Страсти – градините в София, кампания 2015/2016

  • 33 345
  • 742
  •   1
Отговори
# 735
  • Sofia
  • Мнения: 632
Здравейте мами,
Имам един въпрос относно записване в детска градина.
Моят син през май става на става на 2години. През есента ще е на 2 и половина. Мога ли сега да кандидатствам да го приемат в ЦДГ,а не в ясла. Или трябва детето да е родено декември/януари за да го приемат с друг набор.

# 736
  • Мнения: 1 426
Като става дума за паркове и градинки - нашата близка градинка в средата си е оградена с оградка с 4 портички и вътре са катерушките и другите съоръжения за деца. Обаче масово си изхождат домашните любимци в пясъчника  ooooh! Лично съм виждала. Освен това много родители си оставят децата да карат колело вътре в огражденията, където е пълно с малки деца - кое проходило скоро и още залита, кое пълзи, кое се затичало към пързалката. Миналата седмица едно момченце си разби челото заради друго дете, което караше колело вътре. А извън загражденията има прекрасни широки и дълги алеи. Но майката на детето с колелото стоеше в заграждението, за да си бъбри с други родители. Дори след като детето й събори другото тя не счете за нужно да го изведе да кара отвън. Малко по-късно щеше да бутне моето дете и още едно друго мъниче.

Извинете за отклонението от темата, но нали стана въпрос...
Май, че имаме нужда от тема - проблеми в парка  Grinning

А, то си има и тема за детските площадки, вкл. и тези в ДЗ а аз да не ви обяснявам каква битка водех/ я с кучета и колела по кварталните ДП...  ooooh!
Благодаря!

# 737
  • Мнения: 1 426
Здравейте мами,
Имам един въпрос относно записване в детска градина.
Моят син през май става на става на 2години. През есента ще е на 2 и половина. Мога ли сега да кандидатствам да го приемат в ЦДГ,а не в ясла. Или трябва детето да е родено декември/януари за да го приемат с друг набор.
Доколкото разбрам от коментарите по-налред само децата декември/януари може да кандидатсват с друг набор, като се пише до ИСОДз.

# 738
  • Мнения: 183
Здравейте мами,
Имам един въпрос относно записване в детска градина.
Моят син през май става на става на 2години. През есента ще е на 2 и половина. Мога ли сега да кандидатствам да го приемат в ЦДГ,а не в ясла. Или трябва детето да е родено декември/януари за да го приемат с друг набор.
И мен ме интересува това, моят е юни месец роден...Мисля, че системата не позволява да се кандидатства в ЦДГ без навършени 3 години. След навършване на 3 системата премахва кандидатурите за ясла и позволява кандидатстване за детска градина...

# 739
  • Мнения: 7 009
Моят е април и въобще не ми е хрумнало, че е за градина. Мислите ли наистина, че са толкова "зрели"? Или за градините има повече места?

# 740
  • Мнения: 183
Аз по-скоро си мисля за моят който ще бъде на три без месец когато ще са класиранията, защо да не може да кандидатства на градина, а трябва да се чака за яслени места...Дали няма варианти....?

# 741
  • Sofia
  • Мнения: 632
Питам,защото аз доколкото разбрах от сайта на ИСОДЗ няма проблем ако детето е декември/януари да тръгне с друг набор,а не своя. Но от другите мами в градинката чух мнения,че може да го запиша и по рано на детска. Друг е въпроса колко е зрял и дали е за там вообще. За ясла нямаме шанс,та се чудя дали да пробвам за детска, защото там поне има места и в района дето живеем и в района дето работя.
На държавната кухня се засичам с една майка,чието дете е родено 12.2012г и сега го записаха директно в детска за есента,но при него става въпрос за 2-3 месеца. Тя ми каза че са попълвали някаква молба ( може и да бе заявление)  един вид че са съгласни детето им да посещава заведението с по-голям набор. Ще я разпитам утре ако я видя и ще пиша какво е казала.

# 742

Общи условия

Активация на акаунт