КГБ = Клуб на Готините Баби - 158.

  • 70 494
  • 743
  •   1
Отговори
# 675
  • София
  • Мнения: 4 179
Дидимити, ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН!
 newsm59

# 676
  • Мнения: 18 773


Честит рожден ден ,Дидимити...да се сбъдне най-съкровеното ти желание.Да има слънце в живота ти ,радост в очите ти,топлина в сърцето ти...

# 677
  • София
  • Мнения: 8 448
МИЛА ДИДИМИТИ, ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН! ДА СИ ЗДРАВА, ЗА ДА СБЪДНЕШ МЕЧТИТЕ СИ!

От мен - милион алени рози Simple Smile и хубава вечер!



Красавици, няма ли някоя да рапортува как е минала срещата? Ама защо ли питам? Обадих им се по едно време-шум, смях, веселба. Както винаги! Аз не можах да отида, защото по това време посрещах щерката на летището. Сега си имаме компания. Зетко си заминава утре, а Ели в понеделник.
 
Я да ви попитам нещо. Знам, че вече не е сезон на черната ряпа, но дали някъде няма забравена, изостанала и да ме чака точно мен?

Отивам да слагам вечерята. Прегръщам ви и лека нощ. Едва ли ще мога пак да вляза и да ви коментирам. Обичам ви!!!

# 678
  • София
  • Мнения: 2 675

Добра вечер!

Я, да се разпиша още веднъж в темата преди да сме навлезли във владението на истинското лято и, разбира се, в новата тема.  Heart Eyes

Честит рожден ден, мила Дидимити! От здраве да не се отървеш, да те зарадват скоро с това, което най-много желаеш!





Закачвам се последните постове, чела съм ви по диагонал, че днес след като ми оправиха повредата, видях, че имам непрочетени 97 съобщения. Тази вечер мисля да се върна назад и да си чета на спокойствие и с кеф. Та, да си дойда на думата, че това беше увертюрата.  hahaha

Днес се видяхме и откарахме до късно, но не на уреченото място, че то се оказа в ремонт, а наблизичко в сладко и уютно кафененце. И, както тръгнахме четири в началото - Иха, Луси, Светлето и аз, така след по-малко от  час станахме 8 . След малко дойдоха Майчето и Мамси, после се обади Римарчето, и накрая Здравуна дойде. Та дружината беше стабилна, голяма и весела. Римар ни разказа за пътешествието си, а Мамси за нейното гости на сладко внученце. И разбира се, все се връщахме на темата за предстоящото събитие във Варвара. Имаме си програма и потегляме в петък следобедно време със Сименса. Вечерта е джамбурето, а на другият ден разходката с теснолинейката. Така е планирано, надявам се да няма изненади. Иначе, групата е в пълна готовност! Така ли се казва по военному?  Wink

Сладурани, това го започнах преди час и чак сега сколасах. Дойде си деди и с него обсъждахме разни теми, прекъснах уж а малко, пък то стана час.

Да ви е лека нощта, обичани ми! И да си гушнете совите!



# 679
  • в малка спретната къщурка
  • Мнения: 1 152
Добра вечер!
Дидимити, Честита да си!  bouquet  bouquet  bouquetНека мечтите и желанията ти се сбъднат. Heart Eyes
Аз съм в подготовка преди пътуване и гледам всичко да направя.Тази вечер бяха цветята,а утре след работа ще готвя, че нали оставяме "ключето" /свекърва ми/ в къщи.
Лека и спокойна вечер !

# 680
  • Мнения: 1 082

  Добро да е утрото и успешен деня-а аз след хубавия празник-на работа-не мога да кажа че съм в идеално състояние -каквото е...
   УСМИХНАТ ДЕН НА ВСИЧКИ И ОГРОМНО БЛАГОДАРЯ ЗА ПРЕКРАСНИТЕ ПОЖЕЛАНИЯ-ВИЖ СА СЕ СБЪДНАЛИ!

# 681
  • София
  • Мнения: 8 448
Добро утро, поспаланки.
ЯНЧЕТО се излежава навярно, но приятелките затова са приятелки. Ето, Дидимити е сложила кафе.
ДИДИМИТИ, спасибо за кафенцето. Какво става със зъбните проблеми? Нищо не пишеш tooth
ФУРИЙКА, стягай багажа, че време не остана. Фурийков ще тръгне, а ти ще тичаш след колата travel
МАМСИ,  bouquet Ще се радвам да се видим и да разкажеш за Алекс. На какъв език си говорите вие двамата?
МАРИНКА, добре си си дошла. Ей, друго си е като се събере групата. Как е моя човек?
РИМАРЧЕ welcome От снимките, които ни показа, виждам, че си много доволна. Чакам разказ.
ЛУСИ, този път се разминахме, съжалявам. Живи и здрави, следващият път. Нали на 15.06 тръгвате за моренцето? На кое моренце ще си почивате? Желая ви хубаво време и положителни емоции.
БОРЯНЧЕ, май яко въртиш мАтиката", защото по-рядко се вестяваш в темичката. Преди време, една моя пациентка, кметица на село до София ми разказва: Оплаквали се хората от селото, че ромите им "шетат" по градините. Събрала тя нарушителите и им предложила да им даде пустеещи земи, да си направят градини. Отговотът на братята роми бил: Ти па Кметице... кога си видЕла циганин с мАтика hahaha
АЙША, кога ще си дойде твоето чаве?
ДЖИЛИ, що не си преместиш моренцето в Надежда, щом толкова много го обичаш? Така хем море ще си имаш, хем няма да се разделяме за много време.
ДИДИА, до кога си на тръстиката?
ГЪБКЕ, къде се покри?
АРИТА, а ти?
ГРЕТИиии Hug Hug Hug
Неспоменатите ги гушкам. Хубав ден. Отивам да правя палачинки за зетко и щерката.
ИХИЧКА, успа ли се тази сутрин, или задачки те натиснаха?  Simple Smile

# 682
  • София
  • Мнения: 2 675

Добро утро, момичета!

Дидимити е станала рано да ни поднесе с кафето вкусен сладкиш и да потегли към работата. Успешен ден!  Heart Eyes

Днес денят се очертава да е топъл, въпреки вчерашните бури в София. Около нас, слава Богу, няма поразии от паднали дървета, саксии и други подобни.

Аз се чудя накъде да я захващам. Вчера до обяд свърших доста работа у дома, а днес дали да хващам гладенето или улиците?  newsm78


Да ви се оплача, че любимата ми лавандула (голям храст беше станал) май е изсъхнала.  Sad Вярно, че миналата година се опитвах да разсадя от нея, отчупих оттук-оттам, но пък чак да я уморя. Наблизо до нея също една голяма и бодлива роза също изсъхнала.  newsm78  Не са измръзнали със сигурност, тази зима не беше от тежките, преживявали са къде-къде по-люти зими.

Фло, виждам, че си с приятна компания у дома, посрещнала си скъпи гости.  Hug Порадвай им се! За ряпата не мога да съм ти от полза, за съжаление. У дома май такава ряпа (черна) не е влизала. Знам, че е много добро лекарство, ама не съм го ползвала.  Heart Eyes

Момичета, докато се начудя какви да ги върша ще взема да изпия още чаща кафе и тогава ще съм наясно накъде.

Ето, Флото ме изпревари. Бърза и сръчна си е тя! Твоят човек е екстра, няколко дни е далеч от мен и моята програма.  Mr. Green Сега ще го чуя по телефона.  Heart Eyes

На вас прекрасен ден. Зареждам ви с чаша пресни плодове за освежаване да деня!







# 683
  • Мнения: 1 334
Добро утро! Искам да пожелая , на всички вас мили приятелки, хубав и щастлив ден и много слънчево настроение!





Ах ти, Флоо.. Изпревари ме / но не се състезавам/ Докато се натуткам и ти си се “вястнала”. И както и друг път сме си казали – мислим почти еднакво. Т.е исках да кажа , че вече си личи ваканционното време – Янче-то си има отмяна за сутрешното си /заслужава си да си поспи и почине / Нека има малко Отмор и при нас.
Дидимити – тенкю за кафенцето.
За утре съм решила да си дам и аз Отмор от тръстиката и се бях заблудила /ку-ку/ , че днес е петък и щях да ви полелавам приятни почивни дни . Но има време.
/ Сигурно ще се обадя пак/ 
И докато се помотая и Марина ме е изпреварила
Фло , ако имаш наблизо Кауфланд , или др.голям магазин –провери там за черна ряпа. В Кауфланд съм видала и бих проверила , като се прибирам довечера

# 684
  • Мнения: 7 470
                  Добро утроооооо!
                  Фло,на тръстиката до 6 юли и след това на домашната тръстика! Mr. Green Поздрави на Еличка от мен!
                  Дидимити,честит рожден ден!Здраве,късмет и много положителни емоции!
                  Извинявам се,че вчера не успях да те поздравя,но зетко ми инсталира нова антивирусна и .....програмата е много яка /както ще кажат малките  Laughing/ Щом се появи вирус и го хваща ...та докато изчистя всичко компютърчето не искаше да тръгне,а все иска чистене.
                  Маринка,зимата не беше лоша,ама и на мен нарчето ми изсъхна,а митналата година цъфтя.Исках да го изкопая,ама ММ го оряза и сега отново е покарало.Дано и твоята лавандула тръгне.
                  Вчера пропуснах срещата ,защото в последния момент ми връчиха още деца и нямаше как да оставя ММ с всичките!И без това ги гледа по цял ден.При това имаше и дела в РС и то от 14 часа.Та като се върна беше вече 16 ч и аз се отказах да излизам.
                  Пропускам и другото забавление ,защото Неда има концерт в събота.Музикалната академия завършва годината!Пропуснах няколко други изяви - завършването на У-щето за таланти,концерта през май с изявата и на дядо Гошо и.....сега просто няма как - трябва да отида.Да си видя детенцето! Щях да ви поканя ,ама вие пътувате и живот и здраве - друг път!
                  Изчезвам,че Люби ще дойде всеки момент и първата му дума е......Гладен съм! Направо ме втриса като го чуя!Яде като ламя ,а е като клечка слаб! Laughing Та се захващам с мекиците,и с филийките и.....не знам още какво ще измисли.При това всичко изчезва и отново се чува "Гладен съъъм"  Laughing
                  Лек и усмихнат ден и да побързам,че и тръстиката чака!

# 685
  • в сърцата на любимите ми хора
  • Мнения: 918
Добро утро, ранобуднички! Аз докато се натуткам и станало почти обяд. За срещата вчера се досещате, че всичко беше на шест - видяхме се, наприказвахме се добре, посмяхме се от сърце, хапнахме тортичка на аванта  Simple Smile, от рекламните парчета. Ако не беше започнала бурята, сигурно щяхме да откараме още поне час. Момичета, как се прибрахте вчера в бурята? С Майчето на сушина в калинката /колата/ ни беше добре, но доста силно валеше и духаше, та ви мислихме.
Дидимити, Иха, благодарско за кафенцето, днес пропуснах първото вкъщи, но сега с удоволствие ще си пийна едно във вашата компания.
Фло, честита ти радост вкъщи. С Алекс говорим на български /мама, аз и леля/, а с тати си бърборят на немски. Разбира всичко и на двата езика, но отговаря за сега само на немски. Има си няколко думички, които използва само на български - колело, виж, лека нощ и др. Някои пък си ги комбинира и от двата езика, става доста смешно - боклукауто напр. А на тоалетната казва пипилелете /пипи=пишкам, Toilette=тоалетна/. Абе кое както дойде. Като бяха в БГ беше започнал да ползва повече думички на български, но в Германия обръща нещата. Та така.
Прекрасен ден и от мен, с много усмивки и приятни емоции!

Последна редакция: чт, 11 юни 2015, 09:53 от мамси

# 686
  • София
  • Мнения: 2 675

Нещо са забава ви пускам. Да знаете, че избрах гладенето и сега отдъхвам след изгладен куп, но ме чака още толкова поне.  Mr. Green


http://utroruse.com/article/473813/


Диди, много се надявам на това да е жив корена на милата ми лаванда. Ще видим.  Laughing

# 687
  • Мнения: 2 021
Привет момичета  Hug Hug

Дидимити - и аз на патерица - да ти пожелая здраве и спокойствие !!! Hug Hug

Фло - туканка съм си Grinning
Чета си виии ,но не пиша.Лаптопчото е за преинсталиране.С ММ само се приканваме кой да се захване ,ама ни аз ни той newsm78
Но и това ще стане де.
И по тази причина не пиша.От телефона - йок.Изнервя ме - и друг път съм споменавала Grinning
От работата - работаааа. И хора покрай мене.Кой мине ,замине надникне с какво се занимаваш на компа. newsm78
Днес обаче всички огладняха и изчезнаха на обяд. Grinning
За черна ряпа  си мисля,че едва ли по това време на годината ще намериш.Не и е сезона.
Ако има вносна по големите вериги newsm78
Ние я ползваме като "илач" при кашлица - с мед.

Маринка - лавандата ,колкото е непретенциозна  понякога от едно няма нищо действие - изсъхва.
Аз имам на две места На едното място е от много години ,но не смея да я извадя. Трудно се хваща голяма туфа, а не искам да я ровя на части.
Имам и още една,която  тази година - след 3 години треперене като ,че ли се посъвзе.Че е нацъфтяла в момента.
В тази връзка се сещам - пътуваме с ММ нанякъде  и оооо - огромни ниви с лавандула. Разцъфтяла- красота.
Сприраме ,за да си набера букетче.
Табели - Частен имот,не влизай, охраняем обект и т.н.
Аз обаче се огледах ,поогледах и  започнах да си бера.
В един момент пада сянка върху мен и аз си мисля - я Павчо е дошъл чак до мен ,а той остана в колата.
Да ,ама - не. Бодигард ли ,пазач ли в цялото си величие ,че и с пушка.
Ама аз от пушки не се стряскам .Все пак толкова години спя до ловец и чирпанлия Joy Joy
Госпожо - забранено е!
Да,да - приклепвам аз. Само мъничко ще си набера.
Не може! Шефа ще се кара.
А аз - е, камери нали няма Embarassed Embarassed
Ок ,ок - берете ама бързичко.
В това време вече ММ пристига ,ама аз вече се бях разбрала с човека Joy
Миналата година пак спирахме  и той не пропуска да ми припомни  Joy Joy

чакам си с нетърпение лилиумите  да разцъфтят - сутринта още нямаше,но съм сигурна,че довечера като се прибера ще имам поне един и то ще е розов Grinning
Сестра ми ги накупи и ми ги донесе да ги засадя.А аз почти ги бях забравила Embarassed
Голямо внимание им отделям.Надявам седа го усещат. Нали така пишат ,че и цветята "усещат"
Иначе като децата - от 10 дни притърчавам да ги погледна  Joy

Тези дни сме на черешова вълна.Берем,ядем ,носим по близки и приятели. Берекет.
 Обаче вече имат и "мезе" и започнаха да гният.А след снощния дъжд - ще е още повече.Колкото обрахме - доволно.

 

Като ,че ли ми се ще нещо подобноо newsm78


 Joy Joy Joy

Приятен остатък от деня на всички  Hug Hug Hug:



Последна редакция: чт, 11 юни 2015, 13:06 от Gabkata

# 688
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 142
Дидимити, честит рожден ден! Здраве, здраве, здраве! И любов!



Маринка, аз от всички тези създания си имам вкъщи и всичките са правдиви, само Везните ми не се допират дори и с една дума. Но Водолеят ми е едно към едно, а Козирогът - само без частта с пиенето и приятелите.

Много забавно четиво, благодаря.

Аз седя с кафето и все по-нервна ставам, ако чуете гръм, от мене ще да е: Майка ми вчера не си доспала  и цял ден я боляла главата, вечерта вече беше добре, но сега цяла сутрин не се обажда. Мъжът ми пък снощи не си доспал (или спал накриво), вратът му изтръпнал и го боли главата...Детето Лъчо седи и чака да разбере ще го вземем ли или не, а ние чакаме да видим ще му мине ли на ММ и ще ходим ли въобще...А снахичката ми сигурно чака да разбере дали ще взимаме детето и да излиза ли с другото или и с двете. Все повече напрежение ми се нагнетява от това чакане и чудене и накрая ще кажа "стига" (може и с онзи жест от рекламата) и ще си остана вкъщи.

Освен това винаги мога да избера гладенето. Joy

(Това го писах сутринта и мислех, че съм го публикувала. )

Останахме си вкъщи, но избрах гладенето само отчасти, не чувствам в себе си героизъм за цялото пране.

# 689
  • Мнения: 18 773
Добър ден дами ,запалихте ме по лавандули и менти ,предполагам има и семена та ще се снабдявам  с разсад и  растения, няма да се цепя от колектива.Всеки има планове и  задачки ,аз да ви информирам,че вчера бях при внуците ,посрещнаха ме ,очароваха ме  мама,тати ,Макси  Мила заедно ,щастлива съм ,можело да бъде човек щастлив. Държах ги ,люшкаш ги ,радвах се ,даже установихме контакт от трети вид ,на тръгване се сбогувах и  отвориха очички за довиждане ,реагираха на гласа им ,ама и аз не млъкнах,какво ли не измислях да им говоря ,трябва да ги питам дали се сещат да им приказват ,ако не ,аз ще си го правя ,знам че разбират всичко ,и не е смешно ,точно в това развитие  казват ,че душата помни предишни животи и   всичко назад,всичко научено ,мъдра е , силна е ,влиза и излиза да се разхожда по света. После до втората година това  качество изчезва ,щом проговорят ,забравят  мъдростите ,а има и такива  с дефект като ефект дето помнят  и водят на мястото където са живели другите. Намират неща ,разказват  случки. Не  че съм се хванала на това ,но щом съм го прочела ,иска ми се да е  истина ,не може толкова ресурс да се хвърля за един само живот. Просто ми е поредната приказка,в която искам да вярвам. Ще съм там пак на 19-20 юни ,правят погача ,понуда ,както се нарича на различените места и няма начин да е без баба ,щях да напиша името си ама и Боряна става.после ОБРАТНО У ДОма. храних  мИЛА ОТ ШИШЕ ,АМА ЯВНО НЕ И БЕ НУЖНО ,НЕ УПОТРЕБИ И  половината от 30 мл ,ЗНАЧИ КЪРМАТА СТИГА ВЕЧЕ.нАПУК НА ВСИЧКИ ТЕЗИСИ НА маМИТЕ ,СНАХА МИ НАЙ-КРАСИВО Си СЕДНА И НАКЪРМИ ДЕЦАТА БЕЗ ГРАМ ПРИТЕСНЕНИЕ ,АЗ СЕ ЗАСРАМИХ МАЛКО И СТАРАХ ДА НЕ ГЛЕДАМ ,НО БЕ СРЕЩУ МЕН И  НЕ  ТРЕПНА. кРАСИВА Е  ,МАДОНА КЪРМЕЩА МЛАДЕНЦИТЕ. извинете не видях капс лока ама няма да коригирам.
Въпросът ми сега е ,аз щастливата баба ,ако имам време тогава мога ли да се присъединя към срещите ,къде и кога ще да са. Щото така или иначе ще преспя там ,няма да стана в 14 часа да потеглям насам ,пък и  по рано може да люшкам бръмбърките ,мама и тате да приготвят масата.както стане ,няма да планирам ,знам че Кари пристига към 16 -17 ,но не помня този ли месец,та дайте ми припомнете какво ще правим  по около тези дати....Много съм щастлива ,сина го нямаше ,мама оправи децата ,той се върна ,пое нататък ,все едно са един човек и  се продължават ,това винаги ми е било мечта за семейство и съм отправяла  хиляди молби към господ ,е  за мен не даде но ето при тях поне аз това видях и почти се разплаках ,вътрешно де. Едно че са се сработили и разбират ,второ че съм майка на мъж ,който струва,свършена добре работа ,все това правя да претеглям дали напразно съм живяла ,като нищо материално няма на лице,че и на опаки. Щото говорихме тези вечери с една жена ,аз копая  на улицата с търнокоп и вадя корени на липата ,че вече ме дразни яко за дни става килим отдолу ,тя говори и ми пречи на вдъхновението ,два апартамента купила ,хвали се ,ниви много продали и има ,но това не са нейни заслуги толкова ,оставили са и нещо ,даже има втора майка и от там е  взела,жената я приела на 6 години.И останала майка докрай. Нищо почти не са ми оставили ,или е  дребно ,че несъществено ,не стига за колиба не за апартаменти. По  едно време  си викам ,Боряно ,ми и ти имаш и  изкарани от теб. двете висши и половина даже.Средно в града ,то трити има.та се радвам като се убедя,че не напразно живях и живея още де.

Написах това и тока спря та не знам как стана ,запазило го е  ,имаше продължение  но явно след спирането на тока и го няма


та сега да повторя,срещите кога са с кого са ,къде са ,гадна съми  искам план график ,кой  идва ,ко й заминава ,какво става да се знае ,то хората правят планове за десетилетия  ама ай  за този месец да изработим един пък квото стане накрая

Общи условия

Активация на акаунт