и за някакъв друг препарат, но ще го обсъдим на место! Приела съм, че имам АФА. При нея ще повторя изследванията Simple Smile

Хубав ден!

# 23
А на мен ми казаха, че една ампула струвала 30 лева  Shocked. От къде си ги намираш на тази цена, ако не е тайна?

Свекито. Ще ми се обадиш и ще ти поръчаме и на теб! Simple Smile)))
Споко бе, нали за имуновенин говорим?

# 24
  • Мнения: 553
Ами да, за имуновенина. Много ти благодаря за предложението. Той и свекър ми е фармацевт, ама вече е пенсионер. Мога да го питам има ли някакви връзки все пак.
Май за съжаление jam е права, никъде не прочетох, че за NK клетките се прави нещо друго освен имуновенин.
Но имунолозите май ми споменаха нещо и за херпафар, ако не се лъжа, но след вливанията. Май това е хепарина, за който пишеш jam.

# 25
Ами да, за имуновенина. Много ти благодаря за предложението. Той и свекър ми е фармацевт, ама вече е пенсионер. Мога да го питам има ли някакви връзки все пак.
Май за съжаление jam е права, никъде не прочетох, че за NK клетките се прави нещо друго освен имуновенин.
Но имунолозите май ми споменаха нещо и за херпафар, ако не се лъжа, но след вливанията. Май това е хепарина, за който пишеш jam.

Колко килца си мацко, аз 62 Sad по днешни данни - тогава 64 - 100 на свеки и се видя безумно много. Тя каза, че за трансплантации вливали максимум 30! Категорично ми заяви да направя втори консулт. На нея цифрата и се видя огромна! Пък и имам доверие, все пак си разбира от работата. Иначе няма проблем когато решиш да вливаш ми пиши 2-3 дни по рано ще ти ги поръчам през нея и ще си ги вземеш Simple Smile
Мен ако ме питаш и ти направи втора консултация. Говорих с един приятел доцент е в МУ, каза да ги направя в Плевен, по-добра имунология нямало.

# 26
  • Мнения: 553
Ами и аз съм около 61-62-63 килограма в зависимост от това колко нерви съм изразходвала за деня  Wink. На мен ми казаха 12 ампули по 7 не разбрах какви единици  Rolling Eyes. Но го нямам написано никъде това.
Като гледам, и при теб отклоненията не са чак толкова над нормата. При мен единия показател беше 13% при норма до 12%, а другите два - 18% при норма 13% и мисля 15% при норма 13% (не са пред мен, та не съм много сигурна).

# 27
Ами и аз съм около 61-62-63 килограма в зависимост от това колко нерви съм изразходвала за деня  Wink. На мен ми казаха 12 ампули по 7 не разбрах какви единици  Rolling Eyes. Но го нямам написано никъде това.
Като гледам, и при теб отклоненията не са чак толкова над нормата. При мен единия показател беше 13% при норма до 12%, а другите два - 18% при норма 13% и мисля 15% при норма 13% (не са пред мен, та не съм много сигурна).
Отивам в Плевен и точка. Резултатите са ни много сходни. Ама разликата е над 50% в дозата.... много е! Пък и ако има някакъв друг метод искам да знам!

# 28
  • Мнения: 553
И аз май реших, че ще отида в Плевен, но честно казано не знам кога ще мога.  Rolling Eyes
Ако отидеш преди мен, ще се радвам да разкажеш как е минало всичко.
А резултатите ни все пак не са съвсем сходни. Сега не са тук, че да ги напиша точно, но като чета при теб заключението е доста по-различно от моето. Само разликите в проценттие над нормата май са сходни.  Rolling Eyes
А и аз нямам антифосфолипидни, но пък си имам МАТ (него съм го правила два пъти в Бодимед преди).

# 29
  • Враца
  • Мнения: 5 204
момичета, ако не можете да отделите време попитайте доц. Конова дали не можете да изпратите кръв, а вече като излязат резултатите да отидете за коментар и лечение.
Аз миналата година изпратих така кръв по куриерска служба, след това отидохме да дадем за генетични кръв и да говорим с доц. Конова за антителата.

Общи условия

Активация на акаунт