Вливане на интравенозен глобулин

  • 354
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Здравейте, дами! За първи път пиша тук, но разчитам винаги на този форум за информация. Трудно ми е да намеря повече по темата и времето започва да ме притиска, та пускам нова тема. Вече 4 години и повече се опитваме да имаме бебче, но не става. Живея в САЩ и през април тази година бяхме на изследвания при доцент Русев. Той ме диагностицира с наличие на ембриотоксини, но за съжаление предписването на терапията с имуноглобулин се случи в последния ден преди да напусна страната. Не успяхме да я осъществим. Решихме да дойдем отново в Бг, за да направим вливането, но удрям на камък с офиса на доктора. По телефона казали на сестра ми, че не правят такива вливания и сега съм притеснена къде е станало разминаването. Докато губя време в изясняване на случая, бихте ли споделили  къде другаде може да се направи, ако не успея там? Благодаря от сърце!

# 1
  • София
  • Мнения: 7 491
Последното, което зная, е че цялата имунологична лаборатория Репроинова заедно с доц. Русев се премести при д-р Сигридов. Ето: https://reproinova.com/

Попитайте и в клиника Малинов, възможно е и там да могат да направят самата вливка.

Успех!

# 2
  • София
  • Мнения: 13 155
Вливания се правят във всички големи репродуктивни вливания, но това не е просто една терапия, а поредица от вливки и изследвания преди забременяване и основно в първите 3 месеца от бременността, за да се поддържа определен баланс. Много репродуктивни лекари отричат вливките и ги компенсират с лекарства, потискащи имунитета.

# 3
  • Мнения: 723
Такива вливки правят в болница Надежда с предварително записан час, около 400- 500 лв.излиза.

# 4
  • София
  • Мнения: 7 491
Имам известни съмнения дали в Надежда ще направят вливка, назначена от външен имунолог, така че питайте изрично.

Цената на вливката зависи от количеството и марката на имуноглобулина. На нашия пазар има октагам, интратект, имуновенин. В по-малките клиники трябва да се поръча предварително самия медикамент (напр. от болничната аптека), освен да се запише час. Самата вливка обикновено е 2-3-4ч и изисква наблюдение от анестезиолог.

# 5
  • Bulgaria/Pakistan/Germania
  • Мнения: 765
Аз съм правила вливания в клиника Малинов, Няколко дни преди вливането се обадих да питам, дали ще ми направят, отговора беше /купете си препарата, който ви е изписан и елате в уговореният час от нас / Платих си за услугата. Вливането продължи одължи около 3,5 часа.

Общи условия

Активация на акаунт