Отговори
# 690
  • Мнения: 105
Здравейте , мами! Искам да попитам, дали някой знае ,как стоят нещата с паричните средства за новородените. Сега нали майките взимаме болничен,  след това тръгвало майчинството.А кога тръгват детските на децата да се изплащат , който са 25-35 лв ли бяха ??И то за тези  детски къде се ходи ,трябва да се подава молба някъде ли и къде?? newsm78 . И някакви други помощи освен едноктатната полагат ли се за майките който сега са родили , или зависи от общината в която си по лична карта? Kira : ти нали беше чела за някакви 5000 лв за Варна , ако си родил дете през 2015 , какво стана отказаха ли я тази точка?? След няколко дена влизам в 33 г.с .  А др седмица ще ходя да си взема 45 дневния болничен. В петък съм на преглед, не знам за бебка нищо от предния месец . Но чувствам че много ми тежи вече и мн болезнено ме ритка ниско долу  ,особено цяла нощ , умирам от болка.Но не ни устава много още малко Simple Smile . Честито на всички мами който са родили до сега , желая  ви бързо възстановяване и бързо да се приберете в къщи и да се радвате един на друг. Hug Хубав ден на всички   bouquet

# 691
  • Мнения: 253
Относно ваничките - аз ще ползвам обикновена с ето такава подложка-шезлонг, която може да се ползва и във вана. Материята е много тънка и предполагам ще изсъхва до следващото къпане.

Последна редакция: ср, 03 юни 2015, 14:55 от disaster_83

# 692
  • Мнения: 239
За ваничката - аз взех обикновена, но по-дълбока, че като поотрастне ще има едно пляскане... Стойка няма да взимам. Вижда ми де много да дам 30-50 лв само за нея, ваничката ми е 15. За вътре ще купя шезлонг за къпане от хавлиен плат, който в магзина към детската кухня е 7 лв (забелязах, че там повечето неща са доста по-евтини). Някъде видях и надуваеми, но все ми се струва, че всички останали ще бъдат неудобни.

Иначе още не съм избрала педиатър. Мисля утре да отида при моя ЛЛ и да поискам да ми препоръча някой.

За допълнителни помощи за раждане- във всяка община е различно. А за майчинските доколкото запомних ще имам още 2 болнични преди тях. Един от болницата като родя и един от педиатъра след него. След това се подават документи за майчинство.

# 693
  • София
  • Мнения: 471
Ние имаме анатомична ваничка със стойка на Бертони от баткото.  В първите месеци я използвахме с това: http://www.novobebe.com/bertoni-havliena-podlozhka-za-vana.html . Самата ваничка е брше достатъчно широка и удобна и я ползвахме докато не започнахме да къпем детето право.
Още се офлянквам с обаждането на педиатърката на малкия, дано накрая не остана с пръст в уста предвид сезона...

# 694
  • до едно тепе
  • Мнения: 6 623
Ваничка имаме по-голяма от баткото. Сега купихме една по-мъничка от Джъмбо. Спряла съм се на това http://www.pakostnik.com/bg/multifunkcionalna-podlozhka-za-vana-sevi-baby за във ваничката. Със стереопорени топчета е вътре и много бързо се изцежда. С баткото имахме такова, но по-обикновено, т.е без да е вързано и се налагаше мъжа ми да го държи от единия край, за да не му потъне главата. На по-късен етап му купихме пластмасов шезлонг,но беше ужасно неудобен-той вече се въртеше когато започна да му става и имах чувството, че ще изскочи от ваничката. Като стана на 8м ми дадоха ей такова столче http://www.pakostnik.com/bg/sedalka-za-banja-flip-r-evoljush-n-ok-baby и ваничката я зарязахме. Почнахме да си се къпем директно под душа Whistling
Еделвайс еднократната помощ я дават в Социалните по район като излезе акта за раждане на бебето. На следващия месец се подават и документите за детските, ако дохода ти е до определена сума. Пак там можеш да попиташ какво още и при какви условия се отпуска(има помощи за майки студентки и не знам още какви). Thinking
За бебето говорих още преди месец с ЛЛ, когато водихме малчо на преглед. Не очаквах да откаже, все пак сме и тримата при нея(тя е и педиатър), но все пак си бях длъжна да попитам. Надявам се да не и уцелим отпуската, но и това да стане пак ще ни запишат-все пак отпуската и е 2 седмици, не е 2 месеца Laughing
Относно багажа за болницата отидете на отворени врати в болницата, в която ще раждате и попитайте какво да си носите. Тук в Пловдив във всяка болница искат различни неща. В частните само четка за зъби и чехли евентуално Whistling В едната държавна(от големите родилни) преди 3 години искаха дори чаршафи да се носят, а в другата си даваха повечето неща, ако не сте си взели, включително и бебешки дрешки и шише за АМ  Peace

# 695
  • Мнения: 598
Ние имаме подложка за ваничка като тази на Цвети, просто хавлиена кърпа, закрепена на метална основа, прилича леко на шезлонг. Върши работа. Ваничката ни е обикновена, голяма и широка, ползваме я до почването да къпем право детето. Има много място за цамбуркане, абе весело да става. Стойка за ваната не съм имала, но и у нас е малко мястото и няма къде да я държим. Принципно слагам ваната на земята в банята и така действам. При съвсем малко бебе слагах върху маса. Това с първото дете. С второто често миенето беше направо на чешмата, по същество. Но се изисква повече опит и ловкост (и сила). И смелост.

Поспаланчо, за ВМИ ли казваш, че искали чаршафи? Оле, да не искат и това сега. Тъкмо се шокирах от последната им цена за ВИП зала за раждане. Дето май всеки месец (или от смяна на смяна) се мени?

Днес бяхме на консултация, бебчо е с два пъти пресукана пъпна връв около вратлето, дано се отвърти, и е около 3 кг (но процентът на грешка е +-480 г, т.е. вероятно е малко по-малко, защото преди 3 седмици беше към 2150 г). Голямо момче, ама изследвания ще ми пускат чак след 2 седмици, а терминът ми е след месец. Вярно ли е, че са валидни само две седмици? Да не взема да родя без изследвания... Води и плацента са ми ок, тоновете бяха ок също. Килограмите ми са около +15, дано не качвам още много. Ще се свалят, къде ще идат, ама все пак.

Последна редакция: ср, 03 юни 2015, 18:19 от galentse

# 696
  • до едно тепе
  • Мнения: 6 623
Галенце в Окръжна искаха чаршафи като бях бременна с баткото. Искаха да си носиш абсолютно всичко. Даже в предродилна казваха, че си слагат чаршафите, които си донесъл и си обличаш твоя нощница. Е предполагам ако съвсем не носиш нищо си слагат някакъв техен амааа самата идея,че искат ми беше гадна.
 Родих в Хирургийте и понеже малко ме изненада зверчето, а таткото беше върло заблуден и ми донесе бебешките дрехи по-късно та в началото си го облякоха с техни. Дадоха ми и тяхно шише за бебето като казах,че не нося. Настояха поне вода да вземам и да давам.Смениха ми окървавения чаршаф на втория ден като ги помолих без да роптаят, а за родилна зала искаха само един памперс и нищо друго- връчиха си ми тяхна нощница и казаха, че това си е изискването и не правят компромиси с него  Whistling

# 697
  • Мнения: 114
В плевенската държавна болница също искат чаршафи, нощници и какво ли още не. Багажът ми е нагласен, считайте един куфар и една чанта за пътуване от големите( като не съм слагала абсолютно нищо излишно)

# 698
  • Мнения: 3 436
Ваничка имаме и анатомична и обикновена. Хич не обичам разнасянето на ванички,обаче.
В нашата болница изискват памперси само. Облекло за децата и нощници за родилките-от тях. Чаршафи също,но аз ще си взема еднократни такива да подложа,така направих и миналия път. Жилетка ще си нося,тънка и къса  Laughing,колкото да не е без хич.

За подуването-имах впредвид наистина пубиса,т.е. срамната кост,върху нея ми е пухкаво и отекло все едно. Гениталиите ясно-надути и разтворени Embarassed

Оле,някои от нас са в 35 г.с.! Стига бе,то наистина не останало! Леле,шубе ме!

# 699
  • Мнения: 624
Оле,някои от нас са в 35 г.с.! Стига бе,то наистина не останало! Леле,шубе ме!

Аз, аз! Grinning От утре почвам 36 г.с. Кажи от какво те е страх, да се страхуваме заедно. Hug

# 700
  • Мнения: 2 286
Здравейте, момичета, не пиша много, но не съм в настроение тия дни.

Ваничка - анатомична с тапа за отцеждане. Такава ползвахме с баткото, сега пак такава. Никога не бих си причина друго... Могат да се ползват до годинка - годинка и нещо. Ние след 10 м. го къпехме в голямата вана, но реално можеше още време да си ползваме малката.

За нещата за болницата - всяка си е с нейно си изискване.
В Шейново, където ще раждам, искат за бебето само един пакет памперси и един пакет мокри кърпички.
За родилката - лични принадлежности, джапанки, тънко халатче.
За банята си взех вместо голяма кърпа 70/100 см. две бархетни лепени и две бархетни за лице. Схемата е изпробвана вече и наистина бархета попива за норматив водата, изсъхва за 30 мин.

Аз ще си нося помпата за кърма и крем за зърна. Мисля да си взема и еднократни подложки, че предния път доста мазало беше, сега ще съм си подготвена.

# 701
  • Мнения: 239
Ние имаме анатомична ваничка със стойка на Бертони от баткото.  В първите месеци я използвахме с това: http://www.novobebe.com/bertoni-havliena-podlozhka-za-vana.html
Точно това имах предвид. Само дето при нас по магзините е 7-10 лв.

И аз усещам, че времето наближава, но още не ме е страх. Ще започна да се страхувам в деня на раждането. А майка ми вече е е паника. Ще ми се да мога да скрия като се почне, но живеем на 2 етажа разстояние и се виждаме всеки ден...

# 702
  • Мнения: 3 436
Оле,някои от нас са в 35 г.с.! Стига бе,то наистина не останало! Леле,шубе ме!

Аз, аз! Grinning От утре почвам 36 г.с. Кажи от какво те е страх, да се страхуваме заедно. Hug
Laughing Hug Ами слагам в скрит текст,който иска да не чете за моите страхове.
Скрит текст:
От секциото! Все се сънувам разпорена. Страх ме е дали ми хване бързо и хубаво упойката(с пълна ще съм),страх ме е от интубирането,после от събуждането-бързо ли ще се събудя/съвзема. Болката  Confused,дано няма и усложнения де,как ще се раздвижа,дали ще ми виси корема като "качулка" много време. Косопада след това,който се провокира и от упойката.....как ще се справям с бебето..А...и не искам да ме бъркат за разкритие и да ми пускат окситоцин,като миналия път,че пък хем беше ясно,че ще съм секцио. И още  и  един момент-не знам защо,ама ме спохожда чувство,че ще ми се наложи по спешност да родя нормално,а и от това много ме е страх Shocked
Психарска работа,ама нА,не спя спокойно.

Значи при нас съвсем скоро почва бебевалежа.
Пожелавам на всички ни както и да раждаме да е спокойно и безпроблемно,с бързо възстановяване!

# 703
  • Мнения: 208
Добро утро  morning Хайде на кафенце!
Сладурка, и мен почва да ме хваща шубе от раждането. Аз би трябвало да раждам нормално, нооо никога не се знае. Днес влизам в 35 г. с. Ох, ами то наистина наближава.
За подложките за къпане - с баткото, преди 12 год. не ми е идвало наум, а може би е нямало. За дъщеря ми купихме пластмасова, от детски магазин, струваше 7-8 лв., изключително полезна вещ. Тя много обичаше да рита и пляска и в същото време да вижда наоколо. Сега смятам да дезинфекцирам със спирт и пак да си я ползвам. Коритце ще купя ново, че старото си го ползва бъдещата ни кака. Два пъти пробвахме да я къпем в банята, но следва такъв рев, че сме се отказали засега.
За почерпката - мм ще вземе нещо стандартно за персонала, когато ни изписват /бонбони, ядки, дом. ракия, безалкохолно/. Ние сме от малък град, тук така е прието. За здраве!
В нашата болница - единствена в града - искат само памперси и мокри кърпи за бебчетата и лични вещи за мама. И не дават шоколад да се носи. Някой знае ли какво против имат шоко изделията  newsm78.
Вече съм много нетърпелива, все гледам календара и броя дните  newsm62

# 704
  • Мнения: 292
Добро утро   food010

Ваничка ние имаме анатомична с гумени подложки за бебето, които се свалят. Някъде бях гледала клип на една акушерка къпеща новородено и казваше, че докато падне пъпния остатък и около седмица след това, докато заздравее пъпната раничка бебето се къпе под течаща вода или над ваничката, като се държи по корем полива се само гръбчето, а отпред по малко и внимателно.
Не знам как ще процедираме ние има логика да не се инфектира, но то и от една капка става беля...

Страх и мен започна да ме обзема за раждането. До сега си отвличах вниманието със списъци, покупки, подготовки и т.н., но като взеха да намаляват и все повече се замислям  Shocked

Подута съм и аз отдолу, та чак не мога да се позная... не че съм се гледала де, но на допир поне е коренно различно от преди  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт