Най-харесваните имена за момчета и момичета?!

  • 123 697
  • 591
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 112
Не харесвам това да се кръщават децата на бабите и дядовците....Още,когато разбрахме,че съм бременна,се разбрахме с тати,ако е момче да има сходно име като неговото,а ако е момиче да е сходно на моето.Така и стана.Имаме момченце на име Кристиян,а тати се казва Калоян.Все пак майката го носи 9м и полага всички усилия да го роди и смятам,че никой няма правото да налага,каквато и да е традиция или още по-малко мнение.А относно именния ден-не държа....

# 16
  • София
  • Мнения: 1 133
От женските имена много харесвам Нора, Лора, Лорена, Арина, Алина.
За мъжете предпочитанията ми клонят към Никола, Виктор, Мартин, Александър, Георги /за съжаление всичките мъжки имена, които харесвам, са много популярни, което никак не ми допада/.

Ако родителите желаят, нека си кръщават децата на някой роднина; за мен тази традиция е остаряла и не мисля да я спазвам. Успокоявам се с факта, че родителите ми са достатъчно съвременно мислещи, за да не се обидят, ако изберем каквото име на нас ни харесва и не кръстим децата на никой от тях.

За имен ден - не ми е жизнено важно името да има имен ден - всички хора, които нямат конкретен имен ден, могат да празнуват на Свети Четиресет Мъченици.

Последна редакция: пт, 15 май 2015, 18:22 от Kamena

# 17
  • Мнения: 8 894
Не харесвам това да се кръщават децата на бабите и дядовците....Още,когато разбрахме,че съм бременна,се разбрахме с тати,ако е момче да има сходно име като неговото,а ако е момиче да е сходно на моето.Така и стана.Имаме момченце на име Кристиян,а тати се казва Калоян.Все пак майката го носи 9м и полага всички усилия да го роди и смятам,че никой няма правото да налага,каквато и да е традиция или още по-малко мнение.А относно именния ден-не държа....
Това ми е най-любимия довод!

Макар да си позволявам да определям имена като банални, за мен най-банални са напъните на някои родители да измислят оригинални и много различни имена.

# 18
  • Мнения: 1 907
Името на сина ми го срещнах в доста постове тук, като любимо  Heart Eyes
Мислех да го кръстя Александър, но заради популярността на името отпадна този вариант.
Александър и Виктория са най-популярните имена на новородени бебета и на малки деца около мен, особено Виктория.

На въпросите отговарям с Не и Не  Simple Smile

# 19
  • Мнения: 230
Кристиян, Ивайло, Антон, Мирослав, Радослав, Радостин, Мартин, Красимир, Спасимир

Елена, Десислава, Доника, Деница, Ралица, Мариана, Марина, Клара, Карина, Мирослава, Радостина, Жанина, Жана, Жанета

# 20
  • Мнения: 505
Не мисля , че Стефан е толкова популярно сред децата.

# 21
  • Мнения: 6 153
Преди да забременея бях решила да ползвам буквичката на майка ми, която е и всъщност на мъжа ми. Сега обаче съм твърдо и безкомпромисно против детето да се кръщава на когото и да било, а да носи своето си име /и карма/. Затова и измахах всички букви на родите до 3 коляно поне, някой да не би случайно да се почувства погрешно поласкан.
Няма да споменавам любими, защото мразя комерсиализма, а варианти Б нямаме че да сменяме. Simple Smile В тази връзка пък имам доста противни имена, който се чуват от всеки ъгъл /очевидно най-харесваните/. А колкото до имен ден, мнението на Moin сякаш аз съм го писала.

# 22
  • София
  • Мнения: 44 123
E... мислиш, не мислиш, това е официалната статистика, според имената, с които са записани родените деца миналата година. Аз познавам не малко Стефановци, повече от Викторовци Wink

# 23
  • Мнения: 10 874
Не мисля , че Стефан е толкова популярно сред децата.
Всеки си вади изводи от средата, в която се намира. Peace Две мои съученички си кръстиха синовете така. Единият е роден през 2012 г., а другият - миналата година. През февруари роди едно мамче, което беше в нашата отчетна в началото, нейният син също е Стефан.
Хубаво име е, няма причина да не е популярно. Peace

...според мен решението за име на детето трябва да е изцяло на родителите.Лошо е, когато това решение бива взимано под натиск. Sad


Никога няма да забравя на моя приятелка баща и толкова мрънкаше детето да се кръсти на него , че ставах свидетел на такива скандали относно името...  Stop Stop
Накрая тя реши с приятеля си , че няма да го кръстят на никого за да няма сърдити и той все още не е отишъл да види детето (той се роди януари)
Няма нищо лошо бабите и дядовците да кажат , че няма да имат против ако е кръстено на тях, но чак такова нещо не бях виждала !!
За съжаление, има доста такива примери... Sad Аз знам и за такива, в които родителите все пак склоняват на кръстят на баба или дядо. И пак има сърдити - ама защо на него, а не на мен... ooooh!

# 24
  • Мнения: 505
А аз не познавам нито един Стефан в детска възраст освен моя. Обаче със Стояновци е пълно около мен и това също ме изненадва предвид, че не живеем в БГ. 

# 25
  • София
  • Мнения: 44 123
Тук става въпрос за разпространеност в България, не в световен мащаб. И да, личното обкръжение не е кой знае какъв критерии, защото е доста ограничен.
Ей на - аз не познавам ни една Никол лично, Александра, за Виктор нямам някакъв ясен спомен също, Мария познавам точно едно детенце, Габриела също 1 бр. Но те от години държат челни места.

# 26
  • Мнения: 505
В световен мащаб българските деца също имат бг документи , съответно се вписват точно там от където идват тези класации. Когато живееш в чужбина се срещаш с хора , които при никакви други обстоятелства не би срещнал - от различни региони , с различни навици и разбирания. Затова съм написала , че се изненадвам колко се харесва името Стоян. Ако гледах личното си обкръжение щях да направя класация топ 10 имена на фолк певици и топ 10 имена със западно звучене.

# 27
  • София
  • Мнения: 44 123
хахаха - аа ти за българчета в чужбина ли говориш, аз реших, че там където си има странна модза чужденците да си  кръщават децата така. Иначе дали в чужбина или не пак става въпрос за един доста тесен кръг от хора.
В София също се срещат българи от всякакви региони, с разни навици и разбирания...
Стоян и мен ме изненадва, че е чак толкова харесвано... но пък може и случайно да са се събрали повечко накуп.

# 28
  • Мнения: 505
Пламен също  Laughing Никога преди това не съм срещала човек с това име , а тук са толкова много , че им говорим на фамилия. А за Стефан може би е добре , че не го срещам така често. В моето семейство са 5 бр. и още толкова женски разновидности , ако го чувам и на вън ще полудея.

Дария е набрало такава скорост. Мисля , че е способно да изпревари дори Виктория и Никол. Май последните 2-3 години стана толкова популярно, докато другите са си дори вече класика  Laughing

Последна редакция: сб, 16 май 2015, 01:11 от mi_ivanova

# 29
  • Мнения: 712
Категорично против съм децата да се кръщават на някой. Смятам, че името носи заряд, който трябва да си е лично на човека, който носи съответното име, а не да се предава от поколение на поколение.
Не смятам, че е необходимо човек да има имен ден.
Иначе любими женски имена са ми Михаела, Александра и Алина, а мъжки - Теодор, Николай, Стефан, Мартин.

Общи условия

Активация на акаунт