Празник весел се задава - ЮНЧЕ на годинка става! - 11

  • 69 715
  • 728
  •   1
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 1 511
А аз все още срещам трудност с отбиването.
Нощем като се размрьнка и почвам едно предлагане - вода, мляко, но само като усети биберона до устата си и почва да врещи.  Crazy След това полагам неимоверни усилия да стана за да я друсам и разхождам - тя пак врещи.  Shocked Оставя я на леглото - сьщата песен. С една дума нито се води, нито се кара.  Mr. Green И така дам й да цока и заспива за секунди. След 2 часа пак сьщото изпьлнение.
Ако някой ще ме посьветва нещо - отворена сьм кьм експерименти.

# 91
  • Мнения: 471
desi_yakova, ползвам слънце-защитен крем на Бюбхен - 50 фактор. Много съм доволна.

От две седмици насам кърмя Ники само сутрин, кърмата ми драстично намаля (май дори я няма), но малкият човек всяка сутрин си плаче за дажбата си. Вечерното кърмене заместих с КМ, но и него не пие много, но поне не плаче да го кърмя. Кърмя максимум още седмица и спирам "кранчето".

Ники все още не ходи сам, но все по-често започна да върви хванат за една ръчичка.

Зъби нямаме. Има ли някой друг, който ще посрещне първия си рожден ден без зъби?

Вчера личната докторка забели бубата на Ники. Ние се бяхме притеснили, защото се бяха появили две бели топчета отстрани на бубата и заведохме младежа на преглед. Педката ни обясни, че това е секрет от жлези около главичката на пениса и те започват да секретират, когато е дошъл момента на забелването. И наистина тя леко дръпна кожичката назад (Ники дори не се разплака) и главичката се появи. Сега мажем с Дефламол след всяко забелваме. Споделям това, за да не изпадне някой друг в нашето положение - мислехме, че бубата събира гной, а то се оказа съвсем естествен физиологичен процес.

Съжалям Gwen, нищо не ми хрумва.

Последна редакция: чт, 04 юни 2015, 09:09 от Mary_Angel

# 92
  • Мнения: 5 128
Зъби нямаме. Има ли някой друг, който ще посрещне първия си рожден ден без зъби?
Дари е с две зъбчета, които се появиха около шестия месец и от тогава няма никой, тъй че почти я броя беззъба  Mr. Green

# 93
  • Пловдив
  • Мнения: 275
Ние сме с 10 зъбчета. Ходим хванати за една ръка.Вече спим много повече през деня по 3 часа, явно се уморява от ходенето. Grinning

# 94
  • в Кошера
  • Мнения: 2 227
Момичета, сложих нова анкета.  Peace

Иначе за протокола - 8 зъба и усъвършенствани техники в пълзенето - няма невъзможни за достигане неща!  Shocked #Crazy Laughing

# 95
  • Мнения: 2 572
Хайде и аз за протокола, високи сме 80см и тежим 10,600. Имаме 8 зъба и една втора кътник, направо ми изглежда много болезнено да разкъса целия венец този зъб  #Crazy. Горките бебчета, Теди от два дни се буди много и плаче  Sad, дано избива по-бързо.
Ходим си без проблем, вкъщи особено е фурия, катери се, слиза, лази, няма спирка. Навън все още я придържам, че ме е страх от препядствия, но като я пусна се справя добре  Thinking
Това е от нас, в очакване на рожденния ден   bouquet

# 96
  • Мнения: 1 165
Утре ще мога да се изкажа с грамажа, но пак още няма да е към първата годинка  Laughing
Славян върви за една ръчичка, но моят кръст едва издържа на напрежението. Зъбки имаме 8.
Още кърмя вечер и сутрин, не мисля че ще имам проблем с отбиването, издържа теста при бабите с шише. Обаче много вече ме боли от зъбките и май природата ще си каже тежката дума да започвам да скастрям цокането. Малко ме притеснява обаче, че от Аптамил който добавям в каша и попара акото стана едно такова странно бяло  Thinking нормално ли е?

Исках да ви питам как се хранят дечицата сега? Ние сме на:
6ч кърмене
9:30 попара
14 ядене
18 каша
21 кърмене

Този режим до кога се спазва? Кога се въвежда вечеря?

# 97
  • София
  • Мнения: 1 511
Аз давам вече вечеря. Давам примерен режим, макар че часовете варират според кога е станала сутрин.
8.00 ч. закуска - АМ с хляб и банан/попара/макарони/кус-кус
12.00-13.00 ч. Обяд - от кухнята супа и десерт
17.00 ч. Следобедна закуска - крем, грис, кексче
20.00 ч. Вечеря - супа от кухнята или от масата от нашата вечеря
22.00 ч. Кьрма

# 98
  • София
  • Мнения: 16 691
Нашият режим е:8.30 каша или КМ. 12 - основно от ДК; 15 - десерта от ДК; 17.30 - супата от ДК, 20.30-220 АМ

# 99
  • Мнения: 5 128
Въведох вечерята преди около две седмици. Давам основно супи. Аз й готвя, с леки изключения, и обикновено към супичката, която представлява нещо като по-разредено пюре, добавям половин или цяло сухарче.

# 100
  • в Кошера
  • Мнения: 2 227
Моят дреб си яде 4 пъти дневно от доооста време вече.  Peace

8:00 - 8:30 - Каша (плодова, зърнена, бисквитена) с АМ
12:30 - 13:00 - Зеленчуково/месно пюре + малко бурканче плодово
16:30 - 17:00 - Плодов десерт (със сухар/бисквитки) или йогуртчета (тези на Нестле) или намачкани плодове (банан, кайсии, ягоди..)
20:00 - 20:30 - Каша Лека Нощ с АМ или бисквитена каша

# 101
  • Мнения: 1 273
Здравейте!
Първо да се похвалим - след близо 2 месеца затишие, най-накрая изскочи и 8-то зъбче. Дано бързо навакса и да ни е съразмерна усмивката за РД и Кръщенето.  Crazy
Иначе, откакто се отби (вече седмица), режима ни е:
около 8,30 ч. - събуждане
9,00 ч. - попара или кус-кус със сирене
13,00 ч. - половин купичка супа с натрошена 1 филийка вътре (пълнозърнест хляб) и нещо за второ
Примерно вчера имаше пилешка супа и боб, а днес съм направила зеленчукова супа, а за второ - ще и предложа картофено пюре (остана от вечеря) и може да нарежа вътре малко пилешко месо.
17,00 ч. - кисел или грис, или филия, намазана с лютеница, мармалад (домашни)
18,00 ч. - плод - круша, ябълка, банан, череши, ако не и стигне и давам обикновена бисквита
21,00-21,30 ч. - половин кисело мляко с 2 бисквити Закуска вътре
21,30-22,00 ч. - баня

# 102
  • Мнения: 2 572
Ние сме болни и на антибиотик, дано до неделя й помине. И втория кътник изби, първия е наполовина  Sad.
Нашето меню е:
6-7 210 вода +7 лъжици ам
9-10 попара, просо, кус-кус
13-14 основното от кухнята ( големи порции са и едвам ги изяжда, често остава по малко)
16-17 десерта от кухнята
18-19 супа от кухнята , но не я изяжда цялата и додавам нещо плод, бисквитка
21-22 210 вода и 7 лъж ам
Далеч сме от 4 пъти дневно хранене, но не мисля да й махам някое, тя не се спира, чувства се добре и расте Wink

# 103
  • Мнения: 5 128
При нас вариант за минаване на четири хранения засега няма, Дари има голям апетит и си търси всяко хранене. Аз така или иначе смятам да й давам както досега, с пет хранения, поне до годинка и един месец, пък после ще видим. Това, което принципно мисля, е след това да я мина на четири хранения и едно спане на ден, но ... всичко това в сферата на добрите пожелания, ще се водя по детето.

# 104
  • София
  • Мнения: 1 511
О, Елси, сьжалявам.
Дано бьрзо да минава!

Общи условия

Активация на акаунт