Празник весел се задава - ЮНЧЕ на годинка става! - 11

  • 69 767
  • 728
  •   1
Отговори
# 105
  • София
  • Мнения: 189
Здравейте, кооолко отдавна не съм писала. Първо честито на рождениците да са весели,  здрави и засмени!!! Сега за протокола(на годинка и един месец почти)- 9100гр., 77 см. Храненията ни са:
8:00-закуска/попара, кус-кус, овесени ядки с плод и АМ/
11:00-плод
13:30-обяд-супи, манджички-все мое производство
17:00- плодово пюре с бисквитка или КМ с бисквитка или филийка с масло и сирене
20:30-каша
Всяка нощ се събужда за кърма/която вече никаква я няма/, но цоква  Laughing 2-3 пъти и заспива, та мисля че му е навик.

# 106
  • Мнения: 1 578
Elsi86, бързо оздравяване!
И ние изкарахме някакъв вирус, много отпаднал беше малкия и то близо седмица Sad
Храненията са:
6 - кърма
8.30-9.30 овесени ядки, елда, юфка със сирене или корнфлекс с АМ
12.30-13.30 основното от ДК
17-18 - КМ с бисквитки, плодове с бисквитки
21-22 - кърма
От ДК засега ядем само основното и то не винаги  Sad Надявам се да посвикне

# 107
  • Мнения: 1 273
Elsi86, бързо оздравяване.  Peace

# 108
  • Мнения: 1 175
Elsi дано скоро оздравее напълно малката душичка  Hug

Аз съм в чудене до кога ще е това будене за хранене в 5-6ч сутринта. То ако се премести по-към 8-9 може вече да се организира режим като на голям човек.

Вчера педката пак изтегли бебс 8,900, а аз мисля че е повече... има ли къде да го претегля на друга везна  newsm78

А какво мислите за отбиването лятото?

# 109
  • Мнения: 1 067
Хоп да се включа и аз.
Ядем в следния график
8-9 ч. попара, кускус, филя с нещо
12-13ч държавна кухня
17ч. десерта от кухнята
21ч. пак кухня
ако не е изяла всичко за вечеря и давам АМ 150 мл.
2ч. пие 150 мл. АМ.
Вчера бяхме на консултация и на 1г. е 9кг(+300 гр)/ 75 см(+0)
Зъби все така 6 бр., но всичко е подуто и прозира, та чакаме още скоро.
Гаги аз лично мисля, че няма подходящ сезон, а подходящ момент.Ние приключихме с кърменето около 10 дни преди РД-то, прецених, че е склонна и че стига толкова.Чувала съм, че лятото не се отбива заради чревните вируси, което за мен няма логика, през останалите 3 сезона също има вируси, че и доста повече.

Ето я и рожденичката със закъснение
Скрит текст:

# 110
  • Мнения: 903
Толкова отдавна не ми е оставало време дори да чета, камоли да се разпиша, че чак ме е срам... Blush
Страхотна е новата тема, Тайра   bouquet
И заглавието й е мноооого актуално.., та в тоя ред на мисли преди всичко да честитя на вече навършилите първата си годинка - да растат здрави, любопитни към света и с греещи усмивки, както подобава на едни юнски слънчица! nbirthday

Ние все още се вихрим среднощно с между 3 и 5 кърмения - броя в тях последно вечерно към 23ч и първото сутришно към 6-7ч. Другите са в зависимост от това доколко зъбите му дават покой, щото като е неспокоен сънят му заради пустите зъбаци, единствения лек се зове цица breastfeeding
Иначе през деня режимът на хранене е:
10:30-11ч - попара с АМ
13:30-14ч - основното или супа със сухар " жълтък от ДК
18ч - десертът от ДК
20:30-21ч. - КМ с парченца плод и бисквити или супичка  (по-рядко)
Както забелязвате часовете са доста изместени, защото късното заспиване вечер (след 23ч. с цоцането) и среднощното будене и неспокойно спане се компенсира с доспиване сутрин до към 10ч.

# 111
  • Стара Загора
  • Мнения: 156
При нас режима е следния:
9:30 попара
12:30 супа от ДК
13:00 60мл АМ и сън
16:30 десерт от ДК
20:30 основно от ДК + 60мл АМ (отново само за приспиване  Laughing )
през нощта изпива около 200мл кърма
Зъбите ни станаха 8 предни, 3 кътници и 4-ия е почти пробил, може би утре вече ще се покаже.Тези кътници наистина са ужасни, как само разкъсват венчето на малките човечета  #Cussing out чак мен ме боли като видя тази голяма рана...

# 112
  • София
  • Мнения: 1 511
Инче,
Наистина пробиването на кьтниците е болезнено не само за малките, но и за нас.  Sad
Мики,
Много сладка рожденичка си имаш.
живи и здрави да са всички сладурчета.
Радвам се, че толкова мами се разписаха сега. Темата беше позапустяла. Ама това хубаво време и всички са навьн.
Блонди,  Hug

# 113
  • Мнения: 1 273
Мики, голяма е чаровница.  Hug

# 114
  • Пловдив
  • Мнения: 275
Искам да попитам мамите, които правиха кръщене и РД в едно.

Какво носихте в църквата за гостите? Озадачих се днес, казаха само сапун, 2 бр. хавлии и олио за попа.Аз мислех да нося и пита, бонбони. Или после като се черпим!? newsm78

# 115
  • Мнения: 11 592
Допълнително носих сладка пита и мед, другата почерпка беше в ресторанта.

# 116
  • в Кошера
  • Мнения: 2 235
В църквата за почерпка - погача, мед, бонбони, дребни сладки. Отделно кърпа, сапун, олио, бонбони и червено вино (остават за църквата).
В ресторанта след това, освен всичко, което беше поръчано, бях взела още една погача и тематична торта.  Peace  Grinning

# 117
  • Пловдив
  • Мнения: 275
Мерси. smile3525

# 118
  • Мнения: 1 273
В църквата за почерпка - погача, мед, бонбони, дребни сладки. Отделно кърпа, сапун, олио, бонбони и червено вино (остават за църквата).
И на мен така ми казаха за църквата.  Peace
А в ресторанта ще има торта. Simple Smile

# 119
  • Мнения: 786
Да се отчетем и ние след ДК днес. 11кг и 100гр и 81см. Температура 38градуса, секрет от очичките и сополки. За сега без антибиотик.Изписаха ни Гентазон за очичките и нослето, Умкалор и Биозин.
Ходихме на плуване и ни хареса, така, че продължаваме.
Ходим с и без упора.
Хранене 4 пъти:
9.00ч - попара, кус-кус, елда, просо ( всичко с масло, сирене и АМ)
13.00ч.- супичка или основно със сухар ( приготвени от мен )
17.00ч - каша с АМ и плод или КМ с бисквитки и плод
20.00ч - супа или основно ( същото, като обяда )

Общи условия

Активация на акаунт