Дискова херния - 11

  • 134 935
  • 778
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 45
На диска обикновенно качват програма за отваряне на въпросите файлове, защото те не са с .jpeg разширение.
Тук може да качите с drag&drop файловете, така че да се отво … лация на програми. И да, наистина е патка като няма програма или не може да отвори файловете с изследванията.
От тук може да се изберете настолна програма, за да отваряте файловете
Благодаря Simple Smile ами той дискът се отваря но autorun препраща към някакъв сайт. Снимки няма, само списък, пак в сайт. Ще пробвам с това, дано да стане, благодаря много! Това ми е третият ЯМР и другите си ги отварям без проблем.

# 751
  • Торонто/Сливен
  • Мнения: 1 902
Здравейте!
Присъединявам се към групата, като прясно диагностицирана с ДХ. В петък бях на ЯМР на мозък и врат, заради всекидневно главоболие от началото на юли. Слава богу всичко с мозъка е наред. ЯМР на врата показа ДХ на С3-4. По-надолу всичко е наред. Според радиолога не съм за операция. Чакам среща и с невролог който да прецени какво правим оттук нататък, но дотогава ми се иска да започна да правя някакви упражнения в къщи. Искам да ви помоля за съвет за подходящи за моята ситуация упражнения.
Започнах да чета старите теми, за да се информирам по-добре за това заболяване.
Искам да попитам също - наистина ли ДХ може да причини това ужасно главоболие? Усещам го в различни части на главата, като стягане или опъване; понякога ме болят очите, зъбите; пулсиращи слепоочия; имам симптоми подобни на синузит.
За капак, имам колит, и ме е страх да пия обезболяващи, и така си страдам вече четвърти месец.
Много благодаря за всяка споделена информация! Simple Smile

# 752
  • София
  • Мнения: 9 955
Очаквам скоро да мина на Ямр по каса - въпроса е колко дни болничен дават за проблеми с дискова херния питам защото за травмата в китките може да не ми отпуснат вече (преди 2,5 месеца ми дадоха 45дни и съм в отпуск до вчера-вече на работа) от друга страна дали ще ми направят разследване...заради смяна на диагнозите?
Личният лекар за една година 40 работни или календарни дни има право да издава?
Трябват ми 1-2мес почивка, а вече и неплатената ми е на свършване, която засега не ми я дават.

# 753
  • Варна
  • Мнения: 2 704
Нади _н, абсолютно всичките ти симптоми е възможно да са заради ДХ . Аз съм с протрузия на С4 - С5 и ДХ на С5 - С6 . За съжаление ми предстои операция другата седмица, има малък шанс да ми се размине, но всичко зависи от прегледа ми в Понеделник . Какво е точно заключението ти от ЯМР, би ли споделила ?
Успех ти пожелавам, в борбата с ДХ !

# 754
  • Торонто/Сливен
  • Мнения: 1 902
Аз живея във Канада и репортите са на английски, но ще се опитам да преведа възможно най- добре. Пише, че от С2 до Т2 няма наличие на дискова херния или спинална стеноза. Каналите са отворени и позволяват свободно преминаване на нерви. Единствено изключение е С3-4. Там има наличие на дискова херния със засягане на предната страна на текалния сак. И тук каналите са отворени и позволяват свободно преминаване на нерви.
Искам да ви питам за Милгама Н. Споменава се много често в предните теми. За всеки тип ДХ ли е подходяща и как точно действа?
А също и - как избирате възглавницата, на която спите?
Поздрави и благодаря за отговорите! Simple Smile

# 755
  • Мнения: 377
@nadi_n поздравления за точното и логично описание на проблема. Много рядко виждам някой като вас да е описал проблема си.

# 756
  • Торонто/Сливен
  • Мнения: 1 902
@Moonraker - може би трябва да поздравим радиолога, за ясното интерпретиране на резултатите. Но какво е вашето мнение (виждам, че сте запознат с тези проблеми) - наистина ли не съм за операция? (Аз мисля, че не съм, но все пак...). И също, в по-горен пост споменавате за не-медикаментозно лечение на ДХ - може ли малко повече подробности, моля. Simple Smile

Последна редакция: вт, 03 ное 2015, 19:17 от nadi_n

# 757
  • Мнения: 377
@Moonraker - може би трябва да поздравим радиолога, за ясното интерпретиране на резултатите. Но какво е вашето мнение (виждам, че сте запознат с тези проблеми) - наистина ли не съм за операция? (Аз мисля, че не съм, но все пак...). И също, в по-горен пост споменавате за не-медикаментозно лечение на ДХ - може ли малко повече подробности, моля. Simple Smile
Радиолога няма нищо общо как гладко и логично се изразявате в първия пост на тази страница. Имате оплаквания в шиен отдел. Не се наем да коментирам. Ако мога да бъда полезен и го знам, бих ви казал иначе.

# 758
  • Пловдив
  • Мнения: 789
Здравейте от мен! Бях писала преди време- основно се оплаквам от световъртеж и шум в ушите. Днес ми направиха рентгенова снимка на шийни прешлени. Пише  "Изгладена шийна лордоза". Бях при личния със снимката, препоръча ми да си направя отонервологичен преглед, питах го конкретно имам ли шипове, каква е тази лордоза и може ли от там да е световъртежа... Показа ми някакви удължени краища на костите, това били шипове. Искам да питам - има ли някъде да видя как изглеждат шипове на врата на рентген? Спомням си, че бях гледала една снимка и интернет, но не мога да я намеря. Иска ми се да сравня просто. 

# 759
  • Мнения: 377
Здравейте! Напишете в google image bone spur in neck или след след spur добавете едно s за множоествено число. Ако добавите към останалите думи x ray ще излязат ренгенови снимки на цервилния отдел.

# 760
  • Пловдив
  • Мнения: 789
Здравейте! Напишете в google image bone spur in neck или след след spur добавете едно s за множоествено число. Ако добавите към останалите думи x ray ще излязат ренгенови снимки на цервилния отдел.
Много благодаря!

# 761
  • Мнения: 38
Здравейте, върнах се от Павел баня преди седмица, но нямам никаква промяна. Един ортопед ме навива за дисколиза, но ме е страх и незнам докло ще има ефект. Има ли случай на оперирана протрузия на л5-с1. болките ми са зверски. Също исках да попитам имате ли болки в гръбначния стълб и мускулите и сухожилията.

# 762
  • На планетата земя
  • Мнения: 772
Здравейте, върнах се от Павел баня преди седмица, но нямам никаква промяна. Един ортопед ме навива за дисколиза, но ме е страх и незнам докло ще има ефект. Има ли случай на оперирана протрузия на л5-с1. болките ми са зверски. Също исках да попитам имате ли болки в гръбначния стълб и мускулите и сухожилията.

Болките ти са зверски,защото си направила реакция към водата.След Павел баня и аз съм била така.Протрузии не се оперират и най-добре избягвай този краен вариант в случай,че се намери доктор, който да ти го предложи.И аз съм с протрузия и силните болки ме държаха много дълго време,повече от една година.За дисколиза не знам,по-скоро няма особена полза,а не е безобидна самата процедура.Засега изчакай поне един месец трябва да мине и виж дали болките ще се успокоят.

# 763
  • София
  • Мнения: 9 955
За дискова херния - колко дни болничен може да се издаде? И веднага ли след издаването на ЯМР трябва да се действа?

# 764
  • Мнения: 38
Много е трудно с бебе на 4 месеца, вече яко се депресирах въпреки че ми помагат много. То един ден без болка няма. Тези инжекции дискус с повечето съставки по добри ли са от тези с калмията, ако някой е пробвал и двата вида може ли да сподели мнение.

Общи условия

Активация на акаунт