Любов, скоростна и истинска?

  • 6 793
  • 85
  •   1
Отговори
  • Мнения: 14
Здравейте,

от няколко седмици имам нова връзка, която е невероятно странна и бих искал да споделя с вас, за да чуя мненията ви по въпроса. Аз съм мъж на 27, през живота си съм имал 3 сериозни връзки ( 2,5 години, 6 години и накрая пак 2,5 години). Разделих се с последната си приятелка, с която  живеехме заедно от 2 години, за да продължа на чисто с новата ми любов. Проблемите и въпросителните обаче са толкова много, че чак ме хваща страх, изпадам в паника и не мога да бъда себе си и да се отпусна.

От няколко месеца имам нова колежка в работа, с която често се прибираме заедно, тъй като живеем близко. Адски много си говорихме по всички теми и така неусетно нещата се промениха и вече сме връзка и то влюбена, и то доста Simple Smile Естествено ако всичко в старата ми връзка беше ОК най-вероятно нямаше да стигна до тук, но кой знае....
Та сега се изнасям от стария си дом ( на бившата ми вече приятелка ) , нанасям се в квартира с изгледи много скоро да заживея там с новото прекрасно момиче. До тук уж добре, но сега идват интересните неща.

Разликата в годините ни е 6, тя е на 21, имаме крайно различни виждания за някой неща, различни характери и нужди, но пък адски много се обичаме и когато сме заедно щастието блика от всички страни.... Основен проблем е разликата във вижданията ни за отношенията ни когато не сме заедно. Аз мисля за нея постоянно, адски много ми липсва и нямам търпение да се видим, чуем или пишем. Тя от друга страна подтиска всичко това, за да може да се справи с ежедневието си. Ходи на лекции, изпити, има доста домакински задължения и други грижи и някак аз оставам на заден план, когато не сме заедно. Някой ще кажат, че не ме обича или не достатъчно или нещо такова - е, няма такова нещо, напълно е сигурно какво чувства и иска от мен, защото всичките й действия и думи говорят за това. Не знам обаче как да се справя с това, защото само когато сме заедно се чувствам страхотно, щастлив и обичан, през другото време сякаш сме само приятели... Рядко ми казва, че ме обича по телефона, рядко пише, че й липсвам и т.н това ме побърква и не знам какво да правя и как да постъпя. Заедно сме от 2 седмици вече, но както казах се познаваме от 3 месеца. Говорим за семейство деца, доста вечери прекарахме заедно и всичко е перфектно в това отношение! Не знам как да постъпя и как да се справя  с това, защото в момента сме доста заети и реално имаме само няколко часа на ден заедно, през другото време съм страшно тъжен, депресиран и нищо не ми се прави.

Отделно и старата ми приятелка страда адски много и това също ми влияе негативно, защото знам, че аз съм виновен за страданията й. Знам, че аз съм този, заради когото плаче всяка вечер и е тъжна всеки ден.... Не знам дали взех правилното решение, защото всички знаем, че в началото всяка връзка е много силна и истинска и после нещата се променят, просто този път чувствам нещата различно и съм готов да направя всичко за човека до себе си, всичко за да е щастлива и да се чувства добре.
В крайна сметка нищо не е толкова розово както изглежда, а не знам какво да правя и как да действам. Страхувам се, че ако говоря с приятелката си за това, което чувствам и мисля, че става тя няма да ме разбере правилно... но по-добре ли е да мисля, че не ме обича достатъчно? Да мисля, че най-силната част от връзката ни е строго физическа ( не визирам само секс, а всички целувки, милувки и т.н )  ? Няма как да спя спокойно ако тези мисли са в главата ми... Моля дами и не само дами, дайте ми съвет как да процедирам и дали да следвам сърцето си или разума.... 
Благодаря.

# 1
  • Мнения: 46 659
Веднага да се премести при теб.
Поеми всички домакински задължения или поне повечето.
Така ще останат само лекциите и изпитите, гледай да си съобразиш служебните ангажименти с времето, когато тя е там.
И готово Simple Smile

# 2
  • Мнения: 1 793
Развий топки, звучиш като абсолютен женчо. Ангажирай си с нещо смислено ежедневието, вместо да мислиш непрекъснато тя какво правела. Явно е амбициозно момиче и си действа по житейските задачи, за разлика от теб - толкова и работа вършиш сигурно, щом по цял ден въздишаш като пуберка.

Мяу, мяу - вниманието не му достигало, чак се депресирал, защото не му пишели смс-и.  ooooh! Представям си да ти се роди дете, сигурно и от него ще ревнуваш.

То бива феминизация, бива... ама направо сте си разменили ролите.  Mr. Green Нямало да спи спокойно, ако не му отговорят на въпросите...  Joy

# 3
  • Мнения: 14
Веднага да се премести при теб.
Поеми всички домакински задължения или поне повечето.
Така ще останат само лекциите и изпитите, гледай да си съобразиш служебните ангажименти с времето, когато тя е там.
И готово Simple Smile

И аз това искам и знам, че това ще промени страшно много нещата, но не е толкова лесно. И предполагам ще мине поне месец, може и два докато окончателно се премести при мен. Инак сигурно поне 3-4 от 7 дни ще остава да спи при мен, но както се сещаш няма да ми е достатъчно....
Изпитва лек страх от това да живеем заедно, защото всичко става адски бързо между нас. Аз обаче съм толкова сигурен, че скоро и тя ще стане ми се струва, а и всеки път като сме заедно чувам думи от рода на " Много ти благодаря за всичко" , "Никога не съм била по-щастлива" , "Винаги съм те търсила" , " Даваш ми всичко, от което се нуждая" и т.н. Все думи, които галят ухото и сърцето... Когато не сме заедно обаче......... друга песен е, не мога да проумея възможно ли е наистина да обичаш някой много силно и когато не си с него да претъпяваш тези чувства, за да изкараш деня по-леко  newsm78 newsm78 newsm78 newsm78

Развий топки, звучиш като абсолютен женчо. Ангажирай си с нещо смислено ежедневието, вместо да мислиш непрекъснато тя какво правела. Явно е амбициозно момиче и си действа по житейските задачи, за разлика от теб - толкова и работа вършиш сигурно, щом по цял ден въздишаш като пуберка.

Мяу, мяу - вниманието не му достигало, чак се депресирал, защото не му пишели смс-и.  ooooh! Представям си да ти се роди дете, сигурно и от него ще ревнуваш.

То бива феминизация, бива... ама направо сте си разменили ролите.  Mr. Green Нямало да спи спокойно, ако не му отговорят на въпросите...  Joy

Верно си негативна....

# 4
  • Мнения: 7 325
Когато не сме заедно обаче......... друга песен е, не мога да проумея възможно ли е наистина да обичаш някой много силно и когато не си с него да претъпяваш тези чувства, за да изкараш деня по-леко newsm78 newsm78 newsm78 newsm78

Това са тълни глупости. Ако обичаш някого го обичаш еднакво и когато си с него и когато не си. Има два варианта. Единият е да не е човек на приказките, другия е като не е с теб да е с някой друг.

# 5
  • София
  • Мнения: 17 428
Не е негативна, абсолютно права е. Какви са тия глупости - не страда достатъчно по теб през деня?!? Ти сериозно ли го говориш това?
Уф, дано да е пързалка.

# 6
  • Мнения: 46 659
Не знам пързалка ли е, но за мен това е нормалното, всичко друго е компромис  Mr. Green

# 7
  • Мнения: 14
Не знам пързалка ли е, но за мен това е нормалното, всичко друго е компромис  Mr. Green

Кое по точно е нормалното в случая ? Проблемът е, че може след няколко месеца да се наложи единия от нас да замине за известно време в друга държава и тогава не бих си представил контакта ни по този начин...

Едно време форума беше доста по-различен, сега ми се струва, че колите и бесите наред.....

# 8
  • Мнения: 46 659
Да искаш и да бъдеш нон стоп с човека, когото обичаш.
За заминаването в чужбина - това си е решение на двойката, ако ви устройва и двамата, всичко е ок  Peace

# 9
  • Мнения: 1 281
не е женчо , а жена  tooth

# 10
  • Мнения: 14
Да искаш и да бъдеш нон стоп с човека, когото обичаш.
За заминаването в чужбина - това си е решение на двойката, ако ви устройва и двамата, всичко е ок  Peace

Именно за това иде реч... Ако двама човека, които се обичат не са възможно най много време заедно в началото на една връзка, то кога? После всички знаем, че идват други неща и е малко по-различно.  Довечера ще говорим повече и ще видим какво ще стане, аз ще си кажа позицията пък .... не знам Simple Smile

# 11
  • Мнения: 46 659

Напротив, така е, когато обичаш. За теб знаем, че всичко е насила, съчувствам  Hug

# 12
  • Мнения: 7 325
Една от огромните ми грешки с последици беше, че се обързах с човек който имаше доста черти които не харесвах, но реших че с времето ще се промени, ще ги променя аз или той ще го направи заради мен. Не стана така. Нещата с годините все повече се скапваха.
Та .. говори бе Иво, седнете с тази девойка и обсъдете какво не харесвате в характерите си и съответно възможно ли е да се промените. Почти съм убедена, че ако не сега след време нея ще я побърква мрънкането ти, както теб в момента дистанцирането и. Като се успокоят хормоните дето ви тресат в момента нещата ще придобият друг вид и е много вероятно да не се получи с тези разлики дето ги имате.
Приеми критиките като градивни. Тук пишат различни хора с различни виждания, като пускаш тема не трябва да очакваш само мнения, които да ти харесват.

# 13
  • Мнения: 1 281

Напротив, така е, когато обичаш. За теб знаем, че всичко е насила, съчувствам  Hug

въобще не знам какво намекваш и за какво ми съчувстваш , но имам силни съмнения , че е жена ..
много е чувствителен за мъж  tooth едно .. опитва да наложи виждането си , две .. акцентира на типично женски неща .. и пише твърде грамотно за средностатистически чувствителен мъж  tooth

има и още , ама толко стига

# 14
  • Мнения: 10 124
IvoG, още не сте заживели заедно, а ти имаш вече страхове и струва ми  се, болезнена ревност.
Може би от  поведението ти и момичето да ги усеща тези неща, което обяснява нейната нерешителност да се премести веднага при теб.
Не бъди толкова настойчив във времето, когато не е при теб, да знаеш всичко за нея. Човек има нужда да се съсредоточи в ангажиментите си, а не да мисли непрекъснато за половинката си.
Само си представи двама влюбени, непрекъснато погълнати (отвеяни) от мисли по другия, как изглеждат на работното си място и как биха си вършили работата? newsm78

Общи условия

Активация на акаунт