Интериорен и екстериорен стил по аматьорски - 35

  • 63 612
  • 754
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 685
Абе с отделно котле сме. И всички други съответно които се отказа от ползването на газ. Газифицирахме се преди доста години. Инсталацията излезе хиляди левове и плащаме около 300 лв за по-малко от 70квадрата, като нашата спалня не се отоплява, т.е. хол с кухня и една спалня. Къпем се на газ, но готвя на ток.

# 61
  • София
  • Мнения: 1 390
Ти в кой град си, не пише в профила?

# 62
  • UK
  • Мнения: 5 999
Здравейте,
Преди време Съпружка и още някой издирваше малък разтегателен диван. Дали някой вече е намерил  newsm78
Издирвам нещо до към макс 170 см. широко, което да е с механизъм. Нямам претенции да става голямо легло, достатъчно е да е за 1 човек. В Икея има такива дивани (двойката Backabro например е с идеалните размери), но са ми мнооого тумбести и не ми харесват. Искам да е с интересен дизайн и така по-въздушен ако може.
Този от Vivre, който Съпружка пусна днес, ми харесва като дизайн, но ми е голям.
Моля, ако някой се сети или попадне на нещо подходящо, да подсказва  Praynig

Има интересни предложения в магазини мебели Виденов и цените им са също така приемливи Hug



Шарки
обаче, тук блокчето не е ново и съответно газта е докарана до входа, няма вътрешни тръби и прочие Peace Всичко това трябва да се пусне и мине отнякъде, казаха през входа, после през апартамента от едната страна до другата и едни тръби като ми запоказаха откъде и как  ooooh!

Карамелена, леле какви са тези суми  ooooh! Не ми се иска за отопление да плащам баснословни суми Money

Какво значи отделно котле, при баща ми, има прекарано парно, но на ток, не се ползва съответно, котле  newsm78 незнам къде е, в блока, друг парно няма Thinking

# 63
  • Мнения: X
NovaTema, благодаря!   bouquet Щампован бетон е настилката. Прави се много бързо и сме доволни.
За отоплението  Rolling Eyes Отопляваме вилата с индивидуално парно на дърва. Уж изчисляваха майсторите, но става прекалено топло, въпреки че не се затварят вратите и към втория етаж. Спираме, пускаме радиаторите, но е некомфортно. Отделно стаите са южни и с изолация. Лятото също не се диша. Никак не искам да кича климатици. Това е, което не ми харесва във вилата, иначе бих се пренесла там за постоянно.

# 64
  • Мнения: 1 685
Ти в кой град си, не пише в профила?
Банкя

# 65
  • София
  • Мнения: 1 390
Индивидуално котле е всеки да  си има в апартамента монтирано такова. Общият котел е за целия блок и потреблението се разпределя между живущите. Но когато не всички ползват газта за отопление другите поемат.
При нас цената на куб. м газ варира и сметките са различни и понякога неочаквани. Не знам в Банкя какви са цените, но в София не са ниски.

# 66
  • UK
  • Мнения: 5 999
  Vayanа bouquet да, благодаря в нашия случай значи, не с общо Peace За Варна също май, не са ниски, но то и там е монопол, така че няма да има, кой знае, какви разлики

# 67
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 926
Ако се направи системата като хората проблеми няма с отоплението.
Какви са тези цени на газ в БГ, ние 400 кв.м. отворени в Канада ( температури достигащи до -47С) отоплявахме (ходехме по къс ръкав) за около $100/месец. Казвам 100, защото сметките ни вкл и ток и вода.

# 68
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Ех Канада... беше казал Тодор Колев Simple Smile

# 69
  • Варна
  • Мнения: 1 744
И аз отначало много се бях наточила за газ. Понеже съм безкрайно зиморничава. Само инсталацията ми струваше към 30хил. лв. И се отказах. Понеже остава въпроса с охлаждането. Приятели на газ ми казаха сметките си през зимата.... Изобщо не е по-изгодно от това на ток.
Затова сега сме с климатична система с два чилъра.

# 70
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 926
Дадох Канада за пример заради температурите, иначе тук сметката ми е по-ниска, а готвя на газ, зимата ползваме газ за отопление и сушилнята ми е на газ.

# 71
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Титина, предполагам, че си го добивате, не го внасяте.

# 72
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 926
За щата в който съм, да...ама Канада при все ,че го добиват цената е доста висока (но системата на отопление е много ефективна).
Съпругът ми изчислява парното на кумовете ни ( такава му е специалността а и има поглед върху новите неща). Та най-евтино излезе мазутно стопанство (изисква преработна на инсталацията), с най-малки преработки се оказа термо-помпата. Сметките им спаднаха драстично, а отопляват 400+ кв.м., при това 200+ напълно отворено пространство.  За това казах, че има начини.

# 73
  • Варна
  • Мнения: 5 193
Имаме няколко приятелски семейства в жилища ново строителство-Варна, газифицирани, за площ по-малка от 80кв.м зимата имат сметки над 350лв -отопление, бойлер, готвене ...
Лятото обаче е доста изгодно, нямат суми над 60лв ..
.
Ние се топлим с климатик и Adax в детската, та общо за 84кв.м не съм имала по-висока сметка 180лв при нашенските студове ...

# 74
  • UK
  • Мнения: 5 999
Титина предполагам, че при вас има и избор на доставчици, но тук за жалост, няма Rolling Eyes

Г-ца Димитрова 180 лв за 80 кв м, не  е ок, според мен, т.к аз говоря за площ от 180 кв.м т.с вашата супа, ама по 2 най-малко, сума си се получава, не съм скръндзава, но най-малко в монополист ми се дават парите Crazy

Приятно ми е - Богиня! а, може ли ,някакви цифри да кажеш   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт