Дискова херния - 11

  • 137 053
  • 778
  •   2
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 311
 newsm78 На мен ми казаха колело, ски и други подобни дейности, при които има вибрации, които се поемат от кръста са абсолютно противопоказни.

# 721
  • Мнения: 32 569
newsm78 На мен ми казаха колело, ски и други подобни дейности, при които има вибрации, които се поемат от кръста са абсолютно противопоказни.

Зависи какво колело. И какви вибрации има при колелото  newsm78
На мен лекарят ми каза, че велото е подходящо, кростренажорът донякъде, йога също може, плуване е ок. Бягане и скачане е абсурдно, вдигане на тежести също, резки движения много да няма. Аз от кихане понякога мога да се сецна  hahaha

alinnna, въртиш и сучеш и все не ти се прави никаква гимнастика.  Laughing Сори, но точно за дисковата херния си трябва здраво, а не отпуснато тяло. Килата също трябва да се свалят и те пречат. Ти си решаваш.
Не виждам годините да са пречка за да се научи човек на нещо ново. Аз съм на 34 и тази година вече се научих да плувам. Всичко опира до желание, а останалото е оправдание.  Peace
Ако не ти се кара велосипед, винаги може да си купиш вело. Аз си го взех за 70 лв.
А на лоста не се набирам. На лоста - вися. Нали ни е забранено вдигане на тежко. Как ще се набираш. Ти си 90 кила.

# 722
  • Мнения: 5 459
newsm78 На мен ми казаха колело, ски и други подобни дейности, при които има вибрации, които се поемат от кръста са абсолютно противопоказни.

Зависи какво колело. И какви вибрации има при колелото  newsm78
На мен лекарят ми каза, че велото е подходящо, кростренажорът донякъде, йога също може, плуване е ок. Бягане и скачане е абсурдно, вдигане на тежести също, резки движения много да няма. Аз от кихане понякога мога да се сецна  hahaha

alinnna, въртиш и сучеш и все не ти се прави никаква гимнастика.  Laughing Сори, но точно за дисковата херния си трябва здраво, а не отпуснато тяло. Килата също трябва да се свалят и те пречат. Ти си решаваш.
Не виждам годините да са пречка за да се научи човек на нещо ново. Аз съм на 34 и тази година вече се научих да плувам. Всичко опира до желание, а останалото е оправдание.  Peace
Ако не ти се кара велосипед, винаги може да си купиш вело. Аз си го взех за 70 лв.
А на лоста не се набирам. На лоста - вися. Нали ни е забранено вдигане на тежко. Как ще се набираш. Ти си 90 кила.



То, че не ми се правят гимнастики е ясно. Ама като нямам избор-ще правя. Хм-70 лева, бих могла да дам за вело.

# 723
  • Мнения: 32 569


То, че не ми се правят гимнастики е ясно. Ама като нямам избор-ще правя. Хм-70 лева, бих могла да дам за вело.

Трябва да проявиш воля.
Аз също съм имала от моменти на обездвиждане голямо нежелание за спорт. Но човек като се раздвижи и после му е кеф.
Трябва да експериментираш и да откриеш твоята гимнастика.
Аз докато карам велото с един друг уред - тип пеперуда си стягам ръцете и гърдите.
Като ходиш на лекар го питай какви спортове са подходящи. Може би за различните хернии има различни спортове  newsm78

# 724
  • Пловдив
  • Мнения: 789
Включвам се пак в темата, искам да кажа, че аз правя тази гимнастика, не винаги цялата, но винаги частта за врат -където ми е проблема. Раздвижена съм, болки нямам или ако имам не са силни. За протокола- на 35 г, 165см, 48.5 кг (бях 50, лятото свалих и от како правя гимнастиката не сам качвала повече).

# 725
  • Мнения: 45
Здравейте група,
да се включа и аз леко позакъсняла в коментарите за високите обувки. Ходих на преглед и невроложката ме посъветва да нося 3-5 см ток. ( На прегледа бях с пантофки ).
Хубава вечер на всички!

# 726
  • Мнения: 19 386
Някой от тук пращал ли е документи в чужда клиника?
Може ли да ми кажете имена?
Гледам в София има някакъв център Анадолу на турска клиника, но те май са повече за ракови заболявания?

# 727
  • София
  • Мнения: 11 758
Някой от тук пращал ли е документи в чужда клиника?
Може ли да ми кажете имена?
Гледам в София има някакъв център Анадолу на турска клиника, но те май са повече за ракови заболявания?
Да, тази посочена от теб в повечето случаи е за онкологични заболявания.
Препоръчвам тази:
INI- International Neuroscience  Institute Hannover GmbH Neurochirurgische  Klinik
Rudolf-Pichlmayr-Strasse 4 30625 Hannover +49 (0)511/270 92-835. факс +49(0) 511/270 92-706
Това е което имам.

# 728
  • Мнения: 377
Някой от тук пращал ли е документи в чужда клиника?
Може ли да ми кажете имена?
Гледам в София има някакъв център Анадолу на турска клиника, но те май са повече за ракови заболявания?
В лечението на онкологични заболявания е силна и доста(за съжаление) българи ходят там. Имат неврохирургия и могат дори на български да се свържат с вас, но все пак изистват превод на вс документи на английски.

# 729
  • Мнения: 38
На павел баня съм и май ми се усилиха болките. Имал ли е някой подобна реакция?

# 730
  • Варна
  • Мнения: 2 704
Възможно е да се усилят болките, така реагира организма понякога .

# 731
  • На планетата земя
  • Мнения: 794
На павел баня съм и май ми се усилиха болките. Имал ли е някой подобна реакция?


Аз бях така,въпроса е след тези реакции да имаш облекчение,което трябва да дойде 20 дена след санаториума.Ако няма такова по-добре изобщо не повтаряй.

# 732
  • Мнения: 38
Дано да има, благодаря за отговорите 😊

# 733
  • Мнения: 151
На павел баня съм и май ми се усилиха болките. Имал ли е някой подобна реакция?
И аз първите 3-4 дни имах силна реакция ,след това нещата се подобриха!

# 734
  • Мнения: 151
На павел баня съм и май ми се усилиха болките. Имал ли е някой подобна реакция?

И аз първите 3-4 дни имах силна реакция ,след това състоянието ми се подобри !

Общи условия

Активация на акаунт