Частни училища - информативна тема 7

  • 66 592
  • 738
  •   1
Отговори
# 735
  • София
  • Мнения: 4 899
Аделина, за "Джани Родари" говорех.

# 736
  • Мнения: 347
Ходих да разгледам комплекс Азбуки.

Много ми хареса. За съжаление не успях да говоря с директорката по образователната част, а говорих с една учителка от ДГ, но пък и тя успя да ми разясни доста от нещата, които ме интересуват. Ще се опитам да листна това което запомних(подчертавам, че говоря за началното чуилище от ПУК нагоре до 4кл):
-от детската градина на горе на децата се говори само на английски език, затова и при кандидатстване в ПУК и 1кл на децата може да им е малко по-трудно но в началото на гадината се прави анализ на нивото и децата се разделят по групи в часовете по английски; отделно тъй като освен в часовете по БЕЛ се говори само на английски децата успявали за около 6м да наваксат нивото на съучениците си
-макс 14 деца в клас
-разботи се изцяло по Jump Math
-занятията по МАТ и БЕЛ са завишени с 2-4ч над програмата в зависимост от класа
-учебният процес е разпределен през целия ден, а не на принципа сутрин занятия следовеб занималня. Видях им програмата - имат занятия, после спорт, после пак занятия, свободни игри, занятия, обяд и в този ред до 16.40ч когато приключват задължителните занимания (тенис и плуване са вкл но в момента се провеждат във външен басейн и на корта на Малееви, изоват се с автобусчетата). Септември се открива новото крило, където ще има огромен салон, басейн и тенис корт, големината на салона ще позволява дори да се правят баскетболни и волейболни мачове.
-След 16.40 който желае има допълнителни занимания - карате, таекуондо, футбол, театрална работилница. До 17.30 когато децата трябва да се вземат
-3 пъти седмично имат занятия по 2ч с нейтив спийкър - в училището са май общо 5 (англичани и американци).
-стаите са сравнително малки, но много уютни и светли, прекрасно аранжирани с цветни картини и какво ли не, всички чинчета са във форма на кръг, а не както помним ние от едно време
-всяко дете си има шкафче, учебници и чанти се носят в понеделник и се вземат в петък
-домашни не се пишат през седмицата, само събота и неделя, но натоварването е съобразено с възрастта
-средата е доста приятна, уютна, семейна
-имат хубав двор с детски площадки за градината и ПУК, с малко футболно игрище и с голям двор за баскетбол и футбол
-храната е кетъринг но подбрана от техен диетолог, плодове има през целия ден
-началното у-ще приключват на 03.06 но е подсигурено лятно училище за децата, които няма кой да гледа - имали са гребане на Панчаревското езеро, импровизиран планетариум и подобни интересни занимания. Лятното у-ще е до 15.07 след това са във ваканция
-имат бели, зелени училища
-от есента ще имат нов стол, който ще е в най-новото крило
Мен лично ме накефи това че никой не се тупаше в гърдите "Ние подготвяме за такива и такива сертификати" или "Ние ходим по такива и такива олимпиади" (то техните деца са малки още де), но казаха че наблягат на спокойната среда, задълбочено учене по МАТ, БЕЛ и АЕ, като по наглийски особено много се държи на говоренето а не само на заученото в час по АЕ (граматика + думи), затова и постоянно дори на двора искат да се говори с децата на АЕ за да свикнат да се отпускат и да говорят.
Достъпът до училище то е с чип карти.

Ами май не се сещам за друго, някой ако се сети да пита. Като цяло много позитивно впечатление. Лошото е че още от сега няма места за нашия випуск, но пък казаха че ще се опитат да измислят нещо. Пък и не се знае дали няма да има втори ПУК.

Аделина,  newsm10   

Повече такива мнения ми се ще да има за четене и информиране в тези теми...

# 737
# 738
  • София
  • Мнения: 10 825
Моля прехвърлете се в новата тема

Общи условия

Активация на акаунт