Отговори
# 675
  • Мнения: 624
За почерпките...  Ами много съм раздвоена. Общо взето мнението ми се припокрива с това на Кристалин.
Едно е да изразиш отношение по някакъв начин, друго е да станат трапези като на сватба, само защото видиш ли, всички така правят.

За щастие, май няма да ми се наложи да се чудя, поне преди години Токуда имаше твърда политика да не се приема абсолютно нищо от лекари, сестри и т.н.
Ние естествено бяхме решени някак да изкажем благодарност за отношението и грижите (първо детенце, голяма еуфория и радост) и ММ взе кошница с цветя, която екипът постави в общото помещение за почивка. Ще проуча как стои сега въпросът и сигурно пак ще са цветя с картичка.

За момента, подувания няма. Килограми +8. Всичките на корем. Засега поне стриите ме подминават. Явяват ми се болки в ребрата отдясно вечерно време, ту отпред, ту отзад. Това го помня и от миналия път. И се наяждам от една купичка. Затова ям по цял ден по малко.

# 676
  • Варна, кв. Аспарухово
  • Мнения: 350
Добро утро Simple Smile
То за мен утрото беше към 5 ама съм свежарка и преди малко пуснах първата пералня с бебешки дрешки  wash Да се надяваме, че след час ще има такива, че те за 40, а аз ги пуснах на 60 градуса ама на кратка програма  Whistling
Да питам от болницата са написали, че искат 20 памперса и 3 пелени. Някой може ли да ми кажа какво се разбира под 3 пелени, че мама ми е дала бархетни квадратни като чаршафи и тюлени квадратни и правоъгълни (нали едно време е било вместо памперс), та изобщо не знам сега какво се има предвид под пелена  newsm78
И се надявам днес да не се размина с АГ, че искам да си видя риткунчето Simple Smile
Весел и спокоен ден на всички с леки ритничета и положителни емоции  newsm51

# 677
  • София
  • Мнения: 286
Здравейте и с днешна дата,аз пак ще мрънкам ,ама какво да се прави. Е нямаше такава ужасна нощ,боли си ме гърлото зверски въпреки всичко което пия,то ме кара да кашля с една суха кашлица все едно е пустиня в устата ми,към 2 и 30ч пък ми излязоха киселини ooooh!,и напук на гадното пълнолуние и общо безсъние съседния блок си спретнаха купон към 3ч с една мазна чалгия  #2gunfire,не знам как оцелях ,сега съм с ужасно главоболие и пак болки в гърлото,малкия и той ми кашли и дружно ще се водим на лекар днес,дано ми каже какво да правя че и като цяло се чувствам отпаднала снощи взех един парацетамол вече че и мускулите взеха да ме болят. Не знам що за късмет имам през цялото време не се разболях точно сега преди 9 месец се тръшвам. Извинете ме за негативния пост и силно се надявам да не ви натоварвам,но няма как да не си се оплача Sad

# 678
  • София
  • Мнения: 196
Да питам от болницата са написали, че искат 20 памперса и 3 пелени. Някой може ли да ми кажа какво се разбира под 3 пелени, че мама ми е дала бархетни квадратни като чаршафи и тюлени квадратни и правоъгълни (нали едно време е било вместо памперс), та изобщо не знам сега какво се има предвид под пелена  newsm78

И мен ме интересува това. И продължавам да не разбирам за какво се ползват.
И още един-два въпроса от серията тъпи.  Mr. Green

В болницата какъв халат искат - такъв за баня или домашен? Също - трябва ли да нося други дрехи освен к-та за изписване? Тия два дни с какво е обличат бебето?

# 679
  • Мнения: 114
Раждали вече мои приятелки ми казват да си взема дрешки за бебчо по време на престоя ни в болницата. Питах и лекарката ми, а тя пък отговори че не трябва друго освен комплекта за изписване.  и сега и аз се чудя какво да правя  newsm78

# 680
  • Мнения: 35
Не съм много сигурна, но от магазина, където си пазарувах памперсите, продавачките ми казаха , че от болницата искат и еднократни пелени. Такива едни квадратни - постилат ги под родилката да не им зацапаме чаршафите. Аз си взех пакет от 10 бр, ако не потрябват за болницата , ще влязат в употреба вкъщи - при смяна на памперс или ако обилно ми тече след раждането.Аз още не съм ходила в болницата и не са ми дали списъка, но като се информирам по-подробно, ще пиша.

# 681
  • Мнения: 1 602
Добро утро момичета  Hug

Зависи в коя болница ще раждате зависи какво да носите. За София обаче мисля че във всички болници си имат дрешки за бебетата за тези 2, 3 дни. В Тина Киркова им слагаха едни розови независимо дали е момче или момиче имаха и май белички и ги редуваха. Отделно им омотаваха крачетата с пелена и бяха като малки пашкулчета. Имаше майки които им носеха дрехи , но общо взето поне на нас ни беше забранено да ги преобличаме. Дрешки за бебка съм носила само за изписването. Не съм носила никъкав халат нито за баня нито от другите. За къпане си бях взела 2 кърпи една за тяло и една за косата. Забърсвах се обувах гащи и мятах нощницата отгоре.

# 682
  • Мнения: 292
Добро утро   bouquet

По добре е да се види в сайта на болницата, която сте избрали какво трябва да се носи за родилна и какво да ви донесат след раждането. Или да се пита по телефон, на място, в ден на отворени врати и т.н.

# 683
  • Мнения: 598
И аз халат не съм ползвала в болницата, но принципно се има предвид нещо да се облече над нощницата (тя обикновено е омазана с кръв и/или кърма, голямо мазало става в началото, а при ходене за свиждане примерно в края на коридора на родилно отделение, вместо да се облича нова нощница (може да няма такава), може да се наметне халат. Това примерно. Или жилетка или нещо друго такова. А може и без. Но реално повечето родилки в родилно отделение си ходят само по нощница, като не винаги са с гащи дори (ако примерно такова е изискването на отделението и трябва да са само с лигнин, макар че аз такива не съм виждала), без сутиен  са повечето предвид започващото кърмене и за пред хора (посетители), може да се наметнат с нещо. Май това е идеята на халата. Или жилетката.

За т.нар. пелени от плат, квадратни парчета около метър на метър, от тензух и от плътен бял плат, те се ползват за много неща. Едно време това са били памперсите и са си ги перяли. Сега може тензухените парчета да се слагат върху хавлийката на бебето и така по-лесно да се попива водата, без бърсане и дразнене на кожата, която и без това е доста деликатна в началото. После се вадят от хавлийката, лесно съхнат и при следващо миене се ползват пак. По-плътните парчета плат може да се слагат под бебето при смяна на памперс (върху подложката за смяна на памперс или т.нар. повивалник) и да попиват примерно урина при авария (редовно ми се налагаше със сина ми, а при момченца наистина се иска много бърза реакция за попиване на течност, че струята може да отиде непредвидимо къде. Бързи, смели, сръчни.  Имаше едно време такива състезания. Е, смяната на памперс е нещо подобно. Тези парчета плат може да се ползват и сгънат под главичката на бебето докато спи, защото обикновено връщат малко млекце, а може и повечко, така се спасява постелъчното бельо, да не се пере цялото, а само се сменя намокреното парче. На мен никога не са ми трябвали повече от един такъв пакет за едно бебе (при близнаци или при рефлукс предполагам трябват повече).
А пелени за майката означава т.нар. памперс пелени, това са квадратни или правоъгълни парчета от материя, подобна на памперсите, подлагат се под дупето, като се лежи/седи, за да не се изцапа чаршафа на болничното легло. Просто в началото иам повече кървене и е вероятно да има изцапване. Не ги изискват навсякъде, но пък не са скъпи и са практични. Излишните стават за ползване при смяна на памперс на бебо.

Уф, хем наближава раждането, хем някакси шубе ме хваща. А хем съм минавала през това. Някакси става все по-реално....

# 684
  • Мнения: 1 792
Все се каня да питам дали на някоя от вас и е подут пубиса,също като на мен? Просто е като отекло
Още от 4тия месец някъде отдолу нищо не изглежда както преди. Подуто е малко или много със сигурност. А иначе никъде другаде не се подувам  Thinking

Надка, не знам точно какви пелени ти искат от болницата, но тези, които ти е дала майка ти, най-вероятно са тензухени, а не тюлени  Peace

Предполагам също, че ви искат домашен халат, а за къпане - хавлия. Мисля (не съм на 100% сигурна), че във всяка болница обличат бебето с техни си дрешки, за да им е удобно да ги преповиват. Питайте в съответната болница. Или вижте, ако има тема за нея тук във форума.

Галенце, благодаря за инфото за употребата на пеленките! Не се бях сещала за това с попиването след баня, макар че сега като помисля съм го виждала при брат ми преди години.

# 685
  • Мнения: 239
Здравейте.
Днес пуснах ПКК и урина за 3-ти триместър, а вчера и мб.
За това какво трябва да си вземете за болницата трябва да се пита там. Четох изискванията за няколко болници и всички бяха различни. Някои искат да си носиш бодита за преобличане на бебето, друго не. Повечето държат неотворен пакет пелени за еднократна употреба. А халата е точно този описан от галенце.

# 686
  • София
  • Мнения: 664
Добър ден и от мен с едно кафе!  food010 kaffeetrmker_2 Coffee

Ние снощи приключихме и с всекидневната, а преди малко купих чаши за чай, които мисля да наредя на видно място. Rolling Eyes

Снощи ми се случи нещо за мен много странно ... моята сладурана ме изрита много силно и кажи речи се бунтуваше, след което на мен ми стана супер много лошо. Всичко свърши в тоалетната. Бебка след това продължи да ме рита, но нормално както всеки път. Това ме навежда на мисълта, че явно на нея й е било некомфортно и след това на мен. Дали е било така наистина?! Cry

Сладурка, аз съм отдавна променена на това място - подута и дори леко отворена.

А днес чакам да дойде с куриер подаръка за рождения ден на моята племенница.

Вие говорихте ли вече с педиатъра, който се избрали за бебоците, все пак ще бъде лято. Rolling Eyes

# 687
  • Мнения: 624
Мда, не може да се обобщава за всички болници. Трябва за всяка конкретно да се проучи.

Халат ползвах, плътен и плюшен, защото ми беше студено понякога. Т.е. домашен халат. Удобно е да е такъв тип дреха, а не пуловер да речем, защото покрай кърменето е едно непрестанно събличане и обличане. Имах и чорапи. Предполагам, че сега с лятното бебе няма да ми трябват. Може би ще взема тънка, но дълга прехлупваща се жилетка. Rolling Eyes

Парчетата пеленки са наистина многофункционални и удобни. Освен за подлагане под главичката, с цел да се спасят чаршафите, ползвах и при гушкане бебето на рамо, за да се оригне (тогава понякога също връщат по малко) или просто, за да отделя бебка от дрехите си. Или например майка ми идва и естествено иска да гушка бебето, намятам й една пеленка, за да не се опира в нейните дрехи. Не че мисля, че майка ми е мръсна,  Laughing ама първите месеци колкото по-малко досег с външни бактерии, по-добре.
По-малките парчета подлагах на разкопчания сутиен за кърмене, защото докато бебка се научи да суче добре, течеше и малко отстрани. Така не се налагаше да сменям сутиен на всяко кърмене. А и е по-щадящо за деликатната кожа на новородените да ги избършеш/попиеш с такова парче /тензух/бархет/памук/, отколкото със салфетка или хавлиен плат.
Първия месец подлагах и едно по-голмо парче във ваничката за къпане. Просто вътрешно усещане, бебето да не е директно върху пластмасата, а да му е една идея по-мекичко.

В тая връзка, ориентирахте ли се за ваничките? Стойка ще взема със сигурност, за да не се навеждам и да не разнасям ваничката по столове. Но отвътре как? Анатомична или обикновена, но със специална допълнителна подложка? Някакви новости в последните години, които да съм пропуснала? Thinking

Не съм говорила още с педиатър, мисля тези дни да се захвана с избора. Наснимах с телефона имената и приемното време на всички в районната поликлиника, сега ще ги проучвам за мнения в нета и ще им звъня.

# 688
  • Варна, кв. Аспарухово
  • Мнения: 350
Благодарско за пелените - е явно искат от квадратните и ще им занеса тензухени (вярно, че не е тюл, ама то с тея бебешки неща вече и името си бъркам  Crazy), че може да не ми ги върнат Simple Smile
Иначе минах на УЗД бебо е с главата на долу ама с гърба навътре и дано се попомръдне, че сега не е в поза да излиза. Отговаря си на 35 седмица и 3 дни и е 2.5 кг ( евентуално ). Плацентата е почнала да се калцифицира, но било нормално. Следващ преглед 15ти  Whistling иначе тонове и ЖК правя всяка седмица.
Ваничка си взехме по-големичка и без нищо по дъното да може да си я ползваме по-дълго. А и тези анатомичните някак ми се струва по-сложно поддържането на бебо (знам че трябва да е обратно ама). Стойката е пропускаме, че няма място в банята за нея.
Ех, иска ми се по-бързо някак да мине юни  Hug

# 689
  • Мнения: 1 602
За ваничка обмислях варянта за анатомична, ноооо се замислих много сериозно. Изглеждат много удобни за първите месеци но след 6, 7 м стават почти не използваеми. После се разрових в нета да видя какви подложки предлагат. Има пластмасови , мрежи и тип гъба. Исках да поръчам тип гъба , но се замислих че всъщност много вода ще отиде защото гъбата ще попие доста и май ще купя от пласттмасовите има ги за 10 лв в магазините, мрежестите пък изобщо не ме грабнаха и ги отхвърлих като вариант.

Общи условия

Активация на акаунт