Отговори
# 690
  • Мнения: 42
Здравейте, момичета.
Отдавна не съм писала, но ви чета редовно  Hug
Ремонтът вкъщи е вече на привършване, остава само да минем стените с латекс  Simple Smile
В момента съм при мама на гости, че това ще ми е последното по-дълго пътуване до раждането (ние живеем на 200 км една от друга  Sad )
Преди време се обсъждаше бебешката козметика - май се насочвам към Бочко и аз. А какво сте предвидили като козметика? В началото достатъчно ли е да се вземат мокри кърпички, шампоан за тяло, бебешко олио/мляко за след баня и крем за подсичане? Тези неща си ги извадих от една лекция за грижи за новороденото  Embarassed
Иначе и моите крака също започват да се подуват и да болят, вечер като се изпъвам и прасците ми се присвиват - явно ще започват крампи  Rolling Eyes
Ani_J аз съм си извадила някои неща от темата с течение на времето, ето ги:
Стерилизатор електрически (моя приятелка ме посъветва да не си купувам, а да ползвам тенджера newsm78)
Матрак, протектор за матрак
Бодита с къс и дълъг ръкав, ританки, блузка, чорапки, ръкавички, шапчица
Пелена за завиване - 2 бр.
Памперси - 2 пакета, мокри кърпички
Пелени бархет и тензух - 2-3 бр.
Шише стъклено - 1 бр. на първо време
Ваничка за къпане, шезлонг
Козметика
Чаршафи с ластик или комплект чаршафи с олекотено - 2-3 бр.
Хавлии - 3-4 бр.

Със сигурност има още доста неща, но като за отправна точка е добре

Пожелавам на всички весел и усмихнат ден   bouquet

# 691
  • Sofia
  • Мнения: 122
jonitu - благодаря   bouquet
Препоръчаха ми този сайт за перилни препарати и ви го споделям - http://www.chistdom.com. Аз съм много доволна от Сано за бебе.

Аз все още пия Огестан  и Нутримаг, но се чудя до кога? Някой обсъждал ли го е с лекаря си?

# 692
  • Мнения: 63
http://www.pakostnik.com/bg/checkout/cart/
потребителско име: simona_spasova_@abv.bg
парола: lqlqlq
който иска може да ми разгледа количката Simple Smile това + дрехи + хавлии + чаршафи + легло + количка + перилен препарат + повивалник + памперси е всичко, което съм планирала да купя преди раждането. Дано ви е от полза  newsm03
 Ако някой се сети за друго- да помага. Помпа няма да взимам, както и стерилизатор и бебефон Simple Smile

# 693
  • София
  • Мнения: 107
jonitu - благодаря   bouquet
Препоръчаха ми този сайт за перилни препарати и ви го споделям - http://www.chistdom.com. Аз съм много доволна от Сано за бебе.

Аз все още пия Огестан  и Нутримаг, но се чудя до кога? Някой обсъждал ли го е с лекаря си?


Аз пих Огестан, но още в началото... После пих Прегнакеър, но може би вече от месец-месец и половина не пия нищо. Питах лекарката дали да продължавам, тя каза че изследванията са ми добри и нямало смисъл. Само хемоглобина ми беше малко нисък последно, но даже и за него не ми даде нищо, каза само да ям повече белтъчини , за да се вдигнел и на следващата ЖК като направя нови изследвания ще видим как стоят нещата.
Така че, питай си лекаря, той ще ти каже най-добре Wink

И аз да попитам, мислите ли че помпа е нещо задължително да се взима?

# 694
  • Мнения: 2 892
....
 Ако някой се сети за друго- да помага. Помпа няма да взимам, както и стерилизатор и бебефон Simple Smile
Аз също с първото си дете не съм взимала стерилизатор и бебефон и сега също няма да взимам, тенджера нова ще купя и нея ще ползвам за стерилизатор...а помпа имам, ползвах я няколко пъти, абе полезна е бих казала особено за началото когато имаме повече кърма, а бебето суче по-малко...хубаво е да се "доизцеждаме" защото ако остане не е хубаво, пък и да стимулираме за напред количеството кърма  Peace
Огестан и аз пиех до сега, но този месец ще пия Билкова кръв и Биозин мама и другия месец док-та каза пак Огестан  Tired
jonitu мисля, че списъкът ти е супер като за начало, само една залъгалка може, ако не си твърдо против това. Ние взехме, но когато я слагахме беше в краен случай и дебнех възможно най-скоро да и я махна....така си и останахме само с 1 залъгалка, не привикна към нея  Peace
Аз още нищо не съм купувала, хем не мога да се организирам, пък и не бързам, първо ще прегледам какво имам и ще взема по 1-2 от всичко да си има и новичко, като скоро ще поръчам чаршафи за нас и бебка от препоръчания продавач от ОЛХ  Peace  Hug
Само трябва скоро да видим как е количката, дали ще стане за поправка и ползване или ще трябва нова....хем искам нова, хем искам да ползвам нещата, които имам и да не купувам, пък и важното е че тя беше мн удобна доста дълго време за сън навън  Peace
Да помоля Анабел да ме добави на 1 стр. на 27 г. съм, втора бременност, розов щъркел, термин 23. 08.  Hug   bouquet

# 695
  • Мнения: 112
Хоп, да дам едно предложение за ново заглавие, докато не съм го забравила  Rolling Eyes
"Лятото със бързи стъпки наближава, до АВГУСТовските усмивки вече мъничко остава"

# 696
  • Мнения: 134
 Hug Здравейте мили мами!
Днес съм се отдала на домашни занимания Simple Smile от сутринта готвя и мия !Оказа се че аптекарката ни разбира доста от хомеопатия и ми преооръча други препарати,които май имат по- голям ефект от досегашните  Rolling Eyes
skr благодаря много интересен списък ,определено ще ми помогне!
jonitu твоят списък е много добър,мисля да съчетая твoя и този на skr,ще се получи доста добре!  Hug
Аni_j аз пиех Огестана до началото на 6ти м.,после малко почивка седмица две,и сега взимам SuplleMaman- омега3+6,витамини и минерали,моята док ми ги препоръча,тъй като са 60 капсули ,ще ги пия с почивка от две седмици,като  изпия половината.Освен това са на изгодна цена,само дето ги няма навсякъде,аз си ги взех с поръчка от кварталната аптека  Wink
Иска ми се да отида на театър,но се чудя още,а пък то сезона ще свърши,някоя от вас гледала ли е Фенове?! Ще ми се да се посмея малко  Laughing
Сиропа от бъз стана чудесен,много по- добър е от безалкохолно от магазина Simple Smile трябва да пробвате!  chef
 baby_neutral доста силни удари ми дава това момченце,направо се изплаших тая сутрин! Blush но все пак ми стана мнооого приятно  Blush
Хубав ден!  Hug

# 697
  • София
  • Мнения: 334
Привет момичета,

Колко много сте изписалиии! Simple Smile

Вчера бях на частна консултация - бебка е добре, с главичката надолу е, расте със седмица напред и към момента е 1,4 кг. Всичко ни е в норма - кг, кръвопотоци, плаценти, води, шийка (4,22 мм, което явно е супер), тонове и прочие. Единственото не в норма са моите кг, ама това хич не ме интересува! Simple Smile Или по-скоро не ме вълнува мнението на лекарите по този въпрос. Явно са моя организъм така е нормалното! Simple Smile Честно казано, такава подробна информация от ЖК по ЗК не съм получавала и просто нямам намерение да давам пари, за да ми пуска тя видеозона. Запознахме с и с Късметчето - Станислава! Simple Smile

Взех и дъщеря ми на прегледа вчера. Тя бе много впечатлена и доста щастлива. Казваше, че това й е най-хубавият подарък за деня на детето. Е, после ми бе уплътнила програмата доста добре! Simple Smile Ходихме на кино (на бебка не й хареса определено шума), плейграунд, лунапарк, да хапваме "вредности" (хареса ми този лаф, Куинче Simple Smile ), въобще супер ден!

Гръмче, и ние наскоро си правихме сок от бъз. Довабихме в него и лимон, стана разкошен! Simple Smile

За свекърите - ами моите си имат и положителни и отрицателни качества. Но по-рядко да се виждаме, по-добре! Simple Smile И аз не мога да се обръщам към тях с имена - нито ми е да им казвам по малко име, нито да ги леличкосвам и прочие. За обръщения "мамо" и "татко" дори няма да коментирам. Според мен това е тяхна работа - как ще поставят в началото отношенията със снахата, дори и обръщенията. Затова много ми хареса поста на Red Violet, че някой ден, като се запознавам с половинките на децата ми, ще им казвам директно да се обръщат към мен на малко име и да се държим като равни. Симпатизирам й  за мнението за кръщаването на децата и прочие. Като се запознавах с родителите на ММ, не успяхме да се разберем на "вие" ли да им говоря, на малко има ли, как въобще и затова си и остана така - никак! Simple Smile Но се разбираме - те знаят, че няма да направя това, което искат, но пък се пробват! Simple Smile

За крампите наскоро си говорихме - питах лекарката дали мога да пия Шуслеровите соли Магнезий, като уж по-безвредни и тя потвърди. Ако тази инф-я е полезна на накоя дама, ще се радвам.

Относно филмирането на всички ни - моята зодия е "темерут" в много отношения и бремеността не прави изключение. Щом реша, че нещо ще/ е наред, трудно мога да се разубедя. Колкото по-малко се притеснявате за бремеността си и всичко свързана с нея, толкова по-добре. Винаги има рискове, но с притеснения няма да ги избегнем или предотвратим. На едни момичета бебетата ще се родят по 2,7 кг, на други по 5 кг - много е индивидуално. Защо трябва да го мислите? Важното е до финала да знаем, че всичко е наред, а на самия финал - да имаме 2 живи и здрави същества (мама и бебе)! Позитивни мисли и спокойствие - това желая на всички ни! Simple Smile

Последна редакция: вт, 02 юни 2015, 16:59 от irina_a

# 698
  • Мнения: 2 059
И аз да се отчета от моята последна фетална морфология - нося едно голямо прасенце -1,6 кг , а съм в 29 г.с  Shocked .Върви с две седмици напред, той от началото си е така , но явно ще е голям .Ако докарам до края като нищо ще стигне 4 кг . Иначе всичко друго е добре, води , шийка , плацента . Бебока също изглежда добре . Само чакам 34 г.с за да се реши окончателно как ще раждам , но определено вървя към секцио . Confused

# 699
  • София
  • Мнения: 107
http://www.deteto.info/news.aspx?id=626

Открих тук някакъв семинар за този месец. Някоя от вас ходила ли е , или смята ли да ходи. Аз утре няма да мога , но в четвъртък съм там сигурно и ще гледам да ходя когато мога. Тъй като доста неща не са ми ясни, може би там ще си отговоря на някои въпроси Simple Smile

Е, аз чакам да стане 7ч. и да се прибирам да си почина, че днес се поизморих..
Хубав остатък от деня на всички Wink   bouquet

# 700
  • Мнения: 282
Бърз отчет и от мен. В 29+0 дни седмица едното бебе 1400гр. а другото 1200гр. Казаха, че било нормално допустма разлика, дано е така. До скоро вървяха еднакви, а сега малко се различават, ама.... няма какво да направя.

Иначе плАцента, води, всичко им е наред.

Уж съм доволна от прегледа, ама ще има дА я мисля тази разлика....

# 701
  • Мнения: 98
http://www.deteto.info/news.aspx?id=626

Открих тук някакъв семинар за този месец. Някоя от вас ходила ли е , или смята ли да ходи. Аз утре няма да мога , но в четвъртък съм там сигурно и ще гледам да ходя когато мога. Тъй като доста неща не са ми ясни, може би там ще си отговоря на някои въпроси Simple Smile

Аз миналия месец посетих 2 семинара, тъй като за останалите имах проблеми със ставането сутрин.  Grinning Ходила съм и на други училища в моловете и определено ми се струва полезно, особено ако е първа бременност. Аз лично научих много неща от редките си посещения.
Този месец смятам да съм редовна на всички семинари в CCS , така че в четвъртък може да се видим.  bowuu

# 702
  • Sofia
  • Мнения: 122
И аз мисля да посетя някоя лекция в Сити центъра-казаха ми, че там са най-хубавите лекциите.

# 703
  • Мнения: 130
Здравейте момичета, редовно чета, но рядко имам възможност и време да пиша. Но днес ще взема да дам и моя принос към темата Simple Smile

За списъците за покупки - с помощта на няколко приятелки съм нахвърляла няколко списъка - дано да са ви полезни или да ви подсетят за някои неща

I. Болница – раждане              
Скрит текст:
чехли    1 чифт    
нощница    2         
мокри и носни кърпи    2 пакета    
минерална вода    1    
ластик за коса    1    
самобръсначка    1    

II. Болница – престой – за мен              
Скрит текст:
хавлиени кърпи    1    
тоалетни принадлежности    1    
сутиен за кърмене    1         
бельо/еднократни гащи    5         
дамски превръзки    1 пакет         
мокри и носни кърпи    2 пакета    
крем за зърна    1         
подплънки за гърди    1 пакет         
помпа за изцеждане (електрическа)    1    
жилетка    1    
чорапи    2 чифта    
тоалетна хартия    1 руло    

II. Болница – престой – за него              
Скрит текст:
еднократни пелени    1 пакет     
мокри кърпи    1 пакет     
памучни ръкавички    2 чифта         
комплект дрехи за изписване    1 комплект    боди, шапчица, ръкавички, пелена    
биберон    1    
2 шишета (комплект Авент)    
бебешка тоалетна козметика

Количка    1 (лято/зима)
Кош за кола 1

Дрешки              
Скрит текст:
памперси              
боди с къс ръкав    5    
боди с дълъг ръкав    5    
ританки    5         
гащеризонче    5         
памучна жилетка    2         
чорапки    3 чифта         
лигавници    3         
космонавт    1

Перилен препарат за бебешки дрешки              

За спане          
Скрит текст:
креватче/кошара    1         
долен чаршаф 2
матрак    1,
завивки    3         тънка, средна, дебела
спален комплект    2         
плот за преобличане    1     
пелени 3 (памук, бархет, тензух)    
протектор за матрак непромокаем    1
        
               
Баня
Скрит текст:
ваничка 1
стойка за вана 1
козметика за къпане              
хавлиени кърпи    2         
крем против подсичане              
мокри кърпи         
     
               
Други
Скрит текст:
набор за пъпче              
термометър за бебе              
               
овлажнител за въздух              
термометър за стая              
термометър за вода              
               
играчки     
        
               
 Хранене              
Скрит текст:
помпа за кърма (електрическа)    1    
 Комплект шишета Авент    4    
 Стерилизатор за микровълнова     1    
 биберони     2    
 
 Уред за затопляне на храна     1         
 Уред за готвене на пара     1         
 Контейнери/ торбички за кърма          
 Препарат за миене на бебешки съдове?    1

Една част вече са купени, а другите чакат. Примерно сутиен за кърмене ще си взема към средата на 9ти месец, че не съм сигурна дали, ако си купя сега, след няколко седмици все още ще ми става Grinning Количката още я мисля. Козметиката няма нужда да я вземам от сега и да пълни хладилника. Както и пелените, мокрите кърпички и т.н. Основно съм вземала дрешки, защото не заемат мн място. Кошарката и матракът също ще почакат, че да не заемат и те място.

При мен всичко върви нормално - нямам оплаквания, ходя само на ЖК, но нито знам колко тежи малкият, нито се интересувам. То, ако има нещо тревожно, лекарката ми ще ми каже. И себе си не меря Simple Smile На една презентация, на която ходих - ни показаха някаква таблица с препоръчителните за качване килограми и връзката им с телесния индекс преди забременяването. Та тогава видях, че спокойно мога да си кача над 10кг и спрях да ги мисля моите килограми.

Смея да твърдя, че бременността ми се отразява добре Simple Smile Косата ми спря да се омазнява - мия я не по-често от 1 път на 7-8 дни; мигрените ми изчезнаха - от дете всеки месец си страдам по 3 дни плътно, а сега - от 8 месеца - никакви мигрени; сигурно от витамините и от хормоните - кожата ми е чиста, гладка, добре хидратирана. Самата аз съм спокойна, не се натоварвам излишно с работа (иначе съм работохолик), гледам да си поспивам, когато имам възможност. И въобще - добре ми е Simple Smile Вечер малко трудно си намирам място - гледам да спя на лявата ми страна с възглавница между краката, която да ми подпира и корема. Мъжът ми казва, че хъркам така, ама ще ме изтърпи...

Тези дни се върнахме от Гърция. Пътят ми дотежа само в частта си в България. Иначе в Гърция да се пътува е приятно - широки, равни, без много завои пътища. Преди началото на сезона времето беше чудесно, в заведенията - спокойно, на плажовете - почти пусто Simple Smile Успях добре да се насладя на почивка Simple Smile В края на месец юни планираме да пътуваме до Варна и обратно - да видим как ще ми се отразят нашите така наречени магистрали...

Още 3 седмици ще ходя на работа и после съм решила да отида на отворените врати на по-големите болници - все още не съм сигурна къде да раждам. Освен това мисля да ходя редовно да плувам - по 30мин било добро упражнение Simple Smile И ще прочета най-сетне за прословутите дихателни упражнения. Аз си мислих, че е просто по-дълбоко дишане, но една приятелка с 3 деца ми каза, че не е точно така и  си трябват предварителни упражнения. Та ще я видим тази работа.

Лека вечер ви пожелавам на всички Simple Smile

# 704
  • Мнения: 185
Момичета, здравейте!   bouquet
Напоследък само си мрънкам и се чудя с какво да се филмирам.  newsm78
Днес сме си седнали с малкия преди обяд под черешата и си хапваме сладко-сладко и хоп, по едно време - blast from the past - Като бях бременна с Никола не смеех да хапвам череши... Никакъв спомен нямам защо?! Но сега много ми се хапват и както тъкмо узряват, не мога да им устоя. Зачетох се после - били изключително полезни, даже богати на желязо (това не го знаех досега) и все хубави неща...  Thinking
Иначе днес имахме едно малко семейно събиране вкъщи.. и останах психически и физически смазана от присъствието на едната племенница - на 5г е, но е "пожар". Постоянно се буташе в мен и в Никола (тя с добро чувство, но аз се задушавам така) и не си затвори устата, коментираше само колко бил лош и непослушен Никола и всяка негова стъпка - какво бил бутнал/счупил, как щял да падне, все посяга да го удари по дупето или по бузата, което ме вбесява (явно така се оправят с нея и копира Sad ). А той както си е кротък по принцип, започна да й се кара на бебешки и да я замеря с пластмасови чаши и моливи, което за първи път ми се случва... Направо в чудо се видях. Навиках й се накрая да каже на майка си да й роди братче, че да се кротне малко..  Blush Едвам се добрах до леглото после да отморя, че ...
Утре пък сме на годинка на едно детенце Simple Smile
Ще лягам да отмарям, че ще ми трябва енергия!   bouquet Лека и спокойна нощ!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт