Отговори
# 675
  • Мнения: 134
Здравейте момичета!
Вчера такъв хубав поход направихме до Драгалевския манастир,че днес просто нямам сили!! Но пък си заслужаваше,само дето алергията също беше с нас  #Cussing out и не спрях да кихам и отделям сополи,цялото ми лице е протрито от кърпичките! Ще си правим за първи път сироп от бъз,тъй като набрахме малко! Дано се получи!
Аз ходих до скоро при ендокринолог тъй като още с първата кръвна картина моята док реши че тсх-то ми е много ниско---- а до около 6ти месец май бебоците нямат работеща щитовидна жлеза,а тя е много важна,и така използват нашите Simple Smile Но ниските нива са нормални при Б  Flutter
Kioku   bouquet
diana88 всичко ще бъде наред!  Hug
skr честита годишнина! Heart Eyes
свекърите моите втори родители Simple Smile са много добри хора,и въпреки че го чувствам така,много ми е трудно да ги наричам някак,дори и с имената им Simple Smile не мога да обясня,просто някакво странно неудобство,а иначе сММ сме заедно около 10 години вече Simple Smile и все пак !
бубинка опитвам се да съм здравословна,но.....някои неща просто трябва да ги изям  Tired иначе специално за черния дроб знам че е много полезен за нас сега,но по малко,тъй като има обратен ефект ако се прекали!
Ехххх честит празник! здраве,това пожелавам аз

# 676
  • София
  • Мнения: 107
И аз да се включа за свекърите ... Моите са прекрасни хора, с ММ сме женени вече почти 2 години и все още не мога да ги нарека някак... В началото казах "майко" един два пъти някак на сила и оттогава все не ми идва отвътре .. а "татко" все още не съм... Много ми е неудобно, че не мога да го направя... Хем смятам , че това е правилно, хем не мога..
Ние се виждаме 1-2 пъти в месеца, тъй като с ММ живеем в София, а те са в Асеновград ...може би ако се виждахме и чувахме по често щях да свикна.. знам ли..
Иначе са прекрасни хора, много мили и внимателни, не се месят в нищо.. дават съвети , но в рамките на приличието и съм много доволна Simple Smile
Май много се разписах  Joy

# 677
  • Мнения: 2 063
Като не ти идва от вътре , няма защо да се напъваш да има казваш майко и татко ! С моя мъж съм от 15 год  ама няма сила , която да ме накара да се бръщам така към моите свекъри - първо имам една майка и един баща , второ ми е супер архаично , трето съм чешит и си имам свое мнение за някой от глупавите бг традиции, макар лошо от тях да не съм видяла .Говоря им на име ! И понеже ще съм живот и здраве два пъти свекърва - още първия ден на моята снаха ще я помоля да се обръща към мен с име  както смятам , че е нормално . Имам подобно отношение и към кръщаването на децата на бабите и дядовците и макар да се прежалих за буква на първия ми син , пак имаше сръдни - та втория ще си го кръстя както ми е кеф без да се съобрязвам с никого  Laughing

# 678
  • Мнения: 98
...няма сила , която да ме накара да се бръщам така към моите свекъри - първо имам една майка и един баща , второ ми е супер архаично , трето съм чешит и си имам свое мнение за някой от глупавите бг традиции, макар лошо от тях да не съм видяла .Говоря им на име !

 Hug Peace bowuu

# 679
  • София
  • Мнения: 1 825
Влизам само да кажа, че се пошегувах със заглавието, защото много от нас се оплакваха! Не можем да кръстим темата така! Сори за недоразумението!

После ще информирам за ФМ днес. Simple Smile

Редактирам:

Мисля, че в случая само едно заглавие на тема е приложимо.  Peace

Та, мина дългоочакваната 3-та ФМ. Всичко с беба е наред, 28+1 г.с. - 1215 гр. Беше необичайно послушна, дори програмата я определи като "нормално" подвижна. Сутринта бе с главата надолу на ЖК, а вечерта бе с дупата надолу. Ама аз си знам, че си прави редовно салта ....

Води и кръвоток - в норма. Шийка - 3.15 см.

Доволни сме!

Последна редакция: пн, 01 юни 2015, 19:56 от Емел

# 680
  • София
  • Мнения: 550
Емел, ако искаш ще го махна от анкетата Simple Smile Гледам да слагам всички предложения, независимо дали са шега или не Simple Smile

# 681
  • София
  • Мнения: 1 825
O, да, благодаря!

# 682
  • Мнения: 2 892
Здравейте!

Честит празник на всички деца! Hug Hug Hug

Досега сестра ми ни беше на гости с племенниците - децата дивяха на двора, а ние с нея се почерпихме леко така... с разни вредности, както казва тя Simple Smile Усещам, че този месец ще кача доста... от вчера не съм спирала да ям, все боклуци при това, ама...

.....
Аз, да си призная честно, с предната бременност нищо не съм чела в интернет, не съм писала по форуми, избягвах да гледам и новини... заради такива случаи, които даваха и наскоро... И бях адски спокойна. А сега не е съвсем така. Пак съм спокойна, но четейки в интернет, все намирам за какво да се хвана и... ooooh!

Все така казваш, а накрая кг-те са ти супер  Hug  Heart Eyes
А колкото до четенето - абсолютно нищо от интеренет не помня да съм чела, а форума не го знаех тогава  Tired и доста по-спокойна бях без никакво инфо освен от докторката и сестра ми, която е медицински служител  Peace
SKR ЧЕСТИТА ГОДИШНИНА, ДА СТЕ ВЕЧНО ВЛЮБЕНИ  Heart Eyes Hug
ЧЕСТИТ ПРАЗНИК НА ВСИЧКИ МАЛКИ ИПОРАСНАЛИ ДЕЦА !!!!!
Сега си лягаме, че сме много изморени, утре ще ви дочета и ще пиша пак  Hug

# 683
  • София
  • Мнения: 550
Привет и честит празник на всички малки и големи деца!

Както и другите момичета са се изказали, на изчислено на ехограф тегло не разчитам и не се сдухвам  Peace

Куини, добре сте изкарали празника, а колкото до яденето, направо не мога да си представя с твоите 4 кг как си се отпуснала  Laughing

Моите кг са вече около 8, но съм доволна като за 31 г. с. Ще видим с колко ще финиширам накрая.

diana.88, добре, че не е било сериозно!

Пъпната връв се гледа преди раждане, поне при мен когато влязох за раждане на каката, специално обърнаха внимание, че не е около врата. Една колежка пък по тази причина й направиха спешно секцио.

Честита годишнина на scr!

Бубинка, браво за храненето! И аз се опитвам да спазвам някакви подобни рамки, но имам и забежки (и то си личи, де)

Хайде, отивам да почивам, че днес се изморих повече от обичайното. Хубава вечер   bouquet

# 684
  • Варна
  • Мнения: 1 224
Малко късно,но честит празник и от мен на дечицата!
Направо съм като труп.Големи разходки,големи игри. Grinning
Диана,радвам се че няма нищо сериозно! Hug
skr,честита годишнина и от мен  bouquet
Лягам,че много ме болят краката Rolling EyesЛека нощ!

# 685
  • Мнения: 289
Добро утро!  Hug
Вчерашния празник си го изкарахме страхотно. От 12 до 3 ч. бяхме в един детски клуб. Децата много се забавляваха, но беше адски горещо, нямаше много място за родителите - кафенцето беше претъпкано ooooh!, а нямаше как да го оставя сам Борис... Изтърпах, ама бебка по едно време много започна да недоволства, пък и усетих, че не ми е много добре, та си тръгнахми по-рано.
Ходихме на кафе с приятели, после майка настоя да излезем с нея и сестра ми... После и с ММ, та си прибрахме чак в 21 ч., Борис, само че го изкъпах, веднага заспа.
А бебка тая сутрин от 5 ч. ме рита и побутва, не знам как е зстанала, ама накъдето и да се обърна, все не ми е комфортно. Накрая се предадох и станах да се разсънвам. Tired

Диана, стискам палци всичко да се нареди! Важното е, че кървенето не е страшно. Hug И племенникът май почти до финала си беше с пъпната връв около врата, но жив и здрав си се роди.

skr, мерси за отговора! Simple Smile И аз съм решила да си нося резултатите от последните изследвания, пък ако не ги искат... голямо чудо, няма да ми натежат. По-добре да съм си подсигурена и да си ги нося. Laughing

Бубс, да, наистина, и Борис вървеше на размери горе-долу като бебето сега.... Ама тогава нямаше с кого да сравнямам... и някак си по-спокойно приемах нещата. Не знам що така ме хваща параноята от време на време с тая бременност... Tired

Анабела, ани-али, хаха Hug Абе, напоследък ми се е отворил доста голям апетит. Ето, днес например, още със ставането бях зверски гладна и първата ми работа, след като станах от леглото, беше да ям. Blush

И да ви кажа... много съм зле. Сутринта ми започна със счупена чаша и разлято кафе. Tired Не за друго, ами щото съм блейка Wink
Днес ще се отдам на релакс и женски разкрасителни процедури с 2 приятелки, че от кога не съм се глезила така... охо... Flutter
Отивам да си изпратя детето на ясла... и да направя нов опит за пиене на кафе Laughing
Слънчев и спокоен ден! Hug

# 686
  • Sofia
  • Мнения: 122
Здравейте, мисля да започна вече с пазаруването Simple Smile
На някой да му се намира примерен списък като за начало?

# 687
  • София
  • Мнения: 107
Здравейте момичета Simple Smile
И на мен ще ми е от полза едно списъче  Laughing
Купила съм някои дрешки и сестра ми ми даде от нейния бебок, но нищо друго... Нямам идея какво точно трябва да се купи , кое е необходимо, кое ще е излишно.. Хайде , мамите с опит да дават съвети Simple Smile
И още един въпрос... тези дни хич не мога да спя като хората, все не ми е удобно и кръста много ми омалява, вместо да се събудя отпочинала , аз съм по-уморена. Бебка не ме тормози през нощта, но тоя кръст... Та въпроса ми е , гледам възглавници за бременни...има ли някаква полза от тях или няма смисъл да купувам?
Хубав ден на всички желая, аз ще почвам да работя вече Simple Smile

# 688
  • Мнения: 368
Добро утро   food010
Ееее друго си настроението след преглед  newsm68 поне първият ден де  Stuck Out Tongue Да дам отчет и аз: бебчо е седалищно, 1600гр., кръвоток, плацента, води са ок, както и тоновете на сърцето, имах пак леко високо кръвно 140/90 (мисля, че беше) и ме изпрати на кардиолог, правиха ми кардиограма и ми каза, че сърцето ми е супер, преслуша ме и белият дроб бил добре, но ми изписа допегит най- ниска доза за всеки случай да се натрупвало в кръвта, че съм била податлива на вдигане на кръвно. Сега ме е страх да го пия да не вземе да ми го свали много, че в нас когато и да го меря все е ниско  newsm78
Най- хубавото е, че се запознахме с още една мама от форума irina_a пред кабинета, поприказвахме си и май ще раждаме на едно и също място  Sunglasses
Вчера купихме от H&M първите дрешки за бебчо и много им се радвам.
А и нещо важно тъй като подчти всички се панираме за движенията на бебоците, доки ми каза, че няма как да са еднакви всеки ден, въпроса бил да го усещам по няколко пъти на ден.
Казах и че ме боли ниско долу между яйчниците и е като менструална болка но тъпа, това било болка от срамната кост.
Отивам на разходка  preggo Хубав  и слънчев ден   Nature Sun With Face

# 689
  • Мнения: 415
ДУ, Момичета! Благодаря за успокоението  Hug Hug Hug Гледам да не го мисля много... Днес определено ми е по-лекичко Simple Smile Пък и вас като ви има, да се успокояваме взаимно...  newsm03
 Kioku, аз имам такава възглавница от 5-ия месец и направо я обожавам! ММ като го няма и си отивам у мама, чак се будя през нощта без възглавницата! Моята е от Кауфланд- там са доста ефтини, да знаеш! Simple Smile
 За списъка- аз лично влязох в гугъл и намерих няколко и в едно тефтерче си направих огормен списък! Сега малко по малко задрасквам... Simple Smile
 Иначе верно много си помрънкваме, ама още малко ще е Simple Smile Емел, не съм прочела заглавието ти, но съм сигурна, че е било нещо смешно и шеговито!
 

Общи условия

Активация на акаунт