Частни училища - информативна тема 7

  • 66 602
  • 738
  •   1
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 10 825
Цвети, познавам дете в 5-ти клас в Дрита.Учи там от 1-ви клас Доволни са - и родителите му и детето. Не знам точно от какво са доволни, но ще разпитам при удобен случай.

Мецане, Германия е супер, връхта и са най-добрите и ДШ е супер! Няма спор по въпроса. Другата седмица ще завъртим отново плочата, с това дали има смисъл да се плаща за ЧО след като има такова прекрасно ДО, само изчакай да пусна новата тема, че тая вече навъртя 50 страници.
Лично аз обещавам на всяка 5-та страница да се включвам с жалба, че липсват мнения за немските училища и защо, ооо, защо никой не пише за тях а само за 5-те (или 10-те) най-популярни училища, от които хората,регистрирани в бг-мамма имат впечатления, вместо да си разтягаме лакърдии.

# 721
  • Мнения: 3 181
Бях писала, че скоро срещнах човек изместил и двете си деца от Дрита в Рьорих или Ровел, това училище което е близо до Симеоново. Основен мотив, нерешаване на проблемите с агресивни деца, транспорта имаше и друго, не помня. Търпелив човек, т.е. не действа емоционално, а обмислено. Пиша от телефона.

Последна редакция: чт, 25 юни 2015, 11:20 от aniram*

# 722
  • Калифорния
  • Мнения: 464
Странно ми е, какъв е проблемът на Дрита с транспорта? Живея близо до тях и постоянно пред училището има паркирани 7-8 микробуса. Явно са техни, а не под наем, защото докато децата учат, шофьорите все нещо си бърникат по бусовете. Изглеждат добре поддържани, има и един съвсем нов и по-голям...

# 723
  • София
  • Мнения: 533
Ходих да разгледам комплекс Азбуки.

Много ми хареса. За съжаление не успях да говоря с директорката по образователната част, а говорих с една учителка от ДГ, но пък и тя успя да ми разясни доста от нещата, които ме интересуват. Ще се опитам да листна това което запомних(подчертавам, че говоря за началното чуилище от ПУК нагоре до 4кл):
-от детската градина на горе на децата се говори само на английски език, затова и при кандидатстване в ПУК и 1кл на децата може да им е малко по-трудно но в началото на гадината се прави анализ на нивото и децата се разделят по групи в часовете по английски; отделно тъй като освен в часовете по БЕЛ се говори само на английски децата успявали за около 6м да наваксат нивото на съучениците си
-макс 14 деца в клас
-разботи се изцяло по Jump Math
-занятията по МАТ и БЕЛ са завишени с 2-4ч над програмата в зависимост от класа
-учебният процес е разпределен през целия ден, а не на принципа сутрин занятия следовеб занималня. Видях им програмата - имат занятия, после спорт, после пак занятия, свободни игри, занятия, обяд и в този ред до 16.40ч когато приключват задължителните занимания (тенис и плуване са вкл но в момента се провеждат във външен басейн и на корта на Малееви, изоват се с автобусчетата). Септември се открива новото крило, където ще има огромен салон, басейн и тенис корт, големината на салона ще позволява дори да се правят баскетболни и волейболни мачове.
-След 16.40 който желае има допълнителни занимания - карате, таекуондо, футбол, театрална работилница. До 17.30 когато децата трябва да се вземат
-3 пъти седмично имат занятия по 2ч с нейтив спийкър - в училището са май общо 5 (англичани и американци).
-стаите са сравнително малки, но много уютни и светли, прекрасно аранжирани с цветни картини и какво ли не, всички чинчета са във форма на кръг, а не както помним ние от едно време
-всяко дете си има шкафче, учебници и чанти се носят в понеделник и се вземат в петък
-домашни не се пишат през седмицата, само събота и неделя, но натоварването е съобразено с възрастта
-средата е доста приятна, уютна, семейна
-имат хубав двор с детски площадки за градината и ПУК, с малко футболно игрище и с голям двор за баскетбол и футбол
-храната е кетъринг но подбрана от техен диетолог, плодове има през целия ден
-началното у-ще приключват на 03.06 но е подсигурено лятно училище за децата, които няма кой да гледа - имали са гребане на Панчаревското езеро, импровизиран планетариум и подобни интересни занимания. Лятното у-ще е до 15.07 след това са във ваканция
-имат бели, зелени училища
-от есента ще имат нов стол, който ще е в най-новото крило
Мен лично ме накефи това че никой не се тупаше в гърдите "Ние подготвяме за такива и такива сертификати" или "Ние ходим по такива и такива олимпиади" (то техните деца са малки още де), но казаха че наблягат на спокойната среда, задълбочено учене по МАТ, БЕЛ и АЕ, като по наглийски особено много се държи на говоренето а не само на заученото в час по АЕ (граматика + думи), затова и постоянно дори на двора искат да се говори с децата на АЕ за да свикнат да се отпускат и да говорят.
Достъпът до училище то е с чип карти.

Ами май не се сещам за друго, някой ако се сети да пита. Като цяло много позитивно впечатление. Лошото е че още от сега няма места за нашия випуск, но пък казаха че ще се опитат да измислят нещо. Пък и не се знае дали няма да има втори ПУК.

# 724
  • София
  • Мнения: 4 899
-работи се изцяло по Jump Math
Искам да споделя нашия опит по този повод.
Моето дете, което сега ще бъде 2-ри клас, учеше по тази система в училище. Като цяло сме много доволни. Но минаха материала за целия 1-ви клас още първия срок и това е без да са имали допълнителни часове по математика; просто децата усвояват наистина бързо по тази система и класната им от втория срок започна по учебниците на "Просвета" да ги обучава в часовете по математика. Споделям това не като критика към Jump Math - сама се убедих в качеството й - а да се има пред вид  Peace Определям като голям плюс, че за една година децата се занимаваха с множество различни задачи взети И от двете системи.

# 725
  • София
  • Мнения: 533
Забравих да напиша таксата 3200Е + 450 (там някъде не помня точната сума) за храна, униформи нямат.

# 726
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Аделина, много ми хареса и на мен това училище, сравнително удобно ни е и като местоположение, но за съжаление местата баха свършили отдавна, когато ние се разтърсихме.

# 727
  • София
  • Мнения: 533
Кали би ли споделила за кое училище става въпрос?
Аз много изчетох за jump math но все още не съм видяла някое училище да е представило реални резултати и това ми е единствената резерва, макар че колежката ми казва че в еврейското се учи изцяло по джъмп мат и са супер доволни.

# 728
  • София
  • Мнения: 533
На мен ми казаха ако решим за учебната 2016/2017 да се обадим още януари, иначе казаха че тази година са върнали много родители Sad
Това е единствения недостатък, който намерих Sad

П.С Запознах се и с директора докато чакахме - много симпатичен човек, каза ми че много държат на качественото обучение, затова поддържали и толкова нейтив спийкъри и ги съветвали да не учат български, не държали да са сред "модерните училища", а да правят качествено това, което имат в момента (което пък сигурно значи и че нови паралелки няма да се отворят). Познаваше всеки ученик, който влизаше в сградата  Shocked Абе директор на място ми изглеждаше Simple Smile

Последна редакция: чт, 25 юни 2015, 13:56 от adelina_bg

# 729
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
На мен ми казаха ако решим за учебната 2016/2017 да се обадим още януари, иначе казаха че тази година са върнали много родители Sad
Това е единствения недостатък, който намерих Sad
Добре де, нали имат нова база, защо не приемат повече класове newsm78.

# 730
  • София
  • Мнения: 533
Кафе без да искам съм ти отговорила на въпроса в предния ми пост

# 731
  • софия
  • Мнения: 1 201
Да допълня и аз за Азбуки

Моите впечатления са също много добри, няма да повтарям нещата, които  adelina_bg е изброила.Аз се видях със заместник-директорката.Каза ми, че смятат да правят два ПУК-а, но очакванията им са почти изцяло да се запълнят от дечица от ДГ, така че наистина местата ще са много малко, ако въобще има.За Jump Math обаче ми каза, че се отказват да използват метода- ако правилно съм я разбрала причината е , че според тях в един момент децата се оказвали леко "по-назад" от предвиденото по МОН(мисля, че имаше предвид малко по-горните класове, след 4-ти) и трябвало да наваксват.Искали да използват някакъв среден подход-само части от математиката да се предават по Jump math, но нямало как да се получи и затова смятат изобщо да не го използват
Базата и на мен ми хареса.В периода 16.40-17.30 децата имат избор между допълнителни занимания и свободна игра, а бусчетата тръгват в 17.30.
ПУК от тази есен ги местят и няма да са с ДГ, а в корпус 2 с останалите ученици (без гимназията, която ще е в корпус 3)

# 732
  • Мнения: X
Кали би ли споделила за кое училище става въпрос?
Аз много изчетох за jump math но все още не съм видяла някое училище да е представило реални резултати и това ми е единствената резерва, макар че колежката ми казва че в еврейското се учи изцяло по джъмп мат и са супер доволни.

Еврейското не е с добри резултати последните години като цяло. А и имам познато детенце, което тази година не се представи добре на матурите 7 кл. Родителите не са доволни от училището последните 2-3 години. Обясняваха го със смяната на директора.

# 733
  • София
  • Мнения: 10 825
Много интересно и много хубаво звучат нещата, които споделяте за "Азбуки".
Те тази година за пръв път ще имат третокласници или бъркам?
И май все още нямат паралелки 4,5, 6 и 7 клас, нали?



НОВА ТЕМА

# 734
  • София
  • Мнения: 533
Кали би ли споделила за кое училище става въпрос?
Аз много изчетох за jump math но все още не съм видяла някое училище да е представило реални резултати и това ми е единствената резерва, макар че колежката ми казва че в еврейското се учи изцяло по джъмп мат и са супер доволни.

Еврейското не е с добри резултати последните години като цяло. А и имам познато детенце, което тази година не се представи добре на матурите 7 кл. Родителите не са доволни от училището последните 2-3 години. Обясняваха го със смяната на директора.
На моята колежка детето е едва първи клас, та не може да ми даде кой знае какъв фийдбек, каза само че "засега" били доволни и от математиката и от училището като цяло, но не съм я разпитвала много да си призная.

Общи условия

Активация на акаунт