Андалусия

  • 60 929
  • 780
  •   2
Отговори
# 480
  • Мнения: 80
Здравейте! След 2 седмици заминаваме за Малага Simple Smile

Купих билети за автобус на Avanza от Малага до Ронда, обаче..... в сайта ми даваше, че автобуса в 08:00ч. от гарата в Малага е директен, с няколко спирки:



В последствие, след закупуването, ми изпратиха 2 билета: един за автобус Малага-Марбея и един за автобус от Марбея до Ронда, и двата автобуса с различни дестинации, т.е. трябва да се прикачваме.

Има ли някой, който е пътувал с въпросния автобус, или който може да потвърди дали аз съм разбрала правилно?

# 481
  • София
  • Мнения: 6 690
Според вас един ден стига ли за разглеждане на Алхамбра и Гранада - ще пристигнем сутринта към 10,30 в Гранада, планирам да разгледаме Алхамбра между 11 и 13 и после до 18 ч централната част на Гранада, след което да си вземем обратно влака до Малага. Това ок ли е като план или да предвидя една нощувка в Гранада /не ми се иска, тъй като се притеснявам да се връщаме в Малагас влака в деня на отпътуването със самолет, не искам да рискувам с някакъв проблем, единствен влак е по обяд/.

# 482
  • Мнения: 515
Според вас един ден стига ли за разглеждане на Алхамбра и Гранада - ще пристигнем сутринта към 10,30 в Гранада, планирам да разгледаме Алхамбра между 11 и 13 и после до 18 ч централната част на Гранада, след което да си вземем обратно влака до Малага. Това ок ли е като план или да предвидя една нощувка в Гранада /не ми се иска, тъй като се притеснявам да се връщаме в Малагас влака в деня на отпътуването със самолет, не искам да рискувам с някакъв проблем, единствен влак е по обяд/.
Ние направихме точно това,но за да спестим време си взехме такси от гарата до алхамбра,към 6-7 евро излезе.

# 483
  • Пловдив
  • Мнения: 2 518
Аз не бих препускала из Алхамбра и Гранада. Ако имате възможност за нощувка - спете там. От Гранада хванахме автобус на Алса директно до летището в Малага. Е, бяхме там около 2,5 часа по-рано, вместо 2, но логистиката си е точна. По същия начин се прибрахме и от Севиля, директно до летището.

# 484
  • София
  • Мнения: 6 690
Имаме възможност, но ме притеснява в последния момент да не се случи нещо с влак/автобус, затова си мислех, че един ден за двете може и да стигне. Ок, ще помисля, благодаря! Simple Smile

# 485
  • Мнения: 1 192
На мен лично Гранада не ми хареса особено, има една приятна уличка по реката, също старият квартал с гледка към Алхамбра е готин за разходка. Но нас лично Алхамбра ни изтощи и засити образно казано, впечатленията от там ни бяха предостатъчни за деня. Според мен най-добрия вариант е да има 1 нощувка, пристигане ранния следобед, настаняване и разглеждане на града, на другата сутрин 3ч разглеждане на Алхамбра и напускане на Гранада Simple Smile

# 486
  • Пловдив
  • Мнения: 2 518
Всичко е въпрос на лично усещане. Ние в музеи обикновено не се задържаме дълго, но в Алхамбра изкарахме поне половин ден. Включвам накрая пиенето на бира на слънчице с невероятната атмосфера и гледка от горе. Но не ми се тръгваше. И пак ще се върна. За сравнение Алказар в Севиля не ни задържа повече от час.

# 487
  • Мнения: 64
Алхамбра е невероятно място, отделете си повече време за там. Ако сте само един ден в Гранада, бих Ви препоръчала да си отделите повече време за двореца за сметка на градската част, която е приятна, но Алхамбра ще е това, което ще запомните.

# 488
  • Мнения: 14 494
В Гранада се намира и църквата, където е погребана кралица Изабел и съпругът й, които на практика отвоюват Гранада от маврите.

# 489
  • Мнения: 3 298
2 часа за Аламбра са малко, но всеки си знае.

# 490
  • София
  • Мнения: 6 690
Колко време да предвидя за Алхамбра?

# 491
  • Мнения: 126
Моля пишете къде отсядате

# 492
  • Мнения: 80
Колко време да предвидя за Алхамбра?

Ние сме си отделили около 4 часа.

# 493
  • Мнения: 738
Моля пишете къде отсядате
Ние наехме апартамент през airbnb в центъра, до площад Merced.

# 494
  • Мнения: 1 167
Купих изгодни билети за средата на февруари за Малага. Ще бъдем 4 дни като един ден ще ходим в Севиля и един ден Гранада. Знам, че са малко дните, но през зимата цяла седмица ми се струва много. Как е времето тогава, надявам се да не е много студено.

Общи условия

Активация на акаунт